Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

Сега, да разкажа каква я свърших дотук. Значи запазих си час в Руското консулство във Варна. Бях запазил и за съпругата си, но след прочетено мнение тук, че мога да подавам за членове на семейството, го отмених. Малко ме стресна огромната златна табела на входа, че за визови въпроси трябва да се обръщаме към Визовия център, намиращ се недалеко от там. Ама аз съм упорит, и влязох. Никой не прави проблем за нищо. Проверяват те, и те пускат, като гишетата (3 на брой) са току до входа. Само дето ТРЯБВА ВСЕКИ, КОЙТО КАНДИДАТСТВА ЗА ВИЗА НЕ ПРОСТО ДА Е ТАМ, АМИ ДА ИМА ЗАПИСАН ЧАС! Часовете са на 15 мин, като последния е за около 11 преди обяд. Казах, че жена ми е наблизо, и до 5 мин ще дойде, ама оня ми каза, че трябвало да я пише в системата, тоест да има среща!

И още нещо - трудно ще намерите някой да говори български там, ако и да говорят, се правят, че не  могат, а и не разбират, Говорят ти само на руски, дори една жена направо се развика, че не била длъжна да го знае... И сега за плащането - пращат те в БАНКА (най- близката е ЦКБ) и там, заедно с таксата излиза 74 лв. Виж, забравих да питам дали трябва да се върна, и да покажа платежното...🙄 И ми се обадиха да ида и да го занеса! 

 Запазих за жена ми друг час, ама чак за след 2 седмици (за тогава имаше часове), а визата става пак за толкова.

 Ами това е засега...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Tisho каза:

Сега, да разкажа каква я свърших дотук. Значи запазих си час в Руското консулство във Варна. Бях запазил и за съпругата си, но след прочетено мнение тук, че мога да подавам за членове на семейството, го отмених. Малко ме стресна огромната златна табела на входа, че за визови въпроси трябва да се обръщаме към Визовия център, намиращ се недалеко от там. Ама аз съм упорит, и влязох. Никой не прави проблем за нищо. Проверяват те, и те пускат, като гишетата (3 на брой) са току до входа. Само дето ТРЯБВА ВСЕКИ, КОЙТО КАНДИДАТСТВА ЗА ВИЗА НЕ ПРОСТО ДА Е ТАМ, АМИ ДА ИМА ЗАПИСАН ЧАС! Часовете са на 15 мин, като последния е за около 11 преди обяд. Казах, че жена ми е наблизо, и до 5 мин ще дойде, ама оня ми каза, че трябвало да я пише в системата, тоест да има среща!

И още нещо - трудно ще намерите някой да говори български там, ако и да говорят, се правят, че не  могат, а и не разбират, Говорят ти само на руски, дори една жена направо се развика, че не била длъжна да го знае... И сега за плащането - пращат те в БАНКА (най- близката е ЦКБ) и там, заедно с таксата излиза 74 лв. Виж, забравих да питам дали трябва да се върна, и да покажа платежното...🙄 И ми се обадиха да ида и да го занеса! 

 Запазих за жена ми друг час, ама чак за след 2 седмици (за тогава имаше часове), а визата става пак за толкова.

 Ами това е засега...

Явно във Варна ситуацията е по-различна, интересно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, П.Кръстев каза:

Явно във Варна ситуацията е по-различна, интересно

Ами аз не знам как е другаде, обаче тук полагаш подпис пред тях, под снимката, която се залепя на визовата анкета. Разбира се, ако си с дете(ца), тогава те са с вас, но иначе... 

 При условие, че спестяваш по 50 лв/човек, в сравнение с Визовия център, и още повече ако е през известна ТА, то въобще не се замисляйте! 

 А, сетих се да питам още нещо! Тоя господин ми погледна "поканата" ои iVisa, и ме пита дали имам оригинала на това копие. Аз разбира се оригинал нямам, обаче в сайта на iVisa пише, че срещу допълнително заплащане пращат "оригинала", предполагам по пощата, или де да знам...

 Възможно ли е някой да се заяде за това и да го поръчвам ли?! 

Връзка към коментар
преди 29 минути , Tisho каза:

 

 Възможно ли е някой да се заяде за това и да го поръчвам ли?! 

Не би трябвало да има проблем. След като са ти приели документите и не са ти казали изрично да донесеш оригинала.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , Tisho каза:

Ами аз не знам как е другаде, обаче тук полагаш подпис пред тях, под снимката, която се залепя на визовата анкета. Разбира се, ако си с дете(ца), тогава те са с вас, но иначе... 

