Прескочи до съдържание

Следващо пътешествие?


Препоръчани мнения

Не става - неделният на ryan е още по-ранен сутрешен от Белгия. В петък и понеделник са им късните полети.

Да, аз имах предвид есенно-зимното разписание:

 

post-139-0-64575800-1490037004_thumb.jpg

post-139-0-51422200-1490037004_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

е, аз вече се маркирах:

 

21.04 - 01.05 Германия - Белгия, по непознати пътища

 

31.06 - 06.07 Гърция (Халкидики и живот и здраве до Лариса, да видим един приятел)

 

07.10 - 16.10 Испания

 

Лондонските си пътувания не ги броя - всеки месец по три нощувки, без да искам, без да планирам, никой ме не пита :(

Ако някой месец се появи възможност, ще се обознача за лондонското представителство на магеланци :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз съм скромна тази година - Юни месец 17 дни на Йониски острови.  Това е.

Бързи уикенди из Европа вече не ми представляват интерес, особено с деца, защото цялото пътуване ми действа по-напрягащо, отколкото презареждащо. В момента при избора на дестинация се водя от правилото да е минимум 7 нощувки. Имаше едно изследване, където казваха, че, когато даден човек отиде на почивка, първите 5 дни освобождава товара, който е натрупал. И едва след това започва организма да си почива. Незнам до колко е вярно.

 

Хора, наистина ви се чудя и възхищавам! Честно кажете с какво се занимавате, каква е работата ви, професията ви, че успявате да си отделите толкова много отпуск и упешно да финансирате по 2-3 месеца (сбором) почивка през годината? Честно кажете, за да се преорентирам и аз възможно най-скоро :)

Редактирано от saved_
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

19 ноември - 5 декември  -  Етиопия - купени самолетните билети

2 - 15 февруари Шри Ланка - купени самолетните билети

Оги, ще ходиш ли до Лалибела? Мой приятел иска да прати подарък телефон на гида, който ползвахме, не  е голям. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

"Хора, наистина ви се чудя и възхищавам! Честно кажете с какво се занимавате, каква е работата ви, професията ви, че успявате да си отделите толкова много отпуск и упешно да финансирате по 2-3 месеца (сбором) почивка през годината? Честно кажете, за да се преорентирам и аз възможно най-скоро :)"

 

За отпуските при мен проблем няма - имам толкова натрупана от последните години, че .... все някога трябва да я използвам, така че да не ги загубя. А тази година шефовете ми са определено по-добре настроени по отношение на разрешаването на отпуски. Иначе ще чакам след N-найсе години да ми ги изплатят като се пенсионирам :)

 

Финансирането е по-големия проблем, но едното ми пътуване е подарък, та си реших отчасти проблемите. ;)

 

Що се отнася до Лондон - изобщо не го броя за пътуване, нито за забавление, защото ще ходя там да "поработвам" на полза роду и за чест и слава, та никак не ми е забавно. Както вече казах в една друга тема, очертава се да го намразя в рамките на следващата година :)

Връзка към мнение

Тази година засега пътуванията са две:

- 10-14 април (през пролетната ваканция) - Виена

- август - 2,5 седмици в Португалия - малко Лисабон и Синтра и после на море в Алгарве. Фамилията ме накара да обещая (под заплаха от гъделичкане :) ), че няма да организирам много разходки насам-натам, а ще се концентрираме на основното - плаж и басейн... ама може би ще ги изненадам в гръб :lol:

Другото евентуално ще са някой дълъг уикенд тук и там в околностите през май и евентуално юли и трябва да преорганизирам ходенето до Нант, което отмених в последния момент миналата година.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

При мен няма много за споделяне:

 

април-май - вече готово и напълно организирано пътуване до Виетнам.

 

Без конкретен план и закупени билети:

края на октомври-началото на ноември - Куала Лампур, Сингапур, Камбоджа и остров Ява.

