Прескочи до съдържание

Дълго прекачване в Доха


FlyTraveler

Препоръчани мнения

На 15.05.2018 г. в 21:57, ivooo каза:

   Няма засега. В Ал Маха напоследък е такава лудница че вече три пъти ме пращат в отсрещния салон .

Да Убер е истината в Доха. А разходката ще ти струва около час на паспортната проверка ( при късмет половин ) на излизане и толкова на влизане . 

Ако си платиш май беше 50 $ минаваш без опашка с частен придружител. 

И  пред мен стои въпроса / евентуално/ за оползотворяването на престой на летище Доха при полет до Ю.Корея-виждам,че са различни- около два ,четири,осем  и повече часа.Този от около 2 ч.ще ми стигне ли да хвана следващия полет?Ако реша да разгледам града ,осемчасовият ще бъде ли достатъчен?Не искам да съм като на тръни,че ще изпусна самолета и в двата случая.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Georgie каза:

И  пред мен стои въпроса / евентуално/ за оползотворяването на престой на летище Доха при полет до Ю.Корея-виждам,че са различни- около два ,четири,осем  и повече часа.Този от около 2 ч.ще ми стигне ли да хвана следващия полет?Ако реша да разгледам града ,осемчасовият ще бъде ли достатъчен?Не искам да съм като на тръни,че ще изпусна самолета и в двата случая.

Два часа са достатъчни за трансфер.

Осем часа между двата полета реално може да е около 4 часа в Доха - може да добиеш бегла представа за града за толкова време - така направих и аз. 🙂 

Ако искаш не само да гледаш, но и да посетиш нещо, то 8 часа не са много.

Лично аз бързо излязох и влязох на летището, но тук съм чела за големи опашки.

Друг голям минус за обиколката е липсата на място за съхранение на багаж, та си влачиш ръчния багаж с теб!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Mary каза:

Два часа са достатъчни за трансфер.

Осем часа между двата полета реално може да е около 4 часа в Доха - може да добиеш бегла представа за града за толкова време - така направих и аз. 🙂 

Ако искаш не само да гледаш, но и да посетиш нещо, то 8 часа не са много.

Лично аз бързо излязох и влязох на летището, но тук съм чела за големи опашки.

Друг голям минус за обиколката е липсата на място за съхранение на багаж, та си влачиш ръчния багаж с теб!

Обща представа за града ми е достатъчна.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 2 часа, Georgie каза:

Обща представа за града ми е достатъчна.:)

За мене обща представа без да си ял, пил и разходил в един град няма как да добиеш. Но ако идеята е да минеш с такси по забелижителностите и да ги заснемеш от прозореца - 8 часа ще ти стигнат. Реално , отдели си 3 часа за изход и вход. Летището с такси е на 15тина минути, за предпочитане Убер, т.е имаш едни 4-4.5 часа да се поразходиш. Бих те посъветвал за 2 часа да се разходиш из стария град и за 2 часа да отидеш до небостъргачите. Горе долу за това ще ти стигне времето, без да тичаш, с някой рефрешмънт тук таме. Като цени: такси до стария град е 25-30 лв, поне още 10-15 до небостъргачите, Убер ни взе 17 от небостъргачите и 2та пъти нямаше задръствания. Имаш вариант и да потърсиш човек да те вземе от летището и да те разведе по забелижителностите с такси, като ти спира за снимка на всяка. Така ще видиш повече неща на по-добра цена, но дори за мене е диво препускане. На твое място бих взел 2 часа престой или бих организирал пътуването с престой от 16-20 часа , с ползване на дискавър катар. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Georgie каза:

Обща представа за града ми е достатъчна.:)

Ето какво направихме ние:

От летището взехме автобус 777 до последната спирка - Перлата - там се помотахме, малко снимки и обратно, но не бих препоръчала да губите време за да ходите до там.

После кратък стоп при небостъргачите и отново с автобус 777 към стария град.

Там се разходихме из суковете, снимахме някои сгради отвън, че бяхме вечерно време, вечеряхме в един ресторант и после отново с автобус 777 към летището. 

Това сме го направили за малко повече от 4 часа на цена от малко по-малко от 5 долара на човек - купихме си карти за 24 часа за транспорта.

На мен времето не ми стигна за да видя всичко, което исках, но добих някаква представа за града.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря на всички-помогнахте да добия известно впечатление за тур до Доха!                                                                                                                        Всъщност,не се изразих ясно-целта ми ще бъде  ( евентуално ) да направя осемчасовия престой,ако толкова е времетраенето му,сравнително пълноценен.Ясно е,че не мога да очаквам много!:)Вероятността да се сблъскам с дълъг граничен контрол на влизане и излизане не ме радва изобщо,обаче.:)

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ето и моя въпрос за 1 млн :  Аз имам престой в Доха 8 часа - от 18.00 до 02.20 ч. Искам да се помотам поне до към 23.00 часа, но и да избегна чакане опашка на летището! На сайта на катарците има (знаете това) услуга за визи, обаче има и една отметка за адрес и телефон за контакт в Катар. Е - ние в хотел няма да отсядаме, както е видно от часовете ни... Има ли някакъв трик, или все пак да се редим на опашката ??!

