Прескочи до съдържание

Питане за Андалусия


Polina

Препоръчани мнения

Каквото и да сте правили през дена,задължително си оставете сили за вечерна разходка в стария град.Колкото и оживен и пъстър да е Малага през деня, истинския му чар се проявявя вечер,когато добре облечемите малагеньос излизат да се забавляват.Усмихнати и позитивни.Ако трябва да кажа с една дума ,кое ме привлича в града,това е точно позитивизма.Доброто настроение на тия хора е вродена черта,една от най-готините "породи" испанци.Вечер и малките улички светват с една мека светлина,отнякъде се появяват маси,които почват да се пълнят с народ от различни възрасти.Това е другото нещо, което ни направи приятно впечатление - хора от различни поколения сядат и се забавляват заедно.

Съжалявам за качеството на снимките.

post-1586-0-02067400-1424688779.jpg

Пласа де ла Конститусин

post-1586-0-19600900-1424688856.jpg

Маркес де Лариос

post-1586-0-99631600-1424688927.jpg

post-1586-0-29448400-1424688956.jpg

post-1586-0-00190400-1424689002.jpg

post-1586-0-60744300-1424689024.jpg

 

Може да посетите ето този ресторант:http://www.restaurantevinomio.com/ Беше ни препоръчан, заради фламенко програмата.Посещават го не само туристи,но и местни млади хора,които се веселят страхотно на живата музика.Всъщност след фламенко изпълненията, в които се включват и клиентите испанци,музикантите продължават с популярна испанска музика-доста приятна.Нещо средно между ресторант и бар с жива музика.Настроението е много готино..Цените са малко по високи от стандартните,предлагат голям избор от вина на чаша.Пространството не е голямо,а виждам че са осъвременили интериора.Задължително с резервация,проверете програмата предварително.

 

Колкото и вкусна храна да предлагат ресторантите,в един момент ви писва да се храните в заведения,а и излиза доста скъпо.Това е момента да посетите Меркадо де Атарасанас,особено ако сте наели апартамент и имате желание да готвите.

post-1586-0-67232300-1424693991.jpg

Пазара е особено подходящ за кулинарни ентусиасти и изявени чревоугодници.Там може да намерите всичко,но аз обръщам специално внимание на щандовете с риби и причудливи морски създания.Такива деликатеси на подобни ниски цени няма как да опитате на нашите географски ширини.Ако не може да познаете, какво е това животно на щанда и как се пригодвя, питайте, с удоволствие ще ви разяснят,дори и да не говорят добре английски.А някои продавачи с такова вдъхновение и майсторство чистят рибата,която сте си избрали,все едно правят искуство :)

 

Общо взето това е за Малага от мен.Дано да съм ви дала полезна информация.Само да добавя за транспорта в рамките на града-карта с 10 пътувания струва 2е(за пластината)+8,30е.Картата е индивидуална,може да я вземете от магазинчетата за цигари или от офиса на АТМ на Аламеда принсипал.

 

 

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Потвърждавам, че Малага, а и цяла Андалусия са идеална зимната дестинация

 

в периода 01-08 март бяхме 2 пъти в Малага (беше начална и крайна точка на пътуването из Андалусия) температурите бяха между 24 и 28 градуса. Мечта :)

А като се обаждахме в България само ни заплашваха какви виелици има.

Да си призная малко ми беше странно да си вържа мартеничка на 1 март и то след като съм видяла цъфнало дърво, но...

 

А в Нерха даже се къпеха в морето и си плажуваха хората..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

 

 

 

Да си призная малко ми беше странно да си вържа мартеничка на 1 март и то след като съм видяла цъфнало дърво, но...

Аз бях там в края на Януари.Последния ден чакам автобуса на една спирка и гледам зеленината около мен,дръвчета и храсти целите в цветове.Като се сетих,че трябва да чакам няколко месеца,за да стане зелено в БГ ми стана едно такова мъчно. :resent:

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, след малко повече от месец ни предстои пътуване в Андалусия и имам нужда от малко помощ да запълня програмата.

