Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

В момента, Георги Матеев каза:

Revolut предлага персонална GBP сметка със Sort Code + персонален EUR IBAN. И по двете могат да се получават неограничени трансфери в съответните валути.

 

Няма обаче персонален GBP IBAN, а по този споделения не могат да постъпват трансфери от трети лица.

 

Ако искаш да получиш директно паунди си дай сметката със сорт кода. Ако изпращачът обаче не е от Англия тогава първо трябва да превалутира сумата в EUR и тогава да ти я пусне по EUR IBAN-а. Друг вариант няма.

Току-що от съпорта ми потвърдиха, че и по двете мога да получа GBP от трето лице, но ако дам GBP IBAN с референцията ги въвеждат ръчно и просто е по-бавно от другия начин с локалната със Sort code.

 

Ще пробвам начина със Sort code и ще рапортувам за резултата.

 

п.с. Да, трябва да ми пратят паунди от английска сметка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, cybersimo каза:

sort code and account са само за GBP сметката

Така де ама нали айбана започва с GB, а това си е британско. А щом е такова не следва ли да си има и  sort code and account като част от британска банкова сметка? Ако въвeда някъде този IBAN то ме разпознава като британец и сменя опцията за въвеждане на sort code and account

Връзка към коментар
преди 9 минути , bay_kolio каза:

Така де ама нали айбана започва с GB, а това си е британско. А щом е такова не следва ли да си има и  sort code and account като част от британска банкова сметка? Ако въвeда някъде този IBAN то ме разпознава като британец и сменя опцията за въвеждане на sort code and account

Мисля че персоналния IBAN в EUR е в Литва

Връзка към коментар
преди 4 часа, cybersimo каза:

Мисля че персоналния IBAN в EUR е в Литва

Вече са пуснали и UK евров IBAN.

Screenshot_2017-08-22-22-53-52.png.ea52aebbb1d8ccf5fcc4692e499b8a1d.png

преди 4 часа, bay_kolio каза:

А как от евровият IBAN може да се види сорт кода и акаунт номера? Изобщо възможно ли е?

 

Връзка към коментар

Стана пълна каша с тия IBAN-и

Преди 2-3 дни IBAN-a за евро започваше с LT - Латвия. BIC-a беше от Англия

 

Сега, тихомълком, Revolut са ми сменили IBAN-a с английски - започва с GB.

Аз стария не го запомних целия но последните 4 цифри са еднакви (100%)

И стария и новия като се проверят ето тук:

https://www.ibancalculator.com/iban_validieren.html

 

излиза:

Bank: REVOLUT LTD

SEPA Credit Transfer is supported.

SEPA Direct Debit is not supported.

B2B is not supported.

 

Което на мен не ми говори кой знае какво т.е. има ли не SEPA трансфер. Тези в Европа - всичките трансфери ли са SEPA. В Мрежата има бая дискусии - някои трансфери към Revolut чрез Евро IBAN стават, други не...

 

Някой може ли да даде повече инфо.

А, и последно, стария IBAN (този с LT....) валиден ли е, ако да, къде да си го видя пак?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, chandni каза:

Вече са пуснали и UK евров IBAN.

Screenshot_2017-08-22-22-53-52.png.ea52aebbb1d8ccf5fcc4692e499b8a1d.png

 

 

Точно такъв имам. Ама ако опиташ в някакъв английски банков продукт да си дадеш английска сметка полетата за попълване автоматично се променят от IBAN и SWIFT на sort code and account number. 
Аз имам сметка в SKRILL и при опит да си регистрирам револют сметката това се случва. Разпознава че е британско и няма възможност за въвеждане на IBAN. Има някакъв параграф 22 дето се случва. Хем е евров акаунт, хем не съвсем британски. Защото на другата сметка, в паунди от Револют ,си има и двете възможности и IBAN и sort code and account number.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, ven62 каза:

Стана пълна каша с тия IBAN-и

Преди 2-3 дни IBAN-a за евро започваше с LT - Латвия. BIC-a беше от Англия

 

Сега, тихомълком, Revolut са ми сменили IBAN-a с английски - започва с GB.

Аз стария не го запомних целия но последните 4 цифри са еднакви (100%)

И стария и новия като се проверят ето тук:

https://www.ibancalculator.com/iban_validieren.html

 

излиза:

Bank: REVOLUT LTD

SEPA Credit Transfer is supported.

SEPA Direct Debit is not supported.

B2B is not supported.

 

Което на мен не ми говори кой знае какво т.е. има ли не SEPA трансфер. Тези в Европа - всичките трансфери ли са SEPA. В Мрежата има бая дискусии - някои трансфери към Revolut чрез Евро IBAN стават, други не...

 

Някой може ли да даде повече инфо.

А, и последно, стария IBAN (този с LT....) валиден ли е, ако да, къде да си го видя пак?

 

 

Верно стана кашичка, та ето малко разяснения.

 

SEPA Credit Transfer is supported. = можеш да получаваш еврови СЕПА банкови трансфери директно по персоналния си Revolut IBAN.


