Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Да, след като започне. Само че не съм питал, просто през сайта си добавих 2-3 дена, не седмица. Точно не си спомням как беше, че беше преди време.

Иначе не мисля, че авиокомпанията има някаква застраховка извън стандартното право на грижа, обезщетение, хотел и храна при закъснение по тяхна вина, тия неща.

Иначе съм чел как разни хора са стояли в Хилтън на Малдивите за 4-5 дни за сметка на авиокомпанията по време на вулкана, но не мисля, че компанията е длъжна да го прави. Аз като закъсах при земетресение си плащах всичко сам, но пък бях в Чили, не в Европа.

Благодаря още веднъж. Видях им условията на номадите - полицата може да се удължи след като вече е започнала да действа с минимум два дни, максимум 12 месеца. Въпроса е каква сума ще искат за два дни. Иначе Дженерали за 50 000 евро премия за медицински нужди искат нещо от рода на 10 лева за един ден за двама човека (поне толкова ми показа онлайн).

Връзка към мнение

Пробвай и тези, ползвах ги за Куба и дадоха прилични условия...

 

Мерси, погледнах ги вече, за двама ми излиза 36 лв. за един ден, то може и номадите да излезе по-евтино да си удължа полицата с два дни (минимума за удължаване), а покриват много повече от Алианц. Ако се наложи и от Алианц ще взема де... Дженерали най-евтино ми изглежда за момента, но пък сигурно си има и причина за това :)

Връзка към мнение

Доколкото помня удължаване с два дни струва колкото нова застраховка за два дни, но може и да съм забравил вече

Връзка към мнение

При номадите няма застраховка за дни, а само за цяла седмица... ;)

 

Това не изключва възможноста удължаването с два дни да струва колкото нова полица за една седмица :)  Предполага се, че който удължава е на зор, я има добър Интернет да рови за други компании, я няма, я има принтер да си принтира нова полица, а няма, докато при Номадите си влизаш в акаунта и удължаваш настоящата си полица с няколко клика...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Иначе съм чел как разни хора са стояли в Хилтън на Малдивите за 4-5 дни за сметка на авиокомпанията по време на вулкана, но не мисля, че компанията е длъжна да го прави. Аз като закъсах при земетресение си плащах всичко сам, но пък бях в Чили, не в Европа.

 

Длъжни са да се погрижат, дали ще е в 5 звездния Хилтън или в някой хостел обаче, те преценяват :)

 

Удължаването при номадите беше на добра цена, когато го правих последно. Ето малко извадка от напомнителния имейл, гледа се австралийската часова зона (world nomads са австралийска фирма):

 

 

Hi Georgi,

 

We hope you are enjoying your travels. This email is a friendly reminder that your WorldNomads.com travel insurance policy XXX expires on November 24, 2014.

 

WHAT DO I NEED TO DO?

 

If you are returning home on or before November 24, 2014, then we hope you have a safe trip.

 

If you want to keep travelling longer, you can buy more travel insurance online before 11.59pm Australian Eastern Standard/Daylight Time (AEST/ADST) on November 24, 2014. You’ll automatically get 5% off your purchase.

 

Quick link to extend: https://www.worldnomads.com/members/extensions.aspx

Your username is: XXX

If you have forgotten your password, retrieve it here: http://www.worldnomads.com/forgottenpassword.aspx

 

WHAT IF MY POLICY EXPIRES & I’M STILL TRAVELLING?

Don’t worry you can buy a new policy, even if you’re still travelling. Just sign in to your member page to buy a new policy and get your 5% member discount. There may be a short waiting period for some policy benefits, but we’ll cover you for serious injury or accidents from the time buy your new policy.

QUESTIONS?

If you have a question, please contact us infoRTW@worldnomads.com or http://www.worldnomads.com/members/memberscontactus.aspx

Safe travels,

World Nomads

WorldNomads.com – keep travelling safely

 

Ето и потвърждението като удължих застраховката. Оригинално беше 20-24 ноември, в следващия имейл пише 20-26:

 

 

Hi  Georgi

 

We’re so pleased you’ve extended your trip. Thank you for buying WorldNomads.com  travel insurance.  We are sending you this email to reassure you that your policy has been extended.

 

PLEASE NOTE: Any illness or injury which has come into existence, or has shown symptoms, or has been diagnosed in the previous insurance period(s) will not be covered in the extended insurance period.