 

Ето какво съм организирал до сега:

 

Периода на пътуването е от 27 юни до 10 юли, т.е. 13 нощувки. Пътуването ще осъществим с Alitalia до Малага през Рим. Цената на билетите е по 350лв. на човек. Пътуваме 4 човека (2 ма възрастни и 2 деца). Наели сме кола от malagacar.com за целия престой на цена от 87 евро, на място ще заплатим и за пълна застраховка.

 

Нощувките са организирани по следния начин:

 

От 27 юни до 5 юли (8 нощувки) в апартамен от roomorama.com  в Benalmádena (курортно градче до Малага).

5 юли - Кордоба - 1 нощувка - booking.com

6 и 7 юли - Севилия - 2 нощувки - booking.com

8 и 9 юли - Малага - 2 нощувки (хотел до летището, защото полета е в 6:30 сутринта) - booking.com

 

Програмата:

27 юни - Кацане в 12:40 , предполагам, че следобяда ще отделим на Benalmádena, Торемолинос или Fuengirola

28 юни - ???

29 юни - Пътуване до Гренада, посещение на Алхамбра (купени билети 15,4 евро възрастен, деца под 12год, безплатно. Ще отскочим и до Guadix евентуално (около 400км общо).

30 юни - Ден изцяло за плаж (ще се радвам на идеи за красиви места за плажуване)

1 юли - сутринта някъде на плаж, следобед Caminito del Rey , http://www.caminitodelrey.info . Отворен отново след 10 години и по този повод до 1 септември е безплатно.

2 юли - Гибралтар, като ще пътуваме по крайбрежието и ще спираме навсякъде, където ни хареса (240 км в двете посоки).

3 юли - Ronda, Estepona и .......???

4 юли - ???

5 юли - Към нас се присъединяват още едно семейство и заминаваме за нощувка в Кордоба. (около 160 km.)

6 юли - Отпътуване към Севилия - 150 km.  (спиране по пътя да разгледаме, каквото сме видяли че си струва)

7 юли - Севилия

8 юли - Отпътуване в посока Малага - 210 км. Предполагам , че и тук ще търсим нещо интересно по пътя.

9 юли - Малага

10 юли - Сутрешен полет за Рим и от там към София.

 

Това е на кратко, ще съм Ви безкрайно благодарен за идеи къде и какво да посетим. Особено ще ми е полезна информация за плажовете , които си струват.

Връзка към мнение

Това е на кратко, ще съм Ви безкрайно благодарен за идеи къде и какво да посетим. Особено ще ми е полезна информация за плажовете , които си струват.

На мен много ми хареса Естепона за плаж. Може да го включите в деня с Гибралтар.

По пътя за Ронда има много красиви села(Ruta de los pueblos blancos), на тях бих им отделила време. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

29 юни - По пътя от Малага за Гранада е  Nerja с балкона на Европа и спомените за филма "Синьо лято.

2 юли - В деня за Гибралтар, ако решите, можете да стигнете и до Cadiz. 

Cadiz може да е в отделен ден (4 юли), наблизо ca Arcos de la Frontera и Jeres .

6 юли - Малко преди Севиля можете да спрете в Carmona.

8 юли - По пътя  от Севиля за Малага можете да спрете в Ronda, а съвсем близо е и Setenil de las Bodegas.

Редактирано от Ledda
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В близост до Беналмадена е Михас, очарователно селце.

При пътуването до Кордоба може да включите Алмодовар дел Рио с крепостта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

29 юни - По пътя от Малага за Гранада е  Nerja с балкона на Европа и спомените за филма "Синьо лято.

2 юли - В деня за Гибралтар, ако решите, можете да стигнете и до Cadiz. 

Cadiz може да е в отделен ден (4 юли), наблизо ca Arcos de la Frontera и Jeres .

6 юли - Малко преди Севиля можете да спрете в Carmona.

8 юли - По пътя  от Севиля за Малага можете да спрете в Ronda, а съвсем близо е и Setenil de las Bodegas.

 

За Cadiz , единствено ме притеснява, че стават към 500км, че и отгоре в един ден. 

 

За Carmona, мерси за идеята, задължително ще я посетим.

 

Nerja не е далеч от Малага, така че ще я включим задължително в някой от дните.

Връзка към мнение

Марбея и Пуерто Банус.

