Прескочи до съдържание

За Брюксел и околностите


qwerty

Препоръчани мнения

Това сякаш аз съм го писал. И аз се върнах преди няколко дни и въпреки, че мислех и двата града да разгледам (май мнението на Балканка е провокирано от мен) се спрях само на Брюж и не съжалявам. Обиколихме спокойно всичко за 6-7 часа. Много красив град.  Интересно бе, че билета за влака отиване и връщане ми излезе по единадесет евро, а в сайта май беше двойно.

Не знам някакъв празник ли, промоция ли бе, но бяхме приятно изненадани (3 пъти питах дали е ритърн тикет)

Да, за Вас го написах, но съм Ви изтървала. Но пък виждам, че сам сте се убедили, че не става за един ден :)

Връзка към коментар

Аз сега бих направил и една нощувка , затварям очи и си представям приятна лятна вечер , а ние си смучем бирички на сафалък в средновековна обстановка:)

 

Изобщо средновековната обстановка ми е любима независимо дали ще е Стара Братислава , Прага , Сеговия или Брюж.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Знаете ли дали паркът "Мини Европа" е вече закрит или все още работи? Четох, че планират окончателното му закриване, но така ли е всъщност?

Връзка към коментар

М, и таз добра, аз планирах да го посетя напролет, като мина от там.

И аз....

 

Ето тук го прочетох, стара информация е, дано не е вярно...

http://www.cities-of-europe.com/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D1%8E%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%BB-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B3%D0%B8%D1%8F/

Връзка към коментар

Парка си работи, наистина са имали намерение да го закриват тогава и да строят някаква сграда, но са се отказали, имало е протести. Една приятелка преди 2 месеца беше там, друг ми е проблема. Отваря на 13.03, а аз ще съм там на 12. УФ, ще трябва да го мисля някак за навръщане от Мексико.

Връзка към коментар

Бях в Белгия 7 дни до вчера, като ходих до Гент, Брюж, Атверпен, и разбира се Брюксел. От всички градове най -много ми хареса Гент, може би защото бях най-много време в него. В Брюж бях в неделя, и сигурно имаше около 500хил. души по улиците, практически града се превръща в един огромен пазар (парадокса е че повечето магазини не работят, с изключение на тези за шоколоадите , напр. Leonidas, Neuhaus и др., и тези за сувенири). Антверпен е град за шопинг предимно.

А в Гент просто има всичко, което ти трябва и бира и jenever (който задължително трябва да се пробва) и Amadeus (където да се ядат spare ribs ) :)

От бирите, които пробвах - chimay wit, и trappist rochefort ми се струват най-добри.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Планувам същия маршрут и всяка информация за мен е дар Божи.  :)

Би ли споделил как разпределихте нощувките, как се придвижихте от летището до Гент, малко инфо за хотелите?

Връзка към коментар

от летището до Гент с влак - 15 евро е билета в едната посока, имах 5 нощувки в Kaba Hostel (http://www.booking.com/hotel/be/kaba-hostel.bg.html) и съм много доволен, на 10мин от центъра е, макар, че има и по-централен един - за него нямам инфо, но е точно в центъра на града (Upperlink)

От Гент в във всички посоки (Антверпен, Брюж), влаковете са около 8 евро в двете посоки.    

Редактирано от Радо
Връзка към коментар

Ако някой ще пътува тази година - мисля, че предложенията на Пиратите за хотели в Брюксел и Антверпен са интересни

 http://www.vakantiepiraten.nl/accomodatie/weekendje-weg-boek-jouw-secret-hotel-4-ontbijt-in-het-centrum-van-brussel-met-vip-upgrade-voor-2-nachten-nu-slechts-euro5950?utm_source=VakantiePiraten&utm_campaign=389c00741a-VakantiePiraten+RSS-Newsletter&utm_medium=email&utm_term=0_a08367422a-389c00741a-64686377

Връзка към коментар

Ние бяхме на непланирана разходка през август в Брюксел. По за един ден ходихме до Антверпен, Брюж и Гент. Влюбена съм в Брюж. По наше време освен намалението за уикенда имаше и лятно намаление и цените на билетите за влаковете додоха много приемлив. 

 

А сега ви пиша от Монемвасия. Поздрави от Гърция. Пелопонес е цяла вселена.

