Прескочи до съдържание

Дълго прекачване в Доха


FlyTraveler

Препоръчани мнения

On 11.02.2018 г. at 9:40 PM, luba_rizova said:

И аз  за него резервирах. Но, имам притеснение - писах на съпорта на сайта на катарците, да питам, че полета ми каца в 4.30 и ще съм в хотела сигурно към 6 ч. дали е проблем, те отговориха , че  няма проблем, но хотела е "subject of availability". Как да го разбирам при положение, че имам потвърдена резервация? Да не стане да отида и да ме върнат, че стаите са свършили? Абе... Тъпня. 

Няма причина да се притесняваш. Аз пристигах в хотела в 7ч сутринта и си ме настаниха веднага, бях в Intercontinental, но едва ли има особена разлика. Обслужването на Катарците като цяло е на много високо ниво- същото важи и за партньорите им. Толкова искат да настигнат ОАЕ и Дубай, че правят всичко за да спечелят западни инвеститори и да докарат туристи....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам полет през Юни и явно не ме хваща промоцията.

Може ли някой който хвърля боб:lol: да каже дали има шанс да го удължат или след това идва висок сезон и едва ли....

Връзка към мнение
Преди 1 час, Oshko каза:

Аз имам полет през Юни и явно не ме хваща промоцията.

Може ли някой който хвърля боб:lol: да каже дали има шанс да го удължат или след това идва висок сезон и едва ли....

На кафе като гледам показва че има шанс, ама боба все пак е по-точен , та ... не ми вярвай ;)

  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
3 hours ago, Oshko said:

Аз имам полет през Юни и явно не ме хваща промоцията.

Може ли някой който хвърля боб:lol: да каже дали има шанс да го удължат или след това идва висок сезон и едва ли....

Имай предвид, че в условията пише, че трябва да букнеш полета като отделни отсечки в посоката, в която искаш да се възползваш от безплатния хотел например, ако искаш на отиване към Сингапур избираш мулти трип и правиш полетите:

София-Доха след това Доха-Сингапур и 3-та отсечка Сингапур-София. Така обаче ти се оскъпява билета с 50-60 евро (поне при мен беше така).

До сега тази промоция я удължаваха няколко пъти, като нищо пак ще го направят. Не съм убеден обаче, че ако имаш купен полет, който не е разделен така на отсечки ще може да се възползваш от промоцията. Питай на телефона на Катар за по-сигурно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хъм, че моя билет не е на отсечки, струва ми се, София-Доха - Сидни-Доха-Лондон, ама го зададох София-Сидни-Лондон,   може би това, че последната отсечка е Лондон, а не София ме е вкарало в промоцията? Така или иначе, като се купи билета, ще се провери, дано я удължат наистина. 

Редактирано от luba_rizova
Връзка към мнение
преди 18 минути , Jorro каза:

Имай предвид, че в условията пише, че трябва да букнеш полета като отделни отсечки в посоката, в която искаш да се възползваш от безплатния хотел например, ако искаш на отиване към Сингапур избираш мулти трип и правиш полетите:

София-Доха след това Доха-Сингапур и 3-та отсечка Сингапур-София. Така обаче ти се оскъпява билета с 50-60 евро (поне при мен беше така).

До сега тази промоция я удължаваха няколко пъти, като нищо пак ще го направят. Не съм убеден обаче, че ако имаш купен полет, който не е разделен така на отсечки ще може да се възползваш от промоцията. Питай на телефона на Катар за по-сигурно.

Аз не намерих това условие . Пише само че билета трябва да е с транзитен стоп в Доха.

 

Връзка към мнение
16 minutes ago, funny said:

Аз не намерих това условие . Пише само че билета трябва да е с транзитен стоп в Доха.

 

Такова беше условието, когато аз правих резервацията миналата година лятото. Даже бях питал съпорта им, трябва да се разтърся по имейлите. В момента и аз не видях да го има това условие, което е добре.

Връзка към мнение
На ‎2‎/‎20‎/‎2018 в 4:17, sasho каза:

Благодаря за споделеното в тази тема!! Аз също се възползвах--ще имам 7 часов престой през ноща в Доха.

Много рано се зарадвах...Написаха ми че за тази промоция са необходими 12 или повече часа престой и ми анулираха резервацията.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

И аз имам 7 часа през нощта през Юни, явно промоцията не ме хваща, освен това май няма смисъл да излизам от летището за толкова време.

Хотелът в транзитна зона е скромните 300$ за нашето четиричленно семейство, салоните са по 55$ на човек. Миналата година спах в една от техните тихи стаи, което беше голямо разочарование, не знам кой проектант ги е измислил да има детски кът до всяка от тях(проверих две), където играят деца по всяко време на денонощието, наистина по всяко, а тези стаи не са преградени до тавана, а стените им са само до някъде и реално са отворени към целия шум. Отделно се поддържа температура, която си иска направо зимно яке или спален чувал...

Някакви идеи за тихо местенце?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Oshko каза:

И аз имам 7 часа през нощта през Юни, явно промоцията не ме хваща, освен това май няма смисъл да излизам от летището за толкова време.

Хотелът в транзитна зона е скромните 300$ за нашето четиричленно семейство, салоните са по 55$ на човек. Миналата година спах в една от техните тихи стаи, което беше голямо разочарование, не знам кой проектант ги е измислил да има детски кът до всяка от тях(проверих две), където играят деца по всяко време на денонощието, наистина по всяко, а тези стаи не са преградени до тавана, а стените им са само до някъде и реално са отворени към целия шум. Отделно се поддържа температура, която си иска направо зимно яке или спален чувал...

