Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

преди 4 минути , Георги каза:

Всеки хотел може да съдейства за виза само за нощувки в него...или поне на теория. Т.е. от хостела в Санкт Петербург няма как да ти съдействат за нощувките в Москва и Владикавказ, за тях ще трябва да се свържеш със съответните хотели и да ти издадат документ за нощувките там. 

 

Казах на теория, защото често хотелите са просто посредници на агенции, които могат да ти навържат всякакви нощувки или самия хостел да напише че ще стоиш при тях повече от колкото е нужно. Взимат си съответната сума за това. Питай ги тези от хостела в СП дали биха ти пуснали документ за целия ти престой, а не само за нощувките при тях и колко ще струва. 

Благодаря, ще ги питам и ще платя за услугата, сигурно 🙂
 В Москва и Владикавказ ще съм под 5 дни, задължително ли трябва да се регистрирам? Хостелите , в които съм резервирала вече, ако не се съгласят, тогава какво да правя - в пощите...????

Връзка към коментар

Ще се регистрираш на първото място.  Не го мисли,  хостелите/хотелите имат опит с това и ще го направят може би срещу минимална такса ( в моя случай мисля беше 200 руб.)  То им е и задължение. От това което видях май подават искането за регистрациа онлайн,  те си знаят. Сама се регистрираш, само ако си на частен адрес. 

Ако не ти съдействат за поканата,  просто си избери някоя от цитираните в темата фирми и там ще опишеш градовете,  които посещаваш. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , stanimir каза:

Ще се регистрираш на първото място.  Не го мисли,  хостелите/хотелите имат опит с това и ще го направят може би срещу минимална такса ( в моя случай мисля беше 200 руб.)  То им е и задължение. От това което видях май подават искането за регистрациа онлайн,  те си знаят. Сама се регистрираш, само ако си на частен адрес. 

Ако не ти съдействат за поканата,  просто си избери някоя от цитираните в темата фирми и там ще опишеш градовете,  които посещаваш. 

Разбрах - покана за целия период  и регистрация в московски хостел, май ще избирам от предложените тук, че в моя нещо се ослушват 🙂 благодаря 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вчера в новините (на БТВ или НОВА, не помня) казаха, че при визитата на Медведев вече е уговорено облекчаване на визовия режим и ще вървим към въвеждане на електронни визи за Руската федерация още тази година. Тоест няма да се налага висенето пред посолства и консулства и всички тези унизителни процедури

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 20 часа, muchachote каза:

Искам да се похваля. Днес си взех визата за Русия.

 

Не виждам място за хвалба, защото никога  не е имало случай  да не са дали виза на човек, ползващ услугите на визов център.

Редактирано от epetkov
Връзка към коментар
преди 23 минути , montepinar каза:

Вчера в новините (на БТВ или НОВА, не помня) казаха, че при визитата на Медведев вече е уговорено облекчаване на визовия режим и ще вървим към въвеждане на електронни визи за Руската федерация още тази година. Тоест няма да се налага висенето пред посолства и консулства и всички тези унизителни процедури

По принцип няма никакво висене и унизителни процедури. Но са си бая пари, 120 лв. Да не говорим за "посредническите" фирми , които взимат и 180 лв. И да, тези фалшиви покани които изкарваме са напълно излишни! Дано наистина се облекчи процедурата за визи. Аз лично съм си набелязал за другата година Санкт Петербург, Новгород и Ярославл.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
33 minutes ago, muchachote said:

По принцип няма никакво висене и унизителни процедури. Но са си бая пари, 120 лв. Да не говорим за "посредническите" фирми , които взимат и 180 лв. И да, тези фалшиви покани които изкарваме са напълно излишни! Дано наистина се облекчи процедурата за визи. Аз лично съм си набелязал за другата година Санкт Петербург, Новгород и Ярославл.

Че няма висене, няма. Ама официалната цена е 70 лева, а липсата на висене си я плащаш с 50 лева отгоре, ако ти се разкарва до визовия център в София. А ако нямаш късмета да си в София, отиват, както казваш, към 180 лева.
За сравнение, една също напълно излишна виза като киргизстанската с официална цена от 40 долара, колкото руската, я взех онлайн наистина за 40 долара, докато си лежах на плажа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Поне е "гарантирана". 

Не като да платиш двойно на това (официална такса) и да останеш с пръст в устата. 

