Прескочи до съдържание

Дълго прекачване в Доха


FlyTraveler

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Eva eva каза:

Да направим тур из Доха 🙂  Имаме 8 часа престой.

 

https://discoverqatar.qatarairways.com/qa-en/transittourstemp/

Буквате си тура и го правите.

Преди време беше безплатен, сега вече се плаща. Тогава не трябваше виза, защото реално не се движите самостоятелно.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Eva eva каза:

Да, ще букнем тура, но не разбрах като слезем от самолета и накъде точно да се насочим 🙂

Надявам се да се включи някой, който реално е правил тура.

Но не се притеснявайте - ако не получите по-подробни указания с букването, винаги можете да попитате на летището.

Ще видите служител още на излизане от ръкава/вратата и друг служител на мястото, където се отделят транзитните и напускащите летището.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виза не ви трябва.

Не съм била на тура, но...

Като слезете от самолета пътувате дълго с автобус. Стоварват ви пред една врата и след нея се качвате с ескалатор на втори етаж. После тръгвате по дълъг коридор и стигате до дълго и широко помещение с кабинки. Там се редите на опашка, като сте насочвани от служители на летището. Ние минахме за около 20 мин. Нямаше други освен от нашия полет. Иначе помещението е голямо и предвидено за много хора. Там ви проверяват паспортите, слагат печат и ви изпращат по живо по здраво. След това си следвате хората или табели за изход и транзит, и стигате до нови служители. Тук се разделят транзитните пътници от тези, които искат да влязат в страната. Транзита е на ляво, а вие сте направо. Пак показвате паспорти. След това са багажните ленти. Чейнджбюрото и намиращия се в едно помещение с него Discover... са след лентите, срещу вас, вляво, на отсрещната стена. Предполагам, че там трябва да покажете ваучерите си и да ви упътят. Поне чейнджа работи денонощно и там можете да попитате.

Ако не ги видите, не берете грижа. След като излезете от цялата тази зона - пристигащи, срещу вас ще се спуснат представителите на хотелите и всички други нечии служители, имащи отношение към туристите. Предполагам, че се ориентират по цвета на кожата, защото докато чакахме около 15 мин нашия трансфер, наблюдавах как те не пропуснаха нито един бял пътник, без да се представят. Съответно, вие се представяте на човека с табелка discover... и нещата се случват.

И другите менячници на пари в общите части на изхода поделят офисите с Дискавъра.

Туризмът е приоритет на тази държава и макар, че има какво да учат,  на организация са се  научили.

Няма страшно!

 

 

 

Редактирано от patilana
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Имам въпрос, свързах с безплатните хотели по програмата +Qatar  - букнах и имам confirmed email от Катарците. Трябва ли да получа някакъв мейл/ваучер от самия хотел?

Връзка към мнение
3 minutes ago, Ивайла said:

Имам въпрос, свързах с безплатните хотели по програмата +Qatar  - букнах и имам confirmed email от Катарците. Трябва ли да получа някакъв мейл/ваучер от самия хотел?

Не, само ваучера от Катарците ти трябва 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Аз се надявам да пиша на правилното място ,защото дълго търсих ,но не откривам нощни турове за Доха а полета ни е с престой от 23.30ч до 6.55 ч ,някой с алтернатива и предложения за такъв престой .Ще бъда благодарна защото за първи път ще съм на това летище .

Връзка към мнение
На 6.02.2019 г. в 10:07, Andriana Simeonova каза:

Аз се надявам да пиша на правилното място ,защото дълго търсих ,но не откривам нощни турове за Доха а полета ни е с престой от 23.30ч до 6.55 ч ,някой с алтернатива и предложения за такъв престой .Ще бъда благодарна защото за първи път ще съм на това летище .

Няма нощни турове, а по това време няма и градски транспорт, така че враинтите ви са или да обикаляте с такси, или да поспите на летището. В Доха има Quiet rooms с удобни кресла, на които да подремнете, но понякога е предизвикателство да се намери свободно място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 7.02.2019 г. в 14:25, chandni каза:

Няма нощни турове, а по това време няма и градски транспорт, така че враинтите ви са или да обикаляте с такси, или да поспите на летището. В Доха има Quiet rooms с удобни кресла, на които да подремнете, но понякога е предизвикателство да се намери свободно място.

