Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Последния път ми дадоха 10% като си направих застраховката логнат от акаунта. Не е много, но пак е нещо.

Аааа, не е малко, на 228 са 22,8Е, за двама стават почти 50. :)

Не, само когато направиш една застраховка дават промокод за следващата. Но не знам дали важи още. Може така да направиш фиктивна за 1 ден някъде, да се надяваш да ти пуснат промокод, но сигурно ще елиминира голяма част от ползата :)

Предишният път, като ми трябваше, Нюромансър даде. :)

Връзка към мнение

Предишният път, като ми трябваше, Нюромансър даде. :)

И аз спестих някой лев благодарение на Нюромансър първия път, но сега когато си правих застраховка не успях да намеря никакъв код, който да действа при Номадите. В крайна сметка от сайта ми дадоха някакво намаление за това, че съм им член.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз спестих някой лев благодарение на Нюромансър първия път, но сега когато си правих застраховка не успях да намеря никакъв код, който да действа при Номадите. В крайна сметка от сайта ми дадоха някакво намаление за това, че съм им член.

Мил, мрънкам, щото тия много стиснати, бееее :rolleyes: Като за стар член - 5% отстъпка :angry:

Ще поскимтя още малко, дано от някъде излезе. Днес ще питам и руснаците из руските сайтове - те много ги ползват. Може да значт, ако въобще има. :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Insure your trip!

 

Use the promo code ESCAPES and get 10% off World Nomads travel insurance for your next trip.

Това го имам от вчера

Благодаря ти, това аз също го получих, но не работи за нашия случай. :blush:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

 (Преди да се купи нов билет трябва да има документиран опит и отказ за овъзмездяване от втората авиолиния, не просто да се напазарува :) )

 

а дали тази застраховка за изпусната полетна връзка ще бъде валидна в случай ( както сега за Филипини през Дубай) че се каца на едното градско летище и се излита от другото? като се замисля, май не....как мислите?

Редактирано от dealni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

а дали тази застраховка за изпусната полетна връзка ще бъде валидна в случай ( както сега за Филипини през Дубай) че се каца на едното градско летище и се излита от другото? като се замисля, май не....как мислите?

Oххх, и мен много ме тормози този въпрос! Имам 4 часа, а пътя между двете летища е 1.5-2 часа. Ако Уиз малко закъснеят....Колко викате, че струва тази застраховка?да не е по-скъпа от нов билет само?

Връзка към мнение

Oххх, и мен много ме тормози този въпрос! Имам 4 часа, а пътя между двете летища е 1.5-2 часа. Ако Уиз малко закъснеят....Колко викате, че струва тази застраховка?да не е по-скъпа от нов билет само?

Ами при цената на вашите билети сигурно застраховката е по-скъпа. Освен това има самоучастие от 70 долара от всяко събитие.

Връзка към мнение

Oххх, и мен много ме тормози този въпрос! Имам 4 часа, а пътя между двете летища е 1.5-2 часа. Ако Уиз малко закъснеят....Колко викате, че струва тази застраховка?да не е по-скъпа от нов билет само?

същия казус е и при мен- с 4-те часа, пътят между двете летища би трябвало да е час и малко. Цената на застраховката е по-скъпа наистина, но ако трябва да купуваш нов билет на място, ще е доста по-скъпичък според мен

 

Ами при цената на вашите билети сигурно застраховката е по-скъпа. Освен това има самоучастие от 70 долара от всяко събитие.

така е, моята излиза за 2 човека двуседмична 92 евро ( това с вече приложената отстъпка от 10%) , тук въпроса е първо : колко ще ти струват новите билети + хотел за вечерта? и второ - валидна ли е застраховката, когато полетите са от различни летища?

Връзка към мнение

така е, моята излиза за 2 човека двуседмична 92 евро ( това с вече приложената отстъпка от 10%) , тук въпроса е първо : колко ще ти струват новите билети + хотел за вечерта? и второ - валидна ли е застраховката, когато полетите са от различни летища?

А защо двуседмична? Не ни ли трябва само за един ден, за конкретния полет? Билетите се намират около 230 евро. Не съм сигурна, че си заслужава разправията.

