Прескочи до съдържание

бързи въпроси ОАЕ - бързи въпроси


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с ОАЕ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Дубай?

- Може ли да шофираме в Дубай с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да разпределим времето между Дубай и Абу Даби?

- Заслужава ли си да посетим Шаржа?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 6 часа, bonboneva каза:

Защо е тегаво с обществен транспорт до и от Глобал Вилидж? Спирката отдалечена ли е от входа?

Зависи къде сте. Спирката е близо до входа, ама автобусите, които ходят там не знам откъде се хващат. Ние единия път бяхме в хотел до Mall of Emirates и от там имаше удобен директен автобус. Но зависи и човек на какво е свикнал. Аз понеже пътувам час и половина до работа с обществен транспорт, 40-50 минути с обществен транспорт ми е "бързо се стига"

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 3.01.2024 г. в 23:36, Цвете каза:

Аз, ще са обратно при мен в началото на март и за Дубай и за Абу Даби имам по 2.

И аз да попитам, @Цвете картите за началото на март 2-12 , ще ти трябват ли? Ако не- може ли да ги ползвам?

Връзка към мнение

Метрото от 5 сутринта до полунощ, в петък до 1 през нощта. Автобус 106 от Глобал вилидж също в 1 през нощта е последния автобус. Такси са ни викали от хотела, не помня фирмата, но бяха точни. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, liliya каза:

За Дубай и Абу Даби коя фирма за таксита евентуално се препоръчва и градският транспорт до колко часа вечер работи?

Ние ползвахме най-вече каквито таксита намерим. А вечер в Дубай имаше случаи да се молим някое такси да спре, че все заети минаваха. 

Друг вариант ни беше с Uber.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Бръмбар каза:

Метрото от 5 сутринта до полунощ, в петък до 1 през нощта. Автобус 106 от Глобал вилидж също в 1 през нощта е последния автобус. Такси са ни викали от хотела, не помня фирмата, но бяха точни. 

Все пка трябва хубаво да се гледа за конкретната станция на метрото, защото на мен вече два пъти ми се случва на  MALL Dubai  около 23:30 да пуснат решетките на станцията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Tesh, да, това е добра забележка. В неделя също почва по-късно метрото. @liliya, тук има линк с разписания на различните видове транспорт, може да се проверят и по-детайлно първия и последния в зависимост от деня и станцията:

https://www.rta.ae/wps/portal/rta/ae/public-transport/timetable

 

Тук има повече информация за таксита:

https://www.welcomepickups.com/dubai/taxi/

  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Бръмбар каза:

@Tesh, да, това е добра забележка. В неделя също почва по-късно метрото. @liliya, тук има линк с разписания на различните видове транспорт, може да се проверят и по-детайлно първия и последния в зависимост от деня и станцията:

https://www.rta.ae/wps/portal/rta/ae/public-transport/timetable

 

Тук има повече информация за таксита:

https://www.welcomepickups.com/dubai/taxi/

Преди като сме ходили си спомням, че ползвах някакво приложение, в което излизаха и таксита, и автобуси и метро, но сега не можах да го намеря. Изтеглих приложението на RTA, но нещо не работи. Странна работа.

Връзка към мнение
преди 7 часа, liliya каза:

И аз да попитам, @Цвете картите за началото на март 2-12 , ще ти трябват ли? Ако не- може ли да ги ползвам?

Ще ти пиша, когато се върнат в България. Можеш да ме подсетиш, защото ще пътувам скоро. Предполагам, че ще можеш да ги ползваш. Те си станаха оборотни магелански карти🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Цвете каза:

Ще ти пиша, когато се върнат в България. Можеш да ме подсетиш, защото ще пътувам скоро. Предполагам, че ще можеш да ги ползваш. Те си станаха оборотни магелански карти🙂

Благодаря! Аз имах, но ми ги затриха. Ще те подсетя. :)

Ето тук има доста полезна информация относно транспорта:

https://www.autobahn.com.de/bg/2022/07/17/обществен-транспорт-в-оае/#Приложения_и_уебсайтове_за_обществен_транспорт

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам питанка относно паркинг и плаж.
Инсталирах си приложението RTA Dubai. Виждам, че мога да си заредя сума в акаунта и от там да си заплащам паркинг в зоните.
Ще сме с rent-a-car.
Някой ползвал ли го е и успешно и да е заплатил паркинг? Другия вариант е с SMS, но ще сме с предварително закупени еСим и нямам смс и разговори, а само интернет по картата, т.е варианта с SMS ми отпада.