Редактирано от Tisho
Връзка към мнение
преди 4 часа, Tisho каза:

Ето и моя въпрос за 1 млн :  Аз имам престой в Доха 8 часа - от 18.00 до 02.20 ч. Искам да се помотам поне до към 23.00 часа, но и да избегна чакане опашка на летището! На сайта на катарците има (знаете това) услуга за визи, обаче има и една отметка за адрес и телефон за контакт в Катар. Е - ние в хотел няма да отсядаме, както е видно от часовете ни... Има ли някакъв трик, или все пак да се редим на опашката ??!

Аз не разбрах добре въпроса. 

Няма как да избегнете опашките, ако има такива. 

Виза не е необходима. 

Ние имахме същия престой и съм писала какво успяхме да видим. 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Mary каза:

Давай пак. 😊

Добре !

 Значи - това просто обикновен паспортен контрол (като на всеко летище примерно в ЕС) ли е, или отделно от него се редиш и на друга опашка, където да ти ударят печат в паспорта че можеш да напускаш летището ?! Което при условие, че няма визи би било доста странно ...!

 Надявам се сега да е по- ясно 😉

Връзка към мнение
преди 3 минути , Tisho каза:

Добре !

 Значи - това просто обикновен паспортен контрол (като на всеко летище примерно в ЕС) ли е, или отделно от него се редиш и на друга опашка, където да ти ударят печат в паспорта че можеш да напускаш летището ?! Което при условие, че няма визи би било доста странно ...!

 Надявам се сега да е по- ясно 😉

Само на едно място се редиш. 

Понякога няма голямо струпване на хора, но може и да има, та ще прецените на място с колко време ще

разполагате реално. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
22 minutes ago, Tisho said:

Добре !

 Значи - това просто обикновен паспортен контрол (като на всеко летище примерно в ЕС) ли е, или отделно от него се редиш и на друга опашка, където да ти ударят печат в паспорта че можеш да напускаш летището ?! Което при условие, че няма визи би било доста странно ...!

 Надявам се сега да е по- ясно 😉

Обикновен паспортен контрол за напускане на летището е. Не трябва да ходиш на специално място, просто следваш табелите за изход. На въпросния паспортен контрол ще ти залепят в паспорта 1 лепенка с баркод, която всъщност ти е визата и по спомен е с валидност 6 месеца. Не е необходимо да правиш нищо допълнително. Аз съм чакал 1 час на въпросния паспортен контрол, но не е задължително и при теб да е така, така че давай смело. Отиди до музея на ислямското изкуство, където има страхотна гледка по тъмно към частта с небостъргачите, има и парк, в който вечер правят нещо като пазарче с храни, които приготвят и сувенири/ не съм сигурен дали е постоянно там/. След това, ако имате време отидете и се разходете по souk-а , който също е много приятен за разходка. Там също има и заведения, в които може да седнете да вечеряте.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Един бърз въпрос относно посещение на Доха. На 20 Септември кацаме в 03:20 и излитаме за Бали в 17:10. В това време искаме да разгледаме града, но не знам какво да направим с багажа, който ще имаме. Големите куфари ще летят направо за Бали, така че тях няма какво да ги мислим, но въпреки това не ми се разхожда и с ръчен багаж цял ден? Има ли къде да оставим куфарите на летището по време на престоя или всеки си носи ръчния багаж с него?

Връзка към мнение

 

6 hours ago, stanislavpp said:

 

https://bagbnb.com/

 

Предполагам ще е полезен на някого !

Обаче няма Доха... :banned:

 

И според отговор в tripadvisor- няма.

 

Тук пък пише друго...

 

В сайта на летището информацията се свежда до това: Baggage lockers are available for passenger's convenience when going to the toilets. They can store their baggage safely in a well equiped storage facility. Please check baggage locker availability with our staff before using.

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

В сайтът на летището в Доха пише следното:

 

Цитат

Do not follow the signs to ‘Arrivals’. If you wish to exit the airport please approach the transfer desks for assistance (map)

Някой, който е правил самостоятелно посещение на града за няколко часа би ли споделил информация как става това? Трябва ли да тръгна към Пристигащи или трябва да си вляза в зоната за трансфери и от там да поискам информация как да напусна летището?

