Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Колеги, направих си виртуална карта, вързах я към Pay Pal, обаче като тръгна да прехвърлям към нея, не я дава като опция, да не би да трябва  да е физическа карта. Някой нещо да знае ?, и още нещо

1. Сега като имам виртуална карта, имам ли банкова сметка към нея, че не я виждам нещо

2. Преведох 10 евро за да ми направят виртуална карта, трябва ли да преведа още 6 ерво за физическа карта, или ще ги дръпнат от тези 10 евро 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Mihailov каза:

1. Сега като имам виртуална карта, имам ли банкова сметка към нея, че не я виждам нещо

More -> Profile -> Account details -> EUR и тук вече се появява опция да си създадеш банкова сметка в EUR с IBAN. Аналогично, но на GBP си създаваш британска сметка със Sоrt code.

 

преди 5 минути , Mihailov каза:

2. Преведох 10 евро за да ми направят виртуална карта, трябва ли да преведа още 6 ерво за физическа карта, или ще ги дръпнат от тези 10 евро 

От тези ще си ги дръпнат, но това, че не можеш да прехвърляш от PayPal не се дължи на липсата на физическа карта. Разликата е единствено, че като си поръчашфизическа карта, можеш да теглиш и на банкомати или да плащаш с нея в магазин. По нищо друго не се различава от виртуалната.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинявай :)

Тръгвам да правя нова карта (физическа този път), но иска да ми дръпне пак 10 евро от бг картата :) 

как да процедирам за да направя и физическа карта и да си ги дръпне от първоначалните 10 евро които платих, които вече са 9 заради Pay Pal

Връзка към коментар

Не знам... Когато аз вадих моята, искаха 6€ за самата доставка на физическата карта. Никога не е ставало дума за 10€. Да не би да се опитваш да създадеш втора карта и към нея да вземеш физическа?

Връзка към коментар

Да обаче, не ми дава така опция

под картата имам опции за disable i limit ( btw виждам, че мога да си нагласявам някакъв лимит, той за какво е точно ) а в дясно за създаване на нова карта

 

 

 

 

Връзка към коментар

Аз обаче не мога да си закача сметката, защото има определени държави в които можеш да имаш сметка, а UK го няма в списъка.

Общо взето я напправих да прехвърлям по-бързо пари от Pay Pal, но не ме огря ;)

Връзка към коментар

Ако искате да извадите карта на човек без паспорт (баба, дядо, тетка, съседка и т.н.), въпреки че не се поддържа верификация на акаунт с българска лична карта, има решение.

Пращате в чата снимка на личната карта отпред и отзад + една, на която се вижда титулярът да я държи, и я активират веднага.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Няма България в списъка, когато избереш Потвърждаване чрез Лична карта.

Има ни само в Потвърждаване чрез Паспорт.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Аз също потвърдих с лична карта... От чисто любопитство... ако се създаде нов профил и се направи верификация с паспорт, след като първата е минала с ЛК, дали ще верифицират и втория акаунт? :)

Връзка към коментар

Някой знае ли към днешна дата дали е възможно да получа превод в моя Revolut ако дам сметката в паунди (и ако може в коя - local with sort code или тази с IBAN)?

 

Имам в предвид превод от трето лице

Редактирано от cybersimo
Връзка към коментар
преди 3 минути , П.Кръстев каза:

Третото лице ще трябва да направи превод към IBAN-а, който е свързан с GBP сметката ти в револют.

Няма проблем да го направи, но дали работи? Спомням си че преди не можеше да се получава превод от трето лице

Връзка към коментар
преди 25 минути , cybersimo каза:

Няма проблем да го направи, но дали работи? Спомням си че преди не можеше да се получава превод от трето лице

Toва мисля, че беше преди да въведат IBAN-ите?

Сега като гледам даже се хвалят в сайта им, че може да получваш заплата по този IBAN, така че би трябвало да работи. Не съм го пробвал лично обаче.

 

P.S. Тук са дискутирани проблеми в тази връзка

Връзка към коментар
Преди 1 час, cybersimo каза:

Някой знае ли към днешна дата дали е възможно да получа превод в моя Revolut ако дам сметката в паунди (и ако може в коя - local with sort code или тази с IBAN)?

 

Имам в предвид превод от трето лице

Миналата седмица получих превод от трето лице (в случая фирма) по паундовата си сметка (тази със сорт кода) и нямаше проблем. Парите се появиха в Revolut акаунта ми 2 дни след пускането на превода. С IBAN-а би трябвало да е същото.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Георги Матеев каза:

Миналата седмица получих превод от трето лице (в случая фирма) по паундовата си сметка (тази със сорт кода) и нямаше проблем. Парите се появиха в Revolut акаунта ми 2 дни след пускането на превода. С IBAN-а би трябвало да е същото.

Персонален GBP IBAN ли имаш? Или получател е Revolut Ltd и има референция към теб?

Връзка към коментар
преди 13 минути , cybersimo каза:

Персонален GBP IBAN ли имаш? Или получател е Revolut Ltd и има референция към теб?

Revolut предлага персонална GBP сметка със Sort Code + персонален EUR IBAN. И по двете могат да се получават неограничени трансфери в съответните валути.

 

Няма обаче персонален GBP IBAN, а по този споделения не могат да постъпват трансфери от трети лица.

 

Ако искаш да получиш директно паунди си дай сметката със сорт кода. Ако изпращачът обаче не е от Англия тогава първо трябва да превалутира сумата в EUR и тогава да ти я пусне по EUR IBAN-а. Друг вариант няма.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.