Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 10 минути , skurtov каза:

Е тогава не трябва ли да ме одерат и с Transferwise ?

Transferwise те таксуват с минимална такса от няколко евро за трансфера, като парите реално се превеждат от сметка на transferwise в България (май в Уникредит беше) към твоята сметка в ДСК. По този начин реално се избягва трансфера в евро от сметка в чужбина.

Връзка към мнение

Не знам дали някой е превеждал от евро в Революта и теглил лева, за това ще дам отзив за този случай.

Понеже мога да превеждам абсолютно безплатно от евровата ми сметка в Испания, днес теглих лева от банкомат на ПИБ. При смятане на курса според изтеглените левове, излезе, че курса е 1евро-1,948, което е отлично за кешово теглене.

Отличен за Револют.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На ‎7‎/‎17‎/‎2017 в 21:42, chandni каза:

Успях да активирам персоналeн IBAN за EUR и sort code за GBP :wub:

Успях да си активирам IBAN.

Сега имам няколко въпроса.

- Този IBAN реално е в Англия, но е в евро?

- Като се преведат пари в него (в тази банкова сметка), те всъщност ще са в картата, нали?

- Правилно ли разбирам, че от гледна точка на клиента (т.е. аз) Revolut е банка в Англия и аз имам (т.е. ще имам - чакам я по пощата) дебитна карта към нея, както и привързана банкова сметка с IBAN към тази карта?

 

-------------

:) paypal, transferwise, paysera, revolut, ..., Maestro, Visa, Diners, и всички БГ банки, ... мъка :)  Що ми трябваше ВМЕИ - трябваше икономическия да завърша :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой беше писал по-напред, че сметката е в Литва или Латвия. Което няма значение. 

Когато получиш пари по тази сметка, ще ги видиш в приложението и ще можеш да ги използваш през картата.

Revolut е небанкова финансова институция, каквито имаме и тук (Транскарт, Дайнърс клуб, Кредисимо и т.н.). Самите карти са издадени от името на някаква банка, което е незначителна формалност. Реално ти нямаш взаимоотношения с тази банка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 54 минути , Ilian359 каза:

...

Когато получиш пари по тази сметка, ще ги видиш в приложението и ще можеш да ги използваш през картата.

....

А има ли ограничение за ползване на този IBAN (банкова сметка), подобно на тези в Paysera (те могат да се ползват само в страните от SEPA)

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Не мога да ти отговоря. Той съществува като услуга от около седмица. Аз имам английска сметка към Revolut от няколко месеца и за нея няма ограничения, освен стандартните за Revolut лимити без/с доказване на самоличността.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Revolut, ми предлагат да си купя акции (от 10 паунда нагоре). Пратиха и майл с едни текстове (на "икономически английски", които уж разясняват всичко...)

Това поредното зарибяване ли е или наистина ще има някаква полза.

 

Ох-х, така ако я карам, ... след 1-2 години ще се преместя на Wall Street :) 

Връзка към мнение

Аз даже се пре-регистрирах.

Събират средства чрез така наречения Crowdfunding за 4 млн паунда, като всеки ще може да инвестира от 10 до 1000 паунда. Предимство ще имат първите 5000 Premium User-a, след което на случаен принцип ще бъдат изтеглени хора, които ще получат правото да инвестират. (защото желаещите явно са прекалено много)

 

Както всяка инвестиция в такъв "start up" (въпреки, че Revolut вече показаха, че платформата им има потенциал) и тази е доста рискова. Полза би имал в дългосрочен план ако компанията постигне поставените си цели и излезе на първичния пазар с IPO. Тогава ще имаш възможност да продадеш дяловете си на момента и със сигурност на печалба.

 

Няколко важни уточнения ако решиш да инвестираш:

- Не може да си продадеш дяловете, компанията не е задължената да ти изкупи дяловете обратно. Парите ти са затворени и неликвидни.

- Компанията не изплаща дивиденти по акциите. Целите й са трупане на капитал и разрастване, не връщане на доходност към инвеститорите.

- Реална опасност да загубиш инвестираното, ако нещата не се развият в желаната за компанията посока.

