Прескочи до съдържание

Следващо пътешествие?


Препоръчани мнения

След Георги Матеев, малко е трудно да се похвалиш, но все пак....;)

19.05.2014 - 22.05.2014 Италия - езерата,/ горе долу уредено/

Месец август езеро Бодензее Германия, още нямам стратегия за там

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да си кажа и аз плановете....

Трябваше да отскоча за 2 дена до Дортмунд края на март, даже си имам и билети, но пропада пътуването... :(

Юни - Вроцлав (през Берлин), етап: резервирани хотели, скоро живот и здраве почвам да дебна и билети

Юли с кола за 10ина дена - Будапеща, Братислава, Бърно, Прага, Чешки Крумлов, Линц, Виена, Белград, етап: резервирани хотели, остава да си направим програмата по дни къде какво ще се гледа.

Август - Гърция, етап:билети за полетите Солун-Хераклион и Санторини-Солун са купени, хотелите резервирани, остава само да решим къде ще ходим на море след островите, може би Халкидики. :)

Септември - Октоберфест, етап: има резервиран хотел, но по-вероятно е да отпадне.

Ноември - Дубай, етап: резервиран хотел.

 

И живот и здраве съм си заплюла Рим и Флоренция за рождения ми ден (февруари) догодина :)

Да си ъпдейтна плановете.... :)

Юни-Вроцлав :всичко е купено и резервирано :)

Юли-същото си е, но имаме вече купени билети за концерт и днеска или утре ще вземем и за Schonbrunn.

Август- същото + ще ходим в Сарти

Септември- отпада Октоберфеста, но ще се ходи пак в Europa Park + Freiburg и Heidelberg.

Ноември -отказхме се от Дубай, в момента сме в чуденка за Мадейра, Ланзароте или Кипър. :)

Февруари 2015 - Риииииииииииииииииммммм :)))))))  Резервиран хотели купени билети и аз най-после да престана да мрънкам! :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се ъпдейтна и аз с вече купените билети : 

Ница - Барселона 13.06
Барселона - Банджул (Гамбия) - 15.06 

Тук е мястото да кажа, че имам бюджет и време за още една западноафриканска държава, но епидемията от ебола в Гвинея ми обърка плановете, много държави си затвориха границите, изобщо е филм малко... та да видим. 

Банджул - Дакар (Сенегал) - 14.09
Дакар - Ница: 24.09
Октомври - България (мама ще се зарадва, че с тия дистанции се виждаме вече веднъж годишно) 
Париж - Реюнион - Париж: 22.10 - 05.11 на сватба :))) 
Реюнион - Мавриций - Реюнион:  24.10 - 28.10

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Направих плановете и резервациите за следващите 10 месеца и сега мога да се съсредоточа върху нещата които ми позволяват да пътувам. Неизвестността ме изнервя  :lol:

Много ми хареса една мисъл май беше на Магърдич Халваджиян :

" На 20 години се ожених за да спра да мисля за глупости и да се отдам на важните неща в живота"

 

Та и аз така вече мога да се успокоя , имам много време да планирам внимателно , но само в рамките на тези резервации и разбира се да ... си гледам работата  ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хаха, тъкмо щях да кажа Дакар и видях, че вече съм го казал, само мнение по-горе :-( За съжаление ми отпада третата западноафриканска държава по стечение на обстоятелствата (ебола в Гвинея и Сиера Леоне, несигурност в Мали и Мавритания и безумноскъпи билети между страните от Западна Африка), но пък ще успея да скатая някой лев за друго :-) Здраве да е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

" На 20 години се ожених за да спра да мисля за глупости и да се отдам на важните неща в живота"

Та и аз така вече мога да се успокоя...

Ама ти да не мина под венчилото, бре? :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хубаво се успокояваш, ама темата е за следващи дестинации, за ЮА вече знаем горе-долу, ама за други какви. Я вземи се изповядай тука като хората, с подробности.

Връзка към мнение

Много скромно засега...

След 6 дни почва триседмичното ми София-КЛ-Пукет-Сингапур-Бали-Ява-КЛ-Истанбул.

Етап на подготовка- завършена. На полусъединител съм.

Имам едни билети за май за Малмьо, ама сега се очертават едни ангажименти, така че има голяма вероятност да ги прежаля.

Лятото пък имам толкова ангажименти из Бг, че надали ще успея да мръдна, евентуално една Сърбия по спортни събития...

Надявам се септември да успея за седмица да се помотам из Южна Испания, но още нямам яснота кога и точно колко ще е.

Та така...

 

Хм, добре значи съм го сметнала.

Майското Малмьо, както предвидих отпадна, покрай летните волейболни набези из БГ успях единствено един уикенд в Ниш, пак волейболен.

Неделя предстои Андалусия- 8 дни, от там Мароко-5 и връщане с два дни престой в Барселона-ей така, за опресняване и разходка.

До края на годината единствено се очертава един Цюрих и от там Тренто, края на ноември-началото на декември, отново за волейбол и май това ще е. Като това последното е все още само план, но се надявам да го осъществя.

Иначе чакаме катарците и имаме някакви насоки относно февруари-март евентуално за Шри Ланка, Малдиви и Индия, чакаме да видим какви билети ще изскочат.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моята септемврийска екскурзийка е готова. Евентуално някоя и друга двудневна за през ноември с Wizz. Готвя се за Шотландия догодина. Дестинация - мечта :) Още не съм нагласяла дати и т.н., но и този момент ще дойде. Мисля си даже лятото на 2015 някъде по-далечно местенце,екзотика... :P

Ще попрочета магеланските дневници и ще се ориентирам къде искам да се спретна да отида.

