Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 15 минути , Гост каза:

Няма такова нещо като Wizz кредитна карта. Тя е ДСК кредитна карта, кобрандирана с логото на Уиз, което дава единствено някакви предимства при купуване на самолетни билети от Уизеър. За всичко друго това си е най-нормална кредитна карта от банка ДСК. 

Аз бих те посъветвала да не подценяваш толкова хората, пишещи от години във форума и да не приемаш буквално думите :)  Всички знаем, че ДСК е единствената банка, издаваща този вид КК и сме наясно с предимствата и (безплатно членство 5+1, трупане на Wizz кредити). Да, кобрандирана е и затова ми е по-лесно да кажа "Wizz KK", отколкото "Кобрандирана кредитна карта ДСК-Wizz Air" :)  Ако си виждал как изглежда пластиката, отгоре се мъдри логото на Wizz Air:

Screenshot_20231219_223257_Chrome.jpg.8d041d513b9c83c367715859c25a142b.jpg

  • Харесвам 17
Връзка към мнение
преди 6 часа, MayaS каза:

Питанката ми е следната. Рових из дебрите на "вездесъщия нет" но там инфо "нет". Искам да си извадя документ който удостоверява, че имам импланти в рамото си. Някой знае ли за наличието на такъв образец или и аз не знам какво. Другото е да направя превод на епикризата, но дали да я легализирам се питам.

Същите въпроси вълнуват и мен. Ако откриеш нещо различно от носенето на епикриза и снимка, което е посочено в статиите, моля да споделиш.

Връзка към мнение
преди 2 часа, tara каза:

Същите въпроси вълнуват и мен. Ако откриеш нещо различно от носенето на епикриза и снимка, което е посочено в статиите, моля да споделиш.

Януари съм на преглед при доктора в болницата и ще разпитам. Ако няма решение ще преведа и легализирам епикризата и толкоз. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, MayaS каза:

Януари съм на преглед при доктора в болницата и ще разпитам. Ако няма решение ще преведа и легализирам епикризата и толкоз. 

Моите монтажни елементи на изкуствените тазобедрени стави звънят на летище София и почти никъде другаде. Явно нашата техника е "по-чувствителна". Или по-стара и не разбира какво чуждо тяло минава. Налага се всеки път да обяснявам, че това дето щателно го търсят, може да се извади само оперативно. В чужбина не съм имала проблеми. Та се чудя, снимка ли да им нося, диск ли, че заема по-малко място?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

звънят на летище София и почти никъде другаде

Също само на нашето летище "звънят" и банелите на някои марки сутиени. 😂 

  • Харесвам 3
  • Смея се 11
Връзка към мнение
преди 30 минути , aleksandrina каза:

Също само на нашето летище "звънят" и банелите на някои марки сутиени. 😂 

Аз затова пътувам само с такива без банели. По лесни са и за пране.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Та се чудя, снимка ли да им нося, диск ли, че заема по-малко място?

Ако имаш дигитална снимка, разпечатай я и ноди нея. Най-компактно е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А дали ЛЛ няма да съдейства за документ? Издаден от ЛЛ на официална бланка (ако имат), но ако нямат, А4 с всички атрибути на ЛЛ, подпис и печат и кратко становище, че на база епикриза номер, дата, издадена от болница... на лицето Х (с ЕГН и л.к. или адрес) е извършена еди каква си операция в следствие на която, лицето Х има чуждо тяло тип.... еди къде си в тялото. След това този документ се легализира на английски и това е. Ако тръгнат да четат бг епикризите по летищата, луди ще станат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , DaBo каза:

А дали ЛЛ няма да съдейства за документ? Издаден от ЛЛ на официална бланка (ако имат), но ако нямат, А4 с всички атрибути на ЛЛ, подпис и печат и кратко становище, че на база епикриза номер, дата, издадена от болница... на лицето Х (с ЕГН и л.к. или адрес) е извършена еди каква си операция в следствие на която, лицето Х има чуждо тяло тип.... еди къде си в тялото. След това този документ се легализира на английски и това е. Ако тръгнат да четат бг епикризите по летищата, луди ще станат.

А като знаем колко са натоварени лл изобщо не си представям някой от тях да се съгласи да описва каквото и да е. Освен ако не го направи на добра воля извън работното си време. Тук се надяваме, че имаме сравнително топли и приятелски отношения с него, за да се съгласи и че след като го свърши, ние пък ще му се отблагодарим подобаващо. 

Дано имат късмет да са случили на лекари! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 минути , Polina каза:

А като знаем колко са натоварени лл изобщо не си представям някой от тях да се съгласи да описва каквото и да е. Освен ако не го направи на добра воля извън работното си време. Тук се надяваме, че имаме сравнително топли и приятелски отношения с него, за да се съгласи и че след като го свърши, ние пък ще му се отблагодарим подобаващо. 

Дано имат късмет да са случили на лекари! 