 При условие, че спестяваш по 50 лв/човек, в сравнение с Визовия център, и още повече ако е през известна ТА, то въобще не се замисляйте! 

 А, сетих се да питам още нещо! Тоя господин ми погледна "поканата" ои iVisa, и ме пита дали имам оригинала на това копие. Аз разбира се оригинал нямам, обаче в сайта на iVisa пише, че срещу допълнително заплащане пращат "оригинала", предполагам по пощата, или де да знам...

 Възможно ли е някой да се заяде за това и да го поръчвам ли?! 

Тук в София занесох визовите анкети подписани и със залепени снимки, на място само ги подадох, не са ме питали и нищо за поканата, но я бях принтирал цветно. 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , П.Кръстев каза:

Тук в София занесох визовите анкети подписани и със залепени снимки, на място само ги подадох, не са ме питали и нищо за поканата, но я бях принтирал цветно. 😄

А, виж - ако и аз бях направил това, можеше и да минем и двамата... По дяволите!!! 

Връзка към коментар
На 28.05.2019 г. в 7:13, muchachote каза:

Няма такова понятие гъвкави визи. Визата е от точна дата до точна дата. Кандидатстваш с дата на заминаване 1 юли и дата на прибиране 1 август. Издават ти я, и можеш за заминеш на 4 юли примерно и да се върнеш на 28 юли примерно, но не и преди или след датите във визата.

Има понятие двукратна и многократна виза. Първата е за двукратно влизане за срока на действие на визата (до 3 месеца), а втората за многократно влизане за срока на действие на визата (до 1 година), за престой до 90 дни на всеки 180 дни. Условие заполучаване на многократна виза е през  последните 12 месеца да имаш използвана едникратна или двукратна руска виза. Покани за такава виза съм поръчвал от evrazviza.com и съм нямал проблем. Но това са бизнес (делови) визи! Много по-лесно е с такава виза да планираш и осъществиш пътуване. 

Връзка към коментар

Питане към знаещите повече от нас :.

Между 27.07-02.08.2019г. планираме да сме в Русия.

За 27 и 28 юли имаме нощувки в Москва, но вечерта на 29 срещу 30 юли сме запазили места за нощния влак Москва - Петербург. Съответно за тази дата нямаме покана от хотел, а само билети за влака. След това имаме нощувки до 2 август и същия ден заминаваме за Хелзинки. Реално за една вечер нямаме запазен хотел.

Моля запознатите да кажат това проблем ли е?

Връзка към коментар

Имате ли идея Консулството в Бургас дали издава визи? За седем човека по 180 лв, колкото биха ни излязли през тур агенцията, направо ми се струва обир, 7 х 70 е доста по-приемливо. 

 

Връзка към коментар
преди 19 минути , Камен каза:

Имате ли идея Консулството в Бургас дали издава визи? За седем човека по 180 лв, колкото биха ни излязли през тур агенцията, направо ми се струва обир, 7 х 70 е доста по-приемливо. 

 

Мисля, че не. Генерално консулство има само в София, Варна и Русе. Доколкото знам в Бургас е нещо друго и мисля, че няма да могат да издадат визи. Не съм сигурен на 100% обаче.

Връзка към коментар

Kофти, явно ще трябва да се ходи до Варна. Въпреки двете ходения, пак идва доста по-евтино отколкото през тур агенцията. Въпроса е да има часове, заминаваме на 9.06, така че няма много време. Благодаря!

Връзка към коментар

Нов въпрос към запознатите. Сега изпратих запитване за единия хотел в Санкт Петербург и ми върнаха следното инфо:

 

Hello!
In order to receive a visa invitation would you please send a copy of your passport to hostelinfo@yandex.ru and pay 600 rubles per guest by credit card via https://superhostel.ru/en/payments (In addition, please specify "That is 600 rubles for visa invitation"). If you cancel your booking, the payment for the visa voucher will not be returned.
We only provide visa invitations for the period of your stay at the hotel. 
Please also note that some countries, which we can make visa invitations for, have been excluded from the list. So please specify your citizenship before paying.
 
Това нормално ли е? Искат да им пращам копие от паспорта, парите не са кой знае какво като сума, но пак казвам това обичайно ли е по мнение на пътувалите?
Връзка към коментар

Аз ползвах друга агенция . Копие на паспорти не съм пращала , само всички данни от паспортите.  Те им трябват , защото в поканите  има пълната информация за пътуващите - номера на паспорти , валидност , дата на раждане , периода на пребиваване по градове и т.н.