Може и с Uber да се обикаля. Взима се от летището през Uber app, казваш къде искаш да обикаляте и после те връщат на летището 🙂 .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
13 minutes ago, Yavor said:

Може и с Uber да се обикаля. Взима се от летището през Uber app, казваш къде искаш да обикаляте и после те връщат на летището 🙂 .

Благодаря ,все е нещо

 

On 2/7/2019 at 2:25 PM, chandni said:

Няма нощни турове, а по това време няма и градски транспорт, така че враинтите ви са или да обикаляте с такси, или да поспите на летището. В Доха има Quiet rooms с удобни кресла, на които да подремнете, но понякога е предизвикателство да се намери свободно място.

Аз се надявам да пиша на правилното място ,защото дълго търсих ,но не откривам нощни турове за Доха а полета ни е с престой от 23.30ч до 6.55 ч ,някой с алтернатива и предложения за такъв престой .Ще бъда благодарна защото за първи път ще съм на това летище .

Връзка към мнение

Здравейте, 

 

Някой знае ли дали с престой от 7 часа в Доха имаме право да излизаме извън летището и изобщо за 7 часа може ли да се види нещо или по-добре да си стоим в летището и да си чакаме полета? Престоя ни е навръщане от Банкок. 

Банкок - Доха, с пристигане в 09:20 сутринта и Доха - София с час на тръгване в16:45ч. 

Редактирано от tsvet
Връзка към мнение
преди 45 минути , tsvet каза:

Здравейте, 

 

Някой знае ли дали с престой от 7 часа в Доха имаме право да излизаме извън летището и изобщо за 7 часа може ли да се види нещо или по-добре да си стоим в летището и да си чакаме полета? Престоя ни е навръщане от Банкок. 

Банкок - Доха, с пристигане в 09:20 сутринта и Доха - София с час на тръгване в16:45ч. 

Може да се възползвате от безплатният City tour, ако има свободни места.

Regular tour timings

Tour name  Your start time Your onward flight departure must be
Tour 1  08:00 After 13:00
Tour 2  10:00 After 15:00
Tour 3  15:00 After 20:00
Tour 4 18:00 After 23:00
Tour 5 20:00 After 01:00
Tour 6 21:00

After 02:00

 

Екскурзиите са достъпни за всички пристигащи, които разполагат с минималното време за престой 5 часа. Повече детайли за екскурзиите.

Редактирано от Kalina0109
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 12.02.2019 г. в 11:04, Kalina0109 каза:

Може да се възползвате от безплатният City tour, ако има свободни места.

 

"Безплатният" тур от доста време вече не е безплатен... 🙂 Иначе си го има, да.

Цитат

Enrich every step of your transit through Doha and enjoy an amazing tour in our charming city from 75 QAR

Moreover, If your transit is more than 5 hours*, you can take a journey to the heart of the desert and enjoy a real desert adventure, or experience the beautiful city of Doha in the privacy of your very own chauffeur-driven car with prices starting from 250 QAR*.

 

Връзка към мнение
преди 7 часа, tsvet каза:

Благодаря, @Kalina0109уви не се класираме за тези турове, тъй като пристигането ни в Доха е в 09:20ч.  

тоест се класирате за този от 10:00?

по принцип няма визи, тоест може да си излезете, да се разходите както ви харесва, с автобус или такси и да си хванете следващия полет

Виж тази тема: 

 

 

Връзка към мнение

Визи няма , ама опашки има . Едва ли ще успеят за 10:00.

Можете просто да свиете вдясно след изхода на пристигащи, да продължите по коридора, докато излезете от сградата и да вземете градски автобус  777, който ще ви разведе из града. Картите за него ги продава шофьорът. Цената е за цял ден - 20 пари. Можете да слизате и да се качвате колкото си искате. Има спирка на пазара/ Музея за ислямско изкуство/ монумент Перла. След това да продължите покрай Залива и да стигнете до Ситито. Разстоянието не е малко. Може и обратно да го направите. После обратно към летището. 

Стига да не пътувате през летните месеци няма да имате неприятни обедни температури. 

Редактирано от patilana
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@neuromancer писах до организаторите на туровете и ми потвърдиха, че няма да имаме възможност да се присъединим към групата за 10:00ч. 

 

@patilana - Благодаря! Надявам се, че за около 3 часа ще успеем поне да разгледаме Ситито. 

Връзка към мнение

@tsvet Ние бяхме с автобус 777. Не знам кои месеци планувате тази обиколка, но ако е между Май и Септември бих ви препоръчал да си стоите на летището.