Края на Февруари -началото на март -   Мексико.

 

Понеже нямам отпуска за друго извън плануваните неща се надявам на някой и друг уикенд в Европа. Какво и как - ще зависи от нискотарифните компании.

Леле, какво ли щеше да е да имаш повечко за споделяне :)

Mililia, моля те, сподели повече подробности за Мексико. Това са планове за другата година, предполагам? Намери ли вече билети и горе-долу какво планираш като програма?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Леле, какво ли щеше да е да имаш повечко за споделяне :)

Mililia, моля те, сподели повече подробности за Мексико. Това са планове за другата година, предполагам? Намери ли вече билети и горе-долу какво планираш като програма?

 Хах, планове е силно казано. Мексико ми е отдавнашна мечта и мисля, че е време да я осъществя.

Нямам още билети, но има време и до тогава все ще изкочи нещо. Поне до Мексико доста често излизат промоции.

Преди имах план, но като чели леко се поуплаших да го осъществявам, ако съм съвсем сама. Със сигурност, обаче, Юкатан ще мога да осъществя дори и ако не намеря някой, с когото да пътувам.

Иначе идеята беше: Около 5 дена района на Мексико сити, 5 дена Юкатан и 3 дена Чиапас. Всичко това обаче подлежи на коментар, тъй като не съм започнала нищо по организацията. Единственото нещо, което бих искала е на 28 февруари да съм там някъде, за да празнувам рождения си ден.

Искаш ли да се включиш? :) Знам, че познаваш Мексико и с теб бих се пуснала свободно навсякъде.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Mililia, 

ако приемаш съвети за Мексико- пробвай с промоциите на Еър Франс. често има такива до Мексико сити. От там може да отидеш до старите колониални градове на Мексико - например Оахака, Пуерто Валярта, Веракрус. Има евтини вътрешни полети , а и си е истинското Мексико. Дори сме вземали много евтин полет между Пуерто Валярта и Кабо Сан Лукас. Долна Калифорния си е прекрасно изживяване с невероятните пустини, кактуси и огромни океански вълни. Всичко това не е по-опасно и по-скъпо от Юкатан, ако разбира се следиш за промоции за билетите.   

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Mililia, 

ако приемаш съвети за Мексико- пробвай с промоциите на Еър Франс. често има такива до Мексико сити. От там може да отидеш до старите колониални градове на Мексико - например Оахака, Пуерто Валярта, Веракрус. Има евтини вътрешни полети , а и си е истинското Мексико. Дори сме вземали много евтин полет между Пуерто Валярта и Кабо Сан Лукас. Долна Калифорния си е прекрасно изживяване с невероятните пустини, кактуси и огромни океански вълни. Всичко това не е по-опасно и по-скъпо от Юкатан, ако разбира се следиш за промоции за билетите.   

 

Благодаря за идеите!

Аз не отхвърлям абсолютно нищо от Мексико. Трябва обаче да се съобразя с някои неща. Не съм шофьор и мога да разчитам единствено на обществен транспорт и на време около две седмици. А и какво ще избера ще зависи от това дали съм сама или не. Ако съм сама ще съм принудена да избера утъпканите туристически места. Ако обаче съм с още някой - не съм ограничена от места, просто единственото изискване е да има какво да се види и да атмосферата да е мексиканска.

Връзка към мнение

 

Що се отнася до Лондон - изобщо не го броя за пътуване, нито за забавление, защото ще ходя там да "поработвам" на полза роду и за чест и слава, та никак не ми е забавно. Както вече казах в една друга тема, очертава се да го намразя в рамките на следващата година :)

 

Гледам напоследък редовно се "оплакваш" от Лондон. Чак пък толкова ли няма какво да правиш в този град? За работата ясно, ама вечер Лондон предлага толкова много атракции, че и цяла година няма да ти стигне...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Хах, планове е силно казано. Мексико ми е отдавнашна мечта и мисля, че е време да я осъществя.

