Прескочи до съдържание

Дълго прекачване в Доха


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Предполагам, че въпроса, който задавам е дъвкан много из разните теми, но не мога да го открия в момента:

Полет с QR от София до Ентебе, Уганда (EBB) на Февр. 01, 2018. Има 14 ч. и 30 мин. престой в Доха, като не виждам да има други полети с по-малък престой (има по-скъпи варианти за същите полети). QR даваха ли безплатен хотел / виза / транспорт до хотела в такива случаи?

Последно какво е положението за визи за пътуващи с български паспорти? Безплатни на място ли са?

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 11 минути , FlyTraveler каза:

Предполагам, че въпроса, който задавам е дъвкан много из разните теми, но не мога да го открия в момента:

Полет с QR от София до Ентебе, Уганда (EBB) на Февр. 01, 2018. Има 14 ч. и 30 мин. престой в Доха, като не виждам да има други полети с по-малък престой (има по-скъпи варианти за същите полети). QR даваха ли безплатен хотел / виза / транспорт до хотела в такива случаи?

Последно какво е положението за визи за пътуващи с български паспорти? Безплатни на място ли са?

Ако билетът ти е в най-евтината промоционална класа (обикновено "О") не се полагат никакви безплатни екстри, независимо от продължителността на транзита.

 

Визата за българи вече е безплатна и се взима на място. Хотел можеш да си намериш за $20-$30 през ММТ. От летището до града и обратно върви удобен и евтин градски автобус. 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 50 минути , Георги Матеев каза:

Ако билетът ти е в най-евтината промоционална класа (обикновено "О") не се полагат никакви безплатни екстри, независимо от продължителността на транзита.

 

Визата за българи вече е безплатна и се взима на място. Хотел можеш да си намериш за $20-$30 през ММТ. От летището до града и обратно върви удобен и евтин градски автобус. 

Мерси за изключително точният отговор, Жорка!

 

 

Връзка към мнение
преди 59 минути , Георги Матеев каза:

От летището до града и обратно върви удобен и евтин градски автобус. 

Вероятно не е денонощен? Има ли таксита, които бихте ми препоръчали и има ли нелицензирани, които трябва да се избягват?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 20 минути , Diana Doncheva каза:

Вероятно не е денонощен? Има ли таксита, които бихте ми препоръчали и има ли нелицензирани, които трябва да се избягват?

Автобусите оперират близо 20 часа в денонощието. Освен ако не се пристига/тръгва между 23:30 и 04:00 сутринта друг транспорт не би бил нужен. Повече инфо има тук.

 

За такситата нямам точна информация, тъй като не съм ползвал лично, но огледай на горния линк и за тях.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, FlyTraveler каза:

разните теми

Това е темата, която ти трябва:

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно такситата, излизаш от летището, следвайки надписите Такси и отпред в колона ще видиш наредени зелени таксита - това са им официалните, работят само с пуснат брояч. Тъй като аз исках да договорим цена за 3 часа без да пуска брояча, но категорично ми отказаха, не можело да не го пускат. И в крайна сметка се качихме, обиколихме през нощта и за 2 часа и 30мин ни излезе около 60 долара. Имаше разни екземпляри, които още в самото летище ни приканваха за такси, но не исках да рискуваме с някоя копърка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@FlyTraveler пиши на Qatar Airways и те ще ти резервират хотел ако ти се полага. Правилото е до 72 часа преди полета трябва да си им писал. Иначе и на място става пазарлък, но отнема време. Ако имат мн.свободни стаи, дават и на евтини билрти вече. Но ти им пиши най-добре.

 

 Ако ще си взимаш сам - гледай около Souq Waqif, да са ти пеша основните неща, времето през февруари е супер приятно, даже леко прохладно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Включвам се за информация:

Като жертви на януарската катарска промоция имаме билети София - Хонг Конг за 1 ноември с престой на Доха от 1,05ч. След запитване от софийския офис ми отговориха, че времето за прекачване е достатъчно и добре организирано. Купих билетите мнооого изгодно. Преди 2 месеца времето за прекачване стана 55 минути. Приех. Преди няколко дни, без да съм получила нищо на имейл, виждам че полета е преместен с 20 часа и вместо да излети на 1.11-19,45 ч е преместен на 31.10 в 22.45 часа т.е. 21 часа престой в Доха.  Приех, защото имам много последващи резервации за хотели и самолетни билети. Но писах на катарците. В резултат имам ваучер за безплатно настаняване и храна :yahoo:. Така че искайте, нищо няма да загубите :rtfm:

 

Редактирано от mariya*
  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Боян Димитров
На 15/08/2017 в 8:24, Георги Матеев каза:

 

Визата за българи вече е безплатна и се взима на място. Хотел можеш да си намериш за $20-$30 през ММТ. От летището до града и обратно върви удобен и евтин градски автобус. 

1. Може ли пояснение, какво е MMT?

2. Ако самолета пристига в 23, какъв е шанса да сме се качим на последния автобус в 24

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 7 минути , Боян Димитров каза:

1. Може ли пояснение, какво е MMT?

2. Ако самолета пристига в 23, какъв е шанса да сме се качим на последния автобус в 24

www.makemytrip.com - обаче там вече трудно се намират подобни ниски цени.

 

Шансът е минимален, тъй като паспортен контрол и взимането на безплатна виза отнемат прилично дълго време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

www.makemytrip.com - обаче там вече трудно се намират подобни ниски цени.

 

Шансът е минимален, тъй като паспортен контрол и взимането на безплатна виза отнемат прилично дълго време.

В такъв случай, кой сайт е препоръчителен за търсене на нощувка в Катар?

