Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Дано, не искам да тръгвам с такива настроения. Определено не мога да дам толкова пари при номадите, преди време бях изчислявала тази застраховка при тях, сумата излизаше безумно скъпо, не помня колко точно, но по-скъпо от всички български застрахователи, които съм гледала. А и предпочитам, ако стане нещо да се разправям с Български фирми, на които мога да отида до офиса, отколкото с някоя виртуална. Това си е мое мнение.


Не зная в Куба какви са, като се запътя натам ще проверя.Ама веднъж, при едно пътуване в група една жена счупи крак в Париж и 10 000 евро не стигнаха за оперция, болничен престой по 350 евро на ден, нам колко си дни. Самолет с придружител, че плащаш две места, щото с гипсиран крак, протегнат напред седиш на две места+още едно -трето място за придружителя. Влез в руските сайтове, има доста подобни случаи описани. Хич не е шега тази работа, дано не се случва.

Еее, те за един счупен крак, чак пък самолет с предружител, поне предружителя могат са спестят.

Връзка към мнение

Дано, не искам да тръгвам с такива настроения. Определено не мога да дам толкова пари при номадите, преди време бях изчислявала тази застраховка при тях, сумата излизаше безумно скъпо, не помня колко точно, но по-скъпо от всички български застрахователи, които съм гледала. А и предпочитам, ако стане нещо да се разправям с Български фирми, на които мога да отида до офиса, отколкото с някоя виртуална. Това си е мое мнение.

 

Еее, те за един счупен крак, чак пък самолет с предружител, поне предружителя могат са спестят.

Хехе, то и счупване на тазобедрената става е счупен крак, ама можеш да си само легнал и те вади от строя за 6 месеца. Ти какво си представяш под термина счупен крак? Не винаги е просто. Сега погледнах в Трипадвайзор - там пише, че адекватната застраховка за Куба било поне по 3 долара на ден, добра била застраховка от сорта на 25 000 долара.Ама това по диагонал го прочетох, може и да не е баш така.
Връзка към мнение

Има графа в която да посочиш цена на пътуването. Предполагам въз основа на това е и застрахователната премия.

Аз съм си правил в Армеец и избирам покритие 20000 , но сега погледнах на Алианц и за тия 54 лева покритието е доста по-сериозно.

Всъщност не знам дали изобщо ще си правя , но по кредитната карта е покритието не е голямо и най-вече мисля не е с асистанс.

 

Да не дава Господ , но ако не се касае за нещо чудовищно сериозно сумата при Алианц е достатъчна да покрие всичко.

Връзка към мнение

Добре де, 5000 евро за какво ще стигнат, ако има инцидент, не дай Боже.

Аз за из Европа правя за 10 000. Счупен крак или ръка, операция и пр. са си суми.

Ами,ако трябва транспорт с придружител или с носилка?Ами една най-проста бъбречна криза, дето идва ей така, отведнъж?

Щастливи са тези, дето са неинформирани по тези въпроси. Аз все го мисля като тръгнем на някъде.

То, вярно,че 18 лв са нищо, ама и 5000 евро за на майна си райна, дето вика Рейни са нищо, само листче в джоба.

Да, добре е хората да са информирани и да имат едно на ум, че при (недай боже) някакъв инцидент, разходите в чужбина могат да стигнат доста сериозни суми. Flytraveler също някъде в тази или друга тема беше писал по въпроса.

 

Нека обаче да обърнем внимание и на друго - специално за Европа - всеки, който се е осигурявал и е с непрекъснати зравноосигурителни права в България,  има право на безплатана спешна и неотложна здравна (медицинска и дентална) помощ в страните от ЕС, плюс още Норвегия, Лихтенщайн, Исландия, Швейцария и Македония!

Самата карта се изкарва безплатно.

 

Освен това - тук говорите за някакви застраховки с покритие 3000, 5000, 10000.

Предполагам, че голямата част от пишещите тук, след като пътешестват и обикалят света, имат кредитни карти.

Към кредитните карти върви застраховка, която се активира със закупуването на самолетен билет, или нощувка, или нещо такова, свързано с пътуването. Така че не разбирам какъв смисъл има да се правят застраховки за суми, които така или иначе се покриват от застраховките към кредитните карти.