Нямам още билети, но има време и до тогава все ще изкочи нещо. Поне до Мексико доста често излизат промоции.

Преди имах план, но като чели леко се поуплаших да го осъществявам, ако съм съвсем сама. Със сигурност, обаче, Юкатан ще мога да осъществя дори и ако не намеря някой, с когото да пътувам.

Иначе идеята беше: Около 5 дена района на Мексико сити, 5 дена Юкатан и 3 дена Чиапас. Всичко това обаче подлежи на коментар, тъй като не съм започнала нищо по организацията. Единственото нещо, което бих искала е на 28 февруари да съм там някъде, за да празнувам рождения си ден.

Искаш ли да се включиш? :) Знам, че познаваш Мексико и с теб бих се пуснала свободно навсякъде.

Ох, познавам е силно казано. Аз имам работа в Мексико сити и в Куернавака. В Мексико поне може да спим без пари, че имам жилище там. Въпросът е да намеря евтини билети, че и синът ми трябва да пътува, пък плащачката съм все аз. Юкатан го обикалях две седмици. Просто последния път трябваше да стоя много дълго време в Месико сити и взех да изкуквам и се записах на една екскурзия - такава за мексиканци - вътрешна. Излезе ми някаква смешна сума около 300 долара, със самолетните билети, храната и хотелите, гид, луксозен автобус от Косумел до Мерида и всички входове за пирамиди и музеи. Като освен организираните неща имаше много свободно време, в което можеш да ходиш където си решиш самостоятелно (Шелха, Шкарет, Исла де мухерес и където те влече). Така че ако намерим изгодна оферта можем да се споразумеем. Хем ще сме заедно, хем ще имаме свобода всеки да прави каквото му хареса. За мен периодът на отиване там е без значение. Важното е да си свърша работата. В Чиапас не съм била и с удоволствие ще отида. Ама с удоволствие бих почетвъртила и Таско :) Там транспорта е много добре организиран и просто решаваш и го правиш :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Ох, познавам е силно казано. Аз имам работа в Мексико сити и в Куернавака. В Мексико поне може да спим без пари, че имам жилище там. Въпросът е да намеря евтини билети, че и синът ми трябва да пътува, пък плащачката съм все аз. Юкатан го обикалях две седмици. Просто последния път трябваше да стоя много дълго време в Месико сити и взех да изкуквам и се записах на една екскурзия - такава за мексиканци - вътрешна. Излезе ми някаква смешна сума около 300 долара, със самолетните билети, храната и хотелите, гид, луксозен автобус от Косумел до Мерида и всички входове за пирамиди и музеи. Като освен организираните неща имаше много свободно време, в което можеш да ходиш където си решиш самостоятелно (Шелха, Шкарет, Исла де мухерес и където те влече). Така че ако намерим изгодна оферта можем да се споразумеем. Хем ще сме заедно, хем ще имаме свобода всеки да прави каквото му хареса. За мен периодът на отиване там е без значение. Важното е да си свърша работата. В Чиапас не съм била и с удоволствие ще отида. Ама с удоволствие бих почетвъртила и Таско :) Там транспорта е много добре организиран и просто решаваш и го правиш :)

Как сладко разказваш. Наистина ли е безопасно в Мексико? Толкова съм слушала за рисковете, че съм го отписала, а ми се ходи, многооо!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз тази година  ако си осъществя всички планове, ще трябва да си продам дроба или бъбрека, но както се казва кеф цена няма. :lol: Следващия ми трип, който ще е и големият за тази година ще е в Буенос Айрес за 9-10 дена, след това от май до септември няколко кратки трипа до Прага , Беларус за мача на България (от тук разбрах страхотната новина,че вече няма визи за кратки пътувания, за което благодаря), концерт на U2 в Лондон юли и началото на Септември Амстердам отново за мача на България от квалификациите за световното. А ако изпадне някой допълнителен лев наесен или късна зима може да отскоча до Токио ако един приятел замине и имам безплатно спане. Планове бол да видим дали ще станат  :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Пътешествията за мен са малко "по-така" от пътуванията...

