Прескочи до съдържание

Питане за Андалусия


Polina

Препоръчани мнения

Почти като нашето.. Ние кацаме в Малага, ще се спуснем надолу - Марбея, Гибралтар, Кадис, Херес.. после ще отскочим до Португалия за 8-10 дни и връщането е: Севиля, Кордоба, Гранада, Малага. 

Резервирали сме кола под наем.. 15 дни - 171.00 евро. 

Резервирали сме и хотели, но това е друга тема.. 

Така че очаквам да получа допълнително напътствия...

 Поли, а вие от различни градове ли взехте и върнахте колата?Защото drop-off таксите нещо хич не ми харесват :) - между 60 и 100 евро ако се вземе от Лисабон и се върне в Порто според различните компании.И при вас ли беше така?

Връзка към мнение

Ние я взехме от летището в Малага и я върнахме пак там. Съответно нямахме допълнителни такси.

Връзка към мнение

 Поли, а вие от различни градове ли взехте и върнахте колата?Защото drop-off таксите нещо хич не ми харесват :) - между 60 и 100 евро ако се вземе от Лисабон и се върне в Порто според различните компании.И при вас ли беше така?

Много ми се виждат тия 60-100eur за drop-off такса :O

 

Ето моят ваучер за май месец миналата година, HERTZ, 3 дни, взимане от Лисабон и връщане в Порто, с включена такса за втори шофьор - 82паунда или 100eur по тогавашния курс.

Гледам че през EconomyCarHire съм я резервирал.

 

post-139-0-42126300-1420891338_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

 Поли, а вие от различни градове ли взехте и върнахте колата?Защото drop-off таксите нещо хич не ми харесват :) - между 60 и 100 евро ако се вземе от Лисабон и се върне в Порто според различните компании.И при вас ли беше така?

http://www.malagacar.com/ - без конкуренция!!! Изкарахме няколко дни и в Алгарве с нея. Не е нужно да уведомявате компанията че ще напускате Испания. Върнете я с празен резервоар - на нас ни калкулираха половин резервоар но така и не ни върнаха 37те евра, така че... Допълнителни си платихме по около 6е/ден за някакво каско ( по настояване на г-жа Русева) и в действително имахме леки поражения по страничните огледала - одраскано ляво, липсващо капаче на дясното , но последствия нямаше. Както и да го смяташ -  те са!!!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много ми се виждат тия 60-100eur за drop-off такса :O

 

Ето моят ваучер за май месец миналата година, HERTZ, 3 дни, взимане от Лисабон и връщане в Порто, с включена такса за втори шофьор - 82паунда или 100eur по тогавашния курс.

Гледам че през EconomyCarHire съм я резервирал.

 

attachicon.gifrent-1.jpg

Благодаря, ще ги проверя - като калкулирам самолетни билети и рент-а-кар започвам да се чудя дали да не тръгнем с колата от БГ( 4 човека сме), ама ще е убийствено уморително предвид времето, с което разполагаме - около 10дни...

Връзка към мнение

Благодаря, ще ги проверя - като калкулирам самолетни билети и рент-а-кар започвам да се чудя дали да не тръгнем с колата от БГ( 4 човека сме), ама ще е убийствено уморително предвид времето, с което разполагаме - около 10дни...

 

Губите 4 дни от 10 (поне), а и бензина колкото и да е поевтиня все още си е фактор :) Не мога в момента да се разровя дали има фирма, която ще ви позволи да върнете без такава голяма drop-off такса, но си мисля че си заслужава 60-100 евро за 4 дни повече...

 

Дай точни дати и да видим какво може да се намери. Може да пробваш и тази тема и да зададеш въпрос на Даниел, обикновено помага точно в такива ситуации: http://magelanci.com/topic/1681-rentalcarscom-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%B8-%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B8/

Връзка към мнение

Освен бензин, има и магистрални такси, а те със сигурност ще бъдат доста. Националният превозвач лети до Малага веднъж седмично. За мен това е оптимален вариант за стигане до Андалусия, а оттам рент-а-кар...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И преди съм препоръчвал http://www.carjet.com.

 

Що се отнася до магистралните такси, мисля, че в Испания всеки платен път има безплатна алтернатива, който не е селски път, ами първокласен път с две ленти на посока без аварийна лента, а ограничението на скоростта е 110 км/ч.

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

Точно в южна Испания магистралите не бяха платени, така че при тях таксите отпадат.

В Португалия пък, както и Заро казва има алтернативен път покрай магистралите, но там вече ограничението си е сериозно - 60км, мисля че беше.

Връзка към мнение

А как стигате до южна Испания? По първокласни пътища извън магистрали? Може. Пригответе си обаче още два дни за пътуване в посока. Въобще и изобщо...