Ето полицата, която получих с моята кредитна карта:

post-139-0-96714000-1421586944_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Фичо при мен полицата на ПИБ ( на Дженерали) доколкото помня няма асистънс , което означава , че недай си боже при злополука сам си поемаш разходите , а след това търсиш застрахователя да ти ги възстанови ... ами ако става въпрос за няколко хиляди евро или долари ?

При асистънс- а се свързваш със застрахователя и той се пазари и оправя директно  с болницата и докторите.

 

Относно счупен крак/ръка и т.н. ако не е нещо тежко като в примера на Александра не само ще се свия на една седалка ами придружител пък хептен няма да ми трябва  :)

Ако е някаква колосална сума за репатриране на останки направо да ме ровят на чужда земя ... все ми е тая. Глупаво е някой да разорява семейството си за подобно нещо. 

Иначе имам познати които за ковчег от Испания платиха около 15000 евро.  Не може просто да го натовариш на катафалката и газ към България. Сумите са наистина сериозни. Ако пък е от някъде  на майна си Райна  съчетано и сболнично лечение преди отлитането към Вечните ловни полета може и шестцифрена сума да е  :rolleyes:

 

Трябва да сме разумни ама ай да не сме чак толкова черногледи  :lol:

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

И аз, поради същите съображения, които stenk е посочил, си правя отделна от картовата застраховка (и аз съм с карта на FIB, сумите по полицата на която, от тази година са значително орязани - имам и предната, разликите са осезаеми наистина).
За Европа не си правя, там си карам само с ЕЗОК. Пробвах я веднъж в Испания за съвсем дребна драскотина - промивка и базови манипулации, даже картата ми беше с изтекъл срок, но записаха номера, провериха го в някаква база на компютъра, признаха я за валидна, и стотинка не ми взеха. Верно, че беше за нищо работа, но пак едни 30-40 евро не ми мърдаха.
За Азия бях забравил да си направя, добре че почти нищо сериозно не ми се случи. С един зъб имах проблем в Банкок, но отидох в университетската болница, регистрираха ме в тяхната здравна система, платих месечната вноска (ок. 15 лева), и ме лекуваха, и викаха на консултации след това 3 дена! без един бат повече да дам. Назначиха ми за лекуваща една много мила, внимателна и симпатична корейка, която явно учеше в Банкок и говореше сносен английски, за да се разберем нормално. Даже сега си имам ламинирано картонче  с регистрация в Тайландската здравна система :) 
За Южна Америка обаче, си направих еднократна за едното пътуване, сега за второто - отново друга застраховка. За мен по-евтино идва да се направят три отделни на година, отколкото за цяла година наведнъж. За покритие под 30 000 евро, мисля че е безсмислено изобщо да се прави тази процедура. От 50 000 евро нагоре е нормалното, освен ако няма да се ходи из Африка, Папуа, или за някакви ултра екстремни спортове с висок риск (те попадат в отделна графа, и за тях тарифите са си по-високи по принцип). 10 000 евро наистина е нищо за лечение даже и на нещо дребно на пръв поглед, в държава на друг континент. И задължително с асистънс! Това изобщо не трябва да подлежи на съмнение.

Аз съм си правил онлайн, пак в Generali, откъдето ми е и за картата, но за съвсем различни от нейната суми на покритие и условия, на много приемливи цени. Условията са по-добри от тези при картите на FIB. Застраховка за 1 месец за целия свят (без сащ и Канада), е на много приемлива цена върху сума от 30 и 50 хиляди евро. Не е нужно да се уточнява до кои държави е пътуването. Това е добре от гледна точка на това, че при едно дълго пътуване никога не може да се предвиди къде точно може да  се окажете. Нищо че билетът е за Мадрид - Рио примерно. Ами ако кацнете в по спешност в Каракас какво става? Включително има и правна помощ, кражба, закъснял багаж, отнети кредитни карти и лични документи, и т.н. всичко предвидено за едно пътуване. Не се губи време за ходене до офис. Накрая се получава на мейл PDF, с името на застрахователя, който е издал сертификата по сключената полица. Комуникацията, ако се наложи, ще е в тукашен офис, на български, с конкретен човек. 
 