SEPA Direct Debit is not supported. = не можеш да използваш персоналния си Revolut IBAN за изпращане на банкови трансфери. Изпращането на трансфери става както досега - от общата сметка на Revolut.


B2B нямам идея какво е, но звучи като нещо специфично британско и вероятно не ни върши работа за Бг.

 

Старите LT-IBAN-и са още валидни и ако до тях се прати трансфер ще се получи без проблем. Няма как обаче да се видят повече, скрити са - идеята е вече да се ползват само UK-IBAN-ите. Които в чест на истината са по-добрия вариант, тъй като някой онлайн системи (като Paypal) се изприщват от латвийски IBAN-и.

преди 54 минути , bay_kolio каза:

Точно такъв имам. Ама ако опиташ в някакъв английски банков продукт да си дадеш английска сметка полетата за попълване автоматично се променят от IBAN и SWIFT на sort code and account number. 
Аз имам сметка в SKRILL и при опит да си регистрирам револют сметката това се случва. Разпознава че е британско и няма възможност за въвеждане на IBAN. Има някакъв параграф 22 дето се случва. Хем е евров акаунт, хем не съвсем британски. Защото на другата сметка, в паунди от Револют ,си има и двете възможности и IBAN и sort code and account number.

Попитай съпорта на Revolut дали по GBP сметката със sort code и account number можеш да получаваш еврови трансфери. Ако отговорът е "да" - то нямаш никакъв проблем, просто получените евро ще се превалутират автоматично в лири без никаква загуба (евала за курсовете на Revolut).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Георги Матеев каза:

онлайн системи (като Paypal)

За съжаление и британския айбан го отхвърлят .... :mad:

В приложението казва "невалиден номер", в сайта "временна грешка".

 

Интересното е, че в сайта изобщо нямаха поддръжка за латвииски банки, а в приложението имат. Ако някои още си пази ЛТ айбана, да пробва с него в аппа.

Редактирано от macf1an
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Георги Матеев каза:

 

Попитай съпорта на Revolut дали по GBP сметката със sort code и account number можеш да получаваш еврови трансфери. Ако отговорът е "да" - то нямаш никакъв проблем, просто получените евро ще се превалутират автоматично в лири без никаква загуба (евала за курсовете на Revolut).

Попитах Жоре1 

както казваш, ето го отговора.

Screenshot_20170823-171209.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Във форума на револют се е заформила интересна дискусия за ползването на картата в България.

Оказва се, че Борика не я приемат като валидно средство за разплащане и дефакто само 3 банки (ДСК, ПИБ, Пощенска), които не ги ползват ексклузвно за транзакциите си, поддържат картата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , macf1an каза:

Във форума на револют се е заформила интересна дискусия за ползването на картата в България.

Оказва се, че Борика не я приемат като валидно средство за разплащане и дефакто само 3 банки (ДСК, ПИБ, Пощенска), които не ги ползват ексклузвно за транзакциите си, поддържат картата.

Това е странно, защото съм плащала с Revolut в Кауфланд (Unicredit), K-Express (Unicredit) и Lidl (Societe General).

 

P.S. И в аптеки SCS, където терминалът също е на Societe General.

Редактирано от chandni
Връзка към коментар

Имало значение и кога е издадена картата, старите са били от Paysafe и работели по-добре, новите от Wirecard и имали такива проблеми.

Връзка към коментар

Не мога да разбера, ако имам две валути eur и gbp, картата, която физически ще ми издадат, към коя валута ще е вързана? Никъде не видях избор на валута при заявяване на карта. 

И ако  заредя кредит в gbp и в eur акаунта, от кой акаунт ще дърпа пари, когато плащам онлайн? Зависи ли от валутата, в която плащам или ще мога да избирам. Идеята ми е сега на по- ниския курс на паунда да си захраня акаунта в паунди, тъй като често пазарувам от един uk сайт. Същевременно обаче искам основния да е в евро.

Връзка към коментар

Основната валута винаги е евро за нас, заради местожителство. Това има влияние само върху лимита за безплатно теглене.

Можеш да зареждаш в каквато искаш и да харчиш в каквато искаш, в сайта им е описано в каква поредност се харчат.

Връзка към коментар

По моя въпрос, ако и други се чудят, ако имам 2 акаунта eur и gbp и плащам в gbp или тегля пари в УК, плащанията ще минават първо през gbp акаунта, защото това е местната валута. Ако обаче плащам в usd примерно, винаги ще бъде от eur акаунта ми, тъй като той се води основен. Тоест винаги първо е местната валута, след това основната ( в случая евро). 

Връзка към коментар
На 9/3/2017 в 12:10, Алекс каза:

Не мога да разбера, ако имам две валути eur и gbp, картата, която физически ще ми издадат, към коя валута ще е вързана?

Сменяш си основната валута с едно движение в приложението. Можеш да го правиш стотици пъти на ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Ilian359 каза:

Сменяш си основната валута

Бъркаш се. Основната валута е фиксирана, това в приложението е в каква валута да държиш баланс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.