Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Май пак нещо не съм разбрал/дочел.

 

Пробвах на банкомат на ДСК.

Мога само да си променя ПИН кода и да направя справка за акаунта си.

Не ми предлага възможност да тегля.

Може би не мога да тегля лева, след като в акаунта ми има само евро и лири.

Освен това като направих справка за акаунта, банкомата ми отпечата бележка, че имам 57 лв. ... което не е вярно. Имам 10 евро и 4 паунда.

Идеи?

 

Връзка към коментар

Револют се управлява и наблюдава само през приложението, от което разрешаваш отделните функционалности като теглене, плащане и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , T.E.Lawrence каза:

Виж да не е забранено да се тегли от настройките в приложението. Разреши го от там. 

 

преди 7 минути , macf1an каза:

Револют се управлява и наблюдава само през приложението, от което разрешаваш отделните функционалности като теглене, плащане и т.н.

Да, знам.

Преди да тръгна специално ги разцъках тези опции в cards/Security.

Позволих единствено "location based security" т.е като ме установят къде съм - да ми позволяват да тегля там. Освен още да не са ме установили, че съм в БГ.

Останалите опции не съм ги разрешил, но те са с обратен знак т.е. не съм забранил използването на магнитната лента, безконтактното плащане, тегленето от ATM и плащането през интернет.

 

Правата на app Revolut са върху sms-te и location т.е от там не би следвало да има "изненади".

Да не би да трябва да отворя Revolut на някоя поляна. :)

Май за пробите е добре и тази опция да забраня.

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

За пълнота на изследването да докладвам:

Като махнах опцията за location и всичко е ок. Позволи ми да тегля.

Изтеглих 20 лв.

Преди няколко дни през дебитна mastercard на ЦКБ бях внесъл в Revolut 10 евро (Top up)

Нито транзакцията на внасяне от ЦКБ картата имаше някаква комисионна (за 10 евро са ми изтеглени 19.58) нито тегленето на банкомат на ДСК от Revolut-а (20 лв. са отразени като 10.25 Евро изтеглени)

т.е. Внасянето на левове в Revolut и тегленето им в последствие ми струва 7 ст. на 20 лв.  или 0.35%

Зависи и от сумите, които се теглят в БГ, но за много от банкоматите може да се окаже по-изгодно да се тегли от Revolut-a, а не директно от БГ дебитната карта.

 

И така след като "изпилихме" още няколко стотинки ... да минем на следващата "далавера".  :) 

 

 

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

 

преди 10 минути , ven62 каза:

За пълнота на изследването да докладвам:

За още по-голяма пълнота на изследването, да докладвам и аз... Два трансфера за по 10€ от Maestro карта - първия път 19.77 лв, вторият - 19.70 лв. След разговор с ПИБ, стана ясно, че разликата от 19.58 до 19.77 идва от това, че settlement-а на Maestro e през USD,  а не през €, съответно ми обменят 10€ в USD по курса на Маестро, след което ПИБ ми продава съответното количество USD по курс продава на банката. Та ако и друг зарежда от Маестро или плаща в €, да има предвид, че курсът е "дървен".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , chandni каза:

 

За още по-голяма пълнота на изследването, да докладвам и аз... Два трансфера за по 10€ от Maestro карта - първия път 19.77 лв, вторият - 19.70 лв. След разговор с ПИБ, стана ясно, че разликата от 19.58 до 19.77 идва от това, че settlement-а на Maestro e през USD,  а не през €, съответно ми обменят 10€ в USD по курса на Маестро, след което ПИБ ми продава съответното количество USD по курс продава на банката. Та ако и друг зарежда от Маестро или плаща в €, да има предвид, че курсът е "дървен".

За ПИБ и аз го установих това след top-up с Maestro. Поради тази причина си извадих Visa-electron към сметката на Maestro-то и от нея прехвърлям.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте колеги, искам да ви попитам, мога ли да си закача Revolut картата към Pay pal и да прехвърлям от там пари. 

Тъй като продавам в ebay.uk и за момента прехвърлям от Pay Pal към денитната си карта от ПИБ, но се бавят парите 5-7 дни, и затова търся по-бърз и съответно не скъп вариант за по-бърз трансфер. Ако знаете за по-бърз вариант, битехте ли споделили :)

Връзка към коментар

Значи, аз имам британски пейпал и го вързах към сметката на Револют в паунди, и мога да прехвърлям от Пейпал към Револют. Обаче ако искам да вържа картата на Револют към Пейпал не става, освен това банковата сметка не е съвсем истинска и не мога да захранвам Пейпала оттам директно. Предполагам мога да прехвърля парите от револют към британската ми сметка и оттам да захраня Пейпала.

Връзка към коментар
преди 17 минути , neuromancer каза:

Обаче ако искам да вържа картата на Револют към Пейпал не става,

Опитай пак... :) Аз преди време също опитах и не ми позволи - изписа ми, че не поддържат такъв тип карта, но наскоро - ей така от любопитство и инат, реших да опитам отново и... О, чудо! Revolut-ът ми е вече добавен в Paypal и си плащам само през него. :)

Връзка към коментар

Ми то беше преди няколко дена, но не пречи да пробвам пак... Към какъв Пейпал го върза, български или британски? Че то иска billing address, а с Революта не знам какво да сложа :)

Връзка към коментар

Някой правил ли е първоначален топ-ъп (10те евро за да ти изпратят картата), чрез вътрешен превод от друг Револют ?

 

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар
преди 11 минути , neuromancer каза:

Ми то беше преди няколко дена, но не пречи да пробвам пак... Към какъв Пейпал го върза, български или британски? Че то иска billing address, а с Революта не знам какво да сложа :)

Български ми е Paypal акаунтът, Revolut също ми е с БГ адрес регистриран.

Връзка към коментар
Преди 1 час, macf1an каза:

Някой правил ли е първоначален топ-ъп (10те евро за да ти изпратят картата), чрез вътрешен превод от друг Револют ?

 

Да, вече някой е правил и работи. Спестява се нуждата първоначалното зареждане да е от лична карта или банкова сметка.

 

Най-обичам да разговарям с интелигентни хора :)

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.