----------------------------------------

YOUR POLICY RECEIPT

Policy number: WNBGR14000136-02

Start date: November 20, 2014

End date: November 26, 2014

Premium: Euro 17.10

Specified Item Premium: Euro 0

--------------------------------------------------------------

TOTAL PAID: Euro 17.10

 

А това е разписката от първата покупка:

 

 

Hi Georgi,

 

Thank you for buying travel insurance from WorldNomads.com. We're sending you this email to reassure you that your policy has been issued.

 

--------------------------------------------------------------

YOUR POLICY RECEIPT

Your policy number is: ХХХ

Start date: November 20, 2014

End date: November 24, 2014

Region: Worldwide  excluding travel in USA &amp Bulgaria

Type: Couple

Plan: Explorer

Issue date: November 18, 2014

Base premium: Euro 40

Specified Item Premium: Euro 0

Footprints Donation: Euro 0

--------------------------------------------------------------

TOTAL PAID: Euro 40

 

 

Цените са за двама, т.е. за допълнителните 2 дни съм платил по около 4.5€ на човек на ден. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предполагам за това пътуване все нещо си платил с кредитна карта, защо не пробва да ползваш застраховката, която върви с кредитната карта, при която не би трябвало да има самоучастие?

Хм. Аз дори не съм сигурен дали имам подобна застраховка. Ползвам обикновена виза на Пиреус и даже там си плащах с нея. А даже не се и сетих за подобна възможност. Как се разбира дали има към картата.

 

Относно добавянето на дни към полицата аз го правя често т.е. три пъти съм го правил. Удобно е, не е по-скъпо, но трябва застраховката да е започнала действие. Те даже ти пращат имейли с напомняния, че изтича и да си добавиш. Тъй като съм доста скептичен по отношение на застрахователите и техните услуги гледам да не давам пари излишно, а пътуванията ми рядко са точни седмици. Но все пак сключвам защото мистър Мърфи не веднъж си е правил шиеги с плановете ни. Номадите са единствените които ми платиха.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хм. Аз дори не съм сигурен дали имам подобна застраховка. Ползвам обикновена виза на Пиреус и даже там си плащах с нея. А даже не се и сетих за подобна възможност. Как се разбира дали има към картата.

 

 

 

Със сигурност имаш. Застраховката не зависи от банката издател, а от VISA. Провери на сайта на Пиреус или пък се свържи с банков служител, но съм убеден, че имаш стандартна застраховка за кредитна карта VISA...

Връзка към мнение

Към кредитната карта си върви пътническа застраховка, включва и здравно обслужване, ако си ползвал картата по време на пътуването (хотел, кола, билети). Точно за твоята карта не знам как е.

По-малко покритие има от номадите, но все има нещо.

Връзка към мнение

Със сигурност имаш. Застраховката не зависи от банката издател, а от VISA. Провери на сайта на Пиреус или пък се свържи с банков служител, но съм убеден, че имаш стандартна застраховка за кредитна карта VISA...

Пиреус май са единствени без. Всъшност от юни към кредитните карти ще се включва.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Това не изключва възможноста удължаването с два дни да струва колкото нова полица за една седмица :) .

Fly, мога ли да те помоля за ъпдейт какво се получи с удължаването на застраховката (и като цена), тъй като и ние сме пред подобна на теб дилема. Само че при нас става дума за удължаване с 3 допълнителни дни.

 

Благодаря!

 

Редакция: Отговорих си. Всъщност се оказа, че още при поръчката има опция за избиране на седмица+ няколко допълнителни дни. Цената е видна.

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Редакция: Отговорих си. Всъщност се оказа, че още при поръчката има опция за избиране на седмица+ няколко допълнителни дни. Цената е видна.

 

Това сигурно е нещо ново. При Номадите никога не съм виждал полица, при която можеш да избираш дни, винаги съм можел да избирам само седмици.

 

Иначе аз удължих с два дни, но след като застраховката беше вече влязла в действие, иначе не става. Забраих точно цената, но при всички случаи беше по-евтино от вземане на 4 седмици вместо 3 в самото начало.

Връзка към мнение

Това сигурно е нещо ново. При Номадите никога не съм виждал полица, при която можеш да избираш дни, винаги съм можел да избирам само седмици.

Иначе аз удължих с два дни, но след като застраховката беше вече влязла в действие, иначе не става. Забраих точно цената, но при всички случаи беше по-евтино от вземане на 4 седмици вместо 3 в самото начало.

Пак не може - в началото само на седмици смята, не може седмица/седмици и дни.После удължаваш колкото дни ти трябват.Старото положение си е.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко глупаво съм го написала :huh:

 

Разглеждам го като 2 отделни застраховки.

Първоначално действително позволява застраховане за седмица, но на следващата стъпка има възможност за промени (с бутона Change се показва падащо меню), има опции за по-малко дни.

