Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

Давайте примери ,за да не се окаже че сравняваме ябълки с круши. И аз преглеждам на доста места  ,но понякога букинг реално няма алтернатива. 

Примерно за местата които съм си харесвал  в последната година , Agoda  никога не ми е давал по-добра цена , а много хора се кълнат в Agoda и за техните дестинации явно работи. Изобщо не бих обобщавал каквото и било свързано със сайтове за настаняване.

Примерно VRBO понякога дава по-добри цени от Airbnb ,друг път обратното, при все че много от местата се предлагат едновременно на двете платформи.Същото и за Flipkey.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 12 минути , stanimir каза:

Давайте примери ,за да не се окаже че сравняваме ябълки с круши.

Аз също апелирам за същото! Например: едно е резервация с право на безплатна отмяна, а съвсем друго е резервация с право на безплатна отмяна без предварително изтегляне на сумата от картата. През последните години доста резервационни системи предлагат опцията безплатна отмяна, но много от тях на практика изтеглят парите веднага при резервация. Ясно, че в случай на отмяна сумата се възстановява, но в крайна сметка условията на плащане са коренно различни макар и прикрити под едно и също определение...

Връзка към мнение
Георги Матеев

Тая тема е малко като кокошката и яйцето 🙂

 

Давал съм десетки конкретни примери, както и пътувам на достатъчно различни места (постоянно сравнявайки почти всичко) и смело мога да обобщя, че като цяло booking.com е един от най-скъпите сайтове на пазара. Без капка колебание.

 

Това обаче по никакъв начин не значи, че и booking не вади страхотни оферти от време на време. Ето, дори аз ги ползвам, макар и супер рядко. И да, понякога буквално няма друга алтернатива.

 

Идеята е, че винаги трябва да се проверява на максимално много места, тъй като никога не знаеш къде те чака най-добрата оферта. Малко ровене почти винаги спестява поне 10-20% от първоначално намерената цена.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Все едно booking симулира някакъв вид конкуренция между отделните си канали за резервация.

Т.е. може би не си въобразявам, че booking (мобилната версия) изведнъж ми даде по-ниска цена за конкретен хотел в Прага след като си направих акаунт в Agoda със същия имейл и почти го запазих от там...

 

Аз имам подозирам силно лаишки въпрос за превалутирането на booking. Досега винаги съм запазвала хотели/апартаменти с цени или в евро, или в лева и всичко е било нормално. Въпросният хотел в Прага ми беше първият (оказа се) в друга валута, съответно чешки крони. Струва ми се че леко ме преметнаха (не съм се разправяла, защото нямах време, а и дори и да е така, пак беше много по-изгодно от всичко друго и условията бяха добри). При търсенето, цената ми излизаше в евро (докато за отделни други места - в крони). В имейла от резервацията цената беше в евро, но пишеше, че ще платя на място в чешки крони според месечен курс на хотела, а резервацията и престоя бяха в рамките на месец май. След това поискаха предплащане и го взеха в крони. Аз реших, че цената в евро явно е била пресметната от Booking, а всъщност сумата е в крони, минах на крони в ап-а и , видях каква цена ми дава и изрично попитах това ли е остатъка в крони, който ще доплатя на място и те потвърдиха. Накрая ми чарджнаха картата с по-висока сума, пак в крони, и цялото нещо излезе с около 10 евро отгоре (картата ми е в евро). Не ми е толкова за 10-те евро, а за това, че цената беше различна от резервираната и дефакто нямаше как да знам предварително колко по-различна. Хотелът ли си прави врътки или аз нещо обърках в настройките и така и не видях твърдата цена? Могат ли да обявяват цена в една валута, а да изискват плащане в друга?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 22 минути , PolinaS каза:

При търсенето, цената ми излизаше в евро (докато за отделни други места - в крони). В имейла от резервацията цената беше в евро, но пишеше, че ще платя на място в чешки крони според месечен курс на хотела

Щом едни хотели са били в крони, а други в евро, си била селектирала опцията сайта да показва цени във валутата на хотела. Това на свой ред значи, че хотелът сам е избрал да обявява цените си в евро.

