Прескочи до съдържание

За Брюксел и околностите


qwerty

Препоръчани мнения

Да разбирам ли , че шатъла в 06.00 ще е ОК. за полета на Wizz в 08.25 или е късно ?

 

Като цяло да, ако не си с куфар съвсем ще е ОК.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

уж щях да пътувам до Германия,то стана Брюксел :) връщам се да чета назад, но искам да помоля да ми препоръчате място за спане за 12-16.октомври за двама. Не сме изобщо претенциозни, колкото по-евтино толкова по-добре :)

Връзка към мнение

уж щях да пътувам до Германия,то стана Брюксел :) връщам се да чета назад, но искам да помоля да ми препоръчате място за спане за 12-16.октомври за двама. Не сме изобщо претенциозни, колкото по-евтино толкова по-добре :)

 

1. Проверяваш редовно: http://www.hrs.de/deals , по принцип повечето им промоции са за хотели в Германия, но и Брюксел съм го забелязвам няколко пъти. 

2. Airbnb - като се търси евтино спане, на мен това ми е топ избора в днешно време. В процес съм на писане на много просторна тема с инструкции, те пък си смениха дизайна и трябва да я почвам отначало, но не е сложно. 

3. Някой хотел от типа на Ibis - макдоналдса на хотелските вериги :)

 

Извинявай, че нищо конкретно, но специално точка 1 не е зле да я дебнеш от време на време :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. Проверяваш редовно: http://www.hrs.de/deals , по принцип повечето им промоции са за хотели в Германия, но и Брюксел съм го забелязвам няколко пъти. 

2. Airbnb - като се търси евтино спане, на мен това ми е топ избора в днешно време. В процес съм на писане на много просторна тема с инструкции, те пък си смениха дизайна и трябва да я почвам отначало, но не е сложно. 

3. Някой хотел от типа на Ibis - макдоналдса на хотелските вериги :)

 

Извинявай, че нищо конкретно, но специално точка 1 не е зле да я дебнеш от време на време :)

 

 

мерси, аз като чест ползвател на букинг-а вернага намерих два вариант. Ако на някой му се занимава да метне едно око и да каже как му струват :)

 

http://www.booking.com/hotel/be/b-b-botanique.en-gb.html?sid=bb7b343005e954ee59e1a9934550cc75;dcid=1;checkin=2014-10-12;checkout=2014-10-16;ucfs=1;srfid=504ba5d54d025a16dc3451d4f2b9d40ee883e6e5X2;highlight_room=2117703#

 

 

 

http://www.booking.com/hotel/be/albert-ii.en-gb.html?sid=bb7b343005e954ee59e1a9934550cc75;dcid=1;checkin=2014-10-12;

checkout=2014-10-16;ucfs=1;srfid=504ba5d54d025a16dc3451d4f2b9d40ee883e6e5X6;highlight_room=2141401#

Връзка към мнение

Аз не искам да звучи като да давам акъл, но наистина ли сте решили 4 нощувки в Брюксел? При толкова много време е грехота да не отскочите до Брюж поне за една нощ. :)

Връзка към мнение

Аз не искам да звучи като да давам акъл, но наистина ли сте решили 4 нощувки в Брюксел? При толкова много време е грехота да не отскочите до Брюж поне за една нощ. :)

 

ами мислех да отидем за един ден и да се върнем вечерта ... сега ме размисли :)

Връзка към мнение

Аз ужасно харесвам Брюж. И има за мотане повече от ден, по-нормално е да си направите нощувка там. Точно до гарата има ибис, много удобно, а после всичко е на пешеходно разстояние. Сигурна съм, че ако останете там за една нощ поне  много, много ще ви хареса. :)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

От големите сайтове е, т.е. сигурен, но не съм в час с политиките му за картови плащания, отмяна на резервации и т.н. Ако гониш цена виж и http://hoteli.magelanci.com , това е нашата търсачка, интегрирана с една от големите мета търсачки, би трябвало поне най-ниската цена да изнамери. 

Връзка към мнение

Eдно субективно мнение - аз не бих резервирал спане в хотел/стая за гости или каквото там с рейтинг 5.5/10 , обикновено гледам да е поне 7.5-8.0  ...