 

А такива като киргизстанската са явно формалност- касичка за пари,  подобно на тайландска и разни други. 

Редактирано от stanimir
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Имам два въпроса: 

- Когато пристигна на летището в Москва освен паспорта с визата в него, трябва ли да нося нещо друго? Разпечатана поканата, с която кандидатствах за виза? Резервации за хотели?

- Да разбирам, че след като и в Москва и Санкт Петербург отсядам в хотели, те ще се погричат за регистрацията в Полицията и на двете места и не се изисква нищо от моя страна?

Връзка към коментар
преди 42 минути , П.Кръстев каза:

Когато пристигна на летището в Москва

Трябва да попълнеш задължително миграционна карта и да пазиш втората част "Б" до напускането на Русия. Картата ще я вземеш на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, в момента трескаво организирам пътуване до Русия, но не ми става ясно как стои въпроса с визата. На различни места чета различни неща по повод цената. Също така не намирам колко време преди самото пътуване трябва да се извади визата? Имам резервация през боокинг, върши ли някаква работа за издаването на визата, при положение, че резервацията е със заплащане на нощувките в мястото за настаняване. Моля тези които са извадили виза на скоро да споделят колко пари са излезли визите и за какъв срок са били готови. Благодаря предварително 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Travel каза:
преди 2 часа, Travel каза:

но не ми става ясно как стои въпроса с визата

Отстрани изглежда, че си сложил каруцата пред коня. За да се започне организация за пътуване до Русия, човек трябва да е  достатъчно запознат с особеностите за получаване на визата. На форума има отделна тема по този въпрос: цък Прочети препоръчаните мнения (те са най-отпред)  и последните 4-5 страници.

 

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
На 24.03.2019 г. в 22:29, Travel каза:

Здравейте, в момента трескаво организирам пътуване до Русия, но не ми става ясно как стои въпроса с визата. На различни места чета различни неща по повод цената. Също така не намирам колко време преди самото пътуване трябва да се извади визата? Имам резервация през боокинг, върши ли някаква работа за издаването на визата, при положение, че резервацията е със заплащане на нощувките в мястото за настаняване. Моля тези които са извадили виза на скоро да споделят колко пари са излезли визите и за какъв срок са били готови. Благодаря предварително 

Прочети съвсем малко по- нагоре какво съм писал и ще разбереш всичко за руската виза.

Връзка към коментар

Понеже още в началото на темата беше загатнат отговор по моя въпрос, обаче линка не работи , та да питам пак:

 Има ли някаква особеност за визата при влизане в Русия с автомобил? 

Смятам да вляза и изляза през Украйна. Благодаря! 

Редактирано от Tisho
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Мога ли да си запазя хотели с безплатно анулиране, колкото да имам покана и адреси и след това да си запазя апартаменти например?Ще се получи ли някакво разминаване ако някъде се попълват адресите?

Пробвах се през консулството, но първо ме сложиха в листа на чакащите, а след това ми дадоха час за 3 юни,което ми е твърде късно.Явно трябва да се минава през визовия център за по ласт минет пътувания.

Връзка към коментар

И аз съм с казус относно резервация на хотелите с безплатно анулиране .

Запазих  през Букинга   апартаменти в  Москва и Санкт Петербург , пратих запитване към руска туристическа агенция за  приглашение и те ми казват , че частните квартири през Букинга не ги  приемали за резервация.  И сега ми остава варианта за резервиране на хотел и в последствие анулиране .  

Ако може някой , минал по този път да сподели , каква  е процедурата в такива случаи.

 

Връзка към коментар
преди 7 часа, viola7707 каза:

https://petersburgcard.com/en/about-card/visa-support/. Покана може да се извади и от тук. Може да се добавят повече градове и хотели.

Въпросът е може ли да не бъдат реалните?

Връзка към коментар
преди 11 минути , MARTiNSHO каза:

Естествено, че може... Нали за това плащаш 😄

Аз и на реалния хотел ще платя, ако ми съдействат. Че ще стане да въведа каквото си искам във въпросния сайт, също е ясно. Но това може ли да създаде проблем в последствие - например пристигаш и те регистрират на друго място, искат ти резервациите на пристигане на летище и те не съвпадат и т.н. Благодаря за отговора все пак, нямам следващ въпрос.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.