 

Реално обаче има възможност за добра възвръщаемост.... ако след 1-2-5 години Revolut излязат на NYSE и компанията се разрасне, тогава инвестираното би струвало многократно повече. Това вече всеки сам трябва да си прецени, доколкот рискът е умерен и доколко Revolut имат потенциал :) При всички положения няма да има възвръщаемост от тази инвестиция в следващите 1-2 години поне според мен :)

 

 

П.С. Вече има и Румънски леи като основна валута, дано скоро видим и BGN :)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 25 минути , П.Кръстев каза:

Аз даже се пре-регистрирах.

...

И аз.

Мерси за отговора. Не всичко ми стана ясно (NYSE - това сигурно е нещо свързано с Ню Йорк, IPO), но основното разбрах.

Сега ако си купя за 10 паунда акции ще мога след 2-3 години, като си продам акциите да си купя един билет до Лондон например. :) Може би.;)

Еми, ..., ще трябва да се оправят без инвестиции от моя страна.  :lol::lol:

Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

10 паунда

 

преди 1 минута , ven62 каза:

о си продам акциите да си купя един билет до Лондон

Че ти това и сега можеш да го направиш... без да чакаш 2-3 години... :lol: 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , ven62 каза:

И аз.

Мерси за отговора. Не всичко ми стана ясно (NYSE - това сигурно е нещо свързано с Ню Йорк, IPO), но основното разбрах.

Сега ако си купя за 10 паунда акции ще мога след 2-3 години, като си продам акциите да си купя един билет до Лондон например. :) Може би.;)

Еми, ..., ще трябва да се оправят без инвестиции от моя страна.  :lol::lol:

NYSE - New York Stock Exchange

IPO - Initial Public Offering

 

Иначе дано тези 10 GBP след време ти стигнат и за повече от билет до Лондон :)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам следния проблем:

Пробвам да заредя Revolut-а с 10 евро и не става.

Опитах с Кредитна карта Visa на ДСК (между другото с нея си заредих първоначално 10 паунда в Revolut, и не съм много сигурен, но сякаш, тогава самото приложение си прочете кода от SMS, който ми изпратиха ДСК. Сега от ДСК не получавам SMS)

Опитах и с дебитна на ЦКБ (Мастеркард) и пак не става. (на тази карта 3D е постоянен код, който се въвежда на WEB форма през браузера)

И в двата случая ми казва, че ще иска 3D и след малко вика - "The top-up was not successful"

Идеи?

 

Пробвах (за спорта) и с Diners - въобще не я разпознава.

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , ven62 каза:

Пробвах (за спорта) и с Diners - въобще не я разпознава.

Явно проблемът е в твоите карти. Току-що пробвах и аз с Маестро-то от ПИБ, изписа ми, че може да поиска 3D кода, "повъртя" малко, след което ме прехвърли към страницата на ПИБ за въвеждане на 3D кода и успешно ми зареди 10€ в Revolut-а. А Diners не приемат. Имай предвид, че при зареждане от КК се начислява допълнителна такса от 2%.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз зареждам единствено с дебитна MasterCard на ЦКБ, която е със Secure Code за он-лайн разплащания и не се съм имала никога проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имах подобен проблем с дебитна Виза на ОББ. Бях зареждала няколко пъти с нея и изведнъж ми даде че не може. Съпорта разреши проблема , като им писах.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , funny каза:

Съпорта разреши проблема

За съпорта на ЦКБ ли говориш или на Revolut? :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Revolut :)

 

Между другото оказа се че съм обърнала цифрите в секютити кода ( трите цифрички отзад) като съм ги въвеждала , за да заредя Револют-а, и те са ми блокирали зарежданията от тази карта.

 

 

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Докладвам:

Махнах КК, пробвах с Дебитната на ЦКБ- пак не стана.

Жалвах се на съпорта на Revolut. С робота им Rita взаимно не се харесахме, и то бързо.

Включи се жив човек отсреща - Димитрии, който не посъветва да ъпгрейдна app.

Как?

Ами като се деинсталираш и пак инсталираш.

Това ме подсети за вица с Бил Гейтс, който предложил да излезнат и влезнат в колата - може пък и да запали.

И верно - "запали"

При опита да си преведа 10 евро - стана.

Това е.

:)

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 минути , T.E.Lawrence каза:

Хората совалки изстрелват, та един револют ще се опре. :)

Така ме нахъса - сега я почвам ... совалката. :lol:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Световният номер 1 в тениса Анди Мъри също има сериозен интерес към Revolut:
https://tennis.bg/article/andi-muri-iska-da-investira-nad-22-miliona-v-revolut/5892/

Редактирано от Gruntax
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.