Фуенхирола има невероятен зоопарк - малък е, но е мястото в света, където е създадена най-близката до естествената среда. Има за него филми по NG.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Фуенхирола има невероятен зоопарк - малък е, но е мястото в света, където е създадена най-близката до естествената среда. Има за него филми по NG.

 

Върти ми се в главата посещение на зоопарка, но ме дразни цената на билетите. Тоест не цената, а факта че за всички трябва да купя билети от по 19,5 евро. Децата ползват намаление само до 9 години. Няма намаление за по-големи деца и ученици. За парка ще решаваме на място според програмата, няма да взимам билети on-line.

Връзка към мнение

Имайте предвид, че температурите в Андалусия по това време са ужасяащи. На крайбрежието сигурно е по-хладно, но Севиля вероятно ще е около 40. Не се шегувам. Това е от Кордоба, миналата седмица.
11169071_10153004221944545_3712358672839


Отделно - за хубаво разглеждане на Аламбра ви трябат около 5 часа, гледам, че денят е гарниран с около 400км преход - да не ви дойде нагоре? 

Редактирано от stormbringer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отделно - за хубаво разглеждане на Аламбра ви трябат около 5 часа, гледам, че денят е гарниран с около 400км преход - да не ви дойде нагоре? 

 

За Алхамбра идеята е сутринта да пътуваме до там, за 11:30 ни е посещението. Следобед да се разходиме и до Гуадикс. А връщането около 200км. може и по тъмно да бъде няма ядове. Мислехме и варианта с преспиване в Гренада, но при положение, че имаме вече платен апартамент, решихме да не харчим излишно. 

Връзка към мнение

За Алхамбра идеята е сутринта да пътуваме до там, за 11:30 ни е посещението. Следобед да се разходиме и до Гуадикс. А връщането около 200км. може и по тъмно да бъде няма ядове. Мислехме и варианта с преспиване в Гренада, но при положение, че имаме вече платен апартамент, решихме да не харчим излишно. 

11:30 предполагам, че ви е часът за Nasrid Palace, който е основната забележителност вътре в комплекса, но в самата Аламбра е добре да сте поне 30мин. по-рано, може и повече, защото трябва да се ориентирате, да се наредите на опашката за Насридския дворец и така. 

В Аламбра има 3 неща, в които те допускат само по веднъж - Насридския Дворец (който е с час), Generalife (което е нещо като "летния дворец") и Alcazba, което е "военната" част и кулата, от къдете има страхотна гледка към Сиера Невада и към града, в останалата част от комплекса се разхождате горе-долу свободно; но ако не греша, посещенията са разделени на 2 - до 14:00 и след 14:00; ако часът ви  е за 11:30 за Насридския дворец, тогава и в Generalife и в Alcazaba няма да ви пуснат СЛЕД 14:00. Надявам се да съм бил полезен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

11:30 предполагам, че ви е часът за Nasrid Palace, който е основната забележителност вътре в комплекса, но в самата Аламбра е добре да сте поне 30мин. по-рано, може и повече, защото трябва да се ориентирате, да се наредите на опашката за Насридския дворец и така. 

В Аламбра има 3 неща, в които те допускат само по веднъж - Насридския Дворец (който е с час), Generalife (което е нещо като "летния дворец") и Alcazba, което е "военната" част и кулата, от къдете има страхотна гледка към Сиера Невада и към града, в останалата част от комплекса се разхождате горе-долу свободно; но ако не греша, посещенията са разделени на 2 - до 14:00 и след 14:00; ако часът ви  е за 11:30 за Насридския дворец, тогава и в Generalife и в Alcazaba няма да ви пуснат СЛЕД 14:00. Надявам се да съм бил полезен

 

 

Много полезна информация, ще гледаме да сме по-раничко и да разгледаме всичко с по-ограничен достъп и ще оставим  Nasrid Palace за накрая.

Връзка към мнение

Много полезна информация, ще гледаме да сме по-раничко и да разгледаме всичко с по-ограничен достъп и ще оставим  Nasrid Palace за накрая.