Връзка към мнение
1 hour ago, П.Кръстев said:

В сайтът на летището в Доха пише следното:

 

Някой, който е правил самостоятелно посещение на града за няколко часа би ли споделил информация как става това? Трябва ли да тръгна към Пристигащи или трябва да си вляза в зоната за трансфери и от там да поискам информация как да напусна летището?

Трябва да извадите виза от гише "Миграции". То беше някъде надолу, питайте на "Информация" /точно преди проверката на багажа за слизане в зоната с магазините и за гейтовете/. Имайте предвид, че може да има опашка и да почакате за получаването на визата, нищо, че е безплатна - при нас беше около час. След това от това гише се излиза извън летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 17.08.2018 г. в 11:39, П.Кръстев каза:

Един бърз въпрос относно посещение на Доха. На 20 Септември кацаме в 03:20 и излитаме за Бали в 17:10. В това време искаме да разгледаме града, но не знам какво да направим с багажа, който ще имаме. Големите куфари ще летят направо за Бали, така че тях няма какво да ги мислим, но въпреки това не ми се разхожда и с ръчен багаж цял ден? Има ли къде да оставим куфарите на летището по време на престоя или всеки си носи ръчния багаж с него?

Когато последно се интересувах(преди няколко месеца) - нямаше къде да се остави багажа на летището, затова силно бях редуцирала ръчния багаж и с раницата обикаляхме. Пак не е комфортно, но с куфарче съвсем не става.

Шкафчетата пред тоалетните не са достъпни при излизане от летището - реално от самолета се насочваш директно към изхода, а не към трансферния коридор.

Не знам дали можеш първо да влезеш в летището по трансферния коридор и след това да излезеш от там.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Когато последно се интересувах(преди няколко месеца) - нямаше къде да се остави багажа на летището, затова силно бях редуцирала ръчния багаж и с раницата обикаляхме. Пак не е комфортно, но с куфарче съвсем не става.

Шкафчетата пред тоалетните не са достъпни при излизане от летището - реално от самолета се насочваш директно към изхода, а не към трансферния коридор.

Не знам дали можеш първо да влезеш в летището по трансферния коридор и след това да излезеш от там.

Т.е. като слезем от самолета директно се насочваме към "Arrivals", а не към "Transfers" ? Иначе и ние ще сме с раници и така ще обикаляме.

Връзка към мнение
преди 55 минути , П.Кръстев каза:

Т.е. като слезем от самолета директно се насочваме към "Arrivals", а не към "Transfers" ? Иначе и ние ще сме с раници и така ще обикаляме.

Така направихме ние. Не знам дали ще е лесно излизането после, ако се насочите към Трансфер. 

Връзка към мнение
преди 18 часа, Mary каза:

Така направихме ние. Не знам дали ще е лесно излизането после, ако се насочите към Трансфер. 

При нас не е вариант защото кацаме в 03:30 през нощта. Искаме да посетим бизнес салона и да напуснем летището към 08:00 сутринта, такс че ще трябва да пробваме първо да влезем в трансферната зона.

Връзка към мнение

В трипадвайзър ме посъветваха да се насоча директно към Пристигащи, защото май нямало да може да напусна трансферната зона.  Звънях на кол центъра на Hamad International Airport, от където ми казаха, че няма да има проблем да вляза, да посетя бизнес салон и след това да изляза отново към пристигащи след няколко часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. Да попитам - чета следното на сайта на Qatarairways

 

DISCOVER QATAR TRANSIT TOURS

 
Turn your transit at Hamad International Airport into an incredible experience in Qatar by signing up for one of our daily excursions.Discover Qatar, in association with Qatar Tourism Authority, hosts a tours desk in the transit zone for booking on arrival at the desk.If your transit is more than 5 hours, you can join a city tour or desert adventure, and enjoy a fantastic Doha excursion before connecting to your final destination.

This is the perfect opportunity to explore this Arabian treasure!
 
Не мога да разбера - като слезем от самолета да се насочим към транзитната зона ли? При това положение май няма да сме минали паспортен контрол? А виза кога, къде ще ни сложат?
 
Намерих и това като инфо, но пак не ми става ясно 🙂 
Transit Tours bookings are non-refundable and non-amendable under any circumstances.Tours are bookable by passengers in possession of a pre-approved Transit or Tourist visas or passengers who are eligible for visa on arrival. Passengers from 80 countries are now eligible for visa-free entry and can book Discover Qatar Transit Tours. Click here for visa information
Редактирано от Eva eva
Връзка към мнение
преди 15 минути , Eva eva каза:

Не мога да разбера - като слезем от самолета да се насочим към транзитната зона ли? При това положение май няма да сме минали паспортен контрол? А виза кога, къде ще ни сложат?

А каква е целта?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.