Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Исландия


Light

Препоръчани мнения

Подарявам исландска сим карта за интернет с включени 4.7 гигабайта. Предплатените гигабайти изтичат на 09.04.2015г. Ако се направи зареждане в този срок, то валидността се удължава с още 30 дни. Желаещите могат да се свържат с мен по viber, fb, skype, лс, а може и лично на 22.03.2015г. летище София 20:30 пристигащи. Още по-добър вариант е на магеланската сбирка в Рибарица :)

 

Колко ти излезе като цяло сим картата, че и аз ще имам нужда, но чак септември?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сим картата е около 500 + зареждане с 5 гб за 2100 крони. Проблема е, че трудно се намира карта само за интернет. Навсякъде продават за разговори. Особено като пристигаш в почивните дни всичко е затворено. Та и аз чак в понеделник успях. То зареждането става онлайн, въпроса е да имаш карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сим картата е около 500 + зареждане с 5 гб за 2100 крони. Проблема е, че трудно се намира карта само за интернет. Навсякъде продават за разговори. Особено като пристигаш в почивните дни всичко е затворено. Та и аз чак в понеделник успях. То зареждането става онлайн, въпроса е да имаш карта.

 

Ако се намерят хора, може да си я препредаваме всеки месец, като знамето :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Emil Chakalov ще е 13.05 - 21.05.2015 в Исландия, пък ще дойде и на Рибарица.

Аз още умувам за началото на юни.

Щом и Жоро ще е там през септември - значи има как да се оползотвори :)

Връзка към коментар

Сега почвам да се замислям, тотален оф-топик, размишлявам на глас, дали да не измислим някакво място, където всеки минал магеланец да се отбелязва по света. Нещо като "Пешо беше тук", "Гошо беше тук" и т.н. Естествено без да вандализираме дървета, пейки с нож и подобни класически способи...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега почвам да се замислям, тотален оф-топик, размишлявам на глас, дали да не измислим някакво място, където всеки минал магеланец да се отбелязва по света. Нещо като "Пешо беше тук", "Гошо беше тук" и т.н. Естествено без да вандализираме дървета, пейки с нож и подобни класически способи...

 

Ами като за начало евентуално една карта или глобус на света на сайта и всеки да си слага пинчета на нея... като гледам съвсем скоро няма да има празно място :) 

Връзка към коментар

А аз да вмъкна още едно предложение за интернет, докато сме в Исландия (и не само). Една немска фирма предлага сим-карти с месечна опция, с която може да се сърфира 750 МБ и говори 300 минути безплатно в повечето европейски страни:

http://www.ortelmobile.de/bg/crosseurope.html

Аз ги пробвах успешно при пътуването ми от Германия през Осло и Лондон до САЩ. Така че ще позлвам картата и в Исландия.

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А аз да вмъкна още едно предложение за интернет, докато сме в Исландия (и не само). Една немска фирма предлага сим-карти с месечна опция, с която може да се сърфира 750 МБ и говори 500 минути безплатно в повечето европейски страни:

http://www.ortelmobile.de/bg/crosseurope.html

Аз ги пробвах успешно при пътуването ми от Германия през Осло и Лондон до САЩ. Така че ще позлвам картата и в Исландия.

Много ти благодаря, че го сподели :) :) :) Дали ще ми е по-добре да ползвам за две седмици такава карта в Швейцария?

Връзка към коментар

Не знам какво предлагат самите швейцарци, но предимството е, че ще може да я ползваш и в други европейски страни, пък дори и в България. Ти преди Швейцария не кацаше ли в Бергамо? Ако ще по останеш в Италия, една карта може да ползваш и в двете държави.

Връзка към коментар

Колко ти излезе като цяло сим картата, че и аз ще имам нужда, но чак септември?

 

Знаеш ли вече за колко време ще си и какъв ще ти е маршрута?!

Връзка към коментар

http://www.bloomberg.com/news/features/2015-03-19/into-the-fjords

 

П.п. Не е ли логично, като съм последен да мога да си допълня предишното мнение, вместо да пускам ново?!

Връзка към коментар

А маршрута?! В смисъл на север или на изток ще поемеш първоначално и западните фиорди влизат ли в сметката?!

