Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Със сигурност никой не изплаща обезщетения за война и подобни непредвидени обстоятелства.  World Nomads са много добри, защото почти винаги ако стане нещо не е нужно да вадиш никакви пари от джоба си (освен самоучастието може би), а те се разплащат директно с лекаря/болница или каквито услуги си ползвал.

 

Почти съм сигурен, че от Дженерали/Алианц/Армеец  искат да платиш използваните услуги и след това да предоставиш доказателство (касов бон), по което да ти възстановят сумата.  Поправете ме ако греша.

Връзка към мнение

За Алианц със сигурност не е така. Мисля и за армеец.

В Алианц застраховката е с асистънс, тоест при настъпило застрахователно събитие ти се свързваш с тях на посочения телефон и те се задействат и те упътват. Тяхна работа са финансовите взаимоотношения с болницата/клиниката.

Аз лично ползвах последно он-лайн застраховката им: https://www.allianz-assistance.bg/. Разпечатах си полицата и се чувствах достътъчно сигурна. Слава богу, не ми се е налагало да се възползвам от нея на място.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Със сигурност никой не изплаща обезщетения за война и подобни непредвидени обстоятелства.  World Nomads са много добри, защото почти винаги ако стане нещо не е нужно да вадиш никакви пари от джоба си (освен самоучастието може би), а те се разплащат директно с лекаря/болница или каквито услуги си ползвал.

 

То това не е някаква световна новост. Всъщност повечето от щатските, а вероятно и западноевропейските застрахователи процедират по този начин. И даже са отишли далеч нататък:

 

post-116-0-25577200-1449480811_thumb.jpg

Връзка към мнение

Ако тръгвате с мисли за тероризъм и атентати по-добре си стойте тук. :)

Не, в никакъв случай не сме настроени негативно, очаквам всичко да мине добре  :)  Просто ми се искаше да знам, че каквото и да се случи ще сме защитени. 

 

Пътуването ще трае 12 дни. Застаховката на Дженерали също е с асистанс, но за суми под 150 евро / долара можеш да платиш ти и после като се прибереш да си ги изискаш. Изглежда обаче, че при българските застрахователи няма самоучастие, т.е., всичко се поема от тях.

Връзка към мнение

https://www.insuremytrip.com/quote-compare/grid.html?quoteId=QkadgqqHtyub&SortBy=price-low&plans=SRILI,MNUAI,GUDI,IMGPA,MNUAA#vgrid,tsingle-trip-medical

 

12 дни в Тайланд - от 13 до 38 долара, покритие 50000 долара, самоучастие 0, покрити загуба на багаж, тероризъм, стоматолог, медицинска евакуация и други (в зависимост от полицата), за един човек на 35 години.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

https://www.insuremytrip.com/quote-compare/grid.html?quoteId=QkadgqqHtyub&SortBy=price-low&plans=SRILI,MNUAI,GUDI,IMGPA,MNUAA#vgrid,tsingle-trip-medical

 

12 дни в Тайланд - от 13 до 38 долара, покритие 50000 долара, самоучастие 0, покрити загуба на багаж, тероризъм, стоматолог, медицинска евакуация и други (в зависимост от полицата), за един човек на 35 години.

Супер, мерси много. Задължително ли е да се въведе цената на пътуването и знаеш ли с каква цел е това?

Връзка към мнение

Супер, мерси много. Задължително ли е да се въведе цената на пътуването и знаеш ли с каква цел е това?

 

Не е задължително, аз в дадения пример не съм я въвеждал. Това се прави, за да се изчисли обезщетението в случай на отмяна на пътуването (преди то да е започнало - Trip cancellation).

 

Прочети внимателно условията по полиците, много внимателно.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

Ето какво емейлче получих преди малко:

 

Save 10% on World Nomads travel insurance by using promo code*: BEWILD

Offer expires February 1, 2016.

 

 

 

Ето това пише на звездичката:

 

*For our Canadian and US Nomads, unfortunately due to financial services laws, we cannot provide a discount. This promotional code cannot be used with any other discount offer, including World Nomads Members’ discount for travel insurance policy holders. This promotion ends February 1, 2016.

