Прескочи до съдържание

*изтекла* Амстердам до Централна и Южна Америка от €136!


Препоръчани мнения

Чакаме. До няколко дни ще се изясни. На такива билети не бързам със свързващите полети. Могат да ги откажат, да сменят дати, часове, така че и ние да се откажем. Мадрид е сравнително лесен за стигане. За хотели не пречи с безплатна отмяна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , nadeto_nn каза:

Tъй като нямам опит много с тези сайтове и дестинации, в крайна сметка Error fare Ли си беше това или просто промоция? Колко време да изчакам евентуално преди да резервирам хотели и полети до Мадрид? Как мислите?

Изчакай за сега и нищо друго не купувай. Поне седмица-две ще се наложи да чакаме. Нека видим как ще се развият нещата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И моята резервация е потвърдена, но като изчетох Fare rules, видях, че пише Fares may only be sold by AM. Аз обаче съм ги купила през liligo, както писах по-горе. Да се шашкам ли или?

Връзка към коментар
преди 36 минути , Яничка каза:

И моята резервация е потвърдена, но като изчетох Fare rules, видях, че пише Fares may only be sold by AM. Аз обаче съм ги купила през liligo, както писах по-горе. Да се шашкам ли или?

Не се шашкай. И в моите Fare rules пише същото, но забраняват единствено продажбата във Венецуела. Интересното при мен е, че никъде не пише, че билетите са без горивна такса. Имам платени обаче други такси, като летищните, такса напускане на Мексико и др.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И ние взехме 8 билета до Лима за октомври. Купихме ги директно през системата. Нещо интересно - тарифата я имаше само в една от резервяционните системи. В тази за българския пазар липсваше, т.е. Амадеус. Явно има нещо общо с правилата от къде могат да бъдат закупени билетите. Чакаме кротко и да видим.

 

Горивна такса няма как да се начисли в последствие. Тарифите, които са без горивна такса, я начисляват при завършване на резервяцията. Така, че или ще ги отменят или на тезе пари ще летим.

Редактирано от feel_the_rush
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
13 hours ago, paskaleva said:

Здравейте,

и аз успях да си закупя билети AMS - Havana през tripsta.co.uk.Получих потвърждение,парите минаха обаче като влезна в сайта на airmexico откривам резервацията си всичко е ок, но най -отдолу имам едно съобщение, което ме притеснява а именно

Fare rules

There were problems retrieving the fare rules associated to your itinerary. Please Call us

Чудя се какво да правя.Ако имате идея моля за съвет дали да изчакам или да  им  пиша   

Моята излиза confirmed, като fare rules си стоят и не са премахвани.

 

13 hours ago, macf1an said:

Седиш и чакаш ден-два-седмица. Нарочно скриха правилата, които публикувах по-горе, за да не ги уличат, ако тръгнат масово да отменят.

При мен са налични, явно само за някои резервации са скрити.

Връзка към коментар

Такааа, днес класите са отворени, тарифата е заредена със същото име, но и се начислява по 233 долара горивна такса в посока. Това до Лима. Това отговаря на въпроса дали е била грешна цена или промоция - определено е била грешна цена. Да видим сега какво ще стане. Някой има ли опит с подобни грешно заредени тарифи как процедират авиокомпаниите?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 49 минути , feel_the_rush каза:

Някой има ли опит с подобни грешно заредени тарифи как процедират авиокомпаниите?

Постоянно се случват и има решения и в двете посоки, както признаване (ходил съм до САЩ за по-малко от 100 евро), така и отмяна (имаше една епична грешка в първа класа за почти никакви пари). По втория случай още има хора, които се съдят даже. Случвало се е даже първо да има отмяна, а след няколко дни да възстановят билетите. 

 

Та така, особено в такива грешки, които са доста мащабни и шумни, вероятно всичко ще стане ясно до седмица. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

А къде си проверявате полетите?  Аз купих билетите през Omega Flight Store , къде в сайта на aeromexico мога да си проверя статуса и дали всичко е ок?

 

EDIT: Открих го :D

Редактирано от nadeto_nn
Връзка към коментар

Хубаво е да се знае дефиницията за грешна тарифа. Нито цената на тарифата е ниска, нито валутата е сбъркана, нито има проблем със събирането на таксите.

Тази не беше грешна, изрично пишеше, че не се начислява гориво за нея, по решение на авиокомпанията.

Това, че по грешка са я публикували е съвсем различен проблем и точно затова не трябва да се отказвате, ако тръгнат да отменят. Жалби до край!

