Прескочи до съдържание

Питане за Андалусия


Polina

Препоръчани мнения

Зон, селото изглежда определено много красиво и различно. Замислям се да пропуснем Кадиз за сметка на него и Ронда.

В Cádiz не съм била, но ми се ходи. Много ми харесва пътуване с кола по градчета и села из Испания и Португалия.

 

Зависи с колко време разполагате - придвижването също отнема време.

Връзка към мнение

Нямаш шанс за Аламбра(или по точно за двореца на Насридите).Единственият ти шанс е да си закупите билети за нощна обиколка на двореца,а на другия ден за градините на Хенаралифе и двореца на Алфонсо.Така ще ти се оскъпи билета,но пък си заслужава.А и ще загубиш два дена.На 1 май бях в Аламбра и от личен опит знам,няма шанс да влезеш в двореца на Насридите ,ако нямаш точен час на билета.На две места те проверяват.

Точно за това е въпросната Bono Turistico ...аз също вече се бях примирил с нощната обиколка докато в Трип ъдвайзера не ме светнаха за тази опция. При нея също се фиксира час за двореца на Насридите , но имаш гарантирам достъп. Минаваш и обираш завистливите погледи на отчаяни незапознати туристи :)

Със сигурност нощната гледка също си струва , но денем виждаш толкова повече неща.

Отделете поне 3-4 часа за Алхамбра.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Полина, изглежда не си успяла да събереш достатъчно смелост, за това да те попитам поне дали остана доволна от наетата кола и как беше положението с паркирането? Ще се радвам да споделиш и други полезни спомени от пътуването.

 

Имаме възможност след десетина дни да пътуваме до Малага за седмица. Винаги съм искала да посетя Андалусия, но сега имам 10 дни да направя план какво и кога да посетим. Идеята ми е да наем кола и направим пълен кръг - нещо такова (това е грубият план, препдолагам ще премахна някои спирки, поради липса на време).

Останахме доволни от колата-Citroen C3. Следи им сайта на Малагакар-пускат ваучери за отстъпка. Ако сте решили да взимате кола от.тях намират се близо до летището, да не кажа че са си направо на завоя :).

Както съм писала и в началото ние имахме 4-5дни в Испания,останалите бяха в Португалия. Пътуването беше разделено така-Фуенхиерола(нощувка), Ронда(препоръчвам!! много красиво градче), Гибралтар, Пуерто де Санта Мария(нощувка), Кадис, Херес де ла Фронтера, влизане в Португалия.

Връщането беше през Севиля и Кордоба. За жалост не успяхме да си вземем билети за Алхамбра и това е причината да пропуснем Гранада. Сигурното е, че Андалусия ще я посещаваме пак, тъй като освен Гранада, не успяхме да разгледаме и Кадис, защото валеше и направихме едно кръгче по централните улици.

Пък и Испания ми е много на сърце от доста време и там винаги ще се връщам с кеф.

 

Пс. Ако има правописни грешки,моля за извинение, но пиша от тел.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако в Малага попиташ някой какво да разгледаш, почти всеки ще ти каже Ронда. Особено при слънчево време....Силно я препоръчвам. С кола под наем, на нас ни се падна Сеат Леон на 495 км. Не миришеше, а направо смърдеше на ново. Взехме го от Херц (40 евра на ден), но забелязах, че всички пазаруваха от някаква местна рент-а-кар компания, не и помня името.

Старата част на Марбея също е мноооого готина и Гибралтар с хълма става. За Севиля съм чувал и чел, че било страхотно, но на нас ни беше далече за 4-те дена престой.

 

П.П..Masmiya, вие ще се убиете от път, бре:)! Я си я карайте малко по-кулинарно. Никой в тоя край не бърза за никъде...:) Аз препоръчвам Малага-Марбея-Гибралтар-Севиля-Ронда. Само че Ронда през Картама, по горния път, не по магистралата.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сънчо, както написах, маршрутът, който публикувах вчера е първият груб план и ще търпи промени.

След като прочетох съветите ви и доста публикации в интернет, стигнах до този маршрут:

 

Кацаме петък, 16ти май, в 14:00 в Малага и се отправяме директно към Ронда (105 km). Разглеждане и преспиване в Ронда.

17-ти май пътуване към Севиля през Сетенил (към 130 км), спане в Севиля на 17-ти и 18-ти май.

