Прескочи до съдържание

Следващо пътешествие?


Препоръчани мнения

На гости на тъщата ? :)

 

Опазил ме Бог! Моята тъща е далече. Това е основно правило - избери си тъща, която да живее колкото се може по-далеч от теб... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хайде и аз съм готова да кажа - съвсем непринудено се озовах с билети за понеделник за Шотландия / Единбург, Глазгоу и където ме заведе детенцето/ :) Сега ще трябва да измисля и къде ще спя. Следващата седмица за мой късмет e Glasgow open doors.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Уфф, този уикенд трябва да се купят билети, че има промоция (децата летят безплатно), а аз още не съм измислил къде точно да бъде...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Лондон следващия удължен уикенд и малко съвсем спонтанно. Единствено знам, че имаме резервация за вчеря, друго на място, каквото решим

Връзка към мнение

Уфф, този уикенд трябва да се купят билети, че има промоция (децата летят безплатно), а аз още не съм измислил къде точно да бъде...

Кой има промоция , че може да резервирам още нещо из Бразилия ?

Връзка към мнение

E тя промоцията сега е децата летят безплатно, с ГОЛ и Азул, теб не те урежда. Обикновено пускат промоции по уикендите и около празници, важат за до 2 месеца напред, но напоследък това е най-доброто, което съм виждал.
Аз исках да летя с точки, ама са ограничили местата и няма нищо, само Рио и Сао Пауло където не ми се ходи. А времето напредна и май нищо друго няма да излезе. Миналата година летях до Белем за 5000 мили и до Рио за 1500, което е колкото една пица.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите бъдещи самоорганизирани пътувания до края на годината са октомври месец в Лондон и в началото на ноември - Рим :wub: (за втори път тази година). Поне това съм запланувала за сега -_-

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Еми аз заминавам за Тунис другата седмица.Дано да не се разочаровам.

Зависи каква ти е нагласата.Ако си се подготвила къде отиваш и какво се очаква да видиш,вероятността да се разочароваш е малка.Тунис за сега е единствената африканска държава,която съм посетил макар и за малко.Мизерията е пълна,но мисля,че това важи не само за там.

Чети повечко преди заминаване,за да няма изненади или ако има такива да са положителни.

Писах в темата за Мароко,но няма никакви отговори.

Планирам купуване на билети за периода 02.03.-08.03.-кацане във Фез,излитане от Маракеш.

Въпросите ми са -достатъчни ли са пет пълни дни за разглеждане между двата града,идеи за маршрут и т.н.Предвижване-рент-а-кар.

Давайте съвети!

Връзка към мнение
Даниела Иванова

Във всички форуми пише, че е мизерия.Мисля,че това се преживява(пък до някъде и е екзотично).Смятаме да отидем на всички допълнителни екскурзии.Между другото моя позната, която е обиколила доста държави ми каза, че иска на две места да се върне отново-Тунис и Йордания.

Връзка към мнение

Еми аз заминавам за Тунис другата седмица.Дано да не се разочаровам.

Еееее, как ще се разочароваш от пътешествие? :blink: Вземаш си доброто настроение, не очакваш твърде много и готово. ;) Ще видиш нови места, ще имаш нови преживявания. Всеки гледа с различни очи на света, но според мен, човек навсякъде може да види романтика. С мъжа ми чести си спомняме следната картинка: в Кайро, насред града, за един дувар вързано едно магаренце. А до него паркиран луксозен Мерцедес не знам каква си класа. :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: Никъде по света не съм видяла това.

За мен това си е чиста проба романтика, ама трябва да я търсиш :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

С мъжа ми чести си спомняме следната картинка: в Кайро, насред града, за един дувар вързано едно магаренце. А до него паркиран луксозен Мерцедес не знам каква си класа.

Ти ми припомни една абсурдна картинка: Синеморец, плаж Бутамята (райско място) Хотел Белла Виста – току що построен (2004), неомутренски лукс. Плажът пред хотела има кошове за отпадъци, вечер една циганска каруца минава да ги почисти – изсипва боклука в каруцата. Каруцата е открита с плитък борд, духа силен вятър и отвява всички хартийки по пясъка. Каруцата си продължава, след нея боклуците от кошовете остават пръснати по плажа.  Преди „почистването” си бяха прибрани в кошовете. След почистването всички боклуци са по плажа. (Първите две снимки са мои, последната е от интернет, за по-добро онагледяване за мястото)

post-1693-0-61534700-1411672583_thumb.jpg

post-1693-0-24310100-1411672590.jpg

post-1693-0-38249100-1411672597.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Снощи си измислих една командировка до Италия за средата на Октомври-Порденоне,Тревизо и задължително Венеция отново.

Командировката има само един недостатък-аз трябва да плащам командировъчните. :(

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Зависи каква ти е нагласата.Ако си се подготвила къде отиваш и какво се очаква да видиш,вероятността да се разочароваш е малка.Тунис за сега е единствената африканска държава,която съм посетил макар и за малко.Мизерията е пълна,но мисля,че това важи не само за там.

