Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Исландия


Light

Препоръчани мнения

Да, така е. Ние бяхме на втората, защото за първата билетите свършиха.

 

Определено личните впечатления са по-важни, аз мисля и, че това е идеята на тези презентации по принцип. В тази за Австралия и Нова Зеландия (също беше повторение - заради голям интерес) момчето разказваше за пътуването си на стоп в двете държави в продължение на 2-3 месеца, като цялата презентация беше само снимки, видеа и карта с маршрута. Усещането беше, че просто разказва пред приятели за преживяването си.

 

Снощи обаче, първите 20 минути бяха булети с някакви произволно събрани факти от гугъл за Исландия. От типа: 

 - Исландия е втория по големина остров в Европа

 - Исландия е най-големия вуканичен остров

 - В Исландия овцете са повече от хората

 - В Исландия нямат фамилни имена

 - Исландия може да се обиколи по Път 1 за 30 часа (~2000км)

 

Ясно е, че с програма "7 нощувки в Рейкявик и пътуване всеки ден с кола до различни места" няма как да се предаде такова усещане, като това от темите тук. Ако не ги бях изчел всичките, с огромните количества невероятно полезна информация и интересни факти в тях, със сигурност нямаше да съм така критичен. Дори може би щеше да ми е интересно. Това беше и идеята ми в поста от снощи - да похваля всички в това скромно (или не толкова скромно) общество.

 

И последно: Как може да тръгнеш за Thingvellir National Park и толкова да объркаш пътя, че когато констатираш грешката си вече си съвсем близо до Hvitserkur, в смисъл.... :huh:  :lol:

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Аз пък имах желание да се предложа точно на същото място и по същата тема за презентатор, но като видях, че вече 2 презентации за Исландия са направени с разпродадени билети, реших, че няма смисъл, защото хората вече ще знаят всичко :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен подобни мероприятия трябва да са по-насочени като разказ от първо лице - не толкова с неоспорими факти, колкото впечатления и лични емоции. За мен това е много по-продаващо и важно, затова и бих казал някои неща в подобна презентация, които да не са точно верни като факт, но да са правилни от позицията на презентиращия.

Пример:

 

"За мен гледането на китове не беше нещо уникално, защото..." 

 

:)

 

...

 

 

 

И в тази връзка да си кажа, че чакам с нетърпение пътеписа ти - Обещал си. :)

Връзка към коментар

Аз пък имах желание да се предложа точно на същото място и по същата тема за презентатор, но като видях, че вече 2 презентации за Исландия са направени с разпродадени билети, реших, че няма смисъл, защото хората вече ще знаят всичко :)

 

Може би съм прекалено субективен, но ако човек от форума е презентиращ, нямаше да съм толкова скептичен към подобна инициатива и бих преглътнал входната такса...все пак задължително ще бъде споменат и форума като безценен източник на информация, при това безплатна. ;)

Всъщност аз не съм бил на такава презентация и май нямам право да ги "съдя" и соча с пръст наказателно...

 

Затова за мен са толкова ценни тези "сБирки на по бирки", защото има много "презентиращи", по много теми и дестинации, и можеш да научиш неща, които не винаги се описват в пътеписите и форумите...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може би съм прекалено субективен, но ако човек от форума е презентиращ, нямаше да съм толкова скептичен към подобна инициатива и бих преглътнал входната такса...все пак задължително ще бъде споменат и форума като безценен източник на информация, при това безплатна. ;)

 

Честно казано не знам входната такса за какво се използва от този Клуб на пътешественика, така и още не съм била, за да ги разпитам, но по принцип ми харесва да говоря на такива теми, а и това е начин да си популяризирам блога - страшно много хора се интересуват от техните събития и без значение каква е темата на презентацията, билетите се изкупуват за броени дни и предполагам, че мнозинството от хората остават доволни. На магеланските сбирки още не съм била, надявам се декември да се поправя най-накрая.

Връзка към коментар

И в тази връзка да си кажа, че чакам с нетърпение пътеписа ти - Обещал си. :)

 

Днес всъщност го завърших.

Не съм имал време и сили да го проверявам и редактирам, а и честно казано - не обичам този процес.

Предварително се извинявам, че е доста разпокъсан, но е писан в почивките между различни задачи в продължение на цял месец. 

 

:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хвърлил съм око на билети за края на Юни мисец и се чудя дали да ги взимам, моля за съвет:

 

15.06 SOF-LGW (easyJet)

16.06 LGW-KEF (easyJet)

26.06 KEF-SOF (AirBerlin, престой в Берлин няколко часа)

 

Общо 710 евро за двама с два големи куфара. Необходими са два големи багажа заради оборудването за палатки. Ако ползвам само easy jet мога да направя връщането 26.06 KEF-LGW и 27.06 LGW-KEF, като така се спестяват 100 евро, но има още една нощувка в Лондон, така че реално спестяването е около 40 евро и един ден повече престой за нищо.

 

Та... 350 евро добра цена ли е за този сезон, дали може да се намери нещо по-добро, като се има предвид, че ни трябват 2 големи багажа?

Връзка към коментар

В този период прекачванията с лоу кост спират да са рентабилни, защото започват да се катерят цените за всички отсечки. А и като добавим куфара...

 

Все пак виждам, че и на отиване имате нощувка в Лондон, а това ще натовари още повече цената. Според мен цената никак не е ниска, но и не очаквам да намериш много по-добра, евентуално по-добри връзки могат да изскочат отнякъде. 

Връзка към коментар

 

Та... 350 евро добра цена ли е за този сезон, дали може да се намери нещо по-добро, като се има предвид, че ни трябват 2 големи багажа?

 

Защо не провериш и полетите на Icelandair от Лондон? За дати 16.06. - 26.06. ми излиза 248 евро на човек, но може да разцъкаш датите според полетите от София до Лондон и спрямо летищата - така може да се спести нощувката и ще си летите с включен и голям куфар, и ръчен багаж. Иначе за сезона това са цените, но от средата до края на юни е най-хубавото време, няма да съжалявате, дори и да е по-скъпо ходенето тогава.

Връзка към коментар

От Копенхаген за твоите дати е 210 паунда т.е. също около 240 евро с Icelandair.

От Амстердам е малко по-скъпо. До Амстердам тогава ще може да се лети директно от София - Transavia.

 

Разгледай кои полети ще ти паснат без преспиване за да спестиш нощувка.

Без много да съм проучвал Копенхаген ми се вижда удачно, щото може и Малмьо да ползваш като междинно от София.

Или пък си избери град в който не сте били, остави си 1-2-3 дни  и така ще имаш 2 в 1. :)

Връзка към коментар

Може ли малко съпорт, че време не остана а аз съм до никъде с организацията на пътуването си в края на януари ... хотелите съм ги букнала, макар още съм в пълна мъгла по отношение на програмата с която ще се опитаме да направим пълна обиколка на острова, но още най важната част не съм свършила а именно - КОЛА... изчетох темата са особеностите, но ми е нужен и малко помощ, пътуваме две луди, като шофьорката е приятелката ми, аз ще съм навигатора и основния пътеводител, та с оглед на горното бихте ли помагали с избора на кола. Става въпрос за периода 21-31 януари, кацаме в 18:35 на Reykjavik Keflavik International и обретен полет на 31 януари от същото летище в 11:30

 

Вие сте в ход от къде и каква кола ...възможно най бюджетно а и да е с ръчни скорости...

Връзка към коментар

Кола - възможно най-малка. При положение, че сте бюджетно няма смисъл да се изхвърляте с джипове, ако пътищата са проходими, ще мине и вашата количка. Следете прогнозата за времето и състоянието на пътната обстановка, имайте здрав разум и всичко ще е наред. Най-вероятно фирмата за коли под наем ще е подготвила автомобила за зимни условия, така че едва ли ще има проблем от това естество. 

 

За от къде, ще трябва да си направиш малко домашно сама, пък ще помагаме при нужда, виж тази тема: http://magelanci.com/topic/5101-%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%B2-%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F/

Връзка към коментар

Жоро, изчела съм я темата но все пак ще ви тормозя защото с коли под наем не съм се занимавала изобщо по простата причина че съм ползвател на обществения транспорт и колкото и да съм смела в решенията си не искам се подхлъзна точно при организирането на това си пътуване.

Приемам съвети всякакви, а че няма се изхвърляме на джипове то си е ясно от самото начало с това - бюджетно мое питане.

Връзка към коментар

Жоро, изчела съм я темата но все пак ще ви тормозя защото с коли под наем не съм се занимавала изобщо по простата причина че съм ползвател на обществения транспорт и колкото и да съм смела в решенията си не искам се подхлъзна точно при организирането на това си пътуване.

Приемам съвети всякакви, а че няма се изхвърляме на джипове то си е ясно от самото начало с това - бюджетно мое питане.

 

Ами въпреки, че си нова пак има няколко въпроса, на които да отговориш и които съседната тема трябва да е изяснила. До каква сума сте склонни да поемете риск, какво ще правите със застраховките и т.н. Въпроса е, че най-евтината кола, най-често идва с най-голяма сума самоучастие, което трябва да имате налично по кредитна карта за да бъде блокирано и т.н. 

 

В другата тема съм отбелязал някои от най-популярните фирми за коли под наем и какви са техните особености, кажи поне като идея коя най-много ти допада. 

Връзка към коментар

Може ли малко съпорт, че време не остана а аз съм до никъде с организацията на пътуването си в края на януари ... хотелите съм ги букнала, макар още съм в пълна мъгла по отношение на програмата с която ще се опитаме да направим пълна обиколка на острова, но още най важната част не съм свършила а именно - КОЛА... изчетох темата са особеностите, но ми е нужен и малко помощ, пътуваме две луди, като шофьорката е приятелката ми, аз ще съм навигатора и основния пътеводител, та с оглед на горното бихте ли помагали с избора на кола. Става въпрос за периода 21-31 януари, кацаме в 18:35 на Reykjavik Keflavik International и обретен полет на 31 януари от същото летище в 11:30

 

Вие сте в ход от къде и каква кола ...възможно най бюджетно а и да е с ръчни скорости...

