Прескочи до съдържание

British Airways - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

Проверете си данните в акаунтите и паролите на Бритиш

 

https://www.macrumors.com/2018/09/07/ba-mobile-app-suffers-customer-data-breach/

 

https://www.theguardian.com/business/2018/sep/06/british-airways-customer-data-stolen-from-its-website

Редактирано от cybersimo
Връзка към мнение

Доколкото разбирам акаунтите са си ок, но може да са откраднати данни за кредитни карти, ако сте плащали нещо към BA след 21 август

Цитат

Exactly which details were stolen?

 

Names, addresses, and all bank card details were all at risk. Only customers who made bookings or changes to their bookings between 22:58 BST August 21 2018 and 21:45 BST September 5 2018 are affected. No passport details or travel details were compromised.

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

Доколкото разбирам акаунтите са си ок, но може да са откраднати данни за кредитни карти, ако сте плащали нещо към BA след 21 август

 

Точно така. Само платежните средства са откраднати

Връзка към мнение
На 7.09.2018 г. в 9:07, chandni каза:

Това означава ли, че по силата на GDPR British ще "олекнат" с 4% (мисля, че толкова беше) от миналогодишния им оборот?

 

Не. Няма непробиваема система. Стига да не се докажа, че не са взели "всички" необходими мерки да ги опазят. И това пак е максималната сума, за която могат да ги глобят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

От февруари 2019 Бритиш започват полети 3 пъти на ден от летище Лондон-Сити (LCY) до Мюнхен (MUC). Събота и неделя полетите ще са по 1 на ден. Полетите ще бъдат изпълнявани със самолет Ембраер 190.


BA3291 LCY0810 – 1055MUC E90 x7
BA3293 LCY1350 – 1635MUC E90 x6
BA3295 LCY1840 – 2125MUC E90 x6

BA3292 MUC0645 – 0740LCY E90 x7
BA3294 MUC1220 – 1315LCY E90 x6
BA3296 MUC1715 – 1810LCY E90 x6

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От лято 2019 ВА увеличават полетите между Лондон (Хийтроу) и Нешвил, Тенеси до 7 седмично. Полетите ще бъдат изпълнявани всеки ден със самолет Боинг 787-8

http://mediacentre.britishairways.com/pressrelease/details/86/2018-247/10163?ref=Home

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От лято 2019 Бритиш ще пусне директни полети между Лондон и Чарлстън, Южна Каролина. Полетите ще бъдат сезонни - от 4 април до 24 октомври и ще бъдат изпълнявани 2 пъти седмично - в дни четвъртък и неделя. Полетите ще бъдат изпълнявани с машина Боинг 787-8. Чарлстън е добра отправна точка за курортните градчета Myrtle Beach и Hilton Head

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Tim каза:

И за всички почитатели на Маргарет Мичъл, Скарлет и Рет 🙂

Жива да не бях, точно щях да напиша "За мен Чарлтън е само Отнесени от Вихъра" и воала - чета теб 🙂 

Връзка към мнение

Е, нямам думи...

 

Един човек се качва в самолета на ВА в Лондон, за да пътува за Ямайка, разполага се на седалката си удобно и... не след дълго усеща, че нещо му е мокро отдолу на седалището.

Надига се, за да провери и установява това:

xBritish-Airways-Urine-696x522.png.pages  Седалката се оказва опикана.

 

За да е пълен разкошът, всичко това се случва в бизнес-класата.

 

https://loyaltylobby.com/2018/10/20/would-you-sit-on-urine-for-40000-avios/?omhide=true

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Някой знае ли как при повече хора в една резервация да се добави само още един допълнителен багаж от 23кг, че автоматично слага за всички и не виждам опция в сайта им само единия да избере?!

Редактирано от vinidj
Връзка към мнение
преди 25 минути , vinidj каза:

Някой знае ли как при повече хора в една резервация да се добави само още един допълнителен багаж от 23кг, че автоматично слага за всички и не виждам опция в сайта им само единия да избере?!

по-нагоре е питано 2-3 пъти, има и скриншот

На 27.07.2018 г. в 5:34, Цветелин каза:

Проверих на моята резервация да добавя още един куфар - възможно е. Дано снимката ти помогне да се ориентираш.

BA.jpg

Забравих да спомена, че ние имаме по един платен чекиран багаж, не знам дали би имало разлика в цената за 1-ви или 2-ри чекиран багаж.

На 27.07.2018 г. в 5:11, mu_ry каза:

имам въпрос, ако си купя билет само с ръчен багаж може ли после да добавя куфар както при нискотарифните ? Трябват ми три билета, а само един куфар и цената с чекиран багаж не ми се плаща 😄

 

На 6.09.2018 г. в 20:51, neuromancer каза:

не, те са различни тарифи и не може на един билет. Може да купиш без багаж и да добавиш един, не помня дали е по-скъпо отколкото ако се купи с билета...

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

както вече писах по-горе, на една резервация може да има само една тарифа, затова или всички са тарифа без багаж или всички със. После вече с Manage my booking може да си добавиш. Цените сигурно не са същите като разликата между тарифата с багаж и без багаж.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И тази авиокомпания взе да пропада. Ползвам я само за Коледа, за да съм сигурен,че ще пристигна навреме в София.

Сайта им не ми позволи да си направя онлайн чекин и всеки път се появяваше надпис да се чекирам на летището.