Та пътешествие едно: с децата юни-юли в Лаос, Камбоджа и Виетнам. Програмата е направена, билетите са купени, надявам се на двете по-малки да им понесе тази част на Азия. 

 

Иначе пътуване с приятелка за 5 дни в Сицилия края на април, началото на май, както и 5 дни в Париж за Ролан Гарос със съпруга ми май-юни и още 4 дни в Амстердам, за да изненадаме племеницата ми, която учи в Грьонинген и прави първа изложба извън университета средата на май.  

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Що се отнася до Лондон - изобщо не го броя за пътуване, нито за забавление, защото ще ходя там да "поработвам" на полза роду и за чест и слава, та никак не ми е забавно. Както вече казах в една друга тема, очертава се да го намразя в рамките на следващата година :)

Едно време си умирах от кеф да ме пратят командировка някъде, защото да отида сам беше трудно. Сега никой не ме праща никъде, ако сам не отида. Винаги може да се измъкне някоя странична разходка в свободното време. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох, познавам е силно казано. Аз имам работа в Мексико сити и в Куернавака. В Мексико поне може да спим без пари, че имам жилище там. Въпросът е да намеря евтини билети, че и синът ми трябва да пътува, пък плащачката съм все аз. Юкатан го обикалях две седмици. Просто последния път трябваше да стоя много дълго време в Месико сити и взех да изкуквам и се записах на една екскурзия - такава за мексиканци - вътрешна. Излезе ми някаква смешна сума около 300 долара, със самолетните билети, храната и хотелите, гид, луксозен автобус от Косумел до Мерида и всички входове за пирамиди и музеи. Като освен организираните неща имаше много свободно време, в което можеш да ходиш където си решиш самостоятелно (Шелха, Шкарет, Исла де мухерес и където те влече). Така че ако намерим изгодна оферта можем да се споразумеем. Хем ще сме заедно, хем ще имаме свобода всеки да прави каквото му хареса. За мен периодът на отиване там е без значение. Важното е да си свърша работата. В Чиапас не съм била и с удоволствие ще отида. Ама с удоволствие бих почетвъртила и Таско :) Там транспорта е много добре организиран и просто решаваш и го правиш :)

 

Eвгения, както казах нямам точни планове, поради което съм отворена за всякакви неща.

Ти какво разбираш под евтини билети?. За периода февруари -март до Мексико сити имаше полет с Иберия от Амстердам за около 390 евро през немското момондо. Може и още да има такива цени. Специално го гледах и му се чудех на този полет, но понеже беше до Мексико сити и все още нямам твърдо другарче реших да чакам. По-евтино от това ще има само до Канкун.

Иначе, не възразявам да правим каквото правим заедно пък после ти по работа, а аз каквото ми хрумне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Гледам напоследък редовно се "оплакваш" от Лондон. Чак пък толкова ли няма какво да правиш в този град? За работата ясно, ама вечер Лондон предлага толкова много атракции, че и цяла година няма да ти стигне...

 

Сигурно звучи невероятно и пресилено, това което ще напиша, но е факт: работното време е 8,30 -19,30 (а понякога и 20.00). Докато се прибера до хотела от Canary Wharf отива още един час.

 

А обикновено оставам на хотел в центъра, за да ми е по-удобно сутринта да тичам до Хийтроу. Не знам защо, но винаги ми букват полет на British Airways, който излита в 8,10 сутринта. Общо взето се довличам до хотела почти на четири крака и не ми се ходи никъде, никъде, никъде.

 

А, и определено мразя да съм сама.