Връзка към коментар

идвам тичаща да споделя какво откритие направих. От 07.10 до 02.11 има web deal за белгийските железници, билета е 6 евро на пътуване до всяка гара в Белгия. Току-що купих билети и всичко изглежда ок :)

 

ето и инфо

 

http://www.belgianrail.be/en/travel-tickets/tickets/web-deal.aspx

Редактирано от mu_ry
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не ми стана ясно дали посочения период е валиден за закупуване на билети или за извършване на пътуването. Аз ще съм там в средата на ноември.

Връзка към коментар

идвам тичаща да споделя какво откритие направих. От 07.10 до 02.11 има web deal за белгийските железници, билета е 6 евро на пътуване до всяка гара в Белгия. Току-що купих билети и всичко изглежда ок :)

 

ето и инфо

 

http://www.belgianrail.be/en/travel-tickets/tickets/web-deal.aspx

 

Е затова аз пътувах до Брюж за 11 евро отиване и връщане и се чудех как така стана. Няма нищо случайно.

Връзка към коментар

Не ми стана ясно дали посочения период е валиден за закупуване на билети или за извършване на пътуването. Аз ще съм там в средата на ноември.

 

 

мисля, че е за пътуване ... дам, не дава да се избират дати след 02.11

Редактирано от mu_ry
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен с тази промоцийка ми се връзват идеално нещата, само имам една питанка :)

За да я ползвам ще трябва някакси да стигна от летището до гарата на Шарлероа, за да хвана влака за Брюж (от летището с web deal не става до Брюж). Предполагам това става с автобус от градски транспорт, но ако някой знае бихте ли ме упътили от летището къде е спирката на въпросния автобус до гарата и колко струва билета?

Правя това упражнение, за да ползвам намалението на влака и второ, за да не чакам близо 2 ч. на летището за трансфера на Flibco до Брюж директно.

Връзка към коментар

Като излезеш от летището тръгваш наляво и на стотина метра са спирките, има табелки там точно къде спират автобусите за гарата. Не помня колко е билета, защото взехме направо комбиниран, но предполагам не повече от евро и нещо.

Оппа-

Public busses between the airport and Charleroi Sud station - bus line A

O/W fare: 5 EUR

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

Bliss, може ли малко инфо за лятното намаление? В кой период е и колко?

Весело прекарване в Гърция!  :)

 

Отдавна беше, но ето тук намерих инфото:

 

http://www.railforums.co.uk/showthread.php?t=103411

 

€ 8 for a single ticket in 2nd class

To any destination in Belgium

From Monday to Friday, from June 23 until August 29, 2014

 

Дойде ни доста евтино пътуването с железницата, защото и трите дни бяхме все с някаква промоция. 

Редактирано от Bliss
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

тия дни ще си събера акъла и ще опиша с няколко изречения преживяванията ни. Като цяло искам да кажа, че Белгия много ни изненада и много ни хареса :) Хубаво е да подхождаш без никакви очаквания :) Някой ако има въпроси, да пита, докато всичко е прясно :) Бяхме в Брюксел, Брюж, Остенде, Гент и Антверпен :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой ако има въпроси, да пита, докато всичко е прясно :)

Веднага се възползвам от предложението с два въпроса:

1. Местата за панорамни гледки в Гент и Брюж - стълби или асансьор, опашки, цени.

2. Брюж в 1-2 часа през нощта или след вечеря трябва да си лягам.

Връзка към коментар

в Гент се качих само в замъка, не е много високо и гледките не са нищо особено, цената беше 10 евро, но ние сме си фенове на замъци :) може да се качиш на Белфрито, ето сайта http://www.belfortgent.be/engels/praktischen.html, ние не стигнахме, защото духаше ужасен вятър и коварната ми мигрена реши да удари с пълна сила ...

 

в Брюж пак на Блфрито, цената беше 8 евро, 366 стъпала са до горе, най-накрая вече е доста тесничко, но се минава :) за лягане ниюо не мога да кажа, ние си спахме в Брюксел :)

 

10418931_10203467342577372_4036913877216

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз ще помагам със свежо инфо. За Брюж, Белфорт, но отидете от сутринта, за да избегнете опашките. Пускат едновременно 70 човека в кулата, другите чакат и като излезне някой тогава пускат друг.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, полета на WIZZ от Charleroi е в 08,15. Споделете, моля къде нощувате в нощта преди полета и с какво се придвижвате от хотела до летището в ранните часове.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.