Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Парите са върнати вече. Май се забавиха под 24 часа, браво.

Не ми стана ясно, дали всичко работи по апликацията в момента от писаното в фейсбука им.

Някой да е теглил днес пари?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

Парите са върнати вече. Май се забавиха под 24 часа, браво.

Не ми стана ясно, дали всичко работи по апликацията в момента от писаното в фейсбука им.

Някой да е теглил днес пари?

Аз успешно платих онлайн.

Връзка към коментар
Ще има профилактика за 2 часа довечера. Те хубаво предупреждават, само не знам защо по мейла, а не през приложението и защо няколко часа преди действието, а не няколко дни по-рано. Както и да е, имайте предвид:
 
We’re getting in touch today to let you know that our payments processor has scheduled some downtime for this weekend. This will allow our partner to carry out some essential maintenance work to improve their service.
This means that you will not be able to use your Revolut card for two hours between 00.01 AM and 02:00 AM (BST) on Sunday 8th October.
Please ensure that you carry an alternative card during this time - thanks for your understanding.
The Revolut Team
Редактирано от boogy83
Връзка към коментар

Ами аз като си влезна в приложението не ми показва такива съобщения. Но по принцип си представях съобщение, което да ти идва без да влизаш в приложението. Като тези примерно когато си пишеш със съпорта и ти отговорят си ти излиза едно съобщение на телефона подобно на вайбъра. Но какво си представям аз и реалността малко се разминават :)

 

П.П.: Всъщност сега като влезнах пак в съпорта ми показа това червеното съобщение. На пръв поглед не му обърнах внимание, че изглежда като повечето реклами дето изскачат в някои приложения :)

Редактирано от boogy83
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Да се оплача:

 

Миналата седмица в Кипър поредици от опити да изтегля от банкомат:

1. 300 - поиска 302.51

2. 250 - поиска 251.51

3. 200 - успешно, но реално 200.51

4. 100 - поиска 102

 

Отказах се и като се върнах в БГ от банкомат на ДСК

5. Изтеглени 190 лв. - отчетени 99.30 евро   (доста дървен курс)

 

Аз ли нещо обърках или са си променили политиките. Нали нямаше такса за теглене на банкомат в EU (Кипър)

:(

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , ven62 каза:

Да се оплача:

 

Миналата седмица в Кипър поредици от опити да изтегля от банкомат:

1. 300 - поиска 302.51

2. 250 - поиска 251.51

3. 200 - успешно, но реално 200.51

4. 100 - поиска 102

 

Отказах се и като се върнах в БГ от банкомат на ДСК

5. Изтеглени 190 лв. - отчетени 99.30 евро   (доста дървен курс)

 

Аз ли нещо обърках или са си променили политиките. Нали нямаше такса за теглене на банкомат в EU (Кипър)

:(

 

 

Тегленето без такса е до 200 евро/британски лири на месец. Над тази сума има 2% такса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , ven62 каза:

Да се оплача:

 

Миналата седмица в Кипър поредици от опити да изтегля от банкомат:

1. 300 - поиска 302.51

2. 250 - поиска 251.51

3. 200 - успешно, но реално 200.51

4. 100 - поиска 102

 

Отказах се и като се върнах в БГ от банкомат на ДСК

5. Изтеглени 190 лв. - отчетени 99.30 евро   (доста дървен курс)

 

Аз ли нещо обърках или са си променили политиките. Нали нямаше такса за теглене на банкомат в EU (Кипър)

:(

 

 

Понякога локалния банкомат начислява допълнителна такса за използване на международни карти, която е наложена и се събира от местната банка (оператор на АТМ-а) и няма нищо общо със самия Revolut. Същата такса би платил, ако теглиш пари с каквато и да е карта. Явно двете евро горница при опита за теглене на €100 са били точно такава такса.

 

В някои случаи се налага да се пробват 2-3 различни банкомата, докато се намери някой щедър :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имат проблем с трансферите в BGN. Съпортът каза опитайте пак след 2 часа...