Редактирано от Lyubina
Връзка към мнение

Ама много сте лоши :angry: Така ме депресирахте с тази тема, предвид липсата ми на каквито и да е планове, че се наложи да си измисля макар и кратка дестинация , за да си възстановя душевното равновесие. Речено-сторено - Стокхолм за четири дни през май. Тепърва започвам да чета, а ако се наложи да се обяснявам на мъжа ми, ще го пратя тук да му обясните как стоят нещата :)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Eвгения, както казах нямам точни планове, поради което съм отворена за всякакви неща.

Ти какво разбираш под евтини билети?. За периода февруари -март до Мексико сити имаше полет с Иберия от Амстердам за около 390 евро през немското момондо. Може и още да има такива цени. Специално го гледах и му се чудех на този полет, но понеже беше до Мексико сити и все още нямам твърдо другарче реших да чакам. По-евтино от това ще има само до Канкун.

Иначе, не възразявам да правим каквото правим заедно пък после ти по работа, а аз каквото ми хрумне.

Да, цената е доста добра. Ако намериш такава, давай да му мислим сериозно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...и още 4 дни в Амстердам, за да изненадаме племеницата ми, която учи в Грьонинген и прави първа изложба извън университета средата на май.  

Май вече няма да е изненада  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мен нещата стоят така:

 

14-18 Април в Краков

30 Април - 5 Май в Атина и Родос

15-25 Юни в Исландия. Тук още е каша с полетите ми, не съм решил какво ще правя. Да им звъня ли, да чакам ли...

 

А после до края на годината каква мъка ще е, изгърмях почти цялата отпуска, а нямам нищо планувано от Юли нататък :huh:  :lol:

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Къде си бееее, Ел Команданте! :lol:

 

За Прагата какви са ти плановете? Току-виж и аз съм се присламчил...  :)

И аз се интересувааааамммм

Как сладко разказваш. Наистина ли е безопасно в Мексико? Толкова съм слушала за рисковете, че съм го отписала, а ми се ходи, многооо!

Дани, не знам, на мен ми е безопасно като отида. Там има квартали и квартали . говоря за Мексико сити. Аз редовно по нощите обикалях улиците.В добрите квартали има много яко полицейско присъствие и поне аз докато бях там, не е имало инциденти. Не мисля, че и по провинцията закачат туристите. Естествено, не препоръчвам да се набутате в най-мафиотските области. Макар че и там туристи не закачат. Баща ми, лека му пръст, казваше - не ходи сама в Чапултепек (огромен парк) защото ще те убият, а аз го дразнех като питах дали преди това ще ме изнасилят. Не мога да кажа, че тенденциозно ще ти направят нещо, но иначе като 20 и кусур милионен град си има секви кретени, предполагам. Има един площад - Гарибалди - по мнение на всички - много опасен. Там се събират мариачи и се надсвирват. Абсолютно голям кеф. Ами сигурно има доста крадльовци, които дебнат замаяни туристи. Ама аз движа само с ръце в джобовете Не знам, на мен там ми е спокойно.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Само как ви се радвам, четейки ви... и не спирам да се питам кво работят тези хора. Впрочем не питам, не е особено тактично, но ще продължа да си фантазирам разни неща... :)

 

По темата - аз планирам един едноседмичен европейски подарък за моя съпруг, заради това, че ме търпи вече 10 години. Началото на юни /"живот и здраве" - казвам винаги и задължително/ ще се разходим до Болоня - Ница - Монако - Марсилия - Барселона - Коста Брава /организирано пътуване/.

 

Иначе в летния сезон ми се иска да отидем на мързелива почивка в Сицилия, но ми е прекалено далечно още, за да го организирам окончателно. Нямам вашата смелост да уреждам пътувания половин година напред, а понятието "след година" ми звучи адски в бъдещето. За мен оптималния времеви диапазон за планирано пътуване/почивка извън граница е то да се случи до 2 максимум 3 месеца. Но може и да се науча някой ден и аз така да ги правя нещата.  :rolleyes:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.