Прескочи до съдържание

За Брюксел и околностите


qwerty

Препоръчани мнения

Такааа, купих трансфера от Уиз, някой има ли идея кога ще получа някакви детайли за час и място :rolleyes:  Ползвала съм ги само веднъж преди години и хич не помня каква беше процедурата :)

И аз само веднъж, отдавана съм ги ползвала, но доколкото си спомням точна информация за час и място даваха около 3 дни преди пътуването.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Да задам и аз някое друго въпросче. Заслужава ли си Лил, ако някой е отскачал , трансфера от Шарлероа до там е по-евтин от този до Брюксел. И аз ли не разбирам нещо или оналйн резервациите за влака за уикенд намалението не включват възможността да добавяш спирка в маршрута и са само за отиване и връщане? До колкото прочетох някой са го правили, но онлайн пробвам и : Price not available to journey with VIA .

Връзка към коментар

Аз бях останал с впечатлението (и си действах по него без да са ме глобявали), че можеш да спреш някъде по пътя и да продължиш с друг влак същия ден. Т.е. с билет Брюксел-Брюж можеш да слезеш в Гент и да продължиш по-късно. Това за регионалните (най-евтини) билети купени на място, без запазени места.

Връзка към коментар

Започнах да гледам хотелчета, доста са се филмирали белгийците за цените на приличните хотели. Накрая ще тегля една и ще пробвам някой хостел и без това края на септември бюджета ще е свит , като на пенсионер.

Връзка към коментар

В Брюж бях изненадана колко много къщи за гости има, направо отвън табели и си пише B&B, цените бяха около 20-22-25 евро на човек, много по-добре ми се видя от хотелските предложения, но пък вече бяхме се настанили. :)

Връзка към коментар

Изтрих си поста, защото после видях, че това, което съм препоръчала не струва. Специално за Брюж се ориентирай да не е в стария град, а около него. Разстоянията са малки и всичко е в центъра, т.ч. може да разширите периметъра.

Редактирано от lesy
Връзка към коментар

Тази оферта наистина е добра и точно за моите 2 нощувки в Брюксел на 03.10 и 04.10., обаче имам проблем!

Когато се опитам да резервирам този хотел за тези две дати, стигам до 3-та стъпка - плащане, избирам Пейпал и излиза следния прозорец и до там! Къде бъркам?

post-555-0-44432300-1408875300_thumb.jpg

Връзка към коментар

Ами така като гледам час на пристигане ти иска, няма ли бутон отдолу за продължаване?

 

Между другото, тоя сайт има 10 евро такса за резервиране, а в официалния сайт на хотела двойната стая е 75 евро. Не знам дали накрая не излиза същата цена, защото в промоцията ги виждам за единична нощувка, че почват от 32 евро на калпак...

 

http://www.scandichotels.dk/Hotels/Belgien/Bruxelles/Scandic-Grand-Place/

Връзка към коментар

Пробвах с различни часове на пристигане и пак не става!

Не съм не спрял точно на този хотел, ама офертата на Стенк ми се видя добра! 

През сайта на хотела идват 180 евро, което ми е нанагоре. През http://www.hotelspecials.nl/, идва 128 евро плюс, 1.7 мисля ако се плаща с карта.

Довечера ще седна по подробно да разцъкам и ще видя какво ще излезе.

Връзка към коментар

Aз пък виждам , че България я няма в списъка от падащато меню когато се попълват данните .

Няма я да, аз пробвам с другите, ама "Ц"

 

В крайна сметка ще резервирам може би в Ибис, шатълите до летището доколкото чета тръгват от другата страна на улицата, все пак полета на обратно с Уиз ни е сутринта в 8:15.

 

Някой има ли впечатления от хотела?

Редактирано от Дидко
Връзка към коментар

Офертата на  http://www.hotelspecials.nl/ е страхотна, немога да повярвам, че се разминават за толкова малко датите на промоционалните дни и моите . Не е истина просто .............. :( :( :(

Връзка към коментар

Няма я да, аз пробвам с другите, ама "Ц"

 

В крайна сметка ще резервирам може би в Ибис, шатълите до летището доколкото чета тръгват от другата страна на улицата, все пак полета на обратно с Уиз ни е сутринта в 8:15.

 

Някой има ли впечатления от хотела?

Те са като правени по калъп все едно е "Старбъкс" например , бил ли си в един все едно си бил във всичките ;)

Локацията на този който имаш предвид е страхотна - на три минути от Площада и забележителностите и поне отвън ми се видя много добро място ( има големи стъклени витрини към зоната за релакс и хранене). Моят хотел беше на 20 -ина метра от този на Ibis.

