Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Исландия


Light

Препоръчани мнения

Благодаря, Георги ! Винаги супер отзивчив :girlsmile: По-скоро исках да питам за основния път дали в серната част се затваря. Сега разбрах. За вътрешните пътища ние така и така ще наемем малка кола, а не джип, а и едва ли ще ни стигне времето от 6-7 нощувки за разглеждане извън основния път. Даже знам, че трябва и стегната програма за пълна обиколка.

Път номер 1, ние като бяхме беше затворен във високата част на север, има електронно табло с даден телефон за информация. Обадихме се и ни казаха да минем покрай фиорда, така, че може да се случи и да е затворен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И още един въпрос, понеже сравнявам с Geysir, в тази застраховка на Budget включва ли се тоиз 'sand and ash protection', който имат в Geysir?

Питам, защото цената ми е една и съща от двете фирми и се чудя за какво да се хвана. Ти защо предпочете Budget?

 

Ash and sand мисля, че не е включено при budget, а се плаща отделно. Като може да изкопчат още някой лев, гледат да се възползват :) Но, ако не карате офроуд, а вие няма да карате, не мисля че е наложително.

 

Предпочетох ги само и единствено заради цената. И двата пъти като ходих проверявах нееднократно всички компании, и в двата случая те ми излезнаха най-евтино, но няма гаранция че винаги ще е така. Geysir са препоръчвани в trip advisor доста, не мисля, че ще имате проблем и с тях.

Връзка към коментар

Ще се цитирам от албума ми във Фейсбук:

 

"Фирмата от която наех е bluecarrental.is, джипа е стар модел Хюндай Туксон 2007-2009 г. - една от най-евтините фирми, а факта, че джипа е стар модел допълнително намаляше цената. Момчето ме попита къде ще пътуваме. Показах му маршрута ни на картата. Той каза, че всичко е ок, но след Вик, ако видиме това(показвайки ни на снимка път, почти невиждащ се от стелещия се по и над него пясък) по-добре да обръщаме обратно"

post-44-0-67105400-1417649226.jpg

Сега осъзнавам, че не съм описал защо служителя ме пита къде ще пътуваме. Точно заради тази допълнителна нова застраховка "sand and ash protection".

След Вик за около 25 км и после малко след Kirkjubæjarklaustur до Skaftafell за около 30-35 км, път 1 минава през пустини и ако случите на някой ураганен вятър, който не е рядко срещано явление в Исландия, колата ви ще бъде добре обработена на пясъкоструй....

Затова ако няма да се плаща тази застраховка следете си времето на http://en.vedur.is/

Всъщност дали със или без застраховка, времето трябва да се следи постоянно, за да не се получи нещо такова:

http://www.mbl.is/english/news/2014/12/01/tourists_saved_in_highlands/

 
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може например да погледнеш http://geysir.is - много препоръчвана фирма, местна, имат офис на летището. 

Още се чудя между тях и Budget и точно бях тръгнал да ги буквам, реших да прочета някое ревю и е пълно с много отрицателни ревюта, ама толкова много, все едно е нарочна атака. Не откривам нищо положително, ти помниш ли къде си чел? Аз гледах стандартно през google каквото ми изкара и излезна tripadvisor  и още нещо total....

Връзка към коментар

Ти питаш само Георги, но само споменавам, че ние взехме кола от Geysir, така че имаме опит с тях.

 

И ние четохме негативните ревюта преди това, но повечето опираха до случки с това, че потребителите не се бяха подсигурили  с необходимите застраховки и са имали лош късмет да претърпят някакъв инцидент. При поръчката в сайта можеш да разбереш точната крайна цена, всички застраховки са описани добре и знаеш какво точно взимаш и колко плащаш. Другите фирми не бяха описани в онлайн резервациите, Букваш кола пък на място допълнителни неща трябва да доплащаш. Отговаряха до няколко часа на всички въпроси, които им пращахме по емейл. В tripadvisor човек от фирмата отговаряше на всички оплаквания с обяснения на точния казус, така че има контрол и става комуникация. Единствения минус, който бих посочила е, че Budget примерно имат офис на самото летище, докато този на Geysir e извън сградата на около 300+ метра. Ако вали сняг/дъжд трябва да вървиш до там.

Редактирано от Сю_
Връзка към коментар

Още се чудя между тях и Budget и точно бях тръгнал да ги буквам, реших да прочета някое ревю и е пълно с много отрицателни ревюта, ама толкова много, все едно е нарочна атака. Не откривам нищо положително, ти помниш ли къде си чел? Аз гледах стандартно през google каквото ми изкара и излезна tripadvisor  и още нещо total....

 

Не помня къде съм чел, доста отдавна беше, живо чудо, че си спомням домейна :)

 

Да добавя казаното от Сю_ ,при budget взимането на колата е директно на летището, но връщането е малко извън и те возят с микробусче.

Връзка към коментар

Добре де, ние бяхме със SIXT, платихме за 6 дена 400 лв., а сега гледам, че даже е 320 лв. Застраховка на място 52 € и нямахме никакъв дерт, даже не я погледнаха като я върнахме. На 300 метра е от летището и валеше дъжд, но отидохме и я взехме, не беше голям проблем, все пак можеш да отидеш да вземеш колата, а жена ти с децата да чака в летището и да я вземеш след това. При това колата беше нова.