Връзка към мнение

Все си мисля, че големите компании в Европа нямат еднопосочни такси, ако връщате колата в същата държава. Току що проверих Херц и няма увеличение ако вземеш в Лисабон и върнеш в Порто.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А как стигате до южна Испания? По първокласни пътища извън магистрали? Може. Пригответе си обаче още два дни за пътуване в посока. Въобще и изобщо...

Говорим в моя случай. Кацнахме в Малага и оттам надолу към Гибралтар, Кадиз, Херес, Севиля итн. Магистралите не се плащаха.

Колата я взехме от malagacar.com и си останахме много доволни.

Връзка към мнение

От нашия опит: Магистралите като цяло не се плащат. Има някое и друго изключение. На места има дублирани магистрали - платени и безплатни, като всички използват безплатните. Поради тази причина да се внимава, по коя от тях ще се поеме. 

Връзка към мнение

Нещо стана като развален телефон. Аз питам как от България ще се стигне до Испания без да се плащат магистрали и отговарям по-горе...

Връзка към мнение

Duke, още от мен тръгва разваления телефон - принципно май не трябваше да задавам тук въпроса, тъй като мен ме интересува Португалия, но тъй като Поли спомена, че от Андалусия са продължили с рент-а кар към Португалия и ми стана интересно за връщането на колата как стоят нещата с таксите.Иначе има и друга причина да се замислям за тръгване от БГ с кола - минимизирането на рисковете, които могат да възникнат с нискотарифните полети, въпреки, че по пътищата европейски нямаш гаранция също как ще се развият нещата :)

Връзка към мнение

Duke, още от мен тръгва разваления телефон - принципно май не трябваше да задавам тук въпроса, тъй като мен ме интересува Португалия, но тъй като Поли спомена, че от Андалусия са продължили с рент-а кар към Португалия и ми стана интересно за връщането на колата как стоят нещата с таксите.Иначе има и друга причина да се замислям за тръгване от БГ с кола - минимизирането на рисковете, които могат да възникнат с нискотарифните полети, въпреки, че по пътищата европейски нямаш гаранция също как ще се развият нещата :)

 

Е с Португалия съвсем изгарят дните, защото от 10 дни, 6 стават в път и то плътно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е с Португалия съвсем изгарят дните, защото от 10 дни, 6 стават в път и то плътно...

 

Това при положение, че караш само по магистрали. А тук се предлагат алтернативни варианти, които спокойно могат да удължат пътуването до 8 дни. Екстра. пътуваш 4 дни, виждаш Лисабон вечерта, а на сутринта пътуваш към Порто, за да го мернеш отново вечерта и да поемеш по обратния път на следващата сутрин...

 

Kikiriki, нямаш оптимален вариант за разглеждане на Пиренейския полуостров с кола от България, освен ако не става дума за продължителна европейска обиколка...

 

Връзка към мнение

Стана ми интересно и реших да проверя подобно пътуване през ViaMichelin. Сайтът дори не ми разрешава да сложа отметка за избягване на магистрални такси и винетки. При това положение, картинката е следната:

 

post-53-0-27787900-1420979343.png

 

Дори и да не избягвате магистралите, както беше предложено по-горе (нещо, което дълбоко се съмнявам, че въобще е възможно в големи участъци от пътя между София и Лисабон), пътуването в едната посока ще отнеме минимум 37 ч. и 17 м. Добави към тях и евентуално спиране за хапване и онези там неща и по всяка вероятност общото времетраене ще приближи 48 часа, или четири дни плътно каране по 12 ч. на ден. Аз, като шофьор от 1988 г., който е навъртял хиляди километри зад граница, мога да кажа, че това е убийствена мисия от типа "невъзможни" и не съветвам никого да я предприема...

 

Да погледнем и финансовите разчети на ViaMichelin. Говорим за минимум 570 евро в едната посока. Тук обаче не са включени и разходите за хотел/мотел за минимум три нощи. Като сумираш всичко и го разделиш на четири (колкото са пътниците в колата), ще установиш, че общата сума за отиване и връщане от София до Лисабон с кола ще надвишава чувствително общата сума за четири двупосочни билета за превоз от стандартна, а не нискотарифна авиокомпания...

 

За времетраенето вече казах. Приготви си минимум шест дни пътуване до там и обратно, както и едноименната книга на Толкин за разнообразие по време на пътуването... :P

Връзка към мнение

Duke, да - определено не е оферта с колата от БГ-убедихте ме :)!. Докарах билетите до 150 евро отиване и връщане с Уиз и Райън(отиване до Лисабон/връщане от Порто) за началото на март с по 1 куфар на 2ма души - (дано сме ок !) :), което май бива.С редовните под 226 евро не намерих нищо и за съжаление са с нощувка във Виена.

Редактирано от Kikiriki
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година ходихме на шоу в Кралското училище за коне в Хиерес де ла фронтера. Шоуто е уникално, но докато го гледах все ми беше жал за кончетата. Изпълняват изключително трудни танци на фона на андалуска музика. Предполагам, че за тях е мъчение. Не ми се стори естествено коне да танцуват танго на 2 крака.

