Прескочи до съдържание

*изтекла* Амстердам до Централна и Южна Америка от €136!


Препоръчани мнения

преди 5 минути , ACM каза:

Нито съм плащал някаква такса, нито са ми давали/взимали такъв отрязък, нито имам печат за напускане, нито дори видях подобен офицер

Пази си документите от пътуването, бордни карти, билет и т.н. При следващо влизане в Мексико може да имаш проблеми: https://www.mexperience.com/your-mexican-tourist-permit-fmm/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При влизане в Мексико се попълват два формуляра. Единият е за митницата - него ти вземат веднага. Имаш-нямаш за деклариране, попълваш, без него не те пускат да излезеш.

Вторият е този:

9267198.jpg?431

На влизане в Мексико при тях остава горната част, в паспорта ти оставят отрязъка долу. Трябва да го пазиш, че при напускане на държавата си го прибират обратно, заедно с таксата.

 

Нямам представа обаче, дали тази такса не се дължи само за Европа. Защото, ние , като летяхме от Канкун за Хавана, тоя отрязък ни го прибраха на паспортната проверка на излизане от Мексико за Куба, но не ни взеха тази такса.

После, на влизане в Мексико пак попълнихме такъв формуляр, пак ни дадоха долната му част и вече на път за Мадрид, отново си го взеха+парите.

Информацията е съвсем прясна - върнахме се вчера.:)
 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, ACM каза:

На моменти се питам аз как точно излязох от Мексико :lol: Нито съм плащал някаква такса, нито са ми давали/взимали такъв отрязък, нито имам печат за напускане, нито дори видях подобен офицер :lol:

И аз не съм плащала никаква такса, а реално можеше спокойно да си се разходим дори и из Мексико.

Връзка към коментар
На 9/24/2017 в 2:51, Dani Magelan каза:

Не всички имаме ФБ. Радвам се, че е добре!

Е как, цяла тема имам за Централна Америка. Като цяло стоях два месеца в Мексико, а в момента съм в Гватемала, Lake Atitlan. Реших, че не е добре да съм в земетръсна зона, затова се преместих до вулканите ;) Иначе в момента пътувам- към Santa Cruz, където ще доброволнича един месец някъде. После обмислям Хондурас или Ел Салвадор. Стискайте палци да си намеря и платена работа по трасето!

FB- Milena Todorova :) 

4D6D4C33-C452-4B73-BF20-E1C99E6AA61F.jpeg

  • Харесвам 32
  • Шок 1
  • Браво 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 10/26/2017 в 10:05, ACM каза:

На моменти се питам аз как точно излязох от Мексико :lol: Нито съм плащал някаква такса, нито са ми давали/взимали такъв отрязък, нито имам печат за напускане, нито дори видях подобен офицер :lol:

Явно и аз съм успял да ощетя Мексико с 50€ , нито имах такса нито печат за напускане :biggrin:

Връзка към коментар
преди 2 часа, Traveller7 каза:

Явно и аз съм успял да ощетя Мексико с 50€ , нито имах такса нито печат за напускане :biggrin:

В момента не мога да го проверя, че пътувам, но имам спомен, че в цената на билетите на Аеромексико, таксата беше включена. Щом се върна ще го проверя и ще пиша.

 

Връзка към коментар

Явно, при някои АК е включена тази такса в цената на  билета,  при други не е. От Мадрид пътувахме с Evelop ,явно при тях не е.Защото в сайта им имаше написано ,  колко трябва да се плати.

Но пък, от Мексико за Куба не я плащахме, вероятно е била включена в билета на  Interjet. 

Просто, трябва да се проверява,като се тръгне натам.:))

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обикновено таксата е включена в цената на билетите на редовните авиокомпании, а не е включена в тези на чартърите. За нискобюджетните трябва да се провери допълнително. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 28.10.2017 г. в 16:29, mililia каза:

В момента не мога да го проверя, че пътувам, но имам спомен, че в цената на билетите на Аеромексико, таксата беше включена. Щом се върна ще го проверя и ще пиша.

