Прескочи до съдържание

За Брюксел и околностите


qwerty

Препоръчани мнения

Шарлероа. Брюж от автомат на летището ми беше 15,30 евро+ автобус летище-гара. Слязохме в Антверпен, часове бродихме там и после се качихме за Брюж.

А ако ви бяха проверили и по двете отсечки???Нас ни проверяваха билетите на всички пътувания.Мисля,че си извадила късмет.Например когато пътувахме от Гент до Шарлероа и Брюксел ни се падна междинна гара(а ние слязохме там за осем часа)си купих билети от Гент до Брюксел и след това нови от Брюксел до Шарлероа.И по двете отсечки мина контрола и едните ми продупчиха билета,а другите ми го подпечатаха.Няма как да минеш с един билет,освен ако не рискуваш :lol:  :lol:.

Връзка към мнение

Аз питах и ми казаха, че не е проблем и билета е до място, а трябваше така или иначе да прикачим.

Провериха ни и по двете отсечки. Нямаше изобщо ядове. :)

Връзка към мнение

Е прикачването е изиграло роля.При мене нямаше прикачвания и нямаше как да лавирам.А и така им понапълних гушките а те изпразниха джобовете ми :)  :)  :) .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи мога да взема Брюж-Брюксел и да сляза в Гент?

Аз не бих слязъл.Не съм по рисковете особено в Западна Европа.Съвет за това  не мога да ти дам.Аз си купувах билети от зона до зона.Гент се пада междинна гара по трасето между Брюж и Брюксел.Няма прикачване,няма смяна на влакове и не знам след като те проверят веднъж дали след това няма да ти направят проблем.

Връзка към мнение

При мен поне така се случи. Оказа се, че трябва да се качим на влака за Есен и да прикачим на Антверпен. А цената си беше тази. Иначе за слизане в Гент не знам как стоят нещата, конкретно за Брюж говорех.

Връзка към мнение

Значи мога да взема Брюж-Брюксел и да сляза в Гент?

 

В сайта на железниците - b-rail.be си има опция да си добавяш спирки по пътя. Като отидеш на advanced search в поленцето Via. Току що пробвах Брюж-Брюксел със 6 часа спирка в Гент и без 6 часа спирка в Гент. В първия случай беше 13.20 евро, във втория 15, символична разлика. Отделни билети Брюксел - Гент и Гент - Брюж също на подобна цена излезнаха. Та мисля, че може би няма голяма разлика, независимо как я направиш схемата. 

 

Но разцъкай в сайта де :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето и моя пример:пътуваш по маршрут Брюж-Брюксел,проверяват те но стигаш до Гент и слизаш.След няколко часа се качваш на друг влак но той се оказва с маршрут Антверпен-Брюксел.Какво правим на проверката???И двата влака последната спирка им е в Брюксел,но спират в Гент.Докато напиша той Гошо ти е обяснил.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Попрочетох още малко. Понеже ще пътуваш уикенда и ще ползваш уикендното намаление, ако искаш спирка най-удачното е да си разделиш билетите на две. Т.е. да си купиш един двупосочен Брюксел - Гент и един двупосочен Гент - Брюж. С две думи, не можеш свободно да си слизаш и да се разхождаш, където прецениш на междинна спирка :)

 

On weekdays, if you WERE doing a return trip Brussels-Brugge, Brugge-Brussels, you would in any case receive 2 singles @ €13.50, paying €27. At weekends, if returning the same weekend, the same (AB-BA) trip would cost €14.40. If doing this AB-BC-CA trip on a Sat/Sun, a cheaper alternative to buying 1 VIA and 1 direct ticket (€25.80) would be to buy 2 back-to-back weekend return tickets: Brussels-Ghent-Brussels @ €9.40 and Ghent-Brugge-Ghent @ €7.20, total €16.60.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Попрочетох още малко. Понеже ще пътуваш уикенда и ще ползваш уикендното намаление, ако искаш спирка най-удачното е да си разделиш билетите на две. Т.е. да си купиш един двупосочен Брюксел - Гент и един двупосочен Гент - Брюж. С две думи, не можеш свободно да си слизаш и да се разхождаш, където прецениш на междинна спирка :)

Благодаря ти Гоше за подкрепата :lol: .И аз това се опитвам да обясня,и то като завърнал се съвсем скоро,но не ме слушат :)  :)  :) .

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Благодаря ти Гоше за подкрепата :lol: .И аз това се опитвам да обясня,и то като завърнал се съвсем скоро,но не ме слушат :)  :)  :) .

