Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Ще помоля да ползвате тази тема само за въпроси несвързани с пътуване. За пътуване има достатъчно раздели и теми за всякакви случаи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има ли хора тук да ползват пречистватели за въздух ? Нито приятели, нито намерих познати да са полвзали ,за да ми кажат. 

Интересува ме колко са добри, има ли смисъл, колко често сменяте филтъра ,и дали има ефект от тях или са просто маркетинг 

Връзка към мнение

Имам пречиствател Xiaomi. Сменям филтър обикновено всяка зима (в зависимост колко често се ползва машинката), самият пречиствател показва кога трябва да се смени филтърът.

Колкото до ползата - не знам дали има практическа полза, но знам, че пречиствателят може да различава въздушното замърсяване. Правил съм си експеримент да отворя прозореца във вечер когато навън едва се диша - показателите на машината незабавно скачат. Доколко може да улови вредните частици не мога да кажа.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз съм се чудила. При нас е ужасно прашно, толкова че на отворен прозорец половин час след избърсване на праха, все едно не е бутан със седмици. Доста заведения имаха по време на ковид, но сега са ги махнали. Вероятно и харчат ток, а дали са ефективни или е било задължително или клиентите са се чувствали по-сигурни..... Знам ли.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Брат ми има в София и много го хвали, ама подробности не знам. Децата му са с астма и раз и алергии...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ефектът на пречиствателите е невидим, в смисъл че не разчитайте видимо да забележите ползата от използването им. Ако разчитате да намалее количеството прах - няма да стане, частичките които засмукват са много малки и невидими. Като цяло хич не са сложно устройство, и да, вършат работа за ФПЧ. Важно е да се оразмери правилно пречиствателя, обаче, защото спецификациите обикновено са някакъв много оптимистичен максимум, при максимална мощност на уреда. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Попадали ли сте на авиокомпания, при която може да се използва Skrill за плащане? За какво изобщо могат да се ползват пари в Скрил освен за хазарт? Че имам някакви пари в  Скрил сметката и се чудя как да ги изхарча.

 

Връзка към мнение

ние ползваме пречиствател Levoit от есента насам, на десетина дни му чистя филтъра, а след няколко месеца ще го сменя и с нов,  и ми става зле като видя какво е насъбрал, реално сме го дишали това преди него, така че определено има полза

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Levoit Core 300 е нашият, бях чела много добри отзиви за него в X, и изобщо не търсих други марки

 

с турбо-четката на Dyson-а го чистя, ето какво събира от въздуха, а ние сме на трети етаж, зад плътна стена от липи, така че не е чак толкова замърсено уж

 

 

20231112_115533.jpg

  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

От 2016 сме с пречистватели на въздуха. Мъкнем ги с нас по света. Нашите са Bluair, като всеки има различен капацитет за пречистване на въздуха, тоест за различни помещения са. Сменяме им филтрите, когато те кажат. Имат и апп, на който също се изписва, че са за смяна на филтри. Нищо друго не правим за почистване. Самият филтър тоест те са няколко филтъра са в една кутия и смяната е много лесна. Също на апп-а се вижда по локацията колко е замърсен въздухът навън и какво е качеството вътре, както и още разни данни. Могат да се управляват от апп-а. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

в Щатите са доста популярни всякакви вариации на Corsi–Rosenthal Box, защото са доста ефективни и на незначителна цена, но аз поне не съм откривала в България да се продават ей така HEPA филтри, и за по-сръчните хора ще е трудно да си набавят необходимите 4-5 елементарни неща, за да си направят сами пречиствател

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой може ли да ми каже кой материал е по-подходящ за протектор на маса -поликарбонат или полексиглас? Искам да сложим протектор, но не искам стъкло.

Връзка към мнение
преди 1 час, Velyana каза:

Някой може ли да ми каже кой материал е по-подходящ за протектор на маса -поликарбонат или полексиглас? Искам да сложим протектор, но не искам стъкло.

Плексиглас- това е монолитна плоча, а поликарбонатът е по- дебела плоча с улеи/ кутийки във вътрешността си и е по-мек. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Velyana каза:

Някой може ли да ми каже кой материал е по-подходящ за протектор на маса -поликарбонат или полексиглас? Искам да сложим протектор, но не искам стъкло.

Търси плътен поликарбонат.

Например тук

Зависи какви са изискванията ти, има и силиконови.

