Прескочи до съдържание

За Брюксел и околностите


qwerty

Препоръчани мнения

Купил съм си билети за шатъла от Шарлероа до Брюксел.  Откъде точно тръгва бусчето от летището и понеже имам разпечатка на билетите формат А4, това ли трябва да дам на шофьора ?

Връзка към коментар

Купил съм си билети за шатъла от Шарлероа до Брюксел.  Откъде точно тръгва бусчето от летището и понеже имам разпечатка на билетите формат А4, това ли трябва да дам на шофьора ?

http://www.brussels-city-shuttle.com/en/busstops

Връзка към коментар

Ще ползвам тази тема да питам нещичко за Брюксел.

За пръв ще пътувам с Wizz  /и  тука имам доста въпроси, ама ще чета/ до Брюксел и за пръв път ще кацам, живот и здраве, на Шарлероа. Въпросът ми е свързан са начина на придвижване от Charleroi до BRU, Zaventem. Също така и ако имате предвид прилични и нескъпи хотели в близост до Charleroi, ще съм много благодарна да ме насочите. Няколко пъти сме нощували в Шератон на летището в Zaventem за по 100 евро 3 ма човека, но сега ми излизат някакви баснословни цени от 300-400 евро на вечер...

Връзка към коментар

Купил съм си билети за шатъла от Шарлероа до Брюксел.  Откъде точно тръгва бусчето от летището и понеже имам разпечатка на билетите формат А4, това ли трябва да дам на шофьора ?

Точно пред изхода на летището, големи бяло - сини автобуси. Да, разпечатката А4 е достатъчна. При мен се опитаха да сканират баркода, нещо не се получи, шофьорът погледна датата и ми махна да сядам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще ползвам тази тема да питам нещичко за Брюксел.

За пръв ще пътувам с Wizz  /и  тука имам доста въпроси, ама ще чета/ до Брюксел и за пръв път ще кацам, живот и здраве, на Шарлероа. Въпросът ми е свързан са начина на придвижване от Charleroi до BRU, Zaventem. Също така и ако имате предвид прилични и нескъпи хотели в близост до Charleroi, ще съм много благодарна да ме насочите. Няколко пъти сме нощували в Шератон на летището в Zaventem за по 100 евро 3 ма човека, но сега ми излизат някакви баснословни цени от 300-400 евро на вечер...

 

Шътълите от Шарлероа спират на гара Midi, която е най-голямата в Брюксел. От там има директни влакове за летището през 15-ина минути. Отнемат 20 минути. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпрос, относно Белгия.

Аз мисля да направя следното - да си взема билет за влака Брюксел - Брюж сутринта и да слезна на Гент - да се поразходя за няколко часа  (до обяд) и после да се кача на влака и да продължа до Брюж. Там до към девет-десет вечерта и обратно до Брюксел.

Та въпросите ми са - дали да си купя билет отиване и връщане ( дали е по-евтин) и дали със същия билет мога да сляза в Гент и после да продължа.  Има ли от кого да си купя билета, или пак трябва да се потя по автоматите( колко струва). Забележителностите на пешеходно разстояние ли са от гарите?

Влаковете различни категории ли, запазени места нужни ли са, начесто ли са ?

Става въпрос за гарата, на която спира шатъла от Шарлероа, и наблизо ми е хотела. От там ще тръгвам.

И ако се сетите нещо по-специфично за влаковете - казвайте...

Връзка към коментар

Въпрос, относно Белгия.

Аз мисля да направя следното - да си взема билет за влака Брюксел - Брюж сутринта и да слезна на Гент - да се поразходя за няколко часа  (до обяд) и после да се кача на влака и да продължа до Брюж. Там до към девет-десет вечерта и обратно до Брюксел.

Та въпросите ми са - дали да си купя билет отиване и връщане ( дали е по-евтин) и дали със същия билет мога да сляза в Гент и после да продължа.  Има ли от кого да си купя билета, или пак трябва да се потя по автоматите( колко струва). Забележителностите на пешеходно разстояние ли са от гарите?

Влаковете различни категории ли, запазени места нужни ли са, начесто ли са ?