Напълно си права за бг лл, но пък в крайна сметка едва ли всеки ден някой иска такъв документ. Да кажем, че това се равнява на един преглед време. Но и самият пациент може да си напише всичко, а лл само да разпечата, подпише и подпечата. При добро желание, ще се намери начин.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, DaBo каза:

А дали ЛЛ няма да съдейства за документ? Издаден от ЛЛ на официална бланка (ако имат), но ако нямат, А4 с всички атрибути на ЛЛ, подпис и печат и кратко становище, че на база епикриза номер, дата, издадена от болница... на лицето Х (с ЕГН и л.к. или адрес) е извършена еди каква си операция в следствие на която, лицето Х има чуждо тяло тип.... еди къде си в тялото. След това този документ се легализира на английски и това е. Ако тръгнат да четат бг епикризите по летищата, луди ще станат.

Утре съм при личната и смятам да я питам какво може да направи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 часа, DaBo каза:

Напълно си права за бг лл, но пък в крайна сметка едва ли всеки ден някой иска такъв документ. Да кажем, че това се равнява на един преглед време. Но и самият пациент може да си напише всичко, а лл само да разпечата, подпише и подпечата. При добро желание, ще се намери начин.

То всъщност понеже съм заплес, днес съм била. Та сводката е следната. Бланка за тази цел точно личните лекари нямат. Мойта се разрови по всички бланки с които разполагат и измисли да го напише в бланка за етапна епикриза, която е доста по кратка - 1 стр. По късно ще пусна снимка, че ЛД трябва да трия. Януари обаче мисля да питам и доктора в болницата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз съм самоосигуряващо се лице в България. Искам да закрия личната си сметка в страната, понеже от тази година месечната ми такса става 5лв и не ме устройва. Тази сметка е ползва само за получаване на суми за болнични (ако изобщо има такива).  Някой получавал ли е сума за болничен по Револют или по Пейсера? 

Връзка към мнение

Кое приложение за създаване на бележки ползвате за Андроид телефони?
Години наред безплатният план на Evernote ми вършеше прекрасна работа, но от известно време са го ограничили на 1 notebook и максимум 50 бележки. А аз отдавна тези 50 бр. съм ги минал и вече не мога да създавам нови, и нямам желание да плащам десетки евро на година за абонамент. Затова си търся си подобно приложение, което да има някакво елементарно форматиране на текста, да има Андроид и уеб-версия, които да могат да се синхронизират.

Връзка към мнение

защо не ползваш Google Keep? аз имам хиляди бележки, с най-различни напомняния, можеш да си ги споделяш с някой, да правиш списъци, според мен работи отлично

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , antea каза:

защо не ползваш Google Keep? аз имам хиляди бележки, с най-различни напомняния, можеш да си ги споделяш с някой, да правиш списъци, според мен работи отлично

Защото първият ми Андроид нямаше Google Keep и тогава тръгнах с Evernote, и така си останах години наред.

Сега го поразцъках Google Keep. Форматирането на текста е наистина базово (няма bullets, highlights, strike-through). Иначе синхронизацията е супер. Май ще тръгна с него, освен ако друг магеланец не изкочи с някое по-добро предложение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Иван Попов
На 4.01.2024 г. в 19:09, vorbis каза:

Кое приложение за създаване на бележки ползвате за Андроид телефони?
Години наред безплатният план на Evernote ми вършеше прекрасна работа, но от известно време са го ограничили на 1 notebook и максимум 50 бележки. А аз отдавна тези 50 бр. съм ги минал и вече не мога да създавам нови, и нямам желание да плащам десетки евро на година за абонамент. Затова си търся си подобно приложение, което да има някакво елементарно форматиране на текста, да има Андроид и уеб-версия, които да могат да се синхронизират.

Аз лично ползвам Samsung Notes и съм много доволен, но и Google Keep не е за подценяване. 

image.png.bdc99d06ec85871e6d51812f26d35ab2.png

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искам да попитам. От тази сутрин повечето сайтове, в които искам да вляза, от които примерно remixshop.com, moda- bulgaria,  Air Serbia, и много много много други,  ми дават The site can´t be reached. Reload...Презареждам, и пак същото. На какво може да се дължи това?

Връзка към мнение

Не знам, но и при мен има проблем с разни сайтове, включително новинарски и т.н. последните седмици през телефона. След няколко часа/ден се оправя.

Пробвай в прозорец инкогнито.

Връзка към мнение
преди 53 минути , muchachote каза:

Искам да попитам. От тази сутрин повечето сайтове, в които искам да вляза, от които примерно remixshop.com, moda- bulgaria,  Air Serbia, и много много много други,  ми дават The site can´t be reached. Reload...Презареждам, и пак същото. На какво може да се дължи това?

Ресет на интернет връзката , рестарт на рутера, изчисти кукис , такива ти елементарни работи , по принцип работят

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , infectedmushroom каза:

Ресет на интернет връзката , рестарт на рутера, изчисти кукис , такива ти елементарни работи , по принцип работят

Благодаря! Направих го. Те са елементарни, но откакто имам PC до сега подобно нещо не се беше случвало и ме изненадá.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.