 

При плащане курсът евро-крона е бил определен от хотела според техния месечен курс, където леко са те преметнали. Стар хотелиерски номер 🙂

 

Между другото има резон предположението ти за връзка с Агода и по-ниските цени, но тук можем само да гадаем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, rik4o каза:

Ако някой има път към Патра, Гърция, може да отдъхне в този хотел за без пари 😉

 

patra.png.0308174da0c4ba43b5e914e49e5ff96f.png

 

patra2.png.c097346366f847f6198aea968a2fe12c.png

Бързо я коригираха.

И още една странна цена за нощувка - този път за тръгналите към о. Крит:

 

151.png.691a4a2112e959af82074db8df01637e.png

 

152.png.2f749769a4e6e52b5e1c0a88bb6981ec.png

 

Нещо се случва със системата на Booking - за днес това е третата цена от този порядък.

Друга възможна причина е в резервационните системи да се регистрират много нови, неопитни или некоректни партньори. По лични наблюдения, значително е увеличен и броят на места за настаняване с от 2 до 4 отзива (обикновено много положителни).

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Направихме резервация в booking от нерегистриран потребител, взеха ни парите, а имейл не получихме.

Какво да направим?

Благодаря предварително! 

  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Иван Попов каза:

Направихме резервация в booking от нерегистриран потребител, взеха ни парите, а имейл не получихме.

Какво да направим?

Благодаря предварително! 

Звънни на +359 2 425 3700 в работно време- българско.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Звънни и виж, или ако е за днес направо в хотела. Може да си объркал имейла с една буква и хоп - няма...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Иван Попов каза:

Направихме резервация в booking от нерегистриран потребител, взеха ни парите, а имейл не получихме.

Какво да направим?

Благодаря предварително! 

 

преди 9 минути , neuromancer каза:

Звънни и виж, или ако е за днес направо в хотела. Може да си объркал имейла с една буква и хоп - няма...

И да не е за днес - звънкай в хорела. На тях им излизат резервациите и ще ти кажат.

Вярвам, че няма да има проблем. Все пак, не е Тамбукту, а Шотландия, нали?

:biggrin:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , marycap каза:

Звънни на +359 2 425 3700 в работно време- българско.

Добре. Ще им звънна сега.

 

преди 40 минути , neuromancer каза:

Звънни и виж, или ако е за днес направо в хотела. Може да си объркал имейла с една буква и хоп - няма...

Освен направо в хотела ще ходим и там ще се разправяме с тях. 

 

преди 28 минути , ven62 каза:

 

И да не е за днес - звънкай в хорела. На тях им излизат резервациите и ще ти кажат.

Вярвам, че няма да има проблем. Все пак, не е Тамбукту, а Шотландия, нали?

:biggrin:

В Шотландия е, да.

И аз си мисля, че няма да има проблем. 

Щом парите са взети от картата. 

 

Благодаря на всички за отговорите! 

Ще Ви кажа довечера какво е станало. 

 

Иначе сега им се обаждах, но говорих с един оператор и ми каза, че ще ми даде някой от отдела за резервации, но качах 10/11 минути и ми затвориха. Няма да се занивам по телефона, направо ще ходя там. 

Редактирано от Иван Попов
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И така достигнахаме до Fort William и до мястото за нощувка, но се оказа, че вчера точно преди нашата резервация я е направила някаква жена и така парите ни бяха върната преди около час в сметката. Много странно, как така не знам, хем да ти вземат парите, хем все едно, че си букнал, а не си....

Щом така ни направиха, сега ще ходим на къмпинг към Скай. 

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към мнение
преди 25 минути , stanimir каза:

Тези кредити нещо ново ли са или просто не съм обръщал внимание досега ? 

 

 

IMG_20220807_224841.jpg

IMG_20220807_224709.jpg

Не са нови, но и не се срещат толкова често. 

Обикновено са за дребни суми, но тази година от хотел в щастите имахме кредит за 260$, което си беше голяма цифра. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , stanimir каза:

Тези кредити нещо ново ли са или просто не съм обръщал внимание досега ? 