 

post-2019-0-68274600-1467908656_thumb.jpg

 

post-2019-0-46394600-1467908671_thumb.jpg

 

 

Идеята е да имаме 1 застраховка за 1 седмица и от следващия ден още една за няколкото оставащи дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз сега имам точно този проблем. Трябва ми застраховка за 9 дни. Направих за 1 седмица и се чудя да правя ли отделна застраховка за другите 2 дни или да изчакам да почне да тече текущата и да я удължа с 2 дни. Не може да се удължава преди да е започнала да тече, явно за да не се правят шмекерии. Ама си е жив обир да ти искат застраховка за 2 седмици, при положение, че ти трябва само за 9 дни. Цената излиза почти двойна.

Връзка към мнение

Аз сега имам точно този проблем. Трябва ми застраховка за 9 дни. Направих за 1 седмица и се чудя да правя ли отделна застраховка за другите 2 дни или да изчакам да почне да тече текущата и да я удължа с 2 дни. Не може да се удължава преди да е започнала да тече, явно за да не се правят шмекерии. Ама си е жив обир да ти искат застраховка за 2 седмици, при положение, че ти трябва само за 9 дни. Цената излиза почти двойна.

Да, неприятно е - да може само за пълна седмица на първия етап. Аз преди винаги правех за повече време, например - трябва ми за 24 дни, правех за 4 седмици. Ама веднъж Флай ме светна, че може да се удължава с дни, та последния път направих така. Но не можеше да се удължава преди да е започнала да тече първата част от застраховката. :blush:

Връзка към мнение

По-горе е обяснено, но нека и аз да потвърдя. Направих за две седмици. Веднага след това направих нова за три дни. Двете полици са различни и не става дума за удължаване на първата. Вярно е, че номадите "умно" са скрили тази възможност на пръв поглед, но през опцията "удължаване" същата излиза за 1,2 и 3 дни, преди да започнат седмиците...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това с две отделни застраховки не го бях пробвал. Интересно ми е обаче в този случай как би работила опицята cancellation insurance - една от основните причини, поради които купувам последните 4-5 години застраховки от Номадите.

Примерно - 19 дневно пътуване, предварително съм купил самолетни билети и съм предплатил всичко, като имам фактури за това или пък извлечения от карти. Разболявам се, не мога да пътувам, платил съм примерно 8,000 евро, искам си парите от Номадите. Самолетните билети на отиване на една полица, на връщане на друга, всичко останало примерно е платено за 19 дни накуп, до 14-тия ден съм на една полица, последните 5 дни на друга.

Тогава ми е интересно какво се случва?

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

На първо четене не виждам проблем, защото двете полици се припокриват - едната изтича в 00.00 ч., за да влезе в сила другата. Не вярвам номадите да направят проблем, а ако решат да се правят на интересни без усилие ще може да бъде доказано, че на практика втората застраховка представлява удължаване на първата, тоест, същата е направена именно с тази цел...


Отделно от това, застраховките на номадите са добри по отношение на медицинската част. За възстановяване на разходи за пътуване, аз предпочитам да разчитам на отделна застраховка "отмяна на пътуване" при която подобни драми не съществуват...

Връзка към мнение

Това с две отделни застраховки не го бях пробвал. Интересно ми е обаче в този случай как би работила опицята cancellation insurance

Същият въпрос би стоял и при по-кратка застраховка, която удължаваш с началото на пътуването.

 

Между другото първоначалната застраховка може да е по-кратка от седмица. Аз зададох директни дати само за 3 дни и ми даде цена само за тях, не за седмица.

Е какъв е проблема? Ако не искаш да се набуташ за две седмици, изчакай да започне. Това е по правилата

Представи си, че си на палатково сафари или в джунгла без интернет. Няма да можеш да си удължиш застраховката, по-добре е да я имаш предварително. Поне това е моята логика.

Връзка към мнение

 За възстановяване на разходи за пътуване, аз предпочитам да разчитам на отделна застраховка "отмяна на пътуване" при която подобни драми не съществуват...

 

За Армеец ли говориш? Или има вече нещо по-пластично? Армейската е много тегава: в деня закупуването, процента зависи от далечината на датата и пр. и пр. Отделно ние купуваме на части - полет, транспорт, къща в различно време и ако не ти е приятел брокера става заплетено.

Представи си, че си на палатково сафари или в джунгла без интернет. Няма да можеш да си удължиш застраховката, по-добре е да я имаш предварително. Поне това е моята логика.

 

Като дойде лъвът да те яде и нямаш застраховка.... лошо. Естествено че е по-добре да бъде по-добре. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.