Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

Комбиниране на отстъпки в Букинг - тяхно плащане като бонус по офертата + код за 10 %.

Един приятен ъпдейт към най-горещата тема във форума. 🙂  Специални благодарности на @Жанета Иванова за помощта!

 

 

Важно задължително условие -  трябва да се намери вход към Букинг, който дава следното:

1561697146_.png.ef37c661cef9210f3512ccd99fbca21e.png

Опцията е с  предварително плащане към Букинг като те поемат част от общата сума - в случая 107 лева. Вход през реферал или вписване през профил не води до тази възможност. Трябва да се опитва търсене преди вписване,  през различен браузър, в инкогнито режим и/или с различно IP. Както е видимо по-горе -  да се плати веднага или след 9 месеца за системата е едно и също - дава една и съща отстъпка.

 

Само при тази ползването на опцията "плащане предварително" полето за код 10 % остава активно.

/Полето е активно и при резервация по-висока в случая с 107 лева, но с при безплатно анулиране може да се ползва само отстъпката от кода./

 

По-долу пълната разбивка при тази резервация направена по този начин:

 

785913760_.png.e5b82abdd53bc24e05c57a3f582e12b3.png

От тук е видимо, че сумата за реално плащане към Букинг ще е 1286 лева, но ще бъде издадена фактура за 1393 лева.

552226365_.png.48493d23ff59ce36995b2cd2212ab9c4.png

 

Приложеният успешно код дава отстъпка върху  цялата сума от 1339 лева  - в случая

 

1422148046_.png.1e3b4f89facc36bdc4f2c5c233c97956.png

 

Така след комбинирането на две отстъпки / 107 лева + 71.21 евро /  крайната цена на резервацията е около 1145 лева. 🙂

 

Късмет на всички!

 

 

 

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Doctor Who каза:

Комбиниране на отстъпки в Букинг - тяхно плащане като бонус по офертата + код за 10 %.

Един приятен ъпдейт към най-горещата тема във форума. 🙂  Специални благодарности на @Жанета Иванова за помощта!

 

 

Важно задължително условие -  трябва да се намери вход към Букинг, който дава следното:

1561697146_.png.ef37c661cef9210f3512ccd99fbca21e.png

Опцията е с  предварително плащане към Букинг като те поемат част от общата сума - в случая 107 лева. Вход през реферал или вписване през профил не води до тази възможност. Трябва да се опитва търсене преди вписване,  през различен браузър, в инкогнито режим и/или с различно IP. Както е видимо по-горе -  да се плати веднага или след 9 месеца за системата е едно и също - дава една и съща отстъпка.

 

Само при тази ползването на опцията "плащане предварително" полето за код 10 % остава активно.

/Полето е активно и при резервация по-висока в случая с 107 лева, но с при безплатно анулиране може да се ползва само отстъпката от кода./

 

По-долу пълната разбивка при тази резервация направена по този начин:

 

785913760_.png.e5b82abdd53bc24e05c57a3f582e12b3.png

От тук е видимо, че сумата за реално плащане към Букинг ще е 1286 лева, но ще бъде издадена фактура за 1393 лева.

552226365_.png.48493d23ff59ce36995b2cd2212ab9c4.png

 

Приложеният успешно код дава отстъпка върху  цялата сума от 1339 лева  - в случая

 

1422148046_.png.1e3b4f89facc36bdc4f2c5c233c97956.png

 

Така след комбинирането на две отстъпки / 107 лева + 71.21 евро /  крайната цена на резервацията е около 1145 лева. 🙂

 

Късмет на всички!

 

 

 

Тази възможност си работи винаги, но рядко излиза за бюджетните предложения, краткотрайни пътувания и най-добре оценени настанявания в критериите ми / Поне по мои наблюдения/ Последно си играхме на криеница с по-ниското ниво genius и тази отстъпка спрямо ниво 3 с мобилна отстъпка. Но не успях да намеря и трите отстъпки едновременно и напук резервирах през агода заради изгубеното време.

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Букинг мисля поема част от плащането за някои престои ако резервирате през тяхното affiliate ID - 3xxxxx. Но както казва и Lindt, то винаги може да се комбинира. Най-добрата цена при мен (не винаги се получава) е да резервирам през мой affiliate ID + 10% discount + карта на wizzair 🙂 Но booking за да матчнат цената и да не дават комисионна на афилиейта, понякога са склонни те самите да направят въпросната отстъпка - това поне е моят опит.

Връзка към мнение

Аз не боравя с такива суми за резервации (въпреки че ако тегля чертата в края на годината, може и да се окаже, че боравя), но най-често ми дава всички горни опции при търсене в трипадвайзър или гугъл карти и стигане от тези места до хотела в букинг.