Там се чекирах,но за разлика от миналата година, този път билета беше без място....като в автобус. Почнах да се разправям с тяхна служителка и тя каза,че няма места и първо да си предам чекирания багаж и след секюрити да ида до някакво гише за обслужване. Вдигнах й скандал, тя отиде да извика мениджъра си и когато му казах, че новата им политика е много тъпа, той ми каза "Ами защо си си купил билет с Бритиш, да си беше купил на Бългерия еър или Уиз. Казах му, че съм си купил билета още март месец, тогава са били други правилата и би трябвало последните закупили билети да бъдат без места. Също му казах, че след като са продали всички места би трябвало да спрат продажбата, защото дори и 50 човека да не се явят, те нищо не губят, защото са продали всички места, но пуста лакомия и все пак за 22 декември билетите на са 50 паунда.

Служителката към която ме насочиха ми взе билета и ми каза да ида в определен час и така ме разкарва 5 пъти..ела след 1 час, след 20 минути, 10 минути. Най-накрая ми дадоха място. Само веднъж съм летял с Раян и тях ги мислех за най-пропадналата авиокомпания, но вече Бритиш печели приза. На слизане в София казах на капитана, че никога повече няма да ползвам Бритиш, защото имат ужасен чекин и много лошо клиентско обслужване и той типично за лицемерните англичани ми се усмихва като първата любовница.

Добре,че сайта не ми прие плащането за един полет през лятото до Ница. Купих си на Изи джет и даже беше с 20 паунда по-малко.

По принцип не се циганя при покупката на билети, а гледам да ми е удобно. Даже при полета ми до Милано от Гетуик си купих място 1F в двете посоки, защото никога не бях си купувал билет под 100 евро, та тъкмо ги натамъних.

Весела Коледа и Пътешествена Нова Година!

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Видяхте ли някой друг пасажер да има сходни преживявания?

Някой обясни ли Ви на какво се дължи неприятната ситуация?

Връзка към мнение
На 23.12.2018 г. в 18:53, VeniVidiVici каза:

На слизане в София казах на капитана, че никога повече няма да ползвам Бритиш, защото имат ужасен чекин и много лошо клиентско обслужване и той типично за лицемерните англичани ми се усмихва като първата любовница.

Извинявам се за офтопика, но какво очакваш, ако капитанът не беше от типичните лицемерни англичани?! Може би да ти тегли една майна на висок тон или да те засили надолу по стълбите. Нали след това ще съдиш него и/или АК...

 

Естествено, че един служител в края на пътуването ще ти пожелае с усмивка приятен ден независимо от премеждията, които си имал. А след полета може да напишеш една жалба в сайта на British. Бъди сигурен, че ще я прочетат. Ако и тогава няма развитие в твоя полза, тогава право (дори задължение) на всеки човек е да гласува с портфейла си.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 28.12.2018 г. в 9:59, akair каза:

Видяхте ли някой друг пасажер да има сходни преживявания?

Някой обясни ли Ви на какво се дължи неприятната ситуация?

Да, още няколко човека чакаха за място, но понеже аз бях първи на мен ми дадоха. След това в самолета видях едно момче,което също чакаше за място, а другите да ли са ги качили не знам. За много полети имаше този проблем, На едно семейство за друг полет им казаха,че има само едно място и ги пренасочиха към друг полет. Имало овърбукинг.

Целта е следващият път да си купиш място за по-сигурно,като най-евтиното е 13 паунда. Много скъп лоу кост.

Връзка към мнение
На 28.12.2018 г. в 13:09, vorbis каза:

Извинявам се за офтопика, но какво очакваш, ако капитанът не беше от типичните лицемерни англичани?! Може би да ти тегли една майна на висок тон или да те засили надолу по стълбите. Нали след това ще съдиш него и/или АК...

 

Естествено, че един служител в края на пътуването ще ти пожелае с усмивка приятен ден независимо от премеждията, които си имал. А след полета може да напишеш една жалба в сайта на British. Бъди сигурен, че ще я прочетат. Ако и тогава няма развитие в твоя полза, тогава право (дори задължение) на всеки човек е да гласува с портфейла си.

Жалбата е пусната още на 23 Декември и до ден днешен няма отговор. Вече са пуснали билетите за Коледния период и въпреки,че е изгодна цената в момента ще изчакам до края на месеца и ще си купя на България еър. Нали така ме посъветва мениджъра от Бритиш 🙂 Ако ще и 300 паунда да струва...аз пък съм доволен от България еър.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 3 часа, akair каза:

BA ще боядиса 1х747 в цветовете на British Overseas Airways Corporation (BOAC)

Брекзит рефлекс.

Тия наистина ги е ударила яка носталгия към тяхното Бай Тошово време.

  • Смея се 4
Връзка към мнение
2 hours ago, домосед said:

Тия наистина ги е ударила яка носталгия към тяхното Бай Тошово време.

image.png.abd41ac11081fd4b68ffdc0348e871d0.png

 

(според мен не е брекзит рефлек, а опит да създадат малко положителни емоции сред клиентите си, надявайки се на снизходително отношение, въпреки платената храна на полети в Европа, тясното междуредие като в самолет на лоукост а/к, 7-те седалки на ред в бизнес класата на 747 и 777, както и някои други "дребни" нововъведения)

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.