Връзка към мнение

Впечатления от миналата седмица от паспортен контрол в Доха от около 5 сутринта. Влизането ми отне буквално не повече от 5-7 минути, всичко бе добре организирано. На излизане през деня беше още по-бързо. Очаквах огромни опашки и тегав процес, но действителността се оказа друга. 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Със страшна сила и рязко на 180 градуса променям мнението си за бърз граничен контрол на Доха. На последното влизане преди няколко дни около 11-12 вечерта бях на опашка с около 500-600 сладура предимно от Бангладеш и Филипини. По мои скромни изчисления не ми мърдаха 2-3 часа отвисяване. Всичко се размина само с 50 минути висене в крайна сметка. Така че всичко е въпрос на късмет каква опашка ще намерите. Добрата новина е, че са организирани, има ред и знаят как да се справят с тълпите. По мое мнение предвидете си поне час като минимум време за влизане.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря ти! Това много ме притеснява и направо се чудя с нашия стоп от 14 часа какво да правим. Хем ми се щеше да отидем за дзак, хем пък после трябва да сме 4 часа по-рано явно и ще сме с притеснение. Дали си заслужава, хич не ми е ясно. Но, хубав диапазон 5мин-2 часа. Какво толкова става бавно? Секюритито ли се моята? 

Връзка към мнение

Всичко зависи от това колко хора ще се изсипят, иначе на гишетата работят бързо. Не знам защо имаш повод за притеснения? 14 часа са много време и не знам какво планираш за тях - разглеждане на града, хотел, и т.н ? По кое време пристигаш? Като се има пред вид, че аз имах не повече от 8 часа и влязох и излязох и направих приличен престой при това чакане и опашки, твоите 14 часа направо ми се струват лукс откъм време :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Двуцветко каза:

Всичко зависи от това колко хора ще се изсипят, иначе на гишетата работят бързо. Не знам защо имаш повод за притеснения? 14 часа са много време и не знам какво планираш за тях - разглеждане на града, хотел, и т.н ? По кое време пристигаш? Като се има пред вид, че аз имах не повече от 8 часа и влязох и излязох и направих приличен престой при това чакане и опашки, твоите 14 часа направо ми се струват лукс откъм време :)

Нощно време е, по принцип си мислех хотел (ако не са супер скъпи) плюс разходка из града, пазара и така. Другия ми вариант е такси - трип за 2-3 часа, основно ми се разглежда soakа, да хапнем там, ако въобще работи нощно време, малка разходка по крайбрежната и о рано на летището. Там lounge за почивка. Не съм си избистрила концепцията, колкото повече чета, по-малко ми се избистря :). Ти какво препоръчваш? 

Връзка към мнение

Ако ми кажеш в колко точно пристигаш и в колко точно заминаваш, мога и да бъда по-полезен. Бях в подобна ситуация и времето го бях оптимизирал максимално, за да видя колкото си може повече неща като си бях оставил и малко аванс за всеки случай. Но доколкото те разбирам пристигаш късно вечер. От там едно такси до хотел около сука, ставате по-рано, разходка из сука. Аз лично бих отделил повече време за музея на ислямското изкуство, който е на пешеходно разстояние от сука. И от там бягаш за летище с такси.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз пристигнах около 23.30 ч. Настаних се в хотел. Сутринта спокойно закусихме и отидохме на разходка по крайбрежната и до сука. За съжаление беше петък и почти нищо не беше отворено. Едва към 12 ч. отвориха единични дюкянчета. Музеят го отваряха чак в 11.30 ч. В 13.30 взех такси за летище. И движението не беше натоварено, може би защото беше петък. Понеже бях вече чекирана и без багаж, директно на гранична проверка. Нямаше хора. Самолетът за София беше в 16 ч., така че поне 45 минути до час се мотах по летището. Дано съм била полезна.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 23 минути , luba_rizova каза:

Нощно време е, по принцип си мислех хотел (ако не са супер скъпи) плюс разходка из града, пазара и така. Другия ми вариант е такси - трип за 2-3 часа, основно ми се разглежда soakа, да хапнем там, ако въобще работи нощно време, малка разходка по крайбрежната и о рано на летището. Там lounge за почивка. Не съм си избистрила концепцията, колкото повече чета, по-малко ми се избистря :). Ти какво препоръчваш? 

Ако летиш с Qatar Airways и пътуването ти се осъществява до 30 Април, то имаш право на безплатен транзитен хотел (1 нощувка).

 

Можеш да си я резервираш директно от https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/plusqatar

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Ако летиш с Qatar Airways и пътуването ти се осъществява до 30 Април, то имаш право на безплатен транзитен хотел (1 нощувка).

 

Можеш да си я резервираш директно от https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/plusqatar

Мда, потвърдено работи. Изпратиха ми потвърдена резервация хората. Аз си запазих в Souq Waqif boutique Hotels image.php?nbf=starimage.php?nbf=starimage.php?nbf=starimage.php?nbf=starimage.php?nbf=star , най-вече заради удобното местоположение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 10.12.2017 г. в 14:20, Боян Димитров каза:

Мда, потвърдено работи. Изпратиха ми потвърдена резервация хората. Аз си запазих в Souq Waqif boutique Hotels image.php?nbf=starimage.php?nbf=starimage.php?nbf=starimage.php?nbf=starimage.php?nbf=star , най-вече заради удобното местоположение.

И аз  за него резервирах. Но, имам притеснение - писах на съпорта на сайта на катарците, да питам, че полета ми каца в 4.30 и ще съм в хотела сигурно към 6 ч. дали е проблем, те отговориха , че  няма проблем, но хотела е "subject of availability". Как да го разбирам при положение, че имам потвърдена резервация? Да не стане да отида и да ме върнат, че стаите са свършили? Абе... Тъпня. 

Редактирано от luba_rizova
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.