Прескочи до съдържание

*изтекла* Амстердам до Централна и Южна Америка от €136!


Препоръчани мнения

На ‎22‎.‎6‎.‎2017‎ г. в 19:48, mililia каза:

Нещо ново по тази тема?

Някой от експертите в областта да е чул какво се случва със закупените билети?

Надявам се, че всичко ще е наред, станаха почти 2 седмици :-)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 минути , Desi75 каза:

Надявам се, че всичко ще е наред, станаха почти 2 седмици :-)

За вас мисля, че няма да имате проблем.

Нас обаче ни засякоха. Билетите са си валидни, но ме притеснява при чекирането да не почнат да ни искат пари. Доста ми е неясна ситуацията. Рових из Интернет, но освен от канселираните още първия ден билети, няма други писания. Въобще не знам тези мексиканци каква реакция ще имат. Не канселират билетите, не пращат имейли за доплащане, а какво очакват да се случи, не знам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 42 минути , mililia каза:

За вас мисля, че няма да имате проблем.

Нас обаче ни засякоха. Билетите са си валидни, но ме притеснява при чекирането да не почнат да ни искат пари. Доста ми е неясна ситуацията. Рових из Интернет, но освен от канселираните още първия ден билети, няма други писания. Въобще не знам тези мексиканци каква реакция ще имат. Не канселират билетите, не пращат имейли за доплащане, а какво очакват да се случи, не знам.

За кога бяха вашите билети? Ние сме за началото на февруари.

Ще чакаме някой да каже как е минал полета :-)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , neuromancer каза:

Какво значи "засякоха ви", пък не са ви канселирали билета?

Ами, билетите си стоят потвърдени на сайта на Аеромексико. Обаче, където са Fare rules, вместо тях стои надпис There were problems retrieving the fare rules associated to your itinerary. Please Call us.

 

 

Естествено аз не се обаждам, но какво може да последва не знам. Така е вече седмица.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Деси, билетите са за 12-25 февруари. Има още доста време. Обаче отиваме в топ сезона за Юкатан и трябва да направя предварително някаква подготовка. Естествено ще чакаме още някой и друг месец, ама така или иначе поне място за спане ще трябва да подсигуря. Претеснява ме, че може да си стои така надписа и нито аз, нито те да направят нещо, но при тръгване да ни искат доплащане. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , mililia каза:

Ами, билетите си стоят потвърдени на сайта на Аеромексико. Обаче, където са Fare rules, вместо тях стои надпис There were problems retrieving the fare rules associated to your itinerary. Please Call us.

 

 

Естествено аз не се обаждам, но какво може да последва не знам. Така е вече седмица.

Е това значи, че са скрили правилата за тарифиране (там, дето е пишело, че не се дължи горивна такса). Силно се надявам да си имате разпечатка при покупката. Но не е ясно дали ще последва нещо...

Винаги може да резервираш хотели и подобни с право на отказ, само нонрефъндабъл избягвай.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , neuromancer каза:

Е това значи, че са скрили правилата за тарифиране (там, дето е пишело, че не се дължи горивна такса). Силно се надявам да си имате разпечатка при покупката. Но не е ясно дали ще последва нещо...

Винаги може да резервираш хотели и подобни с право на отказ, само нонрефъндабъл избягвай.

Аз купих билетите от сайта на Аеромексико и там в тарифата беше написано:

 

SURCHARGES:

IF INFANT WITHOUT A SEAT PSGR UNDER 2.

THERE IS NO FUEL SURCHARGE PER ANY PASSENGER.

OTHERWISE - ORIGINATING MEXICO -

FOR TRAVEL ON/BEFORE 30NOV16 FUEL SURCHARGE OF USD 189.00 WILL BE ADDED TO THE APPLICABLE FARE PER ANY PASSENGER.

ORIGINATING MEXICO -

FOR TRAVEL ON/AFTER 01DEC16 AND ON/BEFORE 10JAN17 FUEL SURCHARGE OF USD 209.00 WILL BE ADDED TO THE APPLICABLE FARE PER ANY PASSENGER. ORIGINATING MEXICO -

FOR TRAVEL ON/AFTER 11JAN17 FUEL SURCHARGE OF USD 189.00 WILL BE ADDED TO THE APPLICABLE FARE PER ANY PASSENGER.