При мен плановете се менят често, така че само очертавам и после планувам и гледам за билети!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Другата събота Закинтос+Кефалония.Май 2015г.-Исландия.Мислех декември да направим един предколеден Париж,но се наложи да направя една инвестиция и като гледам ще отпадне.

От четене във форума се запалихме за триседмично пътуване през август 2015 - Мексико-Куба-Домениканска република.За сега всичко е в суров вид на етап проучване и планиране.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Другата събота Закинтос+Кефалония.Май 2015г.-Исландия.Мислех декември да направим един предколеден Париж,но се наложи да направя една инвестиция и като гледам ще отпадне.

От четене във форума се запалихме за триседмично пътуване през август 2015 - Мексико-Куба-Домениканска република.За сега всичко е в суров вид на етап проучване и планиране.

Eмил, много е топло август за тия дестинации. Ще си развалите почивката. Поразмести графика, ако е възможно, и го направи месец-два напред или назад.

Връзка към мнение

Eмил, много е топло август за тия дестинации. Ще си развалите почивката. Поразмести графика, ако е възможно, и го направи месец-два напред или назад.

А края на септември как е за тези дестинации? Аз си търся някакво триседмично пътешествие за следващата година септември - началото на октомври, малко ме притеснява да не е някакъв ураганен период...

 

А по темата:

От 13 до 28 септември остров Крит (пътьом ще уважим за 1 нощувка и Солун).

28.12 - 04.01 - Берлин и Прага

Както вече споменах за септември 2015 замислям някакво по-голямо пътуване, но още съм само на идеи. Към края на февруари най-вероятно ще пътувам някъде, но нищо конкретно не съм измислила.

Връзка към мнение

А края на септември как е за тези дестинации? Аз си търся някакво триседмично пътешествие за следващата година септември - началото на октомври, малко ме притеснява да не е някакъв ураганен период...

 

А по темата:

От 13 до 28 септември остров Крит (пътьом ще уважим за 1 нощувка и Солун).

28.12 - 04.01 - Берлин и Прага

Както вече споменах за септември 2015 замислям някакво по-голямо пътуване, но още съм само на идеи. Към края на февруари най-вероятно ще пътувам някъде, но нищо конкретно не съм измислила.

Началото на октомври е подходящо време за тази част на света. Дори да е имало урагани, те са минали, горещините също, а водата е най-топла. Е, не сте застраховани от дъждове, но те бързо минават.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Пантелей пътник

Черна гора, живот и здраве, след 15.09. Даже "пляснах" една тема в Дестинации-Европа за акъли и споделяне,който може и иска да пише.  Ама то наистина след Георги Матеев какво да напишеш..егати и годината!!! Да са сме здрави само всички, да си осъществим скитосванията  :rolleyes: 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Следващо пътуване Дубай чак в началото на декември , после февруари/март Аржентина с Бразилия и почти сигурно през юли Ница , но за там мога да си перефразирам "Курица не птица , Ницца не заграница" :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

От 9.09. за седмица в Гърция (Ситония), в края на месеца до Париж или Виена, после работа...

Смея да мечтая за далечно пътуване между края на януари и средата на февруари, като много ще се надявам на помощ от съфорумци относно полети и организация  :blush:  :rolleyes: Мисля за предимно за Азия, но и Куба ми минава през ума.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пролетта писах къде планувам да пътувам, няколко месец по-късно мога да си направя извода, че не обичам да следвам планове (доста от плануваните дестинации бяха заменени с други) - вече бяхме в Андалусия, Люксембург, България, Чехия и Гърция. След месец остават Дубай, Индонезия и Куала Лумпур.

А току що купих и билети за март - Осло - Ню Йорк с връщане Маями-Дюселдорф за 280 евро.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не се хваля, ако не съм купила билети, иначе посоките ми все се сменят, както Азия се смени с Куба и Мексико. Това през март 2015. Варадеро, Сиенфуегос, Тринидат, Хавана, Винялес, Лас Терасас, Мексико сити, Теотихуакан, Куернавака, Таско, Канкун, Плая дел Кармен, Чичен Итца и всичко наоколо. Плаж, руини, красиви градове и история. НО първо Берлин, фестивал на светлината, октомври.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Септември - в Гърция - Метеора, Закинтос, Парга, Тасос. Октомври - Комо /не издържах без Италия/, ноември в Барселона. И чакам промоции за зима/пролет до Тайланд, Малдиви или Ню Йорк. Пък ако излезе нещо евтино и близко за декември. А и януари вероятно до Австрия на ски.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Eмил, много е топло август за тия дестинации. Ще си развалите почивката. Поразмести графика, ако е възможно, и го направи месец-два напред или назад.

А през месец май какво е времето,в смисъл подходящо ли е?

За октомври съм съгласен,но тогава ни е най-интензивната работа и е невъзможно да отсъстваме три седмици.

Връзка към мнение

А през месец май какво е времето,в смисъл подходящо ли е?

За октомври съм съгласен,но тогава ни е най-интензивната работа и е невъзможно да отсъстваме три седмици.

Подходящо е. След Великден се опразва и става спокойно, както и цените по-нормални.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.