 

 

Стандартната им отстъпка за членове е 5%, т.е. това си е на далавера.

Редактирано от ShaMan-H_Fel
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Когато пътувах до  Грузия пишеше ,че задължително се изисква застраховка ,но на границата никой не ми поиска такава,въпреки че имах сключена.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Пресен случай с Номадите.

Имах двуседмична застраховка за пътуването до Дубай и залива. Сви ме кръста и се обърнах към корабния доктор, който ми прасна една инжекция, даде малко хапчета и ми вида сметката за 103 евро. 

Като се върнах си пуснах иск онлайн за щетата и на 26 ти получих потвърждение, че ще си получа сумата без 70 Евро описано в полицата като самоучастие, там е цитирано 

Policy excess: A €70 deductible or co-pay applies for all claims except for Emergency Medical Transport, Evacuation & Repatriation expenses. This amount is what you are required to pay for each claim arising from any one event.

Което си е ОК

Та не знам в графата искам да се похваля ли да пиша, щото не е много за хвалба, но за пръв път получавам обезщетение от всичките ми застраховки досега.

 

Така че е пробвано вече.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Пресен случай с Номадите.

Имах двуседмична застраховка за пътуването до Дубай и залива. Сви ме кръста и се обърнах към корабния доктор, който ми прасна една инжекция, даде малко хапчета и ми вида сметката за 103 евро. 

Като се върнах си пуснах иск онлайн за щетата и на 26 ти получих потвърждение, че ще си получа сумата без 70 Евро описано в полицата като самоучастие, там е цитирано 

Policy excess: A €70 deductible or co-pay applies for all claims except for Emergency Medical Transport, Evacuation & Repatriation expenses. This amount is what you are required to pay for each claim arising from any one event.

Което си е ОК

Та не знам в графата искам да се похваля ли да пиша, щото не е много за хвалба, но за пръв път получавам обезщетение от всичките ми застраховки досега.

 

Така че е пробвано вече.

Може ли да обясниш какво им изпрати? Сканирано копие на фактурата ли? Или някакъв друг документ, че да знае човек, ако се наложи, какво да иска.

А защо не им се обади по телефона, за да ти пратят транспорт и да те заведат в здравно заведение?

Връзка към мнение

Произволен български застраховател за има-няма левче на ден щеше да ти изплати 100% от сумата.

70 евро самоучастие звучи абсурдно - това е повече от цената на медицински преглед и манипулация в почти целия свят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може ли да обясниш какво им изпрати? Сканирано копие на фактурата ли? Или някакъв друг документ, че да знае човек, ако се наложи, какво да иска.

А защо не им се обади по телефона, за да ти пратят транспорт и да те заведат в здравно заведение?

Аз им изпратих фактурата, нищо повече и всичко това става на страницата им в интернет. Лесно и ясно

А не се обадих, хм. не беше емердженси критично състоянието ми, освен това бяхме на круиз и тамошният доктор потърсих. Всъщност сега като помисля май даже не ми хрумна такова действие. Аз можех да се движа, но който го е болял кръст знае, че си е гадно. Но аз и в къщи като съм не търся кой знае каква помощ. 

Произволен български застраховател за има-няма левче на ден щеше да ти изплати 100% от сумата.

70 евро самоучастие звучи абсурдно - това е повече от цената на медицински преглед и манипулация в почти целия свят.

Е това хич не е вярно.

Първо няма такава застраховка българска. Да включва всички тези рискове.

Второ аз съм ползвал и имам само негативен отговор

Редактирано от bay_kolio
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Произволен български застраховател за има-няма левче на ден щеше да ти изплати 100% от сумата.

70 евро самоучастие звучи абсурдно - това е повече от цената на медицински преглед и манипулация в почти целия свят.