Не че тези рейтинги са супер обективни, но все пак дават известна ориентация, особено когато са на базата на достатъчно много мнения.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За 12-16 октомври намирам добра цена в хотела, в който бях миналата година, по същото време, по което ще сте и Вие.

 

Martin's central Park Brussels - буквално на 5 метра от Европейската комисия.

 

220 Евро за двама - 4 нощувки. Хотелът е 4 звезди. Това прави по 50лв на човек за нощувка.

Връзка към мнение

Благодаря на всички, да и аз се отказах от този с лошите отзиви, нещо прекалено лоши ми се видяха. Апартамента го намерих и в букинг, предполагам, че него ще вземем. Най-добре ми се струва като предложение :) Ще поровя още малко де :)

Връзка към мнение

В немския Groupon - 50% отстъпка за Hop-On Hop-Off автобусите в Брюксел валидно до 31.03.2015  :

 

 

https://www.groupon.de/deals/groupon-travel-city/ga-open-tours-5/42681223

 

 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

започнах да се разравям за информация и сега гледах цените на влаковете до Брюж и Гент ... излизат ми 56 евро до Брюж и 35 до Гент, отиване и връщане за двама. Тези реални цени ли са за да знам каква сметка да си правя и онлайн ли да купувам или може и на място ?

Връзка към мнение

започнах да се разравям за информация и сега гледах цените на влаковете до Брюж и Гент ... излизат ми 56 евро до Брюж и 35 до Гент, отиване и връщане за двама. Тези реални цени ли са за да знам каква сметка да си правя и онлайн ли да купувам или може и на място ?

Може и на място,освен ако не търсиш закупуването на промо-билети.Цените взети от сайта на белгийските железници ще са ти добър ориентир по отношение на разходите,които трябва да предвидиш за билети.

Връзка към мнение

мерси много :) имам и въпрос за придвижването от летището ... трансфера, който Основателя е дал ми излиза 40 евро, а този на Уиз е 32, обаче не виждам никакви часове на придвижване. Хубавото е, че ни взимат от хотела. Какво бихте ми препоръчали вие ? Кацаме сутринта, но излитаме в 13,30.

Връзка към мнение

Взимай трансфера,който струва най-малко,а разликата е една бира повече. ;)

 

П.П.Трябва да си сигурна в мястото(хотел,паркинг,гара) на тръгване на трансфера за обратния полет.Да не би в последният момент да търсите алтернативен начин за предвижване.

Връзка към мнение

От 19.00 ч. в петък до неделя вечер двупосочен билет за влака е на половин цена. Доколкото помня няма разлика дали ще се купят на място или по интернет.

Относно трансфера с шатълите е 20 евро в посока. Съобразени са с полетите. Започват от много рано от гара Миди май. Има разписание на сайта и на място също.

И между другото за октомври има цени от 20лв. в посока с дискаунт клуб.

Връзка към мнение

Когато ние пътувахме преди време белгийските железници имаха някаква промоция от сорта на "шопинг уикенд" или нещо от сорта.

Сега си поглеждам в резервациите и виждам , че цената е била всичко 8 евро отиване и връщане Брюксел-Брюж  :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно трансфера с шатълите е 20 евро в посока. 

 

 

Как така на посока ?

При предварителна резервация  от около два месеца цената е 20 евро ретърн или най-много до14 евро за еднопосочен ако резервираш от сега за утре.

Връзка към мнение

Как така на посока ?

При предварителна резервация  от около два месеца цената е 20 евро ретърн или най-много до14 евро за еднопосочен ако резервираш от сега за утре.

И сега е толкова-20 евро двупосочен шатъл.

Връзка към мнение

Случва се , но аз наистина се притесних.

Ей яд ме е как Wizz летят по-евтино до Букурещ отколкото до София. Ако беше лятото нямаше и да се замисля , щото в румънско винаги си изкарвам готино :)

 

Сега погледнах подробно и гледам за Брюксел- Букурещ се борят Wizz , Ryan , Blueair и Tarom (два полета дневно ) директно , та чак и Pegasus предлагат полети на символични цени със стоповър в Истанбул :)

Ако има хора дето Букурещ им е близо няма какво да му мислят.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Такааа, купих трансфера от Уиз, някой има ли идея кога ще получа някакви детайли за час и място :rolleyes:  Ползвала съм ги само веднъж преди години и хич не помня каква беше процедурата :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.