Става въпрос за гарата, на която спира шатъла от Шарлероа, и наблизо ми е хотела. От там ще тръгвам.

И ако се сетите нещо по-специфично за влаковете - казвайте...

Мисля, че двупосочният билет е на същата цена като сбора от два еднопосочни. На белгийските гари винаги има гишета, от които можеш да си купиш билети, но често на тях има опашки. На мен ми се е случвало автоматите да не ми приемат картата и за това искам не искам - хайде на опашката за билети.

Централната гара (Sint-Pieters) в Гент не е точно на пешеходно разстояние от стария град (въпрки че аз вървях, отне ми към половин час), но винаги можеш да си вземеш трамвай. По-добрият вариант е да слезеш на Gent-Dampoort, която е доста по-близо до забележителностите.

Колкото до пътуването до Брюж и Гент с един билет - не мисля, че е възможно с обикновено билетче. Във влаковете се качват контрольори, които ти проверяват билета и го дупчат, едва ли веднъж надупчен може да се ползва отново.

Редактирано от tonik
Връзка към коментар

Въпрос, относно Белгия.

Аз мисля да направя следното - да си взема билет за влака Брюксел - Брюж сутринта и да слезна на Гент - да се поразходя за няколко часа  (до обяд) и после да се кача на влака и да продължа до Брюж. Там до към девет-десет вечерта и обратно до Брюксел.

Та въпросите ми са - дали да си купя билет отиване и връщане ( дали е по-евтин) и дали със същия билет мога да сляза в Гент и после да продължа.  Има ли от кого да си купя билета, или пак трябва да се потя по автоматите( колко струва). Забележителностите на пешеходно разстояние ли са от гарите?

Впрочем, flibco предлагат трансфер от летище Шарлероа и до Брюж, аз вчера си взех билет, двупосочен за 10eur. (12-14. окт.)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колкото до пътуването до Брюж и Гент с един билет - не мисля, че е възможно с обикновено билетче. Във влаковете се качват контрольори, които ти проверяват билета и го дупчат, едва ли веднъж надупчен може да се ползва отново.

Аз нямам намерение да мамя, просто мислех, че това е позволено, както на доста места по света

Връзка към коментар

Впрочем, flibco предлагат трансфер от летище Шарлероа и до Брюж, аз вчера си взех билет, двупосочен за 10eur. (12-14. окт.)

Аз понеже се вмъкнах в Брюж за събота вечер, т.е. директно от Шарлероа потегляме за Брюж, чрез flibco ми излиза по 17eur.

на човек (ние сме 2-ма) за 11.10(събота). Питането ми е в нета ли да запазвам, тъй като са фиксирани часовете на тръгване?

В моя случай 14:50 в събота на 11.10, полета на Уиз каца в 13 00ч. ако всичко е наред!

Редактирано от Дидко
Връзка към коментар

Аз предпочитам да си взема билет предварително, за да съм сигурен, че ще имам място и ще се кача ;)

Какво те притеснява? Имаш два часа на разположение ...
Иначе по условията на flibco, ако си изпуснеш часа, може да се качиш и на следващия автобус (в твоя случай 16:40), стига да има места ...

Връзка към коментар

Аз предпочитам да си взема билет предварително, за да съм сигурен, че ще имам място и ще се кача ;)

Какво те притеснява? Имаш два часа на разположение ...

Иначе по условията на flibco, ако си изпуснеш часа, може да се качиш и на следващия автобус (в твоя случай 16:40), стига да има места ...

И аз така предпочитам ;) 

Това за условията не бях го чел, благодаря!

Връзка към коментар

При мен нещата са подобни. Исках да попитам тези който са запознати, дали няма да е по-бързо ако направя трансфер до ЖП гарата в Шарлероа и от там за Брюж. Ако придвижването от летището до ЖП гарата става бързо по-добре така. Защото иначе, трябва да чакам от 13.00 до 14.50 на летището.