 

Абе подкрепа, целта е да дадем правилен съвет, не да се подкрепяме :). Достатъчно мръчкава е клаузата, за да е необходимо да се потвърди от няколко места. Примерно в Холандия не би имал човек проблем, до колкото знам ползваш си го билета за деня, слизаш си където си искаш. Не че и тук не се продават билети VIA друга гара, но ако е по маршрута мисля, че въобще не се отразява на цената...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пошегувах се.Да наистина най-важното е да не подведем някой.

 

Ориентирах се. Благодаря ви.

Пак заповядай.На тази тема за каквото и да било

Връзка към мнение

Понеже правя програмата сега и ме интересува има ли директен транспорт от летище Шарлероа до Брюж? Откъде се купуват билетите? Каква е цената? Гледах в сайта, който сте дали но там са дадени по няколко спирки за всеки град и не мога да се ориентирам. 

Връзка към мнение

Като излезеш от летището тръгваш наляво, но то имаше табели там мисля. Точно до ъгъла самата сграда има спирка и автомати. Избираш си дестинация- има директно Брюж, цената беше 15,20 евро /юни месец/. Автобуса ползваш до гарата и от там на влака за Брюж. Възможно е да се наложи да прикачваш, но ако това е така на гарата ще ти кажат. При нас се наложи такова на Антверпен. Можеш да попиташ и служителите там, те си стоят на пероните и все се вижда по някой.

 

Сега се замислих дали не я бъркам тая цена. :huh: То беше едно пътуване през сума ти места минахме, че може и да греша за цената и да е било 20.10 :(

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

https://www.belgianrail.be/en/timetable-and-buy-tickets/Search/secure/buy-your-ticket-step-1.aspx

Дава 20.10 евро - билет от летището до Брюж.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Как стоят нещата с ориентирането в самия град, а и за други (Антверпен, Брюж, Гент) ? Има ли някакви гайдове, които да изтегля отнякъде или да закупя на отнякъде ? 

Връзка към мнение

Има в книжарниците джобен пътеводител на Брюксел. Вътре има малко и за Брюж. Иначе аз си правя файл със забележителности и съвети, гледам tripadvisor  - атракции, туристически центрове и чета форума. През почивните дни сигурно ще разпечатаме и карти със забележителности и се отправяме на път.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Общо взето първия туристически център намираш и си взимаш безплатна карта. Самия център на Брюксел е супер компактен, и се ходи пеша. От нещата леко извън центъра, които според мен си заслужава да се погледнат, едното е Атомиума, до там се ходи с метро. Другото е изгледа от църквата, ще копирам мнението ми от първа страница:

 

Най-добрата гледка над целия град е от една църква, която е на 10 минути пеша от центъра. Използва се едно асансьорче и се открива целия град. Казва се Basilica of the Sacred Heart. Вътре мисля, че също си заслужава, но не съм влизал, гледката отвън със сигурност не е за изпускане!

 

За европейските институции трябва пак от центъра да се поеме посока Schumann. Ако е хубаво времето е приятна макар и леко дълга разходка, иначе метро, Schumann или Merode е спирката. 

 

Красен се надявам да види темата, беше ми дал някакъв линк към сайт с туристически карти за теглене на пдф, но го затрих някъде...

Връзка към мнение

Е мога ли да не я видя  :) .Сайта е http://www.use-it.be/ има карти на всички градове,които всеки турист евентуално ще посети.Картите са изчерпателни от към инфо(даже има повече от колкото е нужно).Ще спестите и пари,защото картите са доста скъпи(3-5 евро).Лично аз ги използвах и съм доволен.

Връзка към мнение

Е мога ли да не я видя  :) .Сайта е http://www.use-it.be/ има карти на всички градове,които всеки турист евентуално ще посети.Картите са изчерпателни от към инфо(даже има повече от колкото е нужно).Ще спестите и пари,защото картите са доста скъпи(3-5 евро).Лично аз ги използвах и съм доволен.

И аз съм ги ползвала за Антверпен и Брюксел. Само трябва да се има в предвид, че има някои неточности в дадените маршрути. Ние доста време търсихме един бар, който се оказа, че вече не съществува. Въпреки това ги намирам за доста ценни и ги препоръчвам. За Брюксел мисля, че имаха офис съвсем близо до Хроте маркт. От него можеш да си вземеш карта безплатно, а можеш и да си я принтираш и залепиш сам  :)

Връзка към мнение

 а можеш и да си я принтираш и залепиш сам  :)

Е тука ме хвана на тясно  :) ,аз точно това правех-лепих си ги,а и на малкия му бе много интересно(нещо като сглобяване на голям пъзел).

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.