Чети повечко преди заминаване,за да няма изненади или ако има такива да са положителни.

Писах в темата за Мароко,но няма никакви отговори.

Планирам купуване на билети за периода 02.03.-08.03.-кацане във Фез,излитане от Маракеш.

Въпросите ми са -достатъчни ли са пет пълни дни за разглеждане между двата града,идеи за маршрут и т.н.Предвижване-рент-а-кар.

Давайте съвети!

Ако кацнеш във Фез и решиш да стигнеш до Маракеш,но да се отбиещ през Шефшауен(синия град),през римския Volubilis над Мекнес(стара имперска столица) и да посетиш долните в Атлас - между Уарзазате и Еричадиа с касби-те там...и после от Уазаратее да стигнеш до Маракеш,може и да не ти стигнат 5 дни,даже ме съмнява. Ако е само Фес и крайбрежието,Казабланка(няма да те впечатли повече от Маракеш или Фес),Есауира и варинат до Уарзазате и близкия Ait ben Haddou,може и да ги нагласиш някак си.Много зависи от теб какво искаш да видиш от Мароко.Комбинации всякакви за 5 дни.....

Връзка към мнение

След три месеца в България в срещи с роднини и приятели, малко европейски забежки и дойде време да се стягам за Доминикана. След малка почивка в Брюксел във вторник, живот и здраве, потегляме. Имах голямо желание да се видим на срещата с магеланци, но така и нямах въможност. Ще ви чакам вие да дойдете там :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Даниела Иванова

Еееее, как ще се разочароваш от пътешествие? :blink: Вземаш си доброто настроение, не очакваш твърде много и готово. ;) Ще видиш нови места, ще имаш нови преживявания. Всеки гледа с различни очи на света, но според мен, човек навсякъде може да види романтика. С мъжа ми чести си спомняме следната картинка: в Кайро, насред града, за един дувар вързано едно магаренце. А до него паркиран луксозен Мерцедес не знам каква си класа. :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: Никъде по света не съм видяла това.

За мен това си е чиста проба романтика, ама трябва да я търсиш :)

Така е. Тази година обаче имах едно-две разочарования в България. :mad: Затова вече си имам едно наум. Но пък ни остава пътуването.Ние обичаме да пътуваме.Обичам момента в който седна в колата и потеглим :) без значение къде.

Връзка към мнение

Снощи си измислих една командировка до Италия за средата на Октомври-Порденоне,Тревизо и задължително Венеция отново.

Командировката има само един недостатък-аз трябва да плащам командировъчните. :(

Не си ли гледал "С деца на море" - когато ти плащат е командировка, когато си плащаш сам е почивка.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Не си ли гледал "С деца на море" - когато ти плащат е командировка, когато си плащаш сам е почивка.

Е да де,ама няма да е само почивка.Надявам се и някаква работа да свърша.

Връзка към мнение

От няколко дни търся и проверявам инфо за Португалия (все още се колебая дали да осткоча и до о. Мадейра),  така че вероятно ще е следващата дестинация в средата или края на ноември. 

:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
Дани Магелани

Понеже няма движение по темата, ще се включа с предстоящото пътуване:

1. Пътуване  Истанбул--Бахрейн- Банкок - Макао - 24.03.2017

2. Хонг Конг - 25-29.03.2017

3. Макао 29-30.04.2017

4. Пътуване Макао-Куала Лумпур 30-31.04.2017

5. Куала Лумпур 31-04.04.2017

6. Бали 04-09.2017

7. Пътуване Бали - Сием Реп 09-10.04.2017 

8. Сием Реп 10-15.04.2017 

9. Пътуване Сием Реп - Куала Лумпур 15.04.2017

10. Малайзия 15-17.04.2017 ще уточнявам мястото

11. Куала Лумпур- Банкок-Бахрейн-Лондон 17.04.2017

Ако се засичам с някой магеланец, може да се обади.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани

Пропуснах да напиша, че имам български гид на 6 и 7 април в Бали. На 13 и 14 април в Сием Реп също ползвам услугите на българин, който има туристическа агенция там. Ако за някого представлява интерес, мога да дам информация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пропуснах да напиша, че имам български гид на 6 и 7 април в Бали. На 13 и 14 април в Сием Реп също ползвам услугите на българин, който има туристическа агенция там. Ако за някого представлява интерес, мога да дам информация.

Поздрави на Мая и Косьо :)

Връзка към мнение

Пропуснах да напиша, че имам български гид на 6 и 7 април в Бали. На 13 и 14 април в Сием Реп също ползвам услугите на българин, който има туристическа агенция там. Ако за някого представлява интерес, мога да дам информация.

Ти направо сложи информацията за гидовете тук, на когото му трябва, ще си я вземе.Ама първо изчакай да видиш,дали ще си доволна.:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.