Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Аз имам и друга застраховка, не е проблем, но исках да видя дали работи толкова рекламираната от Револют застраховка.

Това ми беше и едно от условията, за да реша дали да си продължавам Премиума. А си мислех и аз за Метал, заради застраховката на самоучастието при ренталките…, добре, че се самопослушах.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Изглежда картата на мъжа ми е изтекла и в разстояние на 3 дни имаше 2 опита за дърпане на дребни суми от Щатско. За щастие той си държи картата блокирана, когато не я ползва.

В Get help има опция да се кликне на "I was a victim of fraud or theft" и да се прекрати картата. Някой знае ли, ако го направи, дали ще го чарджнат за нова карта? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От моята направо си изтеглиха преди време ( две транзакции в САЩ и една в Израел).

Свързах се веднага с чата след като я блокирах и след две седмици ми върнаха сумата , а новата пластика беше безплатна.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , Яничка каза:

Изглежда картата на мъжа ми е изтекла и в разстояние на 3 дни имаше 2 опита за дърпане на дребни суми от Щатско. За щастие той си държи картата блокирана, когато не я ползва.

В Get help има опция да се кликне на "I was a victim of fraud or theft" и да се прекрати картата. Някой знае ли, ако го направи, дали ще го чарджнат за нова карта? 

Да докладвам: през Get Help си писахме с чата. Пуснаха нова карта експресна поръчка (ще дойде другата седмица) и ще е безплатна. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , Zlia каза:

Добре де как теглят, при наличие на 3дс пароли или потвърждение с апп?

Има сайтове, където не ти трябва 3д парола или потвърждение с апп, например Aliexpreess.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не е само от сайтове. На мен са ми теглили дребни суми от карта на Уникредит, която никога не съм ползвал в интернет. Иначе на повечето сайтове гледам да плащам с еднократните карти през апликацията на Револют.

Връзка към мнение

Е как става да ти теглят от карта, като физически си е при теб, правят ѝ копие ли след като откраднат данните?

За теглене от банкоматсе изисква пин.

За плащане на пос се изисква пин на всеки ен на брой плащания.

За плащане в интернет се изисква 3д парола или потвърждение в апп. Явно не за всички търговци, въпреки че не съм убеден за алиекспрес, но скоро ще пробвам. Но дори и да е така, не вярвам някой да е толкова глупав да си купи нещо в алиекспрес и да си го шипне до адрес, а ако е търговецът пак ще бъде хванат.

Далеч съм от мисълта, че няма измами с карти, но така като пишете общо и без конкретни примери и кога се е случило не мисля, че полезно за хората, които четат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дали интернет сайта прави 3D security check (потвърждението в апп е вид 3D security check) зависи от търговеца и посредника, който срещу % комисионна (дължима от търговеца) обработва самото плащане направено с карта. По някаква евро директива/препоръка от няколко години масово се въведаха 3D security check по сайтовете.
Примерно ако аз нямам 3D security check на мой интернет магазин като търговец и някой отвори кейс, че неправомерно са му изтеглени пари от неговата карта в мой магазин, то аз 100% увисвам с парите, дори и да е измама от самия клиент и да съм му изпратил поръчаната стока коректно, НО ако имам 3D security check на сайта си, то това пази и мен като търговец, че няма да бъда измамен по този начин.

Сайтовете работят с различни посредници, които обработват самите плащания с карта (примерно Борика е посредник, който обработва плащанията с карти в България). Съответно, когато някой отвори кейс в неговата банка, че има проблемно плащане с неговата карта, банката се свързва с Visa/Mastercard, които от своя страна с конкретния посредник, който е обработил плащането на сайта и от там по веригата с търговеца.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 15 часа, Marisha каза:

Има сайтове, където не ти трябва 3д парола или потвърждение с апп, например Aliexpreess.

Преди ден платих в Алиекспрес с Револют и нямаше искане за 3д парола или потвърждение с апп,но картата предварително е запаметена в сайта от много време.Същото е и при Амазон.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Преди ден платих в Алиекспрес с Револют и нямаше искане за 3д парола или потвърждение с апп,но картата предварително е запаметена в сайта от много време.Същото е и при Амазон.

Плащал съм неведнъж в Амазон без запазена карта, без искане за 3d парола или потвърждение през app. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, наистина алито не иска потвърждение, но едва ли от там ще минат измами. 
Явно има и други сайтове и съм се заблудил, че винаги се иска 3д. 
Относно амазон - нямам спомен последно дали ми е искало, но по това което пише в сайта им имат такава опция, явно е избор на търговеца. 

Връзка към мнение

Явно от Револют вече започват да прилагат новите условия - да закриват сметка без предупреждение. 🤔

Видях в Instagram story това и направих скрийншот (изрязах имената на автора и съответно не съм запознат с предисторията).

422624532_890645329733565_3615254741850085945_n.jpg

  • Смея се 1
Връзка към мнение
8 minutes ago, r_nikolov1 said:

Явно от Револют вече започват да прилагат новите условия - да закриват сметка без предупреждение. 🤔

Видях в Instagram story това и направих скрийншот (изрязах имената на автора и съответно не съм запознат с предисторията).