 

Нищо не мога да ти кажа все още, ако успеем да ги вмъкнем ще влезнат и фиордите, мерак са ми. Като цяло смятам да е по-лежерна обиколката, а и дните вече са къси през септември и не знам дали ще успеем и с тях за 8-9 дни. За посоката, вероятно ще отдолу и после нагоре, но кой знае, не виждам причина да не обърнем маршрута. 

 

http://www.bloomberg.com/news/features/2015-03-19/into-the-fjords

 

П.п. Не е ли логично, като съм последен да мога да си допълня предишното мнение, вместо да пускам ново?!

 

Да, допълва се последното мнение, но е ограничено във време. Все пак не можеш безкрайно да допълваш, а и по тоя начин никой няма да разбере, че си добавил нещо ново, като само се допълва старото. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-после създадох описателно албумче

https://www.flickr.com/photos/51963267@N05/sets/72157651084956130/

 

Снимките са в хронологичен ред - юг-изток-север-запад. Така че , който искаше да гледа на север през зимата, от средата нататък.

Редактирано от silvia_b
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Сега видях това:

http://www.vesti.bg/sviat/poliarni-siianiia-na-sever-i-na-iug-sled-silna-slyncheva-buria-6033222

Направо ще си изям ушите :ireful:

Теди, май точно тогава сте го видели и вие. Пусни малко снимки от вашите.

Точно тогава го видяхме. Беше супер ярко.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имам един глобален въпрос към билите и заминаващите към Исландия.

Аз се каня вече от около 5 години и все нещо ми убягва. Първо да уточня, че желанието ми е да направя пълен кръг на острова, а не за снимам северното сияние. Затова периода на пътуване е може би от май до септември.

Та въпроса ми е - дали първо си купувате самолетните билети, или първо правите резервациите за спане, а после се дебне евентуално за евтини самолетни билети. Мисля, че в летния период по-големия проблем са нащувките, но не съм съвсем сигурен, затова и си задавам въпроса. Съзнавам, че той е малко като философския проблем - кое е първичното - яйцето или кокошката, но бих желал да чуя вашето мнение все пак - кое първо -  самолета или хотела.

Моя опит в търсенето сочи, че за летния период по-евтините опции за нощувка се изчерпват по-рано от една година дори...

Това е и основната причина все още да не съм посетил Исландия.

Ако някой искат да ме вземат с тях, готов съм по всяко време и за колкото кажат    да тръгна веднага...

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към коментар

Не твърдя,че съм постъпил по най-правилния начин,но започнах със самолетните билети.Ужасът настава като започнеш да търсиш нощувки-много малко предлагане на космически цени.Следващото ни пътуване  е там от 13-ти май,пълна обиколка.Цените за двойка стая са около и над 100евро на вечер в абсолютни конюшни или по-точно краварници,почти никъде няма безплатно анулиране,което изключва възможността да търсиш по-добри цени.Ние също не се стремим към сиянието,а останалата природа и китове и пъфини.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не твърдя,че съм постъпил по най-правилния начин,но започнах със самолетните билети.Ужасът настава като започнеш да търсиш нощувки-много малко предлагане на космически цени.Следващото ни пътуване  е там от 13-ти май,пълна обиколка.Цените за двойка стая са около и над 100евро на вечер в абсолютни конюшни или по-точно краварници,почти никъде няма безплатно анулиране,което изключва възможността да търсиш по-добри цени.Ние също не се стремим към сиянието,а останалата природа и китове и пъфини.

За това говорих и аз, и такива са моите наблюдения. Изглежда по-лесно да купиш евтин самолетен билет ( има доста вариации) и после става точно както го описваш ти, и то за май месец. За юли-август не ми се говори.

Дано направите обиколката, пък после ще разказваш...

Връзка към коментар

Определено лятото е по-сериозен проблем нощувката, според мен с това да започнеш. Билетите също няма да са евтини, но там просто избора е доста по-голям, от колкото с нощувките. А, ако тръгнеш да правиш компросими с нощувката означава целия план да ти се прекрои, защото ако планираш нощувка в еди кой си район там има едва 3-4 предложения. Веднъж запълнени, просто не можеш да останеш там и да искаш. 

 

http://www.farmholidays.is/ е сайта, който съм виждал да има най-голям избор извън Рейкявик, включва всички ферми. 

 

"Краварниците" всъщност в повечето случаи са абсолютно прилични стаи и условия, да речем отговарящи на тризвезден хотел. Има ги различни де, при някой си носиш спален чувал и спиш някъде по плевните, но като цяло са добри.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.