Прескочи до съдържание

Следващо пътешествие?


Препоръчани мнения

Снощи си измислих една командировка до Италия за средата на Октомври-Порденоне,Тревизо и задължително Венеция отново.

Командировката има само един недостатък-аз трябва да плащам командировъчните. :(

 

А си мислех, че само аз си измислям подобни командировки...  :unsure:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз не си ги измислям, директно ми казват "Заминаваш" :( не се кефя, определено ако продължават в същия дух, скоро ще намразя Лондон, точно както преди години намразих Брюксел (преди да се озова там неочаквано за всички, дори и за мен, и да вземе да ми хареса).

 

И за да не съм съвсем off, следващото ми пътешествие още е във фаза планиране, но вече сме уточнили датите, остава да си резервирам нощувките из Германия. Ихуууу! Очаквам с нетърпение края на април!

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте,

 

купих си билети до Рим с Уиз 02/06-11/06. Реших да заведа майка ми на една екскурзийка, въпреки че тя искаше за по-малко дни. Вече запазих един хотел за 5 нощувки, но се чудя дали не са много близо 5 дни за Рим. След това мислим да отидем до Флоренция и Сиена за останалите 4. Може ли някой, който е бил там да ми даде съвет дали съм в правилната посока или не точно?

И какво може да се види за тези дни, кое е по-добре и т.н.?

 

Благодаря много предварително!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

 

купих си билети до Рим с Уиз 02/06-11/06. Реших да заведа майка ми на една екскурзийка, въпреки че тя искаше за по-малко дни. Вече запазих един хотел за 5 нощувки, но се чудя дали не са много близо 5 дни за Рим. След това мислим да отидем до Флоренция и Сиена за останалите 4. Може ли някой, който е бил там да ми даде съвет дали съм в правилната посока или не точно?

И какво може да се види за тези дни, кое е по-добре и т.н.?

 

Благодаря много предварително!

5 дни са си баш идеални за Рим. Или айде, нека са 4, като единия ден отидете до Тиволи. Но за останалите 4 може да посетите дори и не толкова популярни, но иначе много идейни обекти като гарибалдейския хълм Джаниколо (с паметника на капитан Петко Войвода) или обектите по виа Апиа Антика, включително катакомбите. Но и без тях, има предостатъчно за разглеждане. Рим е град, който изтощава. Пригответе се за солидно ходене пеш. 4 дни за Флоренция и Сиена също е чудесно, за да се видят многото неща там, без да се припира от бързане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Въобще, ама въобще не са много 5 дни за Рим. На нас два пъти по толкова не ни стигнаха, затова смятам догодина да го посетим отново за седем. Екскурзията, която си замислил е чудесна.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Великден - рафтинг по р.Тара /Босна/, 1 май - Брюксел плюс Брюж, 6 май - Валенсия. Най-накрая душата ми се успокои,че няма да си отстоя Дома тази година. Може би ще направим и Болона /Равена и Ферара/ някой уикенд, тъй като няма нужда от почивен ден за тази разходка. Сега остава да си организирам разходките,но важното е,че самолетните билети са купени.

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Толкова време я търсих тази тема след Нова година, а тя била в Лексикона и благодарение на Дани изскочи напред. Та давайте да видим кой какви планове крои за близкото бъдеще...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

При нас програмата е почти запълнена до края на годината - изскочиха няколко много евтини билета и не успяхме да се сдържим. Но първо започваме през април с Португалия за 10 дни (Лисабон и Порто). През юни е ред на Гран Канария и Швейцария. После идват евтините билети - октомври Куба, билетите бяха по 400 евро с Еър Берлин и в края на годината Занзибар за 270 евро с Оман Еър. Това са фиксираните и платени вече неща, иначе планираме и една седмица в Дубай през ноември, но нямаме нищо запазено.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Та давайте да видим кой какви планове крои за близкото бъдеще...

Днес реших да си използвам част от прословутите 120% върната сума в УИЗ сметката заради проваления великденски полет до Малмьо. Ще се хвърчи за един ден до Белгия, купих билетите до Шарльороа, но още се чудим какво да си изберем - Брюж, Гент или Намюр.

 

Научната ми ръководителка ще ме разкости, като разбере, че ще си развея задника така... нали уж до края на май трябва да направя вътрешна защита на дисертацията си и бях обещал да не летя дотогава... ама не се стърпях :lol:.

