Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

преди 7 часа, CarpeDiem каза:

Въпросът е може ли да не бъдат реалните?

Може, но в анкетата за получаване на визата трябва да напишеш адреса /адресите/ на НЕ РЕАЛНИТЕ, а не на тези в които действително ще отседнеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май безплатно става само ако някой от там те покани през тяхното министерство. Мега тромава процедура и за това всички си плащат.

Връзка към мнение

При мен поканата от evrazvisa.com, излезе 20 лв. Цената е 25, но ако сте група, има пенсионери и т.н. тя пада. По-евтино е и нямах грам проблеми докато бях в Русия, а се върнах преди 3 дни. Ако сте от София или другите градове с визови центрове си резервирайте 3месеца по-рано час и ще Ви е още по-изгодно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, bochama каза:

При мен поканата от evrazvisa.com, излезе 20 лв. Цената е 25, но ако сте група, има пенсионери и т.н. тя пада. По-евтино е и нямах грам проблеми докато бях в Русия, а се върнах преди 3 дни. Ако сте от София или другите градове с визови центрове си резервирайте 3месеца по-рано час и ще Ви е още по-изгодно.

Поканите са на символична цена и се плащат карта. За София няма часове във визовия отдел, нито опашки! Аз си подадох лично необходомите документи един четвъртък и на следващия четвъртък визата ми беше готова. Само да вметна, че визата се получава след 14.00 ч. /за да не висите напразно преди 14.00/.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Грешно съм се изразил за запазването на час. Имам в предвид че в консулството е хубаво да се запази значително по-рано час, а за визовия център е точно както си написал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Знаете ли за какъв период могат да бъдат руските визи - например може ли за месец? 

 

 Ако например искам да ида през юли и кандидатствам през юни и е готова - мога ли да пътувам веднага, след като я получа или е с фиксирани дати?  Интересува ме как мога да получа виза, с която да имам някаква относителна гъвкавост? Мерси!

Връзка към мнение
преди 6 часа, Happy_Traveler каза:

Знаете ли за какъв период могат да бъдат руските визи - например може ли за месец? 

 

 Ако например искам да ида през юли и кандидатствам през юни и е готова - мога ли да пътувам веднага, след като я получа или е с фиксирани дати?  Интересува ме как мога да получа виза, с която да имам някаква относителна гъвкавост? Мерси!

Няма такова понятие гъвкави визи. Визата е от точна дата до точна дата. Кандидатстваш с дата на заминаване 1 юли и дата на прибиране 1 август. Издават ти я, и можеш за заминеш на 4 юли примерно и да се върнеш на 28 юли примерно, но не и преди или след датите във визата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Здравейте! Бих искал да помоля за помощ, защото май оплесках нещата покрай тия прословути визи! Та значи, като за начало сложих каруцата пред коня - имам билети за самолет, билети за влакове, имам и наети апартаменти... Първото е хостел, (в Москва) но пак е тип апартамент... Няколко пъти ги питах за покана, и те ми обещаха, ама досега още не съм получил. Въпроса ми е, понеже честно, уж изчетох цялата тема, обачв така и не  можах да разбера  покани и от двете места в които ще бъда - Москва и СП ли ще ми трябват? И още нещо - най- голямото оплескване беше, че трбва да се връщаме с полет в 7 сутринта, а ние ще пристигнем от СП в 22.30 предната вечер, и аз мислех да се помотаме малко (а и докато се замъкнем до там) и да "прекараме нощта" будувайки на летището до като започнат процедурите по чекиране и т. н. към 04 30 - 05 часаТова предполагам ще е проблем?! Или пък не?! 

Връзка към мнение
преди 38 минути , Tisho каза:

Това предполагам ще е проблем?! Или пък не?! 

Това не е проблем, стига да имате виза и за деня след 22:30 ч.

Покана е достатъчна от първия хотел.  Каква ви е идеята? За самостоятелно кандидатстване за виза или през визов център?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Визов център, имаме и запазен час във Варна. Дано да е успешна цялата работа, че нещо ми трепери под лъжичката, щото ама изобщо не ми е ясна цялата процедура! 

 

Връзка към мнение
На 18.05.2019 г. в 12:54, muchachote каза:

Поканите са на символична цена и се плащат карта. За София няма часове във визовия отдел, нито опашки! Аз си подадох лично необходомите документи един четвъртък и на следващия четвъртък визата ми беше готова. Само да вметна, че визата се получава след 14.00 ч. /за да не висите напразно преди 14.00/.

Само не знам защо толкова много настояваш, че виза трябва да се издава от Визовия център? Вече в няколко поста изтъкваш, че едва ли не е 100 пъти по просто през Центъра, а занимавката с Консулството е огромна. Ако за някой усилието да си запази час онлайн през сайта на консулството си струва 50те лв отгоре, ОК, иначе не виждам смисъл...

 

Аз също си подадох документите за 30 минути и след 1 седмица си получих визите, от консулството. За 4 визи спестих 200 лв.

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, П.Кръстев каза:

Само не знам защо толкова много настояваш, че виза трябва да се издава от Визовия център? Вече в няколко поста изтъкваш, че едва ли не е 100 пъти по просто през Центъра, а занимавката с Консулството е огромна. Ако за някой усилието да си запази час онлайн през сайта на консулството си струва 50те лв отгоре, ОК, иначе не виждам смисъл...

 

Аз също си подадох документите за 30 минути и след 1 седмица си получих визите, от консулството. За 4 визи спестих 200 лв.

Всъщност каква е разликата? С кое Визовия център улеснява нещата? 