ORIGINATING SPAIN -

FOR TRAVEL ON/BEFORE 30NOV16 FUEL SURCHARGE OF EUR 131.00 WILL BE ADDED TO THE APPLICABLE FARE PER ANY PASSENGER.

ORIGINATING SPAIN -

FOR TRAVEL ON/AFTER 01DEC16 AND ON/BEFORE 10JAN17 FUEL SURCHARGE OF EUR 151.00 WILL BE ADDED TO THE APPLICABLE FARE PER ANY PASSENGER. ORIGINATING SPAIN -

FOR TRAVEL ON/AFTER 11JAN17 FUEL SURCHARGE OF EUR 131.00 WILL BE ADDED TO THE APPLICABLE FARE PER ANY PASSENGER.

 

Това е тарифата за отиване, подобна е и за връщане.

 

Не ми е ок английския, но оставам с впечатление, че в тарифата си пише, че следва да се добавят горивни  такси. Просто при продажбата това не е направено в резултат на някаква грешка. Не мисля, че правилата са в моя полза. 

Говорихме си с Яничка и на сайта на Аеромексико и на нейния билет пишеше нещо подобно, но в тарифата от сайта от който тя е купила билета пък е пишело само че THERE IS NO FUEL SURCHARGE PER ANY PASSENGER.

 

Иначе естествено, че ще резервирам само с отмяна, но тази неяснота около билетите ме приетеснява леко.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен също в резервацията ми пише:  There were problems retrieving the fare rules associated to your itinerary. Please Call us.

 

По време на резервацията ми пишеше:  THERE IS NO FUEL SURCHARGE PER ANY PASSENGER.

 

Притеснява ме написаното от mililia, защото ако сложат 400$ за двете посоки допълнително на летището, ще бъде мега казано неприятно. Тогава няма да имам и избор освен да платя, ако откажат да ме качат на борда. Като цяло положението е доста объркано и започвам да се чудя как да процедирам и дали да не им се обадя да ми кажат какво да правя и ако ще ми бутат допълнителни такси, да се пробвам да ги канселирам, а ако откажат да мисля как мога да ги съдя от сега, защото има сериозна организация с хотели и полети до Амстердам, които ако отпаднат ще ми костват още доста.

Редактирано от mpetkov91
Връзка към коментар

Доколкото ми е ясна ситуацията, не е добра идея да се прави контакт с авиокомпанията на този етап. Това ще ги насочи към грешката, която са направили. А дори и сега да отговорят, че резервацията е ОК, това не е гаранция, че по-късно няма да си променят мнението.

Има ли хора с дати на пътуването тази година, които по-нататък да дадат feedback как са се развили нещата?

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Според мен, на тези на които на билетите са скрили Fare rules, вече са разбрали грешката. Още обаче не са решили какво да правят. При всяка вероятност при обаждане ще искат заплащане на горивната такса. Може да е опит, при който мине номера да си добавят таксата в цената. Обаче може и да предизвикате канселиране на билета.

Според мен, който предпочита да му канселират билета вместо да седи в неизвестност пред заплахата по късно да му искат  такси, може да се обади. Който обаче има здрави нерви е по-добре да чака.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Да мине номера и хората да си летят

Да откажат билетите автоматично и да върнат парите

Да кажат - платете си таксите, иначе няма да летите

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

На мен ми е по-интересно дали биха поискали плащането на таксата в последния момент. От една страна тогава хората ще са притиснати от обстоятелствата да платят, а от друга, ако е в рамките на двуседмичния срок преди полета, авиокомпанията ще трябва да плаща обезщетения, ако реши да канселира билета при отказ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
6 minutes ago, mililia said:

На мен ми е по-интересно дали биха поискали плащането на таксата в последния момент. От една страна тогава хората ще са притиснати от обстоятелствата да платят, а от друга, ако е в рамките на двуседмичния срок преди полета, авиокомпанията ще трябва да плаща обезщетения, ако реши да канселира билета при отказ.