И друго, преди години ходихме за 1 час до Umm Suqeim Beach, безплатен и намерихме лесно паркинг, тогава мисля, че пращах SMS за паркиране.
Та, кой плаж да изберем за час - два убиване на времето?
Umm Suqeim Beach безплатен мисля,  но няма съвсем нищо пък  гледам, че гледката към Burj Al Arab е закрита от нов хотел.
KITE BEACH в Tripadvisor пише, че е зор с паркирането.
Al Mamzar Beach Park е доста далеч и отпада като опция за разходка.

Връзка към мнение

 

За паркирането в това мнение.

 

За плаж, на мен най-много ми хареса Кайт бейч-а. Паркира се лесно до самия плаж, голям, хубав, спокоен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой да е наемал кола на летището в Абу Даби и да е отскачал до Мусандам? Най-евтиното което намерих е dollar - към 170 лв за 1-3 дни наем с излизане в Оман.

Връзка към мнение
Преди 1 час, ivan69 каза:

Някой да е наемал кола на летището в Абу Даби и да е отскачал до Мусандам? Най-евтиното което намерих е dollar - към 170 лв за 1-3 дни наем с излизане в Оман.

За тези пари имаше еднодневна екскурзия, която е доста прилична. Практически там с кола не виждам , какв о ще правите. Екскурзията протича в по-голямата си част на лодка и се обикалят разни интересни неща, като в един момент има обяд на нещо като заливче където може и да се поплува. Преди имаше и паспортни формалности, които агенцията също поема. Аз наистина не виждам с кола к, какво бихте могли да правите там. 

 

 

Ето нещо на примависта :

 

Musandam Tour Packages from Abu Dhabi with Transfer (musandamtravel.com) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Привет, ще имаме трансфер цял ден в Дубай. Мисля да закупя билети за Big Bus. Ще успеем ли да минем двата маршрута на автобуса + да минем Creek cruise за от около 11 ч до края на работното време на автобуса - 19 ч? Къде си заслужава да се слиза и за по колко време горе-долу? Из Палмата струва ли си разходка или само минаване с автобуса е достатъчно разглеждане? На Марината мислим да се разходим, Буржд Халифа, разбира се, на рамката може да слезем, на някой плаж (кой е най-приятен, ако може съвет). 

Иначе сутринта от 9 сме в Музея на бъдещето, а вечерта преди полета мислим да посетим шоуто Imagine. За там могат ли да се купят билети за фронт роу (някъде ми се мерна такава опция, но сега не я намирам). 

Малко хаотично и набързо с въпросите, но утре през нощта летим и трябва да направя някаква организация вече 😄

Благодаря!

А, да, ако включим и аквариума, например в края на тура - към 19 ч, всичко друго по маршрутите на автобуса, къде си струва да слезем и горе-долу за колко време, за да видим всичко в този интервал 11 - 19 ч. 

Благодаря!