Към 11:15-11:20 е добре да се наредите на опашката за Насрид. Като цяло между 30 и 45 мин. стигат за всяко от тези 3 места (е, зависи и колко снимки правите и колко сте прецизни в разглеждането), като в Насрид има най-много зали и детайли за разглеждане, т.е. спокойно може да откарате и час, вече зависи от вас и колко сте впечатлени от гледката, а тя е впечатляваща. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Оказва се, че на сайта на Алхамбра няма билети до края на август - всички дати са червени. Да се надявам ли, че с проверяване всеки ден има шанс да светне в зелено някоя дата мжду 28 и 31? Или направо да купувам Гранада пас( Стенк, благодаря!) Много ми е важна Алхамбра, дето се казва, заради нея главно отивам в Андалусия, ако трябва да пренареждам замисъла, . Благодаря! 

Редактирано от clete
Връзка към мнение

Ако питаш мен вземи паса, нищо няма да загубиш, само на две места още влизаш и го избиваш. Аз бях с пас и не съжалявам изобщо. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз натам клоня. Само се чудя сега ли да го купя или да поизчакам. И нещо не ми се изясни за него- купувам го, трябва ли да го взема от някъде или разпечатвам ?

Връзка към мнение

Благодаря Тони! Туко що препрочетох пътеписа ти и този на Масмия и ми се поизясни.Със сигурност ще имам още въпроси. Ние кацаме в Севиля и от там се връщаме. Ще трябва да мисля маршрут, да разучавам за колите под наем(не съм наемала до сега), да търся хотели.. Ако имате идеи, моля, засипете ме с информация! :)

И като завършек на плана, трябва да намеря място в Алграве за отмора поне за 5 или 6 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно рент а кара , мои познати ползваха Malagacar.  На място си направиха пълна застраховка на колата, дори не им взеха депозит за разлика от другите компании. Казаха , че са много доволни от тях. Много коректни. Нека и други, които са ги ползвали да се включат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както съм писала и в началото ние имахме 4-5дни в Испания,останалите бяха в Португалия. Пътуването беше разделено така-Фуенхиерола(нощувка), Ронда(препоръчвам!! много красиво градче), Гибралтар, Пуерто де Санта Мария(нощувка), Кадис, Херес де ла Фронтера, влизане в Португалия.

Връщането беше през Севиля и Кордоба. 

 

Polina, моля да ми кажеш по какъв маршрут сте минали към Португалия. Нашият маршрут е подобен на вашия, с разликата, че кацаме и отпътуваме от Севиля. Не мога да се ориентирам по кой път можем да минем без да се връщаме в Севиля. Ще съм благодарна и за препоръка към кое градче да се насочим за отсядане в Алграве. Благодаря!

Връзка към мнение

Polina, моля да ми кажеш по какъв маршрут сте минали към Португалия. Нашият маршрут е подобен на вашия, с разликата, че кацаме и отпътуваме от Севиля. Не мога да се ориентирам по кой път можем да минем без да се връщаме в Севиля. Ще съм благодарна и за препоръка към кое градче да се насочим за отсядане в Алграве. Благодаря!

Ние идвахме от юг и заобиколихме Севиля. Минахме през Huelva и Ayamonte. При влизането в Португалия веднага се отклонихме на ляво / още преди магистралата/ към Vila Real de Santo Antonio и оттам през градчетата. 

Минуса е забавянето в самото пътуване, а плюса е, че виждаш малки градчета, които биха останали скрити, ако минаваш по магистралата. Нашето градче в което бяхме отседнали беше Portimao, a aпартамента Atlantischoice -Studio 17. Със Зани спахме в един и същи хотел, ето я и темата - Помощ за Португалия .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! И ние ще идваме от юг( правим обиколка "надясно") и точно участъка от пъта примерно от Херес  до Уелва не ми е ясен. Има един Национален парк, който предполагам се заобикаля.

Връзка към мнение

Благодаря! И ние ще идваме от юг( правим обиколка "надясно") и точно участъка от пъта примерно от Херес  до Уелва не ми е ясен. Има един Национален парк, който предполагам се заобикаля.

Точно така, няма как да минете през парка. Пътя е Херес, Севия, Уелба, Португалия, минава се през един мост и сте там.

Ако не карате по магистралите, не се плаща нито винетка, нито има други такси. Самите магистрали не са от евтините. Ако имате време, може да не карате по тях, както е казала Полина, хем е по-интересно и красиво

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.