Все едно да си купите нещо със стикер 50 процента намаление и после да ви кажат, че по грешка са го сложили, а трябвало да бъде 20 процента, и да им го върнете.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Здравейте,

 

бих искал да помоля за съвет.Вчера си направих резервация,но сайта не ми прие картата.Обадих се по телефона и след 20 минутно висене/и 28 лв за телефон/ ми дръпнаха парите от картата.По някое време  обаче прекъсна връзката, а оператора ми  бърбореше нещо,че той бил в Тексас, и трябвало да ме прехвърли на оператор във Великобритания.Днес влизам  и виждам,че въпреки, че са ми чарджнали картата резервацията ми все още не е потвърдена и ми пише да им звъня,нещо което аз не искам да правя.Благодаря предварително за съвета.

 

 

Capture.JPG

Редактирано от pavelbs
екранна снимка
Връзка към коментар

При мен има разлика между сумите по резервацията в сайта на АМексико и потвърдената от tripsta.co.uk  в сайта на авиокомпанията стой че са платени 145 евро по -малко от получените от агента. Голяма каша .

Връзка към коментар
35 minutes ago, paskaleva said:

При мен има разлика между сумите по резервацията в сайта на АМексико и потвърдената от tripsta.co.uk  в сайта на авиокомпанията стой че са платени 145 евро по -малко от получените от агента. Голяма каша .

И при мен е така. Аз си мисля, че това, което виждаме е някаква брутна цена, а агента ползва отстъпка и ние реално плащаме по-малко от брутната цена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дано да е така.Вече нищо не разбирам.А исках круиз да резервирам, но в тази ситуация май нищо няма да стане. Къде може да се провери за допълнителни  такси гориво ако има такива.Аз платих до Хавана 2-12.02.2018.

преди 7 минути , Alenn каза:

И при мен е така. Аз си мисля, че това, което виждаме е някаква брутна цена, а агента ползва отстъпка и ние реално плащаме по-малко от брутната цена.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 1 минута , paskaleva каза:

Къде може да се провери за допълнителни  такси гориво ако има такива.Аз платих до Хавана 2-12.02.2018.

 

Няколко мнения по-нагоре...

 

преди 5 часа, feel_the_rush каза:

Горивна такса няма как да се начисли в последствие. Тарифите, които са без горивна такса, я начисляват при завършване на резервяцията. Така, че или ще ги отменят или на тезе пари ще летим.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

90% от авиокомпаниите имат най-високи цени на техните си сайтове. Има авиокомпании като Луфти, които слагат някаква тъпа комисионна ако се използва агенция и при тях най-ниската цена е на техния сайт в повечето случай.  Не се притеснявайте за това.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , paskaleva каза:

Дано да е така.Вече нищо не разбирам.А исках круиз да резервирам, но в тази ситуация май нищо няма да стане. Къде може да се провери за допълнителни  такси гориво ако има такива.Аз платих до Хавана 2-12.02.2018.

Те може и да си поискат таксите, но не сте длъжни да им ги дадете... Друг път така се е почвало - "Станала е грешка, доплатете $ххх, иначе канселираме резервацията".

Връзка към коментар
преди 33 минути , paskaleva каза:

Дано да е така.Вече нищо не разбирам.А исках круиз да резервирам, но в тази ситуация май нищо няма да стане. Къде може да се провери за допълнителни  такси гориво ако има такива.Аз платих до Хавана 2-12.02.2018.

Със сигурност не резервирай абсолютно нищо друго, преди да има официално потвърждение, че билетите се признават. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
14 minutes ago, Георги said:

Със сигурност не резервирай абсолютно нищо друго, преди да има официално потвърждение, че билетите се признават. 

А как ще разберем какво е официалното решение? :)

Връзка към коментар
В момента, mpetkov91 каза:

А как ще разберем какво е официалното решение? :)

При толкова много закупени билети, може да си сигурен, че всеки който получи някаква информация веднага ще я разпространи, включително и тук :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 55 минути , Георги каза:

При толкова много закупени билети, може да си сигурен, че всеки който получи някаква информация веднага ще я разпространи, включително и тук :)

Здравейте четох в fly4free че на сайта на www.saudiairlines.com след като въведете номера на е билета излизат детайли.Може някой да го е направил от вас аз опитах и трите билета излезнаха.В fly бяха писали че е възможно да има проблем защото туристическите посредници са си задържали комисионните. Наистина в saudi излиза по висока цена на билет от тази на АМЕКСИКО и разликата е комисионната.незнам дали това е достатъчно че всичко е ок ще видим но поне се видяха детайли на билета

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.