19-ти май сутринта тръгваме за Кордоба като спираме за няколко часа в Кармона (общо към 140 км), преспиване в Кордоба

20-ти май пътуваме към Гранада (около 200 км), преспиване в Гранада на 20-ти и 21-и май

21-и май разглеждаме Аламбра, билети ще купя онлайн от предложението на Стенк (голямо благодаря за идеята), засега все още има за тази дата

22 май пътуване за Пампанейра (разстоянието между Гранада и Пампанейра е 70 км), разглеждаме и продължаваме към морето, планувам да спим в някое от селцата, още не съм решила кое точно, може би Almuñécar ( от Пампонейра до Almuñécar е 60 км)

23 май пътуване за Малага през Nerja (77 km), спане в Малага

24-май 10:00 сутринта - полет обратно

 

Отбелязала съм още градчета по пътя, но те са само ако ни остане време и желание за повече пътуване.

Районът Марбела - Гибралтар - Кадиз го пропускам. Знам, че има много какво да се види и там, но това ще е при следващо посещение на Андалусия - в това ще наблегнем на вътрешноконтиненталната част.

 

Благодаря за съветите за кола. За съжаление благодарение на немската бюрокрация имаме шофьорска книжка, издадена само преди 8 месеца. Оказа се, че само Sixt позволява да се наемат коли с книжка, притежавана под 1 година. Така че ще наемем от тях.

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Като чуя Андалусия, се сещам за андалуските коне-толкова красиви и темпераментни, изпълняват едни особени, почти акробатични танци, някой виждал ли ги е на живо?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като чуя Андалусия, се сещам за андалуските коне-толкова красиви и темпераментни, изпълняват едни особени, почти акробатични танци, някой виждал ли ги е на живо?

Миналата година ходихме на шоу в Кралското училище за коне в Хиерес де ла фронтера. Шоуто е уникално, но докато го гледах все ми беше жал за кончетата. Изпълняват изключително трудни танци на фона на андалуска музика. Предполагам, че за тях е мъчение. Не ми се стори естествено коне да танцуват танго на 2 крака.

После разбрах, че преди време е имало протести на застъпници за правата на животните.

Шоуто е невероятно, но аз не бих отишла отново да го гледам.

Връзка към мнение

Сънчо, както написах, маршрутът, който публикувах вчера е първият груб план и ще търпи промени.

След като прочетох съветите ви и доста публикации в интернет, стигнах до този маршрут:

 

Кацаме петък, 16ти май, в 14:00 в Малага и се отправяме директно към Ронда (105 km). Разглеждане и преспиване в Ронда.

17-ти май пътуване към Севиля през Сетенил (към 130 км), спане в Севиля на 17-ти и 18-ти май.

19-ти май сутринта тръгваме за Кордоба като спираме за няколко часа в Кармона (общо към 140 км), преспиване в Кордоба

20-ти май пътуваме към Гранада (около 200 км), преспиване в Гранада на 20-ти и 21-и май

21-и май разглеждаме Аламбра, билети ще купя онлайн от предложението на Стенк (голямо благодаря за идеята), засега все още има за тази дата

22 май пътуване за Пампанейра (разстоянието между Гранада и Пампанейра е 70 км), разглеждаме и продължаваме към морето, планувам да спим в някое от селцата, още не съм решила кое точно, може би Almuñécar ( от Пампонейра до Almuñécar е 60 км)

23 май пътуване за Малага през Nerja (77 km), спане в Малага

24-май 10:00 сутринта - полет обратно

 

Отбелязала съм още градчета по пътя, но те са само ако ни остане време и желание за повече пътуване.

Районът Марбела - Гибралтар - Кадиз го пропускам. Знам, че има много какво да се види и там, но това ще е при следващо посещение на Андалусия - в това ще наблегнем на вътрешноконтиненталната част.

 

Благодаря за съветите за кола. За съжаление благодарение на немската бюрокрация имаме шофьорска книжка, издадена само преди 8 месеца. Оказа се, че само Sixt позволява да се наемат коли с книжка, притежавана под 1 година. Така че ще наемем от тях.

Препоръчвам ти на път за Кордоба да се отбиеш в Алмодовар дел Рио. Градчето е разположено в подножието на хълм, а на върха ми е Замъка на Алмодовар. Уникален е. Посетете го и ще прекарате няколко часа в приказка. На фона на старинна музика ще се пренесете в живота на един рицар, не му помня името. Поставени са кукли във всяка една от залите и добиваш реална представа за тъмница, гардероба на рицаря, как се е влюбил и т.н. От замъка има страхотни гледки.