Някакви идеи за тихо местенце?

Дайнерс ?

Деца до 5 години са безплатно. Има и Family Room. 

A Maha е салона и цената му принципно е 45 $

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, Oshko каза:

Някакви идеи за тихо местенце?

В летището има кресла, а също така и диванчета обозначени като Quiet Area, или Family Area. 

Аз откъртих на едно от тях до сутринта. Нямаше смисъл да се размотавам до хотел за толкова време. Иначе Radisson Blu е около 66 евро на вечер. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 2/19/2018 в 11:30, funny каза:

На кафе като гледам показва че има шанс, ама боба все пак е по-точен , та ... не ми вярвай ;)

Правилно гледаш на кафе :) Промоцията е удължена, вече важи за цялата година.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Oshko каза:

Правилно гледаш на кафе :) 

Чудех се дали да взема кафе машина на сбирката, ама при така създалите се обстоятелства - джезве ще трябва да е :biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
На 12/10/2017 в 14:31, ivooo каза:

  Не само че работи ами ако сте двама може да си спретнете 2 нощувки с всеки един от билетите . Потвърдено м.11

Как се получава? С всеки един от билетите букваш единична стая за различни дни и после в нея спите двамата, защото тя реално си е двойна?

 

Връзка към мнение
преди 7 часа, Oshko каза:

Как се получава? С всеки един от билетите букваш единична стая за различни дни и после в нея спите двамата, защото тя реално си е двойна?

 

Всъщност с всеки билет си букнах студио и бяхме в 5 звездно студио с котлонче , миялна и т.н.  Даже не съм мислил за размера на стаята нито съм чел какво ми се полага .

Това което не съм преставал обаче е да ги псувам заради променения полет и липсата на известие за това .  Тук съм писал .

Редактирано от ivooo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров

Първа нощувка вкъщи, веднага след безплатната в хотела в Катар. Наистина няма смисъл да се притесняваш. Souq Waqif имат 9 сгради из центъра. Мене ме ъпгрейднтнаха в най-хубавата от тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имайте предвид, че хотелите се сменят от време на време, така, че ако си харесате някой, не чакайте. И обратното, може да изчакате няколко дни или повече и да видите дали няма да се появи някой нов. В моят случай се появиха 2 нови, които ги нямаше преди няколко дни, от друга страна Souq Waqif го няма за моите дати, а той е с доста добра локация. Но да не намираме кусури на харизан кон, все ще се "примирим" я с Westin, я с Intercontinental, Hilton или Marriott :lol:

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, Oshko said:

Имайте предвид, че хотелите се сменят от време на време, така, че ако си харесате някой, не чакайте. И обратното, може да изчакате няколко дни или повече и да видите дали няма да се появи някой нов. В моят случай се появиха 2 нови, които ги нямаше преди няколко дни, от друга страна Souq Waqif го няма за моите дати, а той е с доста добра локация. Но да не намираме кусури на харизан кон, все ще се "примирим" я с Westin, я с Intercontinental, Hilton или Marriott :lol:

хахах определено. Между другото аз спах в Интерконтинентал и останах много доволен. Настаниха ме още като пристигнах в 7ч сутреинта ,стаята ми беше със страхотна гледка към небостъргачите , вечер беше просто приказка. Някой от колегите ми даже ги ъпгрейднаха към апартаменти.Имат басейн на покрива, който също е приятен за разхлаждане. На 5 мин пеша е от мола, където може да хапнете нещо от food court-a или да си напазарувате в огромния Карфур.  Съвет:  Искайте стаята Ви да гледа посока залива/мола , защото стаите от другата страна гледат към пустинята и не е толкова впечатляващо .....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
On 2/23/2018 at 11:04 PM, sasho said:

Много рано се зарадвах...Написаха ми че за тази промоция са необходими 12 или повече часа престой и ми анулираха резервацията.

Странно. През месец ноември миналата година се възползвахме от безплатен хотел на връщане от Пекин, а престоят ни беше 8 часа. И то без никакви предварителни резервации, просто решихме да проверим на място. И слава богу, че не знам какво щях да правя- на отиване едва издържах, но беше 7 часа и не ни се полагаше такава екстра. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Боян Димитров
На 8/15/2017 в 9:27, Diana Doncheva каза:

Вероятно не е денонощен? Има ли таксита, които бихте ми препоръчали и има ли нелицензирани, които трябва да се избягват?

Таксито в този град се казва Убер. Сваляш си приложението от апп стора и единственото, което трябва да си намериш е интернет да си го викнеш. Около 2 пъти по-евтино е от кое да е такси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Mary каза:

Някой оставял ли е багаж на летището за да се поразходи из Доха преди следващия полет? Става дума за ръчен багаж.

Къде? Цена?

Прочетох във форум, че  Ал Маха, дайнърс салонът, имал малки багажни клетки. Иначе на летището няма такива за пътници.

Пред тоалетните има някакви, но те били за обслужващия персонал. На сайта на летището пък пише, че могат да се използват преди посещение на тоалетните:

Baggage lockers are available for passenger's convenience when going to the toilets. They can store their baggage safely in a well equiped storage facility. Please check baggage locker availability with our staff before using.

 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Mary каза:

Някой оставял ли е багаж на летището за да се поразходи из Доха преди следващия полет? Става дума за ