Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Исландия


Light

Препоръчани мнения

Преди 1 час, DenitsaS каза:

... така че е хубаво да споделиш коя точно те интересува. ...

Точно това се чудех - коя да избера? 🙂

Дали спазват обявеното в програмата, дали са точни за часовете и времетраенето, дали има практика за сменят дати и ...такива разни неща ме вълнуват

Връзка към коментар
На 2.11.2019 г. в 17:04, Биксбит каза:

Точно това се чудех - коя да избера? 🙂

Дали спазват обявеното в програмата, дали са точни за часовете и времетраенето, дали има практика за сменят дати и ...такива разни неща ме вълнуват

Нито веднъж не съм ползвал организиран тур, но съм чел активно. Общо взето мненията са, че продуктът на всички фирми е еднакъв и едва ли има конкретна, която консистентно да предлага предимство спрямо останалите. Силно вероятно и цените да са им подобни. Аз не бих се фокусирал толкова върху самата фирма, а по-скоро в дребните детайли - дали часовете на тръгване и прибиране са ти удобни например. 

Връзка към коментар
На 7.11.2019 г. в 10:03, Георги каза:

.., че продуктът на всички фирми е еднакъв и едва ли има конкретна, която консистентно да предлага предимство спрямо останалите...

Вече врътнах тура със Sterna travel. Всичко беше точно. Комфортен малък автобус, гида беше добър и почти 2 часа на разположение в секретната лагуна. Омекнаха ми дори и костите😊

За тези, които като мен ще ходят без да рентват кола препоръчвам и Flybus. Разгледах им брошурата ама късно, беше на връщане към летището. Видях че имат много голямо разнообразие от турове, включително с трансфер директно от летището. А самия трансфер си  е цифра - почти 25 евро еднопосочно.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 12 минути , Eva eva каза:

А с колко дни мислиш, че разполагаш? 🙂 За Исландия за пълен кръг - 7 дни с бързо темпо, 10 дни с нормално, 14 дни за да видиш и фиордите и други отбивки. Ако не искаш пълен кръг - 3,4,5 дни, всичко е възможно. За Фарьорите не съм бил, но май 3-4 дни стигат. Дължината на престоя ще е главния фактор, който ще повлияе на бюджета ти. 

 

Имай предвид и че през август позициониращите полети няма да са много евтини. 

Връзка към коментар

Тази промоция я има от поне 1 седмица - имаше я и от Лондон, Копенхаген и май от Берлин. Таа, може да провериш от къде ще ти е най-удобно, евтино, ако не ти харесва от Единбург

Връзка към коментар

Аз по-скоро не бих комбинирала Исландия с друга държава. Ние направихме пълен кръг плюс фиордите за десет дни, ноооо, беше абсолютно препускане, много високо темпо, с което сме си свикнали по принцип. След исландската обиколка изобщо не исках да разглеждам и Лондон, въпреки че имахме цял ден там, просто бях толкова пренаситена с емоции, че просто се затворих в стаята и прехвърлях гледки и спомени в главата си. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте. Нова съм във форума и ми предстои една служебна визита в Исландия, която ще премине в кратко лично преживяване. Изчетох много неща, но не знам дали да си сменям тук Ирландски лири от левове или от евро там. Някой има ли идея кое би било по - изгодно? 

Връзка към коментар

Здравей, в Исландия ли ще бъдеш или в Ирландия ?

В Исландия не можеш да плащаш в Ирландски лири . Валутата е исландска крона.

В Ирландия се плаща в евро.

И в двете страни можеш да плащаш само с карта.

Връзка към коментар

😊 В Исландия ще съм. с

Става въпрос явно за Исландска крона. Ще имам карта, но четох, че по бензиностанциите може само кеш, а ние ще сме 7 дни там и ще ни е нужно често да зареждаме, не само това, разбира се. Идея къде ще е по-изгодно да обменя? 

Връзка към коментар
преди 33 минути , Blackberry каза:

но четох, че по бензиностанциите може само кеш

Няма такова нещо. Повечето бензиностанции даже са на самообслужване и ще видиш зор да платиш с кеш. 

 

Карти се приемат навсякъде и за всичко. Има случаи, в които някоя карта забива по бензиностанциите, но ако имате 2-3 различни рискът ще е сведен почти до нула. Изтеглете си малко крони от някой банкомат на място с дебитна карта, вероятно ще ви се наложи да ги обмените всичките обратно на летището. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Blackberry каза:

😊 В Исландия ще съм. с

Става въпрос явно за Исландска крона. Ще имам карта, но четох, че по бензиностанциите може само кеш, а ние ще сме 7 дни там и ще ни е нужно често да зареждаме, не само това, разбира се. Идея къде ще е по-изгодно да обменя? 

Ако имате повече от една карта, няма смисъл да обменяте исландски крони. Миналия септември бях в Исландия за 10 дни и въобще не обмених, единствените места, на които не може да се плаща с карта, са обществените тоалетни. Ама там ти препоръчвам да влизаш, без да плащаш. 😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бях обменила около 4000 крони, за всеки случай. Оставихме някакви на един бaсейн - Krossneslaug. Останалите се принудих да похарча на летището преди обратния полет. 

Навсякъде по бензиностанциите съм зареждала с карта. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Ехоо, здравейте 🙂

 

Най-накрая си купих билети за Исландия като чисто ще имаме 4 дни и половина за разглеждане през края на Април. Вече проучих какво и къде искаме да отидем и решихме че пообиколим Златния кръг, Южния бряг до Хофн и Западни фиорди. И така имам няколко конкретни въпроса:

 

1. В Исландия ще бъдем точно по време на техния Великден. Има ли нещо интересно, което да се случва там по време на празника?


2. Природните забележителности по Златния кръг, Южния бряг и Западните фиорди - безплатни ли са за посещение?

А паркингите към тях? Знам самo, че за Синята лагуна се плаща.

 

3. Искам задължително да посетим ледена пещера. Бихте ли препоръчали някоя? Гледам, че има някакви ледени пещери край Skaftfell, както и около Husafell на път към Западни фиорди.

 

4. Колко време отнема да се отиде и разгледа Thórsmörk? Как е пътят до там - черен, асфалт?

 

5. Как е пътят до Dyrhólaey?

 

6. Колко време отнема да се стигне до Fjaðrárgljúfur и да се разходиш? Какъв е пътят до там?

 

7. Колко време отнема да се пообиколи Vestrahorn и предполага, че там е черен път?

 

8. Според вас дали ще може да минем за 1 ден през тези забележителности в Западните фиорди - Gerðuberg Cliffs, Londrangar, Vatnshellir Cave, Svörtuloft Lighthouse, Kirkjufellsfoss както и да минем през Rauðisandur Beach и Látrabjarg. Кои от тях отнемат най-много време да се стигне или да се пообиколи?

 

9. В края на Април има ли сняг по пътищата или вече има зелени полянки? Или никое от двете...

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

@Фичо В интерес на истината в момента разполагам със следните билети: Краков - Рейкявик ( за 10 евро ) и Рейкявик - Лондон ( за 25 евро ) с wizz. 🤣 Датите са 24-29.04.2021 г. Не съм била в Краков, та там със сигурност ще искам да отметна Аушвиц. Вече как ще стигна до там - най-вероятно през Братислава ( където също не съм била ) и после автобус до Краков. Та така, покрай ходенето до Исландия ще отметна още доста местенца, които така и не остава време да посетя. Връщането ще е през Лондон напълно транзитно.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, saved_ каза:

2. Природните забележителности по Златния кръг, Южния бряг и Западните фиорди - безплатни ли са за посещение?

А паркингите към тях? Знам самo, че за Синята лагуна се плаща.

Безплатни са освен паркингите, които ще са някаква нищожна сума на фона на целия бюджет. 

 

преди 2 часа, saved_ каза:

3. Искам задължително да посетим ледена пещера. Бихте ли препоръчали някоя? Гледам, че има някакви ледени пещери край Skaftfell, както и около Husafell на път към Западни фиорди.

Не съм бил и не мога да препоръчам, ама май в края на април ще е късно за тях...

 

преди 2 часа, saved_ каза:

4. Колко време отнема да се отиде и разгледа Thórsmörk? Как е пътят до там - черен, асфалт?

 

Черен път, най-вероятно няма да е отворен тогава дори за джипове. 

 

преди 2 часа, saved_ каза:

5. Как е пътят до Dyrhólaey?

 

Черен, но добър. Качвал съм се на църквата горе и с най-малка количка. Много духа!

 

преди 2 часа, saved_ каза:

6. Колко време отнема да се стигне до Fjaðrárgljúfur и да се разходиш? Какъв е пътят до там?

 

В последния 1-2 км беше черен и в не много добро състояние, но се минава и с нормална кола. Бяхме по залез и не ходихме много нагоре по каньона, мисля, че можеш да отделиш от 30 минути до колкото си искаш. Близо е до главния път, не е сериозна отбивка от него. 

 

преди 2 часа, saved_ каза:

8. Според вас дали ще може да минем за 1 ден през тези забележителности в Западните фиорди - Gerðuberg Cliffs, Londrangar, Vatnshellir Cave, Svörtuloft Lighthouse, Kirkjufellsfoss както и да минем през Rauðisandur Beach и Látrabjarg. Кои от тях отнемат най-много време да се стигне или да се пообиколи?

 

Бъркаш може би малко. Всички изброени места от теб не са част от Западните Фиорди, с изключение на Rauðisandur Beach и  Látrabjarg. Другите са част от Snaefellsness и целия полуостров се прави за един ден с малко пропуски и с добро темпо. За Западните фиорди нямаш никакъв шанс да ги направиш в същия ден, то само пътя до там отнема ден.

 

Писала си, че имаш идея какво искаш да видиш, но според мен подценяваш много разстоянията и нужното време.  Vestrahorn също е прилична отбивка. Ако искаш разпиши ги нещата като дни да видим. 

 

преди 2 часа, saved_ каза:

9. В края на Април има ли сняг по пътищата или вече има зелени полянки? Или никое от двете...

Или и двете 🙂 В южната част предполагам сняг няма да има вече, но на Западните Фиорди като нищо ще има, но пътищата предполагам ще са почистени освен ако не попаднете в буря. Зелен мъх ще има 🙂

Връзка към коментар

Благодаря за включването!

 

Програмата е почти стандартна -

Ден 1. Кацаме следобед. Разходка из Рейкявик.

Ден 2. Всичко по пътя до Вик ( или малко след това ) без сериозни отбивки

Ден 3. Всичко по пътя до Хорн + Vestrahorn

Ден 4. Обратно по пътя и ще направим Златния кръг наобратно и ще спим в района на Borgarnes - Това ще е най-тежкия ден.

Ден 5. Полуостров Snæfellsjökull

Ден 6. Синята лагуна и всичко в района около нея. Късно вечерта полет към Лондон.

@Георги

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , saved_ каза:

Благодаря за включването!

 

Програмата е почти стандартна -

Ден 1. Кацаме следобед. Разходка из Рейкявик.

Ден 2. Всичко по пътя до Вик ( или малко след това ) без сериозни отбивки

Ден 3. Всичко по пътя до Хорн + Vestrahorn

Ден 4. Обратно по пътя и ще направим Златния кръг наобратно и ще спим в района на Borgarnes - Това ще е най-тежкия ден.

Ден 5. Полуостров Snæfellsjökull

Ден 6. Синята лагуна и всичко в района около нея. Късно вечерта полет към Лондон.

@Георги

Така може 🙂 Явно объркването е заради Западните Фиорди, които логично отпадат. 

Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...

Къде мога да прочета за влизане от Германия какви са рестрикциите?Не сме ваксинирани или преболедували. Това което откривам е задължителна 5 дневна карантина. 

Връзка към коментар

@Blagovesta78 Най-подробна информация има на този сайт: https://www.covid.is/categories/travel-to-and-within-iceland Иначе и в темата с новини от Исландия има ъпдейти при промяна в правилата за влизане в Исландия 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.