 

1. Времето ви е малко, автобусът не е много редовен, ние го чакахме повече от 20 мин на спирката. 

2. Жегата е невероятна, при нас в 07:30ч (20 Септември) беше 35-6 градуса с много висока влага. Просто не се дишаше навън. Постоянно търсехме къде да се скрием. Обиколихме около Souq Waqif и после просто дочакахме автобуса на спирката и направихме пълна обиколка с него като наблюдавахме Доха през прозореца.

 

07:00 Минахме през имиграция, 12:00 бяхме обратно на летището. Вие ще имате по-малко време.

 

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

@П.Кръстев Ще бъдем в Доха на 19ти Март, та надявам се няма да е толкова неприятно топло по това време. Започвам да се разубеждавам, че ще успеем да се върнем навреме към летището, ако излезем.

Предполагам, че пристигайки в 9:20 сутринта, докато излезем от летището вече ще е след 10:00ч. и с този нередовен транспорт рискуваме да си изпуснем полета, а много ми се искаше поне sightseeing да направим. 

Връзка към мнение
преди 16 минути , tsvet каза:

@П.Кръстев Ще бъдем в Доха на 19ти Март, та надявам се няма да е толкова неприятно топло по това време. Започвам да се разубеждавам, че ще успеем да се върнем навреме към летището, ако излезем.

Предполагам, че пристигайки в 9:20 сутринта, докато излезем от летището вече ще е след 10:00ч. и с този нередовен транспорт рискуваме да си изпуснем полета, а много ми се искаше поне sightseeing да направим. 

Aко имате голямо желание вижте в колко часа ще излезете от летището и преценете. 14:45 трябва да сте обратно на летището, 10:30-10:45 според мен ще сте излезли от него.

Като премахнем пътуването и чакането на автобус, ще останат едни чисти 2 часа поне, които може да използвате да се разходите през пазарчетата и да видите Камилите. Времето със сигурност ще е по-приятно Март месец. 🙂 

 

Винаги може да хванете спешно такси ако видите, че нещо се обърква.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Благодаря за съветите! Ще поискам един последен ☺️ - С какво да стигнем до пазарчетата и Камилите? Автобус или такси е по-добрия вариант и в ценовия диапазон има ли голяма разлика? 

Връзка към мнение
преди 16 минути , tsvet каза:

Благодаря за съветите! Ще поискам един последен ☺️ - С какво да стигнем до пазарчетата и Камилите? Автобус или такси е по-добрия вариант и в ценовия диапазон има ли голяма разлика? 

За таксита не знам, някой ако е ползвал може да каже какви са цените. 

Автобусът спира на 5 минути от  Souq Waqif, там са и камилите. Ето карта. Дневния билет е 20 QAR (около 10 лв)

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Ако ползвате официалните таксита Karwa taxisare - цената е около  25 реала/ 7 долара до града, ако ползвате другите - около 10 реала/ 3 долара, без задръствания. Uber taxi  също има.

http://uber-tarifi-doha-qa.ubertarif.ru/

Връзка към мнение
На 12.02.2019 г. в 10:19, tsvet каза:

Здравейте, 

 

Някой знае ли дали с престой от 7 часа в Доха имаме право да излизаме извън летището и изобщо за 7 часа може ли да се види нещо или по-добре да си стоим в летището и да си чакаме полета? Престоя ни е навръщане от Банкок. 

Банкок - Доха, с пристигане в 09:20 сутринта и Доха - София с час на тръгване в16:45ч. 

Миналата година, септември месец, като се прибирахме от Ханой, имахме 7.40 ч. престой в Доха. Искахме (4 приятели) да излезем и да си направим нощна разхода из Доха. Отидохме на immigration и говорих с някакъв, който ми се видя шефче. Обясних му, че ще излезем, вземем Uber, ще се разходим и ще се върнем за следващия полет, и че нямаме резервация за хотел. Човекът каза, че няма проблем и да минем да ни поставят визите. Като отидохме за визите, една от дамите на гишето се заяде 🙂 и каза, че не можело да излизаме, защото имаме по малко от 8 часа до следващия полет. Аз, разбира се, казах, че сме проверили предварително и посочих човека, с когото говорих. Тя пак продължи нещо да мрънка, а аз извиках този човек, който ми приличаше на шефче. Те двата нещо си казаха на техния език и дамата с неохота ни издаде визите 🙂 .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.