Аз бях и в Кармона и в замъка и ако трябва да избирам ще отида в Алмодовар дел Рио.

За Нерха - там ходихме на плаж и обядвахме. Повече си заслужава Мирха. Това е от типа бели селца с кокетни къщи и сини саксии с цветя. Красиво е. Нерха е тип курорт.

Не съжалявай за Гибралтар и Марбея. За мен Гибралтар беше загубен ден на фона на Андалусия. Марбея е красива, луксозна и нищо повече. Според мен Малага е по-добрия избор.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Милилиа, много полезен коментар!

Мисля че беше препоръчала Алмодовар дел Рио по-напред в темата, за това съм го включила в опционалните градчета. Там са още Мирха ( :) ) и Ubeda и Baeza. Какво ще кажеш за последните две. Колко време е нужно за да се разгледат, заслужават ли си, лесно ли се стига с кола до централната им част, ако трябва да избираш едно от двете, кое би посетила? Аз мисля евентуално да ги включа като междинна спирка при пътуването от Кордоба за Гранада. Общо взето разстоянието е същото като това при директния път.

Връзка към мнение

Милилиа, много полезен коментар!

Мисля че беше препоръчала Алмодовар дел Рио по-напред в темата, за това съм го включила в опционалните градчета. Там са още Мирха ( :) ) и Ubeda и Baeza. Какво ще кажеш за последните две. Колко време е нужно за да се разгледат, заслужават ли си, лесно ли се стига с кола до централната им част, ако трябва да избираш едно от двете, кое би посетила? Аз мисля евентуално да ги включа като междинна спирка при пътуването от Кордоба за Гранада. Общо взето разстоянието е същото като това при директния път.

Убеда и Баеса са малки градчета и въпреки че са градове защитени от Юнеско не са изпълнени с туристи. Инересни са само старите постройки в центъра. Ние посетихме първо Баеса и този град ни хареса повече. Има хубава църква с камбанария на която можеш да се изкачиш и да видиш града. Убеда има хубав център. Всеки от градовете се разглежда за около 1.30-2 часа максимум. Убеда я запомнихме и с един страхотен ресторант. Като се върна след 2-3 дена ще пусна снимки от тези градове. Ако имате време е хубаво да ги видите.

С кола се стига почти до центъра и после се обикаля пеша. Там не сме плащали за паркинг. Спомням си, че в Убеда можеше да се паркира до определен час безплатно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Мисля че беше препоръчала Алмодовар дел Рио по-напред в темата, за това съм го включила в опционалните градчета. Там са още Мирха ( :) ) и Ubeda и Baeza. Какво ще кажеш за последните две. 

Masmiya, ето обещаните снимки:

Баеса

 

post-514-0-16375300-1400005263_thumb.jpgpost-514-0-87969800-1400005295_thumb.jpgpost-514-0-90514400-1400005311_thumb.jpgpost-514-0-58003000-1400005331_thumb.jpgpost-514-0-38998600-1400005356_thumb.jpg

 

Убеда

post-514-0-96969300-1400005409_thumb.jpgpost-514-0-51340900-1400005440_thumb.jpgpost-514-0-39347000-1400005458_thumb.jpgpost-514-0-69663200-1400005475_thumb.jpg

 

И няколко снимки от Кастийо де Алмодовар

 

post-514-0-80071800-1400005944_thumb.jpgpost-514-0-96058000-1400005959_thumb.jpgpost-514-0-74686300-1400005992_thumb.jpgpost-514-0-68584400-1400006012_thumb.jpgpost-514-0-10605000-1400006044_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Всъщност имайте предвид, че паркирането в цяла Андалусия си е проблем.

В Кордоба сме обикаляли повече от час докато си намерим място близо до хостела(беше в старата част на града). Накрая паркирахме на 15-тина мин от него. А бе на късмет си е.. Дано да е с вас!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Може би не тук е мястото е да задам въпроса си  - Може ли с рентакар от Испания/Малага да влезем в Португалия? Приемам всякакви съвети за този вид транспорт в района.
Благодаря предварително !

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Може би не тук е мястото е да задам въпроса си  - Може ли с рентакар от Испания/Малага да влезем в Португалия? Приемам всякакви съвети за този вид транспорт в района.

Благодаря предварително !

Можеш.

Преди бях споменала някъде, че ние ползвахме - Malаgacar.com и останахме доволни. Препоръчвам ви ги и на вас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Можеш.