Връзка към мнение

Потвърдиха, че поемат риска от изпускане на полет с различни авиолинии. Така, че ако ви закъснее първия полет заради времето и изпуснете втория, купувайте смело нов билет на място (тъй като за втората авиолиния сте просто no show и не са ви длъжни с нищо). Ако новия билет е на другия ден - би трябвало да поемат и нощувката. Имайте предвид, че при всички заведени искания има самоучастие от 70 евро. Аз лично това го купувам одма, 150 евро за двойка, за 3 седмици. (Преди да се купи нов билет трябва да има документиран опит и отказ за овъзмездяване от втората авиолиния, не просто да се напазарува :) )

 

 

Това е много ценно да се знае, аз от 3 години само от тях купувам застраховки. Интересно, че искат документ за отказ от овъзмездяване от втората АК. Не е ли по-логично да се направи опит за овъзмездяване с първата, все пак те са тези, които са закъснели? И как изобщо се иска документ за отказ от овъзмездяване? Казваш, че ти трябва за застрахователната компания ли?

Връзка към мнение

По-скоро си прав - втората отказва, но първата е виновна. Най-добре да се пита застрахователя, че сигурно са доста стриктни откъм документи. Аз съм се редил на опашка за такъв документ при австрийците, дадоха ми официално потвърждение за закъснението.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, интересува ме дали някой е ползвал услугите на асистънс компания Coris International. Uniqa застраховане работят с тях. Също така, ако имам застраховка към кредитната карта и отделно съм си направил застраховка за пътуване в чужбина с друг застраховател, как се съотнасят двете? Ако изникне необходимост трябва да избера един от двамата застрахователи и да звъня на него или? И последно правите ли си застраховка злополука когато пътувате (един вид застраховка живот при пътуване в чужбина)?

Връзка към мнение

Не зная защо периодично се пита за чужди застрахователни компании, които нямат представителство в страната. Принципно е недоумението ми. Дори и да получавате по-добри условия при тези застрахователи давате ли си сметка, че при възникване на спор на практика ще бъдете в неизгодна позиция предвид местоположението си в България?

 

Иначе, до миналата година правех медицински застраховки при всяко пътуване извън страната. Миналата година извадих европейска здравна карта и спрях да правя медицински застраховки при пътуване в страни от ЕС. Остава медицинската застраховка при пътуване извън ЕС, която е задължителна от моя гледна точка. При рискови пътувания правя и застраховка "отмяна на пътуване". След детайлни проучвания установих, че единствената компания която предлага и двете застраховки на сравнително добри цени и най-важното е в състояние да изплати безпроблемно обезщетение при настъпване на застрахователно събитие е "Армеец". Не им правя реклама, макар че и "каското" и "гражданската" са ми към тях, но поне досега не съм имал проблеми при изплащане на щети по автомобила. Надявам се да не ми се налага да установявам коректността на "Армеец" и по отношение на другите две застраховки, но си мисля, че не би следвало да има проблеми...

Връзка към мнение

Uniqa са български застрахователи - бившата ЗК "Витоша". В конкретния случай ще правя застраховка за пътуване извън ЕС и отдавна съм пропуснал сроковете за застраховка "отмяна на пътуване". Към "Армеец" съм настроен крайно отрицателно, защото преди няколко години бях на ръба да ги съдя заради некоректното им отношение по повод щети по автомобил и "каско" при тях.

Връзка към мнение

Пак да кажа, принципно ми е питането, не визирам никого конкретно. Единствено бих посъветвал да се избере застраховател с официално представителство и регистрация в България. Това имам предвид...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, интересува ме дали някой е ползвал услугите на асистънс компания Coris International. Uniqa застраховане работят с тях. Също така, ако имам застраховка към кредитната карта и отделно съм си направил застраховка за пътуване в чужбина с друг застраховател, как се съотнасят двете? Ако изникне необходимост трябва да избера един от двамата застрахователи и да звъня на него или? И последно правите ли си застраховка злополука когато пътувате (един вид застраховка живот при пътуване в чужбина)?

 

Всеки застраховател мисля, че има клауза да нямаш друга подобна застраховка, чети внимателно условията. Честно казано, не знам как да постъпиш, но с повече застраховки не ставаш по-застрахован според мен :)

 

 

Пак да кажа, принципно ми е питането, не визирам никого конкретно. Единствено бих посъветвал да се избере застраховател с официално представителство и регистрация в България. Това имам предвид...

 

А защо? За мен коректен застраховател е коректен, както тукашен може да ти се заяде, така и чужд. Единственото, за което се сещам е фактора КЗП, това ли е което е важно за теб? На мен просто не ми харесват покритията при българските застрахователи, всичките имат доста нисък таван, а аз тая застраховка я правя предимно, ако стане нещо много, много сериозно...