Връзка към коментар

Не, няма да стане бързо, а освен това трябва да сменяш автобус, един влак и втори влак, че и по-скъпо ще излезе

За съжаление този полет няма добра връзка с шатъла до Брюж и наистина се получава досадна пауза на летището, пък и загуба на ценно време :unsure: , аз затова гледах да е ранния полет за моето пътуване

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Ако си купя билет онлайн за влака с направление Брюж - Гент и отделно Гент - Брюксел , мога ли да пътувам директно от Брюж за Брюксел. Не би трябвало да има проблем нали ? Билетите за влака с фиксирани часове ли са ?

Връзка към коментар

Ако си купя билет онлайн за влака с направление Брюж - Гент и отделно Гент - Брюксел , мога ли да пътувам директно от Брюж за Брюксел. Не би трябвало да има проблем нали ? Билетите за влака с фиксирани часове ли са ?

 

Може и да бъркам, но мисля че билетите не са за фиксирани часове, но трябва да ги маркираш. Т.е. като стигнеш Гент, намери кондуктор който да ти маркира втория билет...

Връзка към коментар

Не разбрах за кой г

 

А дали на гарата има безплатни карти на градския транспорт :blush:

Не разбрах за кой град питаш, но понеже темата е за Брюксел - voilà

Ето и мобилно приложение за публичния транспорт, но не съм го ползвал и нямам преки впечатления

Връзка към коментар

Не разбрах за кой г

 

Не разбрах за кой град питаш, но понеже темата е за Брюксел - voilà

Ето и мобилно приложение за публичния транспорт, но не съм го ползвал и нямам преки впечатления

 

За Брюксел да :) много ти благодаря

Връзка към коментар

дайте ми съвет, заслужава ли да отделяме време и пари за да отидем от Брюж до Остенд да видим океана :) Наш приятел ходи март месец и не спря да го хвали, та започнах и аз да се чудя :)

Връзка към коментар

Според мен си заслужава. Най-интересното, което може да направите, е да вземете трамвая - coast tram http://depanne.com/en/kusttram.php За около 2 часа обикаля из селцата по брега, може да слезете, разгледате и пак да се качите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Програма за един ден Гент и Брюж е убийствена. Мислех да я направя, добре че ме разубедиха. Тръгнах сутринта и прекарах 6 часа в Брюж. Голямо обикаляне падна, запалиха ми се обувките. Даже не се качих на върха на кулата. Когато ми се явява свободен ден в Белгия (ходя често в Брюксел), си избирам отделен град. За Антверпен също вложих 5-6 часа. Имат много кули, църкви, вътре много картини и въпреки, че съм организирана и вървя бързо, не посмях да претупам програмата. От гарата в Брюж до центъра е пеша ходене около 20 минути максимум. Не е много и по пътя се виждат интересни неща. В Гент ми казаха, че трябва да взема трамвай до историческия център, но това ще го правя другия път. Имайте предвид, че в метрото слагат сензорни порти и за излизане, така че си пазете билетите :)

Редактирано от Balkanka
Връзка към коментар

Програма за един ден Гент и Брюж е убийствена. Мислех да я направя, добре че ме разубедиха. Тръгнах сутринта и прекарах 6 часа в Брюж. Голямо обикаляне падна, запалиха ми се обувките. Даже не се качих на върха на кулата. Когато ми се явява свободен ден в Белгия (ходя често в Брюксел), си избирам отделен град. За Антверпен също вложих 5-6 часа. Имат много кули, църкви, вътре много картини и въпреки, че съм организирана и вървя бързо, не посмях да претупам програмата. От гарата в Брюж до центъра е пеша ходене около 20 минути максимум. Не е много и по пътя се виждат интересни неща. В Гент ми казаха, че трябва да взема трамвай до историческия център, но това ще го правя другия път. Имайте предвид, че в метрото слагат сензорни порти и за излизане, така че си пазете билетите :)

Това сякаш аз съм го писал. И аз се върнах преди няколко дни и въпреки, че мислех и двата града да разгледам (май мнението на Балканка е провокирано от мен) се спрях само на Брюж и не съжалявам. Обиколихме спокойно всичко за 6-7 часа. Много красив град.  Интересно бе, че билета за влака отиване и връщане ми излезе по единадесет евро, а в сайта май беше двойно.

Не знам някакъв празник ли, промоция ли бе, но бяхме приятно изненадани (3 пъти питах дали е ритърн тикет)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.