Досега не съм получавала ни един код, а пък ми е неудобно да искам в темата, че ще ви досаждам често, и я карам така. :lol:
Често резервирам през линк в топкешбек US версия, ако ми отърва (6-8% е обикновено кешбекът, като се натрупат, ги пускам на пейпал), а ако има отстъпка за резервация през мобилно устройство, запазвам през мобилния браузър, там и топкешбек се отчита, и мобилната отстъпка. Но това е обсъждано вече, мисля.
 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Argentique каза:

Аз не боравя с такива суми за резервации (въпреки че ако тегля чертата в края на годината, може и да се окаже, че боравя), но най-често ми дава всички горни опции при търсене в трипадвайзър или гугъл карти и стигане от тези места до хотела в букинг.

Досега не съм получавала ни един код, а пък ми е неудобно да искам в темата, че ще ви досаждам често, и я карам така. :lol:
Често резервирам през линк в топкешбек US версия, ако ми отърва, а ако има отстъпка за резервация през мобилно устройство, запазвам през мобилния браузър, там и топкешбек се отчита, и мобилната отстъпка. Но това е обсъждано вече, мисля.
 

Ей затова винаги има кодове за мен, защото сте деликатни 😇 Да ти давам ли един?

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Doctor Who каза:

Трябва да се опитва търсене преди вписване,  през различен браузър, в инкогнито режим и/или с различно IP. Както е видимо по-горе -  да се плати веднага или след 9 месеца за системата е едно и също - дава една и съща отстъпка.

 

Не съм сигурен. Аз си влязох като пич в профила и от резервация за 526 евро свалих:

 

1. С код за 10% от код (52,60 евро)

2. 37 евро като кредити за резервация

image.png.f45955b39712701c7ffbd44f65ca28cb.png

 

3. 31,59 евро, платени от Букинг

image.png.5b0762afa315be3de9207239341acba5.png

 

4. Плащане с ДСК Wizz

 

Не съм настоявал. :crazy:

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 57 минути , Lindt каза:

Тази възможност си работи винаги, но рядко излиза за бюджетните предложения, краткотрайни пътувания и най-добре оценени настанявания в критериите ми / Поне по мои наблюдения/ Последно си играхме на криеница с по-ниското ниво genius и тази отстъпка спрямо ниво 3 с мобилна отстъпка. Но не успях да намеря и трите отстъпки едновременно и напук резервирах през агода заради изгубеното време.

 

преди 46 минути , BG_guide каза:

Букинг мисля поема част от плащането за някои престои ако резервирате през тяхното affiliate ID - 3xxxxx. Но както казва и Lindt, то винаги може да се комбинира. Най-добрата цена при мен (не винаги се получава) е да резервирам през мой affiliate ID + 10% discount + карта на wizzair 🙂 Но booking за да матчнат цената и да не дават комисионна на афилиейта, понякога са склонни те самите да направят въпросната отстъпка - това поне е моят опит.

... който видял - видял, който разбрал - разбрал. 

Подсказка - резервацията тръгва от 2700 лева, аз нямам натрупани спестявания, т.е. такива не са прилагани.

Радвам се , че има толкова хора наясно с комбинираните отстъпки,  така че аз се оттеглям от тази тема. 🙂

 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Zaro каза:

 

Не съм сигурен. Аз си влязох като пич в профила и от резервация за 526 евро свалих:

 

1. С код за 10% от код (52,60 евро)

2. 37 евро като кредити за резервация

image.png.f45955b39712701c7ffbd44f65ca28cb.png

 

3. 31,59 евро, платени от Букинг

image.png.5b0762afa315be3de9207239341acba5.png

 

4. Плащане с ДСК Wizz

 

Не съм настоявал. :crazy:

 

 

 

Супер! Дано винаги да става така. При мене вчера излезе опцията, но при следващи влизания не успях да я достигна без да правя изброените опити.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мене никога не съм виждал “букинг плаща ххх”, нито ми е ясно откъде дойдоха цели две отстъпки тук

преди 23 минути , Zaro каза:

 

Не съм сигурен. Аз си влязох като пич в профила и от резервация за 526 евро свалих:

 

1. С код за 10% от код (52,60 евро)

2. 37 евро като кредити за резервация

image.png.f45955b39712701c7ffbd44f65ca28cb.png

Все си мисля, че това е едно нещо…

Връзка към мнение
преди 32 минути , neuromancer каза:

При мене никога не съм виждал “букинг плаща ххх”, нито ми е ясно откъде дойдоха цели две отстъпки тук

Все си мисля, че това е едно нещо…

Мисля, че през мобилната версия по-скоро оферира допълнителен кредит, а не още 1 отстъпка от цената. Тази оферта съм я виждала само на настолна версия и по-често придружена с частично плащане сега, макар и с анулация после.