А и преди това ще летя София-Варна за една годишина от завършването на гимназията в Добрич, но това не го броя... Аз не го броя, ама шефката ще го брои, и още как ;)

 

После в началото на юли ми предстоят две седмици в Русия, като се надявам за 5-годишнината от сватбата ми да се наслаждаваме на среднощното отваряне на мостовете над Нева. Това е договорено с началството, драми няма да има ;)

 

След това ще навлезем мощно в планинарския сезон (а дотогава през пролетта ще се правят само еднодневки до водопади в БГ, да се поддържаме във форма). За края на юли все още е голямо триумене, дали да е Черна Гора и Босна (Дурмитор, Маглич и рафтинг по Тара), или Логарската долина и Камнишко-Савиньските алпи, че на mary_shery все тая Словения и лежи на сърцето ;) ... А и Оги "тормози" с мухата, дето пусна за Доломитите. ;)

 

Оттам на сетне всичко е още на етап идеи и планове. Идеи много, но коя ли ще се реализира, не се знае. Особено, като нямам яснота дори в кой есенен месец ще ми е финалната защита... Подозирам, че ако само спомена за седмица в Египет шефката ще получи масивен инфаркт и ще си остана без научен ръководител, баш когато не трябва :blink:

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

И нашата програма е позапълнена:

1. Кратки пътувания - за Великден- Париж и Лоара, че тази година нали съвпадат католическия и ортодоксалния празник - само 6 дни,

2. За Гергьовден - малко Гърция, Волос

3. Най-накрая нещо по-големичко- Холандските Антили - от 19 май - за 20 дни и трите АВС

4.В юли- кратки мигове около Атина

5. Австралия- Големия Бариерен риф и Западна Австралия- целия август

 

Дотук програмата е строго начертана, от септември все още планове. да видим какво ще изберем

Редактирано от Роми
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

 Ще се хвърчи за един ден до Белгия, купих билетите до Шарльороа, но още се чудим какво да си изберем - Брюж, Гент или Намюр.

Ако трябва да сложа някакви субективни оценки по десетобалната, то нещата биха изглеждали приблизително така:

Брюж - 9

Гент - 8

Намюр - 6

Но пък ако сте само за един ден ..., с Флибко до Брюж са си два часа, самолетът май кацаше около 8ч, значи да сте в Брюж към 12 и то остава само половин ден, на практика ... :rolleyes:  

Та може би е по-добре някой друг път да отделите 2 или по-добре 3 дни за Брюж+Гент (защо не и Остенде) че са в една посока, пък ако сега е само за ден - да скокнете до Намюр (+ Динан)  :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Ето и моята програма

21 март - 16 април - Доминиканска република - 5 дни и после Трансатлантически круиз - 20 дни - всичко уредено

9 - 16 май - Кипър - всичко уредено

7 - 15 юни - Халкидики - всичко уредено - ол инклузив

началото на юли - Стокхолм за  3 дни - засега само проучване за по-евтини хотели

юли или август - 2 седмици с кола в Доломитите - търсим още някой за запълване на колата - спане на палатки в повечето случаи

октомври - Малта - дебнене за по-евтини билети и хотели

19 ноември - 5 декември  -  Етиопия - купени самолетните билети

2 - 15 февруари Шри Ланка - купени самолетните билети

  • Харесвам 32
Връзка към мнение

Стоя си и аз и си мисля ..

Мога да хвана нощен автобус или влак до Истанбул. Сутринта ще отида до Узбекистанското посолство, след обяд си вземам визата и късно вечерта на същия ден си хващам полет до Шимкент. После някак пресичам границата и.. няма как да не се получи, толкова строен план. 

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Стоя си и аз и си мисля ..

Мога да хвана нощен автобус или влак до Истанбул. Сутринта ще отида до Узбекистанското посолство, след обяд си вземам визата и късно вечерта на същия ден си хващам полет до Шимкент. После някак пресичам границата и.. няма как да не се получи, толкова строен план. 

 

Страхотен план. И да знаеш, че ще се получи....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

EE е Оги, като ти гледам програмата получавам сърцебиене....Перфектен както винаги! Браво на теб! знам, че ще има много хубави снимки за гледане на нас непътуващите... :) Много слънчево и хубаво изкарване на Доминикана и поздрави на всички онези острови, които ще посетите, Дай Боже  някой ден и ние!