Това са линковете
https://www.online.generali.bg/patuvane-v-chujbina/
На някой може да му е полезна, ако условията го удовлетворяват. Hint: За 30 дена е по-евтина, отколкото за 25 или 33. 
Тази, и на Allianz, за която спомена stenk, са с най-добри условия в България (сравнявал съм с тези на Армеец и Булстрад).
http://www.allianz-assistance.bg/content/23/bg/
На Армеец е добра застраховката за отмяна на полет, или невъзможност за осъществяване на пътуването. Тя е с други условия, и се прави в деня на купуване на билета/билетите.

На всеки тук е ясно, че със здравето шега не бива! Нали за да продължаваме да пътуваме, и посещаваме страните, за които мечтаем и сме запланували, преди всичко трябва да сме здрави и в добра кондиция! :) Затова застраховката за мен е вид инвестиция, осигуряваща ми тази възможност. Предпочитам да дам малка (в сравнение с цялото пътуване) сума сега, отколкото ако се наложи, пари за 3-4 далечни, и определено по-приятни от плащане за лечение, пътешествия.
 
-------------- 
Посочването на линкове не е реклама от забранените във форума. Забраната се отнася само за рекламиране на тур. агенции, частни ресторанти и хотели от собствениците им. Това го уточнявам пак, защото често виждам из форума някой да премълчава полезни за пътуващите имена на фирми и компании, без да е свързан с тях, с пояснението да не правел реклама. Това не е реклама, а полезна информация, която може да е в помощ на всеки пътешественик тук.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 

ЗАБАВЯНЕ НА ПОЛЕТ
Ако заминаването на застрахования с потвърден редовен полет от определено летище бъде забавено с четири или повече часа, или полетът бъде отменен, или поради липса на места Застрахованият не може да се качи в самолета, и в рамките на тези четири часа на Застрахования не може да бъде осигурен алтернативен превоз, Застрахователят изплаща обезщетение на Застрахования за направените от него до фактическото му заминаване непредвидени разходи до размера на сумите, посочени в полицата.
При забавянето на полет от Република България, довело до изпускане на свързващ полет Застрахователят ще възстанови извършените в чужбина непредвидени разходи, които не се покриват от превозвача.
За непредвидени разходи се считат сметки в ресторант, напитки и/или разходи за хотел, направени от застрахования чрез притежаваната банкова карта за разплащане.
 
Безусловно е.
Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...Нашите са в долари :(:angry::mad:

 

Абе, тия са направо супер... имат доста повече покрити събития. Линк към "задната" страница имаш ли?

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! Условията всъщност изобщо не са лоши, покриват се доста повече събития, има асистънс...

Обаче:

Застраховащият ще застрахова при Застрахователя издадените и подновени от Застраховащия през периода от 01.07.2014 г. до 30.06.2015 г.

А после?

Връзка към мнение

Застраховка с покритие 10000 евро при Армеец е 1 лев на ден. При QBE, които имат доста по-добра репутация,  е около 1.30 лв. на ден. Не съм срещал условия за самоучастие. Налагало ми се е да ползвам асистанс от QBE и нямам никакви забележки. Ако закъсаш някъде здравословно, само им се обаждаш и до половин-един час ти изпращат лекар на крака. Отделно покриват всякакви неволи като закъснения и загуба на багаж, хотелски разходи при отменен полет и т.н. QBE покриват още един риск, който май не се покрива от конкурентите им - имуществена отговорност. Т.е. ако строшиш напр. телевизора в хотела, те ще го платят.

Застраховките по кредитните карти по нищо не се различават от стандартните, които можеш да си правиш за определени дни. Видът на кредитната карта определя лимита на покритието, а всяка банка си избира застрахователя. 

 

 

Koй работи с QBE в България ?

Връзка към мнение

Аз, но вече не оперират под това име. В момента не мога да се сетя кой им купи бизнеса. Иначе промяна в условията и начина на работа няма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Там пък никога не съм гледал. Утре ше разровя из нета Евроинс какво предлагат като пътнически застраховки.

Връзка към мнение

Може ли някой клиент на ДСК да публикува сумите и условията на застраховката им към кредитните карти?

Връзка към мнение

Може ли някой клиент на ДСК да публикува сумите и условията на застраховката им към кредитните карти?

 

По картите на ДСК вече няма застраховки по картите. Може би с изключение на златните, но и това не било сигурно. 

 

Източник: един бивш служител с карта от ДСК, ей тук до мен :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За златните питам, защото пише, че има..

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.