 

 

IMG_20220807_224841.jpg

IMG_20220807_224709.jpg

Не са съвсем ново. Аз получих такъв за престой в средата на юли. Дойде много бързо. Не е голям,но и аз не избрах хотела заради това!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Случи ми се на няколко пъти следното: Излиза ми дадена цена за стая, отварям и цената е доста по-висока. Понеже нямах особен избор, запазих така един хотел в Пловдив, въпреки несъответствието. Но направих скрийншот и писах на Букинг, защото си мисля, че това е някаква грешка в системата им. Те ми отговориха, че явно има проблем и биха искали да ми благодарят за информацията. Аз, по-скоро на майтап, ги питах как ще ми благодарят и те отговориха, че ще ми върнат разликата в цената, ако приложа снимки. И наистина ми върнаха парите, и то по картата, не като кредит. Въпреки, че резервацията беше платена в брой.

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение

на някой появява ли му се тази глупост, като отвори хотел/настаняване в Booking

Boo.JPG.11f5c93d3d74253d5e5af350c8d362f0.JPG

ако случайно кликнеш, препраща към https://www.joinhoney.com/terms

 

страшно е досадно

Връзка към мнение

Аз от години имам инсталирано това honey, и като търся хотели по различни сайтове, то само се включва и ми дава наличните кодове за отстъпки. Не например ако съм в hotels.com и да търся за там какви кодове има, или пък в orbitz и т.н. 

honey.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 10.08.2022 г. в 16:12, antea каза:

на някой появява ли му се тази глупост, като отвори хотел/настаняване в Booking

Boo.JPG.11f5c93d3d74253d5e5af350c8d362f0.JPG

ако случайно кликнеш, препраща към https://www.joinhoney.com/terms

 

страшно е досадно

Това нещо ми излиза на компютъра на сина ми, никога не съм го цъкала обаче.

Връзка към мнение

Много ме напряга, че booking в момента ми дава по-висока цена за един и същ хотел от основния профил с Genius 3, от който си правя всички резервации, отколкото от другите акаунти Genius 2, от които не резервирам. И нищо не помага - нито инкогнито, нито триене на бисквитки, все си ми дава по-висока цена. 

Направо ми иде да пиша на съпорта вече. Разбирам, че уж ми е по-ниска и изпилена цената и затова не заслужавам код за отстъпка, ама когато ми е по-висока, е тъпа политика. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Lindt каза:

Много ме напряга, че booking в момента ми дава по-висока цена за един и същ хотел от основния профил с Genius 3, от който си правя всички резервации, отколкото от другите акаунти Genius 2, от които не резервирам. И нищо не помага - нито инкогнито, нито триене на бисквитки, все си ми дава по-висока цена. 

Направо ми иде да пиша на съпорта вече. Разбирам, че уж ми е по-ниска и изпилена цената и затова не заслужавам код за отстъпка, ама когато ми е по-висока, е тъпа политика. 

 

А защо това те притеснява и каква е връзката с кода за отстъпка? 

Връзка към мнение
преди 12 минути , iMari каза:

А защо това те притеснява и каква е връзката с кода за отстъпка? 

Връзката с кода е, че на Level 3 не получавам кодове за отстъпки, само на Level 2. И очаквам, че това се дължи на факта, че програмата за лоялност е изчислена така, че щом получаваш по-голяма отстъпка, няма бюджет за още 10 % отстъпка чрез код. 

 

А ме притеснява, защото предпочитам всички резервации за едно пътуване да са си към имейла и приложението на телефона, който има интернет и постоянно си следим комуникацията.

Отделно не знам какъв е съпортът на по-ниските нива и как ще ми разрешат проблем с дублирана резервация, овърбукинг или каквото и да било друго, защото съм ползвала само приоритетния чат  🙂

 

image.png.7affb193081426d040e4397212fd6874.png

 

А сега с 10 лева разлика ме карат да се откажа от удобствата си или да гледам на 5 места за съобщения. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.