422624532_890645329733565_3615254741850085945_n.jpg

Става ли дума за пари не се доверявай много на всяко нещо казано от хората, дори на близки такива.Особено пък в социалните мрежи.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Очевидно става въпрос за акаунт за търговия и очевидно има някакъв проблем, но подозирам, че не е от страна на Револют. Както е написано в предния пост, не се доверявай прекалено много на писаници в социалните мрежи 😉 

Преди 1 час, r_nikolov1 каза:

Явно от Револют вече започват да прилагат новите условия - да закриват сметка без предупреждение. 🤔

Видях в Instagram story това и направих скрийншот (изрязах имената на автора и съответно не съм запознат с предисторията).

422624532_890645329733565_3615254741850085945_n.jpg

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз продължавам да се дърля😀 с XCover. След като ги поначесах тук-таме, решиха да ми разгледат случая отново. Та чакам да видя.

П.П. Оказа се, че половинката не е включена в застраховката. Само деца, дори и осиновени, до 17 г. Метал-а вече включва и жената. Дотогава явно в Револют тя не е човек. Извиних им се на XCover, че съм включил и нея в искането си и ги доначесах за моя случай в ъпдейтнатото от тях искане.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 часа, r_nikolov1 каза:

Явно от Револют вече започват да прилагат новите условия - да закриват сметка без предупреждение. 🤔

Видях в Instagram story това и направих скрийншот (изрязах имената на автора и съответно не съм запознат с предисторията).

422624532_890645329733565_3615254741850085945_n.jpg

Най-вероятно няколко месеца са го подканвали да си въведе ЕГН/Tax ID, потребителят не го е направил, понеже най-често задаваният въпрос, свързан с Револют, е "Имат ли ЧСИ достъп до Револют" и те така... 

 

ПП: Новите условия влизат в сила от 11.03.2024

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Никога не съм теглил пари от банкомат в Италия. Питането ми е на банкоматите изписвали се таксата за теглене?

И от банкомати на кои банки може да се тегли без такса с Revolut и какъв е обменния курс в смисъл много повече от 2 лв ли е примерно?

Връзка към мнение
преди 32 минути , WanderlustME каза:

Най-вероятно няколко месеца са го подканвали да си въведе ЕГН/Tax ID, потребителят не го е направил, понеже най-често задаваният въпрос, свързан с Револют, е "Имат ли ЧСИ достъп до Револют" и те така... 

 

ПП: Новите условия влизат в сила от 11.03.2024

Мен ме подканват и аз все го скипвам, че е в моменти когато бързам. Въвеждаме ЕГН или tax ID? 

Връзка към мнение
преди 22 минути , traveler каза:

Никога не съм теглил пари от банкомат в Италия. Питането ми е на банкоматите изписвали се таксата за теглене?

И от банкомати на кои банки може да се тегли без такса с Revolut и какъв е обменния курс в смисъл много повече от 2 лв ли е примерно?

Изписва се, ако има такса на банкомата. Досега поне не съм попадала на добавена впоследствие.

 

Когато си отвориш революта, че видиш меню Exchange:

Screenshot_2024-01-26-08-51-23-020_com.revolut.revolut-edit.jpg.9f9db0de810f4fa4d206be9e90b7ffff.jpg

 

Влез в него и си избери колко евро желаеш да си купиш. Или с колко лева искаш да купиш евро. Или каквато валута предпочиташ. Ще видиш и избереш курса, а после ще теглиш пари на банкомата от този евров акаунт, предотвратявайки таксата за превалутиране през уикенда.

 

Screenshot_2024-01-26-08-51-58-457_com.revolut.revolut-edit.jpg.62301af43d88310a6e0a9e7abf74dc4d.jpg

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , traveler каза:

Никога не съм теглил пари от банкомат в Италия. Питането ми е на банкоматите изписвали се таксата за теглене?

И от банкомати на кои банки може да се тегли без такса с Revolut и какъв е обменния курс в смисъл много повече от 2 лв ли е примерно?

Ако банкомата има такса, би трябвало да ти я покаже и да поиска да потвържение преди да дръпне парите.

Миналата седмица теглих в Бари на летището без такса от Banca Popolare Pugliese, а курса си е револютски, може да се види в приложението, но внимавай, че събота и неделя има такса превалутиране, така че си обмени парите в приложението през седмицата.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Madonna каза:

Мен ме подканват и аз все го скипвам, че е в моменти когато бързам. Въвеждаме ЕГН или tax ID? 

Tax ID за физически лица в България е ЕГН. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 25.01.2024 г. в 17:59, Zlia каза:

Да, наистина алито не иска потвърждение, но едва ли от там ще минат измами. 
Явно има и други сайтове и съм се заблудил, че винаги се иска 3д. 
Относно амазон - нямам спомен последно дали ми е искало, но по това което пише в сайта им имат такава опция, явно е избор на търговеца. 

Днес платих в български сайт за промоционални оферти в различни категории без 3d или потвърждение през app. Останах изненадан, защото плащането е през Борика. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори в сайтове, който са към програмите на Visa и Mastercard за сигурни плащания, не винаги се изисква 3D потвърждение - за плащане на малки суми например е възможно да не се изиска. Така се постига някакъв баланс между сигурността на плащането и неговата бързина/затруднение за клиентите. Зависи, разбира се, и от издателя на банковата карта дали ще разреши операция без допълнителна защита (правило ми е впечатление, че Curve винаги иска 3D потвърждение дори за малки суми).

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.