За кола много не мога да съм ти от полза.Направи си повече застраховки.Аз задължително си правя презастраховка в една английска ЗК,която Фичо всеки път ми дава,защото я забравям.Какво означава това?Блокират ти сумата за самоучастие,ако нещо се случи си теглят парите,а после от презастрахователната компания ти ги възстановяват.Цената за десетина дена беше около 15паунда.

Мога да ти дам пътеводител на Lonely Planet.Ние го използвахме на място като справочник.По пътя има специални табели със забележителностите.Като видим табела с място,което не сме планирали и не знаем какво е,отварям пътеводителя,намирам името (има ги в азбучен ред) и четем и преценяваме дали ни интересува.Правихме и друго.Виждаме табела за нещо си,което е на 12км (примерно),тръгваме бавно и спирам първата кола насреща и ги питам какво има и заслужава ли си.Няколко пъти се връщахме.защото ни казваха,че няма нищо или почти нищо и не си заслужава 25км шофиране по черен път.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Емо, ще мога ли да помоля за тази ЗК, да видя дали ще се оправя с застраховката.

Още едно питане кредитната карта която мислех ползва се оказа че изтича януари, та сигурно няма да ми мине като начин за гаранция на платежоспособността ми, или ще трябва ползав Дайнерса или да видя дали ще ми я подновят преждевременно другата от банката... та какъв лимит трябва да имма по кредитната карта за да я използвам при такъв тип услуги

Връзка към коментар

Налична трябва да е сумата, която компанията ще блокира - ще ти излезе в сайта на rent a car компанията и ще си наясно колко пари са затворени за употреба.
аз също преиздавам карта сега, защото чипът на моята не работи на постерминали. мога да се разплащам он-лайн, но на място в магазин/бензиностанция не хваща въобще.

@ Emil Chakalov - ако LP справочникът остане свободен, аз с удоволствие и благодарност бих го употребила за седмица време, докато сме на път. Ние също ще сме в Исландия в края на януари.
 

Връзка към коментар

Емо, ще мога ли да помоля за тази ЗК, да видя дали ще се оправя с застраховката.

Още едно питане кредитната карта която мислех ползва се оказа че изтича януари, та сигурно няма да ми мине като начин за гаранция на платежоспособността ми, или ще трябва ползав Дайнерса или да видя дали ще ми я подновят преждевременно другата от банката... та какъв лимит трябва да имма по кредитната карта за да я използвам при такъв тип услуги

www.worldwideinsure.com

За 8 дена Policy Premium - 21,20паунда

Налична трябва да е сумата, която компанията ще блокира - ще ти излезе в сайта на rent a car компанията и ще си наясно колко пари са затворени за употреба.

аз също преиздавам карта сега, защото чипът на моята не работи на постерминали. мога да се разплащам он-лайн, но на място в магазин/бензиностанция не хваща въобще.

 

@ Emil Chakalov - ако LP справочникът остане свободен, аз с удоволствие и благодарност бих го употребила за седмица време, докато сме на път. Ние също ще сме в Исландия в края на януари.

 

Ще го донеса на новогодишната сбирка и кой превари :)

Връзка към коментар

хехее - не мислех да идвам на Коледната, че програмата на децата е много гъста през декември и ни съсипва, но ето че ще се наложи да се ръгам с лакти за преднина :)
Или пък, може да се разберем с wiliko нещо зад гърба ти ;)
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

www.worldwideinsure.com

За 8 дена Policy Premium - 21,20паунда

 

 

Тези изпробвани ли са? Знам, че при инцидент автоматично се удържа цялата франшиза по кредитната карта, след което когато щетата се оправи, ако е по-малка от стойността на франшизата, разликата се възстановява. Този процес може да отнеме до 15 седмици (обикновено е толкова в условията на rent-a-car компаниите). Предполагам след като приключи този процес се подават необходимите документи към тези worldwideinsure за възстановяване? На някой налагало ли му се е да си възстановява сума от тях и доволен ли е ?

Връзка към коментар

Тези изпробвани ли са? Знам, че при инцидент автоматично се удържа цялата франшиза по кредитната карта, след което когато щетата се оправи, ако е по-малка от стойността на франшизата, разликата се възстановява. Този процес може да отнеме до 15 седмици (обикновено е толкова в условията на rent-a-car компаниите). Предполагам след като приключи този процес се подават необходимите документи към тези worldwideinsure за възстановяване? На някой налагало ли му се е да си възстановява сума от тях и доволен ли е ?

 

Имахме положителен резултат описан във форума за връщане на пари от тях, но в момента не мога да го открия. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

май се спрях на Budget и направих резервация само с остовния пакет на застраховки, аз ли не отрих допълнителни или те не предлагат, но за сега обмислям варианта на Емил Чолаков за друга ЗК...

Странното за мене че никъде докато правих резервация не ми искаха данни за кредитна карта...това нормално ли е...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.