тук

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, milen_40 каза:

В Икея ( поне тази в БГ) има протектор за под, който предполагам може да се ползва и за маса. Протектор за под

 

Не става за маса, този за под е по-груб и грапав от едната страна. Идеален е за под стол с колелца. Ползвам в момента.
 

 

На 1.02.2024 г. в 13:47, Velyana каза:

Някой може ли да ми каже кой материал е по-подходящ за протектор на маса -поликарбонат или полексиглас? Искам да сложим протектор, но не искам стъкло.


За маса има силиконови, прозрачни, гладки и от двете страни, идеално прилепва и не се размества. Тук се продава на метър. Бях си купила от Бриколаж, мисля, но в последствие подарих. Ползвах за под покривката, достатъчно дебело е нещото, поне 3 мм, за да предпазва и да омекотява под чиниите като сервираш. Обаче внучките пораснаха и нямам нужда вече :) И дори не е чак грозно, почти като стъкло.
prot.jpg.a98b57f688969b8a4ebb6d2654e51afc.jpg

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , Niceday каза:

Не става за маса, този за под е по-груб и грапав от едната страна. Идеален е за под стол с колелца. Ползвам в момента.
 

 


За маса има силиконови, прозрачни, гладки и от двете страни, идеално прилепва и не се размества. Тук се продава на метър. Бях си купила от Бриколаж, мисля, но в последствие подарих. Ползвах за под покривката, достатъчно дебело е нещото, поне 3 мм, за да предпазва и да омекотява под чиниите като сервираш. Обаче внучките пораснаха и нямам нужда вече 🙂 И дори не е чак грозно, почти като стъкло.
prot.jpg.a98b57f688969b8a4ebb6d2654e51afc.jpg

На мен точно за предпазване ми трябва, защото децата понякога изпускат я

чаша , я чиния и поне още няколко години ще ми трябва, но си мислех че тези фолиа не предпазват достатъчно. Ще пробвам и тях.

Връзка към мнение

От тези силиконовите има в магазини тип "китайски" им викаме у наше село, даже и различни разцветки съм виждала, матирано кафяво разни шарении, златни, на точки. На метър са, но не помня ширина. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Velyana каза:

На мен точно за предпазване ми трябва, защото децата понякога изпускат я

чаша , я чиния и поне още няколко години ще ми трябва, но си мислех че тези фолиа не предпазват достатъчно. Ще пробвам и тях.

Дебелото е идеално, изрязваш по контура на масата. Тънките като мушама не са достатъчно добри. Детето разсипало нещо на покривката и без това се е притеснило вече, да скочиш да си спасяваш масата е напълно неприемливо за мен. Затова протектор, покривка и усмивки до края на храненето :)
* личният ми опит с 2 поколения деца е, че ежедневното хранене на покривка от плат ги прави по-внимателни и бързо започват да пазят - не защото си им казала да внимават, а защото им харесва добре подредената маса :)
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Някой плащал ли е успешно през виртуалния ПОС на НАП в последните дни ? Вчера и днес върти известно време и ми излиза инфо че няма връзка към Борика.

 

Връзка към мнение
преди 25 минути , stanimir каза:

Някой плащал ли е успешно през виртуалния ПОС на НАП в последните дни ? Вчера и днес върти известно време и ми излиза инфо че няма връзка към Борика.

 

Да, днес сутринта малко след 8 с DSK Wizz през Curve.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
33 minutes ago, ven62 said:

Да, днес сутринта малко след 8 с DSK Wizz през Curve.

 

Разгадах мистерията.Изглежда плащания с Дайнърс вече не минават през виртуалния ПОС на НАП.Трябваше да се сетя още когато миналата седмица спряха да минават и към А1, както и в магазин където преди съм пазарувал безпроблемно с картата.

В същото време няма проблем с битови сметки ( ВИК , Енерго ) през приложението на Дайнърс.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 19 минути , stanimir каза:

Разгадах мистерията.Изглежда плащания с Дайнърс вече не минават през виртуалния ПОС на НАП.Трябваше да се сетя още когато миналата седмица спряха да минават и към А1, както и в магазин където преди съм пазарувал безпроблемно с картата.

В същото време няма проблем с битови сметки ( ВИК , Енерго ) през приложението на Дайнърс.

 

Платих с Дайнерс. битовите сметки и местния данък сгради и такса смет без проблеми. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.