Връзка към коментар
преди 25 минути , Toyotomi Hideyoshi каза:

Нов въпрос към запознатите. Сега изпратих запитване за единия хотел в Санкт Петербург и ми върнаха следното инфо:

 

Hello!
In order to receive a visa invitation would you please send a copy of your passport to hostelinfo@yandex.ru and pay 600 rubles per guest by credit card via https://superhostel.ru/en/payments (In addition, please specify "That is 600 rubles for visa invitation"). If you cancel your booking, the payment for the visa voucher will not be returned.
We only provide visa invitations for the period of your stay at the hotel. 
Please also note that some countries, which we can make visa invitations for, have been excluded from the list. So please specify your citizenship before paying.
 
Това нормално ли е? Искат да им пращам копие от паспорта, парите не са кой знае какво като сума, но пак казвам това обичайно ли е по мнение на пътувалите?

Погледни препоръчания пост в горната част на страницата, който съм написал. Там има подробна информация за всичко, както и линк към страницата, от където може да си поръчаш покана. Не е нужно да се свързваш с всеки хотел по отделно и да искаш от тях покани.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, Камен каза:
преди 10 часа, Камен каза:

на 09.07 заминаваме.

 

В такъв случай наистина нямате много време. Дано да има свободни часове във Варна. При критична ситуация ще трябва да записвате час в Русе (там свободни часове има достатъчно).

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
10 minutes ago, desislavna said:

От 2021 ще има електронни визи. Ура!

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/russia-to-introduce-electronic-visas-by-2021/

 

Еее супер. Да облекчат малко визовия режим и да ограничат спекулативните си практики с този визов център. Ще увеличат и броя на туристите. А за приглашенията/поканите как ли ще е?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има евиза за Калининградска област и за Далечния изток, но зависи дали се класирате за там (според националността Ви).

 

http://electronic-visa.kdmid.ru/index.html

Добро пожаловать на специальный веб-сайт Консульского департамента Министерства иностранных дел Российской Федерации, предназначенный для оформления электронных виз. На этом веб-сайте Вы можете получить электронную визу для посещения Дальневосточного федерального округа и Калининградской области.

https://evisa.kdmid.ru/ru-RU/Home/Index

 

За Далечен Изток могат да кандидатстват за евиза само от:

  1. Алжир
  2. Бахрейн
  3. Бруней
  4. Индия
  5. Иран
  6. Катар
  7. Китай (включая Тайвань)
  8. Корейская Народно-Демократическая Республика
  9. Кувейт
  10. Марокко
  11. Мексика
  12. Объединенные Арабские Эмираты
  13. Оман
  14. Саудовская Аравия
  15. Сингапур
  16. Тунис
  17. Турция
  18. Япония

За Калининград сме и ние в кюпа:

  1. Австрия
  2. Андорра
  3. Бахрейн
  4. Бельгия
  5. Болгария
  6. Ватикан
  7. Венгрия
  8. Германия
  9. Греция
  10. Дания
  11. Индия
  12. Индонезия
  13. Иран
  14. Ирландия
  15. Исландия
  16. Испания
  17. Италия
  18. Катар
  19. Кипр
  20. Китай (включая Тайвань)
  21. Корейская Народно-Демократическая Республика
  22. Кувейт
  23. Латвия
  24. Литва
  25. Лихтенштейн
  26. Люксембург
  27. Малайзия
  28. Мальта
  29. Мексика
  30. Монако
  31. Нидерланды
  32. Норвегия
  33. Оман
  34. Польша
  35. Португалия
  36. Румыния
  37. Сан-Марино
  38. Саудовская Аравия
  39. Северная Македония
  40. Сербия
  41. Сингапур
  42. Словакия
  43. Словения
  44. Турция
  45. Филиппины
  46. Финляндия
  47. Франция
  48. Хорватия
  49. Чехия
  50. Швейцария
  51. Швеция
  52. Эстония
  53. Япония

Надявам се инфото да е от полза за някой, и да не се повтарям с евентуално такова вече постнато.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Здравейте! Имам един ...странен върос, ама ... Та значи , къде точно в руската виза е нейният номер ?! Има едни цифри горе, има и една чудесия - ID Visa с букви и цифри, които са представени с техния латински (буквите де) еквивалент в долната част на визата. На сайта на авиокомпанията пише , че се приемат САМО латински букви! 

 Какво по дяволите ?!

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.