Е, тук звучи много на фона на 103 да платиш 70Е. Но ако сумата беше 10300, щеше да изглежда иначе. защото няколко дни болнично лечение като нищо ще отвърти толкова. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, тук звучи много на фона на 103 да платиш 70Е. Но ако сумата беше 10300, щеше да изглежда иначе. защото няколко дни болнично лечение като нищо ще отвърти толкова. :)

 

Точно така :) 

Гледах епизод от тукашните риалита за граници, пътувания - много интересни - и директно го свалиха един чиляк от операционната маса, когато застрахователят му не реагира. Нямаше кой да покрие няколкото хиляди и аут... Намирам наистина добрите застраховки за много нужни. За да не тежим на близки и да ги вкарваме във филми... 

Връзка към мнение

Аз пък имам само положителен опит с българските туристически застраховки. Един път ми намериха и изпратиха лекар, друг път ми осребриха фактура за 50 евро + още една около 5 евро за лекарства. Условията са да се обадиш и да ги уведомиш за възникване на събитието и да представиш коректни документи (фактура, амбулаторен лист, рецепта).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

аз да повторя, не говоря за медицинска застраховка, а цялостна застраховка за пътуване. Отменени полети багажи и пр. полицата е огромна , като обем покритие.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Един застрахователен казус и от мен.

Както обикновено, си купих застраховка за пътуване от Travel Nomads и този път. Там ги продават на седмици, не на дни т. е. ако пътуваш 24 дни, може да си купиш за 28 дни или за 21 дни. В първия случай си вземаш 4 дни, които не ти трябват, във втория не си покрит последните 3 дни.

Аз си взех за три седмици, но застраховката ми изтича по време на полетите на връщане (иначе трябваше да купувам една седмица отгоре, което не е малко при най-скъпия им план). Излитаме от Йоханесбург в 20.50 ч. за Доха, застраховката ни изтича в полунощ на същия ден. Не съм сигурен по какъв часови пояс я смятат, но действителния застраховател за България на Номадите е Bulpa Global Assistance в Дания, което е същия часови пояс като Йоханесбург, самолета би трябвало в полунощ вече да е минал в друг пояс, не знам как се смята.

На следващия ден имаме един престой в Доха от 06:10 до 14:00 ч. и полет до София (пристига в 19:05 ч.)

Въпросите ми са в две направления:

1. Основното - според вас има ли смисъл да купувам допълнителна застраховка от някой друг за един ден? Самата авиокомпания (в случая катарците) имат ли някаква автоматична застраховка по време на полетите и престоите м-у тях, която да влиза в цената на билета (по разписание излитаме с техен полет 3 часа преди да ни изтече застраховката на Номадите)? Интересува ме предимно здравна застраховка. Ако смятате, че си струва да си купя застраховка за последния ден, кой застраховател бихте ми препоръчали?

2. Някой има ли идея по какви часови зони се смята валидноста на застраховка пътуване - по зоната, в която пътуващия се намира в момента ли?

Благодаря предварително за отговорите!

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Пресен случай с Номадите.

Имах двуседмична застраховка за пътуването до Дубай и залива. Сви ме кръста и се обърнах към корабния доктор, който ми прасна една инжекция, даде малко хапчета и ми вида сметката за 103 евро. 

Като се върнах си пуснах иск онлайн за щетата и на 26 ти получих потвърждение, че ще си получа сумата без 70 Евро описано в полицата като самоучастие, там е цитирано 

Предполагам за това пътуване все нещо си платил с кредитна карта, защо не пробва да ползваш застраховката, която върви с кредитната карта, при която не би трябвало да има самоучастие?

Връзка към мнение

Въпросите ми са в две направления:

 

1. Основното - според вас има ли смисъл да купувам допълнителна застраховка от някой друг за един ден? Самата авиокомпания (в случая катарците) имат ли някаква автоматична застраховка по време на полетите и престоите м-у тях, която да влиза в цената на билета (по разписание излитаме с техен полет 3 часа преди да ни изтече застраховката на Номадите)? Интересува ме предимно здравна застраховка. Ако смятате, че си струва да си купя застраховка за последния ден, кой застраховател бихте ми препоръчали?