После разбрах, че преди време е имало протести на застъпници за правата на животните.

Шоуто е невероятно, но аз не бих отишла отново да го гледам.

 

 

И аз не съм ги гледал и искам да ги видя, а защитниците ... да си ревът!

Те от това се хранят!

Аз и суджучец хапвам!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Съвсем скоро ще посетя Андалусия за втори път.Ще съм ви много благодарна, да ми помогнете с информация по следните въпроси:

1.Може ли да препоръчате малък апартамент,тип студио с кухня в Малага?

 

2.Относно посещение на Гибралтар - Четох ,че има автобус до Ла Линеа, а от там до Гибралтар е 5мин. пешеходно разтояние.Толкова ли е лесен достъпът? С лична карта се влиза,нали?И къде са тия маймунки? :) Толкова ли са опасни,че препоръчват да не се ходи там с ярки аксесоари?

 

3.Заслужава ли си Сеута?Като е безмитна зона,какво евтино може да се купи от там?

 

4. Винен туризъм?Посещавали ли сте изби,предлагащи турове с дегустация в Андалусия?Любопитно ми е особено за Херес де ла Фронтера,но и не само.

 

Предварително благодаря! :)

Връзка към мнение

2.Относно посещение на Гибралтар - Четох ,че има автобус до Ла Линеа, а от там до Гибралтар е 5мин. пешеходно разтояние.Толкова ли е лесен достъпът? С лична карта се влиза,нали?И къде са тия маймунки? :) Толкова ли са опасни,че препоръчват да не се ходи там с ярки аксесоари?

 

 

4. Винен туризъм?Посещавали ли сте изби,предлагащи турове с дегустация в Андалусия?Любопитно ми е особено за Херес де ла Фронтера,но и не само.

Има автобус, чиято последна спирка е в Ла Линия, близо до границата с Гибралтар. Още преди да спре автобуса пред вас ще се изправи скалата така, че няма как да сбъркате къде да слезете, освен че всички там слизат. Съвсем близо е до КПП-то. Минава се само с лична карта, няма проблем. Веднага след пункта има туристически бюра, от където можете да вземете безплатни карти. Пред тях е и автобусната спирка. Мисля, че билети могат да се купят и с евро, но не съм съвсем сигурна в това. С автобуса отивате до центъра и от там вече може да обикаляте пеша. За да се качите на скалата, където са маймуните се взима лифт. Гледката е много живописна. По принцип мисля, че майвунките не са опасни, ако не ги дразниш, но могат да се опитат да ти откраднат чанта, очила, шапка или каквото им хареса. Ние не срещнахме злобни маймунки. Още преди да се качите на лифта има бюро, от което се закупуват /може и с евро/ билети за атракциите горе. Ние бяхме взели за всичките атракции, но определено не бях впечатлена от тях. Има пещера, има два тунела, има и крепост и май това беше.

Личното ми мнение е, че времето отделено за Гибралтар е загубено време. Андалусия е невероятна и за мен не си заслужава да се губи време там, но това все пак е мое субективно мнение. Единственото, което ми хареса е гледката от скалата.

 

Ние ходихме в Херес де ла Фронтера, но не по винен туризъм. Помня обаче, че имаше реклами на доста места из града, които те приканваха да ходиш да разгледаш различни винарни. Мястото ни беше препоръчано за закупуване на вино и от едно семейство в Севиля, в чийто хотел бяхме отседнали. Освен за винен туризъм, градчето е известно и с Кралското училище за коне. Правят невероятни представления и можете да ги посетите. Мисля, че билет за спектакъла струваше 20-25 евро.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По точка 2 в Гибралтар се влиза само с лична карта. Айде да не е на пет, но е на десет минути пеша. Маймунките са на хълмчето. Препоръчват и да не се хранят. :)

А също мисля, че и там е безмитна зона. Така че какво да купиш... Цигари,парфюми, алкохол.. Казваш, че ще сте с рейс инак бих ви посъветлала да заредите точно в Гибралтар, бензина беше по-евтин от Испания.

Този линк може да ти е полезен - http://www.gibraltarinfo.gi/gibraltar-tickets.aspx

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

3.Заслужава ли си Сеута?Като е безмитна зона,какво евтино може да се купи от там?

 

Сеута, що не?!

От Алхесирас с фери за 40 минути. Прекрасно усещане да пресичаш Гибралтарския проток и да стъпваш на друг континент :) Сеута е типичен уреден испански град, ако не броим района до границата с Мароко. На мен ми "харесаха" три неща :) - градското гробище под формата на високи блокове с урни поради липсата на площ, района около границата с Мароко, паметника на Франко - един от малкото оцеляли в Испания (от там той започва гражданската война през 1936). Естествено добри кръчми, хубаво време, лека африканска екзотика, 5-метрови огради по границата с Мароко, абе тръпка е :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.