Връзка към мнение

Не ви трябва никакъв хоп он, хон офф автобус. Само ще си загубите времето с него. Вземете се еднодневна карта за метрото (включва и цялата градска мрежа), мисля че беше 20 дирхама на човек. И без това в по-голямата си част е над земята и ще видите същото, като от автобуса, даже може и повече, че е от по-високо. Първия час за музея е от 9:30ч, предполагам за него говорите. Аз лично го намерих доста разочароващ, но това си е лично мнение. Върнете се до Al Ghubaiba метростанцията след това и се разходете в старата част да 13ч - или по пазара Bur Dubai Souk Market или вижте реставрирания Heritage Village. Може да хапнете набързо в Star Grills - евтино и много вкусно. Точно отпред е ферибота до марината - 50 дирхама на човек. Тръгва в 13ч и пристига в 14:55ч на Марината. По пътя ще видите и Бурж Ал Араб и Атлантис на палмата от водата. Разходете се и оттам обратно с метрото до Булж Халифа и Дубай мол. За аквариума вътре ли говорите? Имайте в предвид, че шоуто с фонтаните започна от 18:30ч. Преценете си добре времето до полета. До шоуто Imagine на Creek-a не знам дали ще ви остане време, трябва да си изберете да пропуснете нещо друго. На палмата няма никакъв смисъл да се разхождате, там няма и къде - всички плажове са частни. Палмата се вижда само отгоре - или от Монорейла, или от новия небостъргач там - Palm the view. За плаж като цяло не ви препоръчвам - не става за плуване, водата е мътна заради насипяния пясък. Сигурна съм, че отивате на доста по приятна плажна дестинация.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря за подробните съвети! Имаме достатъчно време, да. Чак след полунощ ни е полетът. Тоест имаме ужасно много часове и се чудя къде и как да си осигурим малко почивка - затова питах за плажовете - евентуално там може да се полегне. Иначе сте прав, че няма да плажуваме - да се събличаме по бански и да влизаме във водата. Imagine мисля да го оставим за последно преди да ходим към летището, но нямам никаква идея за там, затова питах дали например има билети за по-фронт роу или като цяло някаква насока за това шоу. Аквариумът заслужава ли си? Сравнено с някакви други аквариуми - била съм в Лондон, Бостън, Атланта, Истанбул...

Та като цяло съвети как хем да го изкараме съдържателно този ден, хем да го преживеем нали, че са много часове и то веднага след полет 🙂

 

Връзка към мнение

В такъв случай, на плаж за почивка можете да отидете направо докато сте на Марината - JBR е там, публичен е, има и хубава гледка.

Няма билети за Imagine - гледате си го откъдето ви е удобно, това е една огромна променада.

Аквариумът не си заслужава да се влиза според мен, можете да го погледнете и отвън. Весело изкарване, Снежко 🙂

Връзка към мнение

OFF topic:  Писах  и в друга тема, но дано тук се чете от повече хора.

Подарявам 2 платени резервации за двама за луксозен тур на яхта в Дубай с включени храна, напитки, плодове за дати 18  и 19 март от 11 ч. 

Връзка към мнение

feel_the_rush, благодаря за полезните съвети!
Аз очевидно много си приличам на аватара, но ти не се разпознаваш, така че няма да мога да отвърна също по име 😳

Връзка към мнение
преди 20 часа, Tesh каза:

За тези пари имаше еднодневна екскурзия, която е доста прилична. Практически там с кола не виждам , какв о ще правите. Екскурзията протича в по-голямата си част на лодка и се обикалят разни интересни неща, като в един момент има обяд на нещо като заливче където може и да се поплува. Преди имаше и паспортни формалности, които агенцията също поема. Аз наистина не виждам с кола к, какво бихте могли да правите там. 

 

 

Ето нещо на примависта :

 

Musandam Tour Packages from Abu Dhabi with Transfer (musandamtravel.com) 

Много благодаря! И часът на тръгване е перфектен, стига уиз да не закъснеят с полета! Тъкмо ще ми остане и 1 ден в Абу Даби преди полета до Малдивите!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 5 часа, ivan69 каза:

За Шатъла от Летище Абу Даби до Дубай, предварително ли да си купя билет или на място? Просто не знам дали уиз ще кацне навреме...

Билетите са без час и важат за целия ден т.е до полунощ на същия ден. Ние ги ползвахме само на връщане т.е. от Дубай до Абу Даби. Аз ги бях купила предната вечер. Може да го купите и на летището от което ще излитате за Абу Даби, като видите дали полета ще е навреме или не. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.