 

2. Някой има ли идея по какви часови зони се смята валидноста на застраховка пътуване - по зоната, в която пътуващия се намира в момента ли?

 

Благодаря предварително за отговорите!

По точка 1. 

Според мен като правиш застраховка, е нормално да си я направиш за цялото пътуване, че нали знаеш законите на Мърфи (да не чува дяволът). Иначе ако разчиташ на, как да кажа - на късмет, то въобще не си прави застраховки.  ;) 

Предполагам и съм почти сигурен, че авикомпанията има някакъв вид застраховка на пътниците, на с какви точно условия - може да разбереш евентуално само от тях, например да им пишеш или да се обадиш на съпорта. 

 

Ако решиш да си направиш допълнително друга застраховка за един ден - виж тук може да си направиш онлайн от Gemerali - не мога да кажа, че ги препоръчвам, защото за щастие досега не съм имал случай да проверя как се справят, но обикновено при тях си правя застраховките при пътуване. 

 

По точка 2. 

Нямам представа, иначе във форума имаме юристи, които работят в застрахователни компании (ама точно сега май са на път ;)) те сигурно могат да кажат, иначе може да си направиш запитване до Номадите.  

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От номадите можеше да се добавят дни впоследствие, правил съм го. Не вярвам да са махнали тази възможност.

Имам предвид да си вземеш наведнъж 3 седмици и после да добавиш 3 дни примерно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По точка 1. 

Според мен като правиш застраховка, е нормално да си я направиш за цялото пътуване, че нали знаеш законите на Мърфи (да не чува дяволът). Иначе ако разчиташ на, как да кажа - на късмет, то въобще не си прави застраховки.  ;) 

 

 

Благодаря за отговора и линка. Аз не съм си мислел да го оставям на късмет, но да плащам по-високата тарифа на Номадите за 6 дни, през които няма да пътуваме не си струва. Аз тази тарифа я вземам предимно за случай "Отказване от пътуване" или някоя скъпа евакуация с хеликоптер / самолет от затънтено / далеч от цивилизацията място. Когато съм вече в самолета на катарците наобратно не би трябвало да имам нужда от която и да е от тези две евентуалности (или ако има нужда, да не дава Господ или пък да дава, зависи как би се случило, а/к ще ни евакуира).

 

Има няколко доста светнати по отношение на а/к и билети човека във форума и предполагам, че имат представа за застраховките на авиокомпаниите. Аз, че ще се обадя в офиса на катарците, това ясно, но да видим някой ще напише ли нещо тук първо. Особеното в случая е, че застраховката ми изтича по време на обратния полет, но на предпоследната отсечка :) :)

От номадите можеше да се добавят дни впоследствие, правил съм го. Не вярвам да са махнали тази възможност.

Имам предвид да си вземеш наведнъж 3 седмици и после да добавиш 3 дни примерно.

 

Мерси много, спомняш ли си как ставаше това. Аз ще разгледам де... Аз трите седмици съм ги взел преди 5 месеца, ако мога да добавя един ден, би било супер.

 

П. П. Сега видях, че може да се удължи полицата, но само като е започнала вече. Т. е. трябва да съм сигурен по пътя, че ще имам стабилен Интернет и все пак трябва да ги попитам предварително дали мога да удължа с един ден. На тях целта им все пак е да си купя още една седмица ;)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, след като започне. Само че не съм питал, просто през сайта си добавих 2-3 дена, не седмица. Точно не си спомням как беше, че беше преди време.

Иначе не мисля, че авиокомпанията има някаква застраховка извън стандартното право на грижа, обезщетение, хотел и храна при закъснение по тяхна вина, тия неща.

Иначе съм чел как разни хора са стояли в Хилтън на Малдивите за 4-5 дни за сметка на авиокомпанията по време на вулкана, но не мисля, че компанията е длъжна да го прави. Аз като закъсах при земетресение си плащах всичко сам, но пък бях в Чили, не в Европа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.