Може ли малко повече информация за този двуседмичен срок?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , mpetkov91 каза:

Може ли малко повече информация за този двуседмичен срок?

Не се изразявам точно, защото реално обезщетение се полага, ако компанията отмени полет две седмици (ако не бъркам срока) преди датата на полета. В случая няма да е налице отмяна на полет, а канселиране на билет. Това няма да е по вина на пътника, а на авиокомпанията, защото тя не си е изчислила таксите на време. Резултатът за пътника е същият. На него са му причинени вреди, не е бил превозен от точка А до точка Б. Изключвам всичко друго. Това е малко мое тълкуване. Не съм чела обаче "Общите условия" на тази авиокомпания, та говоря доста наизуст. :)

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм сигурен, но това спокойно може да мине като канселиране заради неплатен билет, нямам представа от юридическата страна на въпроса.

Всъщност има още една възможност - те да си поискат парите или откажат билетите, и някои пътници да си държат на правата и в крайна сметка да летят. Случвало се е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен няма как да искат да се доплащат таксите, за нещо което са продали като промо билет без такса. Ако го направят съвсем спокойно може да ги съдим, а мисля че те го знаят това. Също така мисля, че още в същият ден са разбрали за грешка, защото за тези 2-3 часа е имало бая продадени билети. Аз пътувам септември и като имам информация ще пиша.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Не съм сигурен, но това спокойно може да мине като канселиране заради неплатен билет, нямам представа от юридическата страна на въпроса.

Всъщност има още една възможност - те да си поискат парите или откажат билетите, и някои пътници да си държат на правата и в крайна сметка да летят. Случвало се е.

Може и да си прав, но при условие, че имам потвърден билет с посочена разбивка на цената му и те са го продали на тази цена и са си мълчали еди-колко си месеца, без да ме уведомят за това, че са допуснали грешка, не ми се вярва тази теза да издържи

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Те може да се пробват, и да се предадат, ако им излезе някой насреща.

Аз следих отблизо една грешка тук, Royal Air Maroc пуснаха полети до Сао Пауло и имаше билети до Европа бизнес класа на цена като икономична с друга компания. Хората си накупиха, на билета пише "бизнес" и всичко точно. Правят онлайн чекин и получават места в икономична класа. Почва се звънене, оказва се че в Бразилия още няма офис, а един човек с мобилен телефон, и трябва да се говори с централния офис в Казабланка, откъдето казват "ми вие не може да очаквате да летите в бизнес класа на тая цена". Като резултат някои летели в икономична, други отказали билетите и само най-упоритите летели в бизнес класа.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Хората със закупени билети от Мадрид до някъде си, да си проверят билетите в Check my trip, както и на сайта на Аеромексико. Имам предвид да се проверят полетите дали ги има, а не билетите.

Нашият полет Канкун - Мадрид се оказа отменен по отсечката Мексико Сити- Мадрид.  Полетът ми на отиване не е отменен, но при него също има промяна, тъй като и там има стоп в Амстердам. Сега като гледам разписанието има само полети от и до Мадрид с два стопа в Амстердам и Мексико сити. Предполагам, че при полетите от  Амстердам няма промени, но си погледнете за всеки случай. Естествено уведомление за това нямаме. Така че искам-не искам се налага да контактувам с авиокомпанията. Вероятно ще се стигне до отмяна на билета. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 40 минути , mililia каза:

Хората със закупени билети от Мадрид до някъде си, да си проверят билетите в Check my trip, както и на сайта на Аеромексико. Имам предвид да се проверят полетите дали ги има, а не билетите.

 

Мерси, Еми! Нашите засега нямат промяна.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

При мен е същото от днес. Имам зкаупени за Амстердам - Хавана през Мексико.

 

Амстердам - Мексико и Мексико - Амстердам са със съобщения:

 

This flight is not available any longer. Please contact us to discuss alternative arrangements.

There was a schedule change (e.g. departure or arrival time) to this segment. Please contact us to confirm your arrangements.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.