Връзка към мнение

 

А защо? За мен коректен застраховател е коректен, както тукашен може да ти се заяде, така и чужд. Единственото, за което се сещам е фактора КЗП, това ли е което е важно за теб? На мен просто не ми харесват покритията при българските застрахователи, всичките имат доста нисък таван, а аз тая застраховка я правя предимно, ако стане нещо много, много сериозно...

 

Имам предвид реализиране на права по застрахователна полица в случай на отказ на застрахователя да изплати дължимо обезщетение. И считам, че в подобни случаи е много по-лесно да се справиш със застрахователна компания с регистрация в България, отколкото с такава регистрирана в чужбина. Тук става дума за подсъдност и възможности за извънсъдебно уреждане на спора, включително фактора КЗП...

Всъщност кои точно покрития ти се струват ниски? Предполагам тези по медицинските застраховки, защото при застраховка "отмяна на пътуване" ти сам определяш застрахователното покритие на база извършените разходи...

Връзка към мнение

Дюк, за Европейската здравна карта... принципно си прав. Но нали знаеш, че тя важи само за спешни случаи. Така формиран текста е доста двуяк и нееднозначен. Аз винаги правя допълнителна здравна застраховка с асистънс от международна компания като Корис или Акса (има и други). Например в Гърция ни се е случвало да не можем да използваме ЕЗК, защото наблизо няма лекар, който работи с тяхната каса или болница. Случвало ни се е да си платим поради тези причини. Често се случва когато се представят документи в Районна здравна каса за осребряване те да не бъдат признати или да се върнат пари до определен от тях лимит (по неясни критерии). До тук безпроблемни са били само застраховките с добър асистънс. До минути са ни казвали къде е най-близкия лекар. Дори позната наскоро имаше случай - тъй като беше късно през ноща и предложиха лекаря сам да дойде в хотела им. Когато съм с детето гледам да си улесня максимално живота по тази линия. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Всъщност кои точно покрития ти се струват ниски? Предполагам тези по медицинските застраховки, защото при застраховка "отмяна на пътуване" ти сам определяш застрахователното покритие на база извършените разходи...

Не знам за Жорко, ама на мен медицинската част не ми харесва. Много е малко, при нещо, не дай, Боже сериозно, до никъде няма да стигнат 20-30 000 долара или евро. Особено извън Европа. не че в Европа е евтино, де. Докато правех при нашите застрахователи, това им беше таванът - 30 000, сега може да е повече.

Като го сравниш с Номадите...

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

50 000 евро е максималният лимит при медицинските застраховки за чужбина. Мисля, че за спешни случаи са относително достатъчни. Разбира се, всичко зависи от самата диагноза, лечение и т.н., но като цяло според мен е ОК. Да, знам, че ЕЗК принципно важи само за спешни случаи, но нали в крайна сметка именно такива обсъждаме в тази тема? Най-важното е подобни събития да не настъпват по време на нашите пътувания, за да не се налага да проверяваме на практика действието на застрахователните полици и/или ЕЗК. Просто изразих мнение и бих се радвал някой с практически опит по темата да опише ситуация при която с него е настъпило застрахователно събитие, имал е сключена застраховка с компания регистрирана извън България, която е отказала изплащане на обезщетение. Интересно ми е как са се развили отношенията при подобен случай...

Връзка към мнение

Дюк, имах предвид, че е напълно възможно ЕЗК изобщо да не е полезна независимо, че случката на вас ви е спешна. Тя може да се използва само в спешни отделения и при лекари с договор с местната каса( и те често се мръщят, че даже има случаи на отказ). На нас в Гърция ни се е случвало най-близкото спешно отделение да е на 100-тина километра при условие, че има частен лекар на 5 мин., който да се справи с изваждене на бодил от морски таралеж от крака. Ако нямахме застраховка или трябваше да караме 200 км. или да си платиме на частника без опция за компенсация. 

Спред мен ЕЗК е Ок когато се пътува само в големи европейски градове. Извън това за мен е задължителна здравна застраховка. Имай предвид, че тези упражнения сме ги отиграли вече и за съжаление. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 бих се радвал някой с практически опит по темата да опише ситуация при която с него е настъпило застрахователно събитие, имал е сключена застраховка с компания регистрирана извън България, която е отказала изплащане на обезщетение. Интересно ми е как са се развили отношенията при подобен случай...

Аналогично за сравнение е добре някой с практически опит по темата да опише ситуация при която с него е настъпило застрахователно събитие, имал е сключена застраховка с компания регистрирана в България, която е отказала изплащане на обезщетение. Интересно  е как са се развили отношенията при подобен случай...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.