 

Бях обещала да проверя дали по тази промоция в цената на билетите за Мексико е включена таксата за напускане на страната. В таксите се вижда такса напускане, така че пътуващите до Мексико по тази промоция, не би следвало да плащат допълнителна сума при тръгване.

 

image.png.91b5d16b45fa1ae14c90f258609fccb8.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 16/11/2017 в 13:09, mililia каза:

Бях обещала да проверя дали по тази промоция в цената на билетите за Мексико е включена таксата за напускане на страната. В таксите се вижда такса напускане, така че пътуващите до Мексико по тази промоция, не би следвало да плащат допълнителна сума при тръгване.

 

image.png.91b5d16b45fa1ae14c90f258609fccb8.png

Хм, при мен не включена тази такса. Летя до Куба през Мексико на 01.12. Може би защото е транзит и ако изляза от летището, тогава се заплаща тази такса?

 

Fare354.00 GBP1. Adult Passenger: x 2354.00 GBP
YR1.20 GBP1. Adult Passenger: x 21.20 GBP
Taxes76.80 GBP1. Adult Passenger: x 276.80 GBPAirport Tax38.60 GBPPassenger Service Charge Netherlands20.80 GBPSecurity Service Charge Netherlands17.40 GBP
 
 
Редактирано от mpetkov91
Връзка към коментар

Хм, струва ми се логично да не включват таксата за напускане на Мексико в транзитните билети.

 Обаче, Яничка, Цвети и Деси също пътуват транзит през Мексико и по-горе са написали, че таксата им е включена в цената на билета. Възможно е да има значение и времето за престой, ако е голямо само тогава да я има таксата.

В нашия билет изглежда, че таксата е включена, но пък стойността е 53 евро за двама човека, което също не ми се връзва.

Може да пишете на Аеромексико и да питате.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Вчера се върнах от Куба чрез тази промоция. Като цяло нямах проблеми - не са ми искали допълнителни пари или нещо подобно. Единственият проблем беше от Мексико до Хавана - имаше 3 часа и 45 минути забавяне на полета. Съответно в момента съм подал иск за 600е обезщетение, тъй като полета е от ЕС и над 3500 мили и с над 3 часа забавяне. Да видим дали ще ми го изплатят.

 

Иначе Куба е уникална страна, заслужава си посещението!

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , mpetkov91 каза:

от Мексико до Хавана - имаше 3 часа и 45 минути забавяне на полета

Под 4 часа са 300 евро на човек.

Не забравяй да им цитираш новостите:

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, macf1an каза:

Под 4 часа са 300 евро на човек.

Не забравяй да им цитираш новостите:

 

Ясно. Благодаря!

 

Where the delay is more than three hours but less than four hours, the operator may reduce those amounts by 50% (Article 7(2), Sturgeon [63]).

 

Все пак 300 е минимума май. Може би има възможност и за повече. Ще пиша ако имам някакъв успех.

Редактирано от mpetkov91
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. Може ли някой от вече пътувалите да сподели как стои въпросът с багажа?

В резервацията ми пише "1 standard bag INCLUDED"  предполагам става въпрос за чекиран багаж? Смятам да пътувам само с ръчен - някъде мерят ли го колко тежи? :unsure:

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 4.02.2018 г. в 22:58, lub4oo каза:

Здравейте. Може ли някой от вече пътувалите да сподели как стои въпросът с багажа?

В резервацията ми пише "1 standard bag INCLUDED"  предполагам става въпрос за чекиран багаж? Смятам да пътувам само с ръчен - някъде мерят ли го колко тежи? :unsure:

Ръчен не теглят. Чекиран  23 кг.Нашия беше 25 но нищо не казаха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами на нас ни теглиха ръчния багаж. Моят беше 11,5 кг., но направиха компромис. На Моника багажът беше 9 кг и предполагам, че за това бяха благосклонни. Ако сте с куфари и минете през чекиране на летището мерят багаж.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.