Редактирано от ZORI
Връзка към мнение

 Ще се хвърчи за един ден до Белгия, купих билетите до Шарльороа

Апропо - откакто имаме Ryan, може да се ползва една много секси комбинация за уикенд в Белгия  - сутрешния съботен полет на Wizz натам и вечерния неделен полет на Ryan насам.  ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Апропо - откакто имаме Ryan, може да се ползва една много секси комбинация за уикенд в Белгия  - сутрешния съботен полет на Wizz натам и вечерния неделен полет на Ryan насам.

Не става - неделният на ryan е още по-ранен сутрешен от Белгия. В петък и понеделник са им късните полети.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хайде, няма ли кой да сподели плановете си за предстоящата година. През 2014 година темата доби голяма популярност, а сега всеки си кротува. Не е необходимо всичко да е ОК. Може да споделите надеждите и мечтите за близкото бъдеще. Мисля, че на всички ще е доста интересно. Пък може и да се засечем някъде, а защо не и да пътуваме заедно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето и моята програма

21 март - 16 април - Доминиканска република - 5 дни и после Трансатлантически круиз - 20 дни - всичко уредено

9 - 16 май - Кипър - всичко уредено

7 - 15 юни - Халкидики - всичко уредено - ол инклузив

началото на юли - Стокхолм за  3 дни - засега само проучване за по-евтини хотели

юли или август - 2 седмици с кола в Доломитите - търсим още някой за запълване на колата - спане на палатки в повечето случаи

октомври - Малта - дебнене за по-евтини билети и хотели

19 ноември - 5 декември  -  Етиопия - купени самолетните билети

2 - 15 февруари Шри Ланка - купени самолетните билети

Попътен вятър!!!

Попътен вятър!!!

И прекрасни моменти!

Връзка към мнение

Края на април-началото на май Индонезия с акцент катерена на вулкани. 5 вътрешни полета за две седмици. :D

 

Началото на септември - Южна Италия, Неапол, Помпей, Везувий, Херкулан...

 

Декември - Януари стандартните Виетнам, Камбоджа, Тайланд.

 

Февруари - Филипините.

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Хайде, няма ли кой да сподели плановете си за предстоящата година.

 

Аз примерно си мълча от фатализъм  :lol: Само ще спомена, че съм си поставил за цел поне 60 дни зад граница през настоящата година. Твърде амбициозно с оглед на ситуацията, но ще броим пилците на зима ;)

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Моите планове са по-скромни, но защо да не ги споделя, щом иска Оги :) (неговите са зашеметяващи както винаги...)

 

26 - 30 май - Италия, Амалфи

 

17 - 25 юни - Шотландия и остров Skye (с кола от Англия)

 

6 - 17 септември - Сицилия

 

23 декември - 1 януари - България :) 


Хайде, няма ли кой да сподели плановете си за предстоящата година. През 2014 година темата доби голяма популярност, а сега всеки си кротува. Не е необходимо всичко да е ОК. Може да споделите надеждите и мечтите за близкото бъдеще. Мисля, че на всички ще е доста интересно. Пък може и да се засечем някъде, а защо не и да пътуваме заедно...

Връзка към мнение

Хайде, няма ли кой да сподели плановете си за предстоящата година. През 2014 година темата доби голяма популярност, а сега всеки си кротува. Не е необходимо всичко да е ОК. Може да споделите надеждите и мечтите за близкото бъдеще. Мисля, че на всички ще е доста интересно. Пък може и да се засечем някъде, а защо не и да пътуваме заедно...

Оги, новата версия на форума обещава да се превърне в новия Биг Брадър. Тогава всеки ще може да научи къде се намира всеки по всяко време на денонощието. Докато с ВИП-а си играем на революционери, казионната власт не спи! :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

При мен няма много за споделяне:

 

април-май - вече готово и напълно организирано пътуване до Виетнам.

 

Без конкретен план и закупени билети:

края на октомври-началото на ноември - Куала Лампур, Сингапур, Камбоджа и остров Ява.

Края на Февруари -началото на март -   Мексико.

 

Понеже нямам отпуска за друго извън плануваните неща се надявам на някой и друг уикенд в Европа. Какво и как - ще зависи от нискотарифните компании.

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.