Прескочи до съдържание

Дълго прекачване в Доха


FlyTraveler

Препоръчани мнения

преди 4 часа, frequent_flyer каза:

От всички хотели в програмата, Westin ми се струва може би един от най-луксозните. Попитах ги за pick-up от летището - цената е 100 QAR на посока. С това инфо може да се ъпдейтне закаченият пост. 

 

Не споменаха за такса за ранен чек-аут - казаха само, че рецепцията е 24-часова.

 

 

 

 

Някой има ли идея с такси каква би била цената?

Връзка към мнение
преди 8 часа, Carrie каза:

Някой има ли идея с такси каква би била цената?

Преди две години, цената с такси от/до центъра на Доха беше около 40-50 раила (според това как се спазариш).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В сайта на Убер можеш да въведеш маршрута си и ти излиза очаквана ориенторовърчна цена - от летището до монумента Перла ми се показа цена около 25-30 QAR за най-ниския клас кола. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Uber ви трябва интернет. С автобуса е 10 риала в двете посоки, билетите се купуват от шофьора. Автобусът до и от центъра е 777. Като се качите, кажете на шофьора,че искате двупосочен. Движат се на 20-ина минути и са до около полунощ.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Понеже не съм ползвала никога Убер и ми е много интересно как става разпознаването на колата / шофьора, ако поръчам транспорт от летището до хотела? Струва ми се като мисията невъзможна, ако трябва да го търся из терминала къде е спрял 😃

Връзка към мнение
преди 53 минути , iliana_t каза:

Понеже не съм ползвала никога Убер и ми е много интересно как става разпознаването на колата / шофьора, ако поръчам транспорт от летището до хотела? Струва ми се като мисията невъзможна, ако трябва да го търся из терминала къде е 😃

.Като зададеш данните от къде да те вземат и накъде отиваш системата започва да търси шофьор който е  най близко до теб.След това когато някой шофьор е потвърдил че ще вземе твоя курс излиза картинка под формата на крък с лицето на шофьора(но не винаги),името му ,цвета на колата ,каква марка е колата и номера,а също и цената

Ти като включиш location на телефона то автоматично излиза твоето местоположение.

Също има опция да изпратиш съобщение на шофьора който ще те вземе.Има възможност и да ти се обади.

Трябва ти интернет!

Редактирано от Nevena
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Планирам началото на ноември пътуване до Кейптаун, има няколко варианта до там. И на отиване и на връщане ще имам над 10 часа престой в Доха. И в двата варианта кацам в 18:05 местно време там. Имам ли право на хотел и как и къде да разбера?  За визата вече прочетох,че няма такава ,което ще ми позволи да поразгледам.

Връзка към мнение
преди 24 минути , adriano1 каза:

Планирам началото на ноември пътуване до Кейптаун, има няколко варианта до там. И на отиване и на връщане ще имам над 10 часа престой в Доха. И в двата варианта кацам в 18:05 местно време там. Имам ли право на хотел и как и къде да разбера?  За визата вече прочетох,че няма такава ,което ще ми позволи да поразгледам.

Към момента за да имаш безплатен хотел, трябват 12 часа престой. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, adriano1 каза:

А как стои въпроса с ваучерите за храна?

Нямам представа за такива ваучери.

Ние като сме имали дълги престои излизаме навън и ядем някъде в Доха.

 

Връзка към мнение
13 hours ago, Mary said:

Към момента за да имаш безплатен хотел, трябват 12 часа престой. 

@Mary, мисля, че говорите за различни неща. Хотела, за който трябват 12ч е от туристическата им кампания Qatar stopover и вече не е безплатен напълно, а 23 usd за 4*  хотел и 28USD за 5 звезден (не че това не е страшна оферта). Катар, както и други компании при по-дълги престои предлагат безплатен хотел, като в случая условието е да няма друг полет с по-къс престой от 8 часа(мисля, че толкова беше последно). Има обаче различни условия като категория на билета, цената му и др. които могат да ти ги кажат от катар само. @adriano1 най-добре звънни на кол центъра им в Катар или им прати имейл. От офиса в София може и да не успеят да ти отговорят, но не не пречи да пробваш и тях. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 28.06.2019 г. в 19:34, patilana каза:

 

Летище Hamad  струва 16 милиарда долара. Все ще има интересни и за вас места в него. Не се отчайвайте. 

 

Летищетто е пълна скука, летял съм 4-5 пъти от там. Това че са изсипани милярди не го прави интересно, важи май и за Доха същото 🙂

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, имам въпрос:

И на отиване, и на връщане, имаме по почти 14ч престой в Доха. Мога ли да букна хотел (с економи сме) за през деня? Не, че ми пречи да дремя и на летището, но ако може да се изкъпем, освежим и разгледаме града междувременно, защо не? 

Връзка към мнение
преди 1 час, Djulka каза:

Здравейте, имам въпрос:

И на отиване, и на връщане, имаме по почти 14ч престой в Доха. Мога ли да букна хотел (с економи сме) за през деня? Не, че ми пречи да дремя и на летището, но ако може да се изкъпем, освежим и разгледаме града междувременно, защо не? 

Можете, ама по-добре да си букнете тур (предлагат се и безплатни при трансферни полети) и да разгледате Доха, щом сте за през деня.  Освен това при престой над 8 часа по принцип ви се полага хотел - можете да отидете на трансфер деска за това или предварително да пишете на авиолинията за по-сигурно.