 

Ами объркваме се, ето тука има цяла тема описана, с инфо от един или друг пост, но цялата процедура от А до Б с покана и колко и как не е  реално описана, ще можеш ли с детайли да обясниш стъпките, които направи, от къде взе поканата, резервации, билети; като запази час онлайн - след колко време беше, какви документи ти искаха да носиш и кога ти стана визата?  Линкове към сайта на консулството? Мерси! 

 

П.П. Аз виждам, че си писал вече, че след 1 седмица си я получил, но нарочно го споменавам - за да има един детайлен описателен отговор, който да го закачим на Препоръчани мнения. Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При положение, че самолетните билети не са между документите, които се представят, може ли да се купят след получаване на визата?  ...Щото може би все пак няма гаранция, че ще получиш виза?!

Връзка към мнение

Мисля,че някъде беше коментиран въпроса, ако някой си спомня.При повече от 7 дни престой в Русия се изисква регистрация,аз ще бъда за 9. В Москва ще ми я направят от хотела, но в Санкт Петербург ще съм в апартамент за 5 нощувки и нямат такава услуга. Трябва ли да имам задължително регистрация и за двата града и каква е процедурата за да я направя сама?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Rumiana каза:

може ли да се купят след получаване на визата? 

Да, може да се купят билетите и след получаването на визата. За сетен път ще повторя: До Русия може да се отиде и с лек автомобил, който може да бъде както личен, така  ина приятел.

преди 3 минути , CarpeDiem каза:

Трябва ли да имам задължително регистрация и за двата града и каква е процедурата за да я направя сама?

Преди няколко дена питах за този казус във варненски визов център. Казаха ми, че е необходима само първата регистрация  в Русия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз да питам, ако си от провинцията, възможно ли е, ако се ползва визовия център да не се ходи лично, а да се изпратят документите? И ако се ходи в консулството може ли един човек да подаде за всички, или трябва всеки лично? И за вземането? Благодаря.

Връзка към мнение

Документите се подават лично,  но не знам дали всеки трябва да присъства.Получаването може да е от едното лице, не връщат документи по пощата,  но инфото ми е от миналото лято.

 

Най-добре им звънни по телефона. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Консулства на Русия, където се издават визи, освен в София има и във Варна и Русе. Сега гледах сайта за Русе. Първата им работа е да те пренасочат към визовия център, разбира се препоръчително. За физически лица пише, че можеш да кандидатстваш лично за себе си и близки роднини. За фирми и туристически агенции е задължително ползването на визовия център с такса за това 50 лв. над таксата за визата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, slujitel каза:

И аз да питам, ако си от провинцията, възможно ли е, ако се ползва визовия център да не се ходи лично, а да се изпратят документите? И ако се ходи в консулството може ли един човек да подаде за всички, или трябва всеки лично? И за вземането? Благодаря.

Може един човек да подаде документите за повече хора ако са членове на семейството му, не се изискват пълномощни. Аз така подадох за 4 човека. 

 

преди 16 часа, Rumiana каза:

При положение, че самолетните билети не са между документите, които се представят, може ли да се купят след получаване на визата?  ...Щото може би все пак няма гаранция, че ще получиш виза?!

 

преди 13 часа, epetkov каза:

Да, може да се купят билетите и след получаването на визата. За сетен път ще повторя: До Русия може да се отиде и с лек автомобил, който може да бъде както личен, така  ина приятел..

Реално е така, но ето цитат от сайта на Консулството:

 

Цитат

В отделни случаи консулът има право да изиска от кандидата за виза да  представи билетите и документите, удостоверяващи финансовата му състоятелност, в момента на подаване на документите за виза.

Цък.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И сега един малко тъпичък въпрос: Започнах да попълвам визовата анкета, и стигнах до момента в който трябва да напиша името на туристическата компания която ме кани. На ваучера от IVISA пише следното: 

Принимающая сторона (HOST COMPANY):
ООО «Визовый центр», 196247, Санкт-Петербург, Ленинский проспект, д.
153, Литер А, оф. 706, г. Санкт-Петербург (Visa Centre LLC, Saint-Petersburg,
Leninsky Avenue, 153 А, office 706, 196247, Saint-Petersburg, )

 

Нещо не ми прилича на име на ТА ??!!

Връзка към мнение

Днес си взех  визата от Консулския отдел- София  . Нямаше никакви проблеми с охраната при подаването на документите и при взимането на визата.

 

Първоначално имахме проблеми с получаването на  поканата , тъй като престоят ни ще е в апартаменти  от Букинг и цитираните по- горе руски агенции  ни отказаха. Свързахме се с   evrazvisa.com , за тях това не беше проблем . Цената е    20 лв на човек , като при  заявката  за 4 човека в нашия случай ,  за всички  посочихме един същи мейл за кореспонденция , за отчетат , че сме група. Избрах пращане през  кештерминал / поне в София има много / , два часа след плащането получихме документите на мейла.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 20 часа, Tisho каза:

И сега един малко тъпичък въпрос: Започнах да попълвам визовата анкета, и стигнах до момента в който трябва да напиша името на туристическата компания която ме кани. На ваучера от IVISA пише следното: 

Принимающая сторона (HOST COMPANY):
ООО «Визовый центр», 196247, Санкт-Петербург, Ленинский проспект, д.
153, Литер А, оф. 706, г. Санкт-Петербург (Visa Centre LLC, Saint-Petersburg,
Leninsky Avenue, 153 А, office 706, 196247, Saint-Petersburg, )

 

Нещо не ми прилича на име на ТА ??!!

Това е.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.