Редактирано от slujitel
Връзка към коментар

Добре де, ние бяхме със SIXT, платихме за 6 дена 400 лв., а сега гледам, че даже е 320 лв. Застраховка на място 52 € и нямахме никакъв дерт, даже не я погледнаха като я върнахме. На 300 метра е от летището и валеше дъжд, но отидохме и я взехме, не беше голям проблем, все пак можеш да отидеш да вземеш колата, а жена ти с децата да чака в летището и да я вземеш след това. При това колата беше нова.

Не мога да ги докарам тези цени, най-евтината ми излиза 420лв за 6 дни, а застраховката за 6 дни е 100евро без gravel protection и sand and ash. През техният сайт гледаш, нали?

 

Взимането дали е на терминала или със шатъл изобщо не ме притеснява, просто си е един плюс.

 

Притесняват ме многото отзиви за огромни сметки при връщането на колите за най-различни недоказуеми ремонти, както чета, оплаквания май има от всички компании.

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

Не мога да ги докарам тези цени, най-евтината ми излиза 420лв за 6 дни, а застраховката за 6 дни е 100евро без gravel protection и sand and ash. През техният сайт гледаш, нали?

 

Взимането дали е на терминала или със шатъл изобщо не ме притеснява, просто си е един плюс.

 

Притесняват ме многото отзиви за огромни сметки при връщането на колите за най-различни недоказуеми ремонти, както чета, оплаквания май има от всички компании.

Аз резервирах от Economicarrentals.com. Колата беше Тойота Ярис, но там ни дадоха Шевролет. Застраховката я платихме на място там, сайта е посредник. Няма шатъл, то е близо, като излезеш от терминала се вижда в ляво. Аз не съм чела отзиви, но SIXT са голяма фирма. 

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мога да ги докарам тези цени, най-евтината ми излиза 420лв за 6 дни, а застраховката за 6 дни е 100евро без gravel protection и sand and ash.

 

За кои дати търсиш по-точно?

Връзка към коментар

Още се чудя между тях и Budget и точно бях тръгнал да ги буквам, реших да прочета някое ревю и е пълно с много отрицателни ревюта, ама толкова много, все едно е нарочна атака. Не откривам нищо положително, ти помниш ли къде си чел? Аз гледах стандартно през google каквото ми изкара и излезна tripadvisor  и още нещо total....

 

Пробвай и www.bluecarrental.is , ей така да сравниш...

 

Между другото офисите на всички фирми са на 300+ метра от терминала. Взимането от летището или си го избираш сам, или е включено в цената. Ако е в извън работното време на офиса, задължително те таксуват за взимане от летището, а при някои фирми изобщо не можеш да наемеш кола.

Връзка към коментар

От 4 март 2015 година земята край ледената лагуна Jokulsarlon ще се продава според този исландски сайт... :)

 

Цитат от  The Iceland Weather Report

Have YOU always wanted to own your own glacial lagoon? WELL NOW YOU CAN HAVE IT, thanks to the irreconcilable differences of the landowners at Iceland's Jökulsárlón. Apparently the owners of the land on the eastern side of the lagoon can't decide on the sort of tourist-related development they want for the area (jeez, it seems like NOBODY can decide on tourist-related development in this country), so consequently the land will be auctioned off (yes, you read that correctly) on 4 March 2015. So start saving your pennies now!

Връзка към коментар

Следя ги и bluecarrentals, но ми идват малко по-скъпи.

arguscarhire са почти същите като economycarrentals, за съжаления нямат никакво инфо за цена на детско столче, при economy има инфо, и то какво, вижте сами(говорим само за едно столче):

no comment

post-64-0-07097100-1418109935_thumb.png

Връзка към коментар

arguscarhire са почти същите като economycarrentals, за съжаления нямат никакво инфо за цена на детско столче, при economy има инфо, и то какво, вижте сами(говорим само за едно столче):

no comment

attachicon.gifUntitled.png

 

Ама те продават ли го това столче или го дават под наем?  :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Засега само чета,но и мен ме чака същото търсене.Кога мислите,че е най-удачно да търся кола за м.май?

 

Повечето брокери, че и фирми предлагат безплатно резервиране, или поне с безплатна отмяна. Така, че не пречи да си резервираш и да следиш, ако падне цената, отменяш първата резервация, правиш нова и така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

нямат никакво инфо за цена на детско столче, при economy има инфо, и то какво, вижте сами(говорим само за едно столче):

no comment

attachicon.gifUntitled.png

Ама то верно, дет вика Жоро - по-добре да си купиш и да ти го доставят там ;)

Връзка към коментар

Бях чел, че на последната бирена сбирка е обсъждано масово посещение на Исландия от магеланци.

Това сериозно ли е или е рожба на алкохолните емоции?

Ако се планува подобно, за кога са евентуалните дати? Че пак ми се приходи натам, особено зимъска, около февруари

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бях чел, че на последната бирена сбирка е обсъждано масово посещение на Исландия от магеланци.

Това сериозно ли е или е рожба на алкохолните емоции?

Ако се планува подобно, за кога са евентуалните дати? Че пак ми се приходи натам, особено зимъска, около февруари

Cънчо, аз и Оги бяхме сериозни. За другите - те ще отговорят. По принцип обсъждахме май, но идята е просто да се стиковаме. Няма точна дата. Точно февруари не сме обсъждали с оглед на това, че е необходима подготовка и веротно няма да успеем. Бих казала, че подлежи на обсъждане. Аз мога за някои дни, за други не. Оги ще каже за себе си. Като се върне бихме могли да обсъдим.
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.