 

Джулка, ти да не си Джулиана Гани? 🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Аз нали все гледам отдалече да организирам всичко, за да ми е спокойно, та докато чакам да ми отговорите, направо си букнах хотел. 😊 Благодарение на безценните ви съвети, се ориентирах за трансфери, ранни чек-ини и т.н. Благодаря, че отделяте от времето си, за да споделяте опита си. 😊

П.С. Ужас! С Джулиана Гани нямам дори далечна прилика (и слава Богу!) 😂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Happy_Traveler каза:

Можете, ама по-добре да си букнете тур (предлагат се и безплатни при трансферни полети) и да разгледате Доха, щом сте за през деня.  Освен това при престой над 8 часа по принцип ви се полага хотел - можете да отидете на трансфер деска за това или предварително да пишете на авиолинията за по-сигурно.

 

Джулка, ти да не си Джулиана Гани? 🙂

Аз пък го чета Дюлка.

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , ECC каза:

Аз пък го чета Дюлка.

На латиница j не е ю, нито и, а освен това, в паспорта ми така са го написали - Djulia, което, спрямо бг транскрипцията, би следвало да е изписването на латиница на името Джулия. Извинявам се за спама, просто исках да поясня. ☺️

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Не спирам да ви следя ,и получих съвети за нощна самостоятелна разходка в Доха ,но кацаме в 22.30 и до сутринта когато излитаме в 7.05 всеки ми обяснява че града спи ,та затова след тази увертюра 🙂 да ви попитам в ORIX hotel има и зона за релакс ,мога ли да резервирам предварително и изобщо как се влиза там ,бил ли е някой ??

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Искам да похваля хотелът "Fraser Suites Doha" от програмата QR Stopover.

Предлагат безплатен транспорт от/до летище, никакви проблеми с ранно/късно чекиране. Не се изисква доплащане.

Извозването до летище не е 24 часа, затова прикачам разписанието. Необходимо е предварително да се направи резервация за предпочитания час.

Моят опит от престоя ми с тях е буквално за няколко часа сън през нощта, но ги препоръчвам горещо заради:

- чиста и просторна стая и баня

- бърз WiFi в стаята и лобито

- бързо обслужване от персонала на рецепция

- 13 мин от летището без трафик (може да достигне до 30-35 мин с трафик)

- стаите са оборудвани с малка кухня и посуда за готвене

- на първа линия и няколко минути пеша до Музеят на ислямската култура и пътеката за разходка Корниш

 

IMG_0440.JPG.248bc6f8e6baf9911a7b6c17df682b94.JPG

 

IMG_0442.thumb.JPG.484c990153acee9fa43d6c4872889179.JPG

 

IMG_0441.thumb.JPG.3dca50611d4a9679a60bc8fdda2f0986.JPG

 

IMG_0439.JPG.5e2ba075ec705d92be3e213af81d7ac0.JPG

 

IMG_0438.JPG.9e7726e72e40f960fffdc15d519ad592.JPG

 

Гледка от стаята, за да покажа близостта до Музеят

DSC08682.JPG.1ad6f380142a5d0193839d821fc2312e.JPG

 

Airport Shuttle Bus.pdf

 

Бих искала да помоля някой модератор, ако е възможно да се добави името на хотела към закачения списък на Cybersimo като изпробван и работещ вариант от списъка на QR. 🙂 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Здравейте, дали може да ми отговорите колко време отнема от слизането на самолета в Доха до изхода например? Полетът ни каца в 18:05 Pm и искаме да вземем тур за града с Discover Qatar. Но техния тур започва в 20Pm, и искат туристите един час по рано на  Discover Qatar Transit Tours desk (located at concourse A, towards Gate A4) ?

С една дума има ли шанс за 55 минути да слезем от самолета, минем проверка и пристигнем пред гишето на Discover Qatar Transit Tours desk? 

 

Връзка към мнение
26 minutes ago, smitzeva said:

Здравейте, дали може да ми отговорите колко време отнема от слизането на самолета в Доха до изхода например? Полетът ни каца в 18:05 Pm и искаме да вземем тур за града с Discover Qatar. Но техния тур започва в 20Pm, и искат туристите един час по рано на  Discover Qatar Transit Tours desk (located at concourse A, towards Gate A4) ?

С една дума има ли шанс за 55 минути да слезем от самолета, минем проверка и пристигнем пред гишето на Discover Qatar Transit Tours desk? 

Според мен ще успеете без проблем. И ние бяхме 1 час по-рано, но висяхме пред гишето. И 20-30 минути по-рано да отидете не е проблем. Проверката се минава след това, при вас ще е към 20:05 примерно, всички записани на тура заедно с гида минават паспортния контрол и гидът ги чака след това. 

26 minutes ago, smitzeva said:

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Eva evaБлагодаря, а заслужава ли си тура, или по добре да си вземем отделно такси/ubder за разходка в града?

Относно хотели по програмата qatar stopover - направих резревация за Holiday Inn Doha - The Business Park , излезе 41 лв двойна стая. Имаме 10ч и 20 мин престой в Доха, но писах на qatar-ците и казаха че щом билета започва с "157" - да действам.

Връзка към мнение

Относно хотели по qatar stopover програма - нашия престой е 10ч 20 мин и направих резервация за Holiday Inn Doha - The Business Park. Излезе 41 лв двойна стая.  Имат и безплатен шатъл до летището между 6 и 00:05 хотел летище, 07-01 летище хотел. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 25 минути , alex0001 каза:

Дайте идея какво да правим от 21:45 до 07:10 в Доха на връщане от Малдивите?До колкото разбрах не ни се полага хотел на летището.

В тази тема сме дискутирали разни възможности.

Има достатъчно евтини хотели и ако искате да починете добре, можете да си резервирате сами хотел.

Друг вариант е да си наемете такси и да се разходите с него из града, ако не сте го правили преди.

И разбира се, винаги можете да си намерите място и да подремнете на летището - има т.нар. "тихи стаи", но и да си намериш място в тях е трудничко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.