Рядко ползвам Revolut, но когато ми трябва обикновено е спешно - предния път имаха фал с тегленето на банкомат, сега с банковите преводи.

Като цяло съм доволен от услугата, но не може да се разчита на бърза реакция при проблем.

Връзка към коментар

Да се има предвид, че вече физическите карти се плащат. Преди като вадих моята, ми взеха само 6€ за самата доставка, но картата беше безплатна. Сега искахме да поръчаме физическа карта на друг акаунт (нов) и освен 6€ за доставката, искаха и 6€ за самата карта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз само да кажа на ползвателите на карти от ОББ - възприемат преводите към Револют като съмнителни транзакции ?!?!?!

 

Миналата седмица трябваше да зареждам Революта от карта ОББ и ми беше отказана транзакцията. След разговор със съпорта се оказа че проблема е в банката, а след разговор с банката се оказа че Револют им били съмнителни :)

 

Та трябваше изрично да искам да се вдигне забраната.

Връзка към коментар
преди 38 минути , funny каза:

Аз само да кажа на ползвателите на карти от ОББ - възприемат преводите към Револют като съмнителни транзакции ?!?!?!

 

Миналата седмица трябваше да зареждам Революта от карта ОББ и ми беше отказана транзакцията. След разговор със съпорта се оказа че проблема е в банката, а след разговор с банката се оказа че Револют им били съмнителни :)

 

Та трябваше изрично да искам да се вдигне забраната.

Каква ти е картата? Аз съм зареждал само от карти на ОББ и никога не съм имал проблем.

Връзка към коментар
преди 48 минути , funny каза:

И аз до преди 2-3 месеца но казаха че от скоро е въведен в "черния списък".

Картата е Виза дебит

Тогава и ние да въведем ОББ в нашия черен списък... :)

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Това е стандартно оправдание за всичко, в което виждат конкуренция - револют, криптоборси... Какво съмнително може да има в стандартна английска сметка? Трябва да те накарат да ти е неудобно да използваш собствените си пари и да им плащаш такси на тях. 

 

Аз зареждам революта през пейсера, че някои банки пък имат и юнашки превалутирания.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Специално ОББ се опитват да блокират всякакви плащания напоследък.  

 

Освен Револют се оказа и Иберия в черния им списък . 

 

А през фирмената ни карта в последния месец имаме 2-3 блокирани фирми на които сме дали директно теглене от картата за месечните разноски по облачни услуги и т.н.  Оказа се че последната една година не им бяха съмнителни но видиш ли от един месец насам са .

 

Явно след обединяването им със Ситибанк имат нови регулации и нещата съвсем вървят към смяна на банката

Редактирано от funny
Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

Да се има предвид, че вече физическите карти се плащат. Преди като вадих моята, ми взеха само 6€ за самата доставка, но картата беше безплатна. Сега искахме да поръчаме физическа карта на друг акаунт (нов) и освен 6€ за доставката, искаха и 6€ за самата карта.

А имате ли издадена виртуална карта по този акаунт?

Аз бях в подобна ситуация. Имах издадена виртуална карта и поисках и реална. Начисляваше ми 2х6 евра (доставка и карта). Писах на съпорта и от там ме посъветваха да изтрия виртуалната карта. Изтрих я и поръчах реалната карта на стойност 6 евро доставка. Предполагам, че виртуалната се брои за една карта, а реалната за втора карта и за това искат такса за издаване на втора карта.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Можеш да имаш по няколко виртуални и реални карти с различни номера. Ако поръчаш реална към виртуалната, това е една и съща карта и номер. Всяка следваща се плаща допълнително. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , T.E.Lawrence каза:

Можеш да имаш по няколко виртуални и реални карти с различни номера. Ако поръчаш реална към виртуалната, това е една и съща карта и номер. Всяка следваща се плаща допълнително. 

Ако имаш виртуална карта и поръчаш реална плащаш такса за нея, като за втора нова карта. Ако махнеш виртуалната получаваш реалната карта без такса. Инфото е от преди два месеца. Самият сапорт ме посъветва да махна виртуалната карта, за да не се счита реалната за втора карта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.