Връзка към коментар

Шарлероа- Брюж от автомат на летището ми беше 15,30 евро+ автобус летище-гара. Слязохме в Антверпен, часове бродихме там и после се качихме за Брюж.

Да разбирам ли, че няма директен влак от Шарлероа до Брюж, а трябва шатъла от летището до Миди и оттам влака до Брюж?

Или ако има е по-скъп вариант, тъй като пък от летището ще трябва да се предижва до ж.п. спирка в Шарлероа и оттам до Брюж!

Връзка към коментар

Да разбирам ли, че няма директен влак от Шарлероа до Брюж, а трябва шатъла от летището до Миди и оттам влака до Брюж?

Или ако има е по-скъп вариант, тъй като пък от летището ще трябва да се предижва до ж.п. спирка в Шарлероа и оттам до Брюж!

От летището на Шарлероа се взема автобус до гарата в Шарлероа. От там - влак до Брюж. Билетът за автобуса е включен в билета за влак - Шарлероа - Брюж. Купува се от автомат на летището.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

От л-ще Zaventem до Midi преди ползвах влак  който е 8.50 евро one way .

Знам , че има и някакви автобуси макар и да е по-бавно. Някой знае ли каква е тарифата им , зашото предполагам е по-висока от тази на градските автобуси ? Просто преглеждам възможностите  :)

Връзка към коментар

Такаа, аз букнах вече - от 11.10 до 14.10. ще сме в Брюксел. Мислех да направим и една нощувка в Брюж още първата вечер, но цените са умопомрачителни за една нощувка и то в събота вечер, така че ще ходим с влака за през деня :)

Пробвах и през airbnb, разни варианти, но на повечето места ми искат минимум 2 нощувки, поради факта, че е събота.

Не ми се рискува с B&B на место, въпреки че сме само с ръчен багаж!

Приемам предложения ако някой мерне нещо да пише.

Връзка към коментар

Аз щях да ходя през юни в Белгия, но ми се провалиха плановете. Тогава си бях запазила този хотел: Ibis budget Antwerpen Centraal Station, който се намира в Антверпен. Бях решила, че от там ще си взимам влакове до Брюж, Гент и Брюксел. Тогава не си харесах хотел в Брюксел, а този беше на добра цена. Сега в booking.com е 321лв. за тези дати, но предполагам, че може да се намери и друг по-евтин.

Иначе една идея, близо до Антверпен, ако човек си пада по такива неща, е увеселителният парк Bobbejaanland. В един друг форум хората разправяха, че бил хубав, но не съм била там :) Ето как може да се стигне до там: http://www.rome2rio.com/s/Antwerp/Bobbejaanland

 
Връзка към коментар

Автобуси имаше до Шуман и европарламента, за Миди не помня, 3 евро

6 евро от шофьора и 4 от машина, това за 12 и 21 автобуси до Шуман Редактирано от charlotte
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Такаа, аз букнах вече - от 11.10 до 14.10. ще сме в Брюксел. Мислех да направим и една нощувка в Брюж още първата вечер, но цените са умопомрачителни за една нощувка и то в събота вечер, така че ще ходим с влака за през деня :)

Пробвах и през airbnb, разни варианти, но на повечето места ми искат минимум 2 нощувки, поради факта, че е събота.

Не ми се рискува с B&B на место, въпреки че сме само с ръчен багаж!

Приемам предложения ако някой мерне нещо да пише.

 

Резервирай нещо в booking.com с безплатна отмяна, колкото да имаш нещо сигурно. Ibis са добра бюджетна верига, ще свършат работа. Идните 1-2 седмици следи предложенията на HRS. Брюксел често изскача, въпреки че германските градове преобладават: http://www.hrs.de/deals/?l=de&extcmp=DA-de-4911-HRS_Deals_Angebote&customerId=1016845043

Връзка към коментар

Резервирай нещо в booking.com с безплатна отмяна, колкото да имаш нещо сигурно. Ibis са добра бюджетна верига, ще свършат работа. Идните 1-2 седмици следи предложенията на HRS. Брюксел често изскача, въпреки че германските градове преобладават: http://www.hrs.de/deals/?l=de&extcmp=DA-de-4911-HRS_Deals_Angebote&customerId=1016845043

 

Резервирал съм Жоре (Hotel Motel One - http://www.booking.com/hotel/be/motel-one-brussels.bg.html?aid=368032), но исках и една вечер в Брюж. HRS ги следя - благодаря!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.