Screenshot_2023-06-03-19-44-30-383_com.booking.jpg

 

@Zaro, не говорите за едно и също. Ти показваш, че можеш да ползваш натрупан кредит и да събираш нов. Офертата на Таньо е за два реда отстъпка: 1 за джиниъс и 1 за конкретно плащане, които не пречат да се ползва и промо код. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Ти показваш, че можеш да ползваш натрупан кредит и да събираш нов.

Към момента на резервацията нямам никакъв натрупан кредит. Нямах и активни резервации.

 

преди 1 час, neuromancer каза:

Все си мисля, че това е едно нещо…

И на мен ми е странно, но сумите са различни.

 

Бърза справка в уолета показва това:

 

image.png.5e67600f8c71eb9d38906330afe41c58.png

 

А след като получих двоен бонус по картата ДСК Wizz за билети за Райън, вече нищо не може да ме изненанда. :crazy:

  • Харесвам 2
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Zaro каза:

Към момента на резервацията нямам никакъв натрупан кредит. Нямах и активни резервации.

 

преди 4 часа, Doctor Who каза:

 

 

Подсказка - резервацията тръгва от 2700 лева, аз нямам натрупани спестявания, т.е. такива не са приложени.

🙂

 

 

 

 

 

На 29.05.2023 г. в 14:46, Doctor Who каза:

Букинг имат някакъв бъг, предполагам временен.

 

Обикновено, когато започнат да излизат нереално високи или ниски цени си струва да се търси за грешки.

image.png.b28b0db253ec8af0bbfac3a87d7576b4.png

 

🙂

Ключът! 

Връзка към мнение

Не знам дали е обсъждано по-рано, но при няколко търсения през trivago.de и следване на линк към букинг от там, част от интересуващите ме обекти дадоха още 5% genius или пък поне някаква отстъпка (защото обектите по гръцките села не предлагат никакви) във вид на Booking.com заплаща. Код може да се добавя.
Някои искаха плащане по-рано, но при някои мина метър и може в обекта. Няма гаранция, но на който му се играе. :smile3:

 

846633599_Screenshot(282).png.2efcfd7a46bb2536e59a668a2f4a9358.png

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
На 3.06.2023 г. в 19:07, Zaro каза:

 

image.png.5b0762afa315be3de9207239341acba5.png4. Плащане с ДСК Wizz

 

Какво е предимството при плащане с ДСК Wizz?

Връзка към мнение

Последните постове ме подсещат , че не съм споменавал за допълнителната отстъпка от 3% , когато резервацията се направи през Google Flights и Genius отстъпката не е в рамките на максималните 20%.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Виза дебитни и кредитни карти имат промоция за до 10% кешбек от нощувки и ваучер от 10% за Rentalcars.com за резервации направени от този линк.Аз го отворих в приложението и се получи и при мен срока за резервация е до 26.06.

 

Получете до 10% обратно. Резервирайте сегa

  • Flex Credit can be redeemed for cash or used towards bookings at properties that offer online payment.
  • You need to have a Booking.com account to receive your reward. The email on the account must be the same used for your booking. You can create your account after you’ve made your booking.
  • Only bookings made with a VISA credit or debit card are eligible to receive this reward.
  • You'll receive your cashback 64 or more days after checking out.

Резервирайте и получете ваучер от 10% за Rentalcars.com

 

 

  • Ще получите имейл с ваучер за 10% за Rentalcars.com, след като резервацията ви бъде потвърдена.
  • Уверете се, че сте прочели правилата и условията в края на имейла с ваучера за повече информация.

356377226_10225828553513535_6635683099862650088_n.jpg

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

bkc-optdesk-270623.webp

 

САМО ДНЕС! Оферта от TopCashBack.co.uk + 4% кешбек

 

Activate below and earn an extra £20 bonus on 1 transaction when you spend £50 or more with Booking.com between 00:01 and 23:59 on 30/06/2023.

 

https://www.topcashback.co.uk/bonus/20-on-50-booking-bonus-gyju8

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Ivko каза:

За пореден път попадам на разлика между приложенито и уеб версията в полза на уеб-а. Проверявайте и двете всеки път. 

 

bari.jpg

Да добавя и проверка в мобилната версия на уеб страницата също 😉 Иначе по-често е обратното. Забелязвам разлики не само в цената, но и в условията, например за безплатна анулация, общо-взето е тука има/тука нема, включително ми дава различни дати за безплатната анулация...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , neuromancer каза:

Там има едно i за информация при отстъпката, какво пише? 

Пише, че букинг плаща за това получавам по-ниска цена ама това какво общо има от къде буквам? Все едно приложението не е тяхно.

Връзка към мнение

А, не знам. Просто ми беше интересно за какво е отстъпката. Аз "букинг плаща" никога не съм виждал при мен.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.