Преди бях споменала някъде, че ние ползвахме - Malаgacar.com и останахме доволни. Препоръчвам ви ги и на вас.

Със теб ще трябва да си поговорим по-подробно. Като дойдеш на Каварна рокфест-а  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 ...но докато го гледах все ми беше жал за кончетата. Изпълняват изключително трудни танци на фона на андалуска музика. Предполагам, че за тях е мъчение. Не ми се стори естествено коне да танцуват танго на 2 крака.

После разбрах, че преди време е имало протести на застъпници за правата на животните.

 

 

.е, поне не им се случва това, което се случва на биковете ...

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Попадам на информация за промени в закона, които може би ще са от полза на някой при следващо пътуване и наемане на кола.

http://www.malagacar.com/blog/travel-tips/changes-spanish-traffic-law/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Тъй като ще сме на разходка из Андалусия октомври въпросът ми е - Кой е най-удобния ферибот до Мароко и подходящо място за спане около него? А ако дадете и повечко подробности относно време, такси и т.н.....  :drinks:

Връзка към мнение

Първият път в Андалусия пътувахме с автобус от Севиля до Algeciras (заради Гибралтар). Автобусът спря в Tarifa на пристанището и там слезе доста народ с много багажи, вероятни пътници за на юг.  Предполагам, че това е предпочитаното пристанище  за Танжер.  Поне на картата е по-малко разстоянието до там, отколкото от Algeciras.  Ние спахме в Algeciras - на около 20 км от Тарифа. ето и сайт: http://www.frs.es/en/ferrys-to-spain-morocco.html

Редактирано от Ledda
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първият път в Андалусия пътувахме с автобус от Севиля до Algeciras (заради Гибралтар). Автобусът спря в Tarifa на пристанището и там слезе доста народ с много багажи, вероятни пътници за на юг.  Предполагам, че това е предпочитаното пристанище  за Танжер.  Поне на картата е по-малко разстоянието до там, отколкото от Algeciras.  Ние спахме в Algeciras - на около 20 км от Тарифа. ето и сайт: http://www.frs.es/en/ferrys-to-spain-morocco.html

:thankyou:

Връзка към мнение

Ако сте в района на Фуенхирола или Малага,не пропускайте да посетите селцето Ронда.То е едно уникално място и като разположение и като климатична особеност.Не е голямо и бързо се обхожда.Там се е зародила коридата и в момента има и действаща.Има 2 уникални моста с невероятна гледка.Пък и селцето е свързано до някъде и с нас-там се развива действието на романа Осъдени души.Намира се на около 45-50 км от Фуенхирола,но разстоянието се взима за около 2,5-3 часа-има много завои.Има удобен градски транспорт за около 8-10 евро.Направи ми впечатление,че ако платите цената на билета с монети,имате отстъпка около 0,50 евро.За Гранада екскурзоводите казаха,че се изисквало предварителна резервация-пускат се определен брой туристи на ден,имат определени изисквания,за това е добре предварително да се информирате.Обяснеха ,че там без екскурзовод не може да се гледа,но като имам впредвид колко безнадежни бяха екскурзоводите,не може да им се вярва.В района може да се посети и селцето Михас-на 15 км от Фуенхирола.Там забележителност е магарешкото такси и музеят на миниатюрите.Той представлява един ярко жълто боядисан фургон ,цената на входа е 3 евро.В малага посетете непременно музея на Пикасо.В неделя след 18 часа е с безплатен вход.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Повече си заслужава Мирха. Това е от типа бели селца с кокетни къщи и сини саксии с цветя. Красиво е. 

 

  А как се пише на латиница? ( Извинете ме за глупавия въпрос )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

  А как се пише на латиница? ( Извинете ме за глупавия въпрос )

Хич не е глупав въпроса, ами аз съм писала глупости. Селището се казва Михас и се пише така

post-514-0-12588000-1409302006_thumb.jpg

 

Предполагам, че питаш за бялото селце. Иначе има Нерха /Nerja/, това е мястото, където е сниман сериала "Синьо лято". Представлява курортно морско градче.

 

Явно при мен от Нерха и Михас се е получило Мирха :lol: . Боже, боже.....дано е само от ЕГН-то. :)

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Полезен сайт за тия които ще обикалят с кола - http://www.parkopedia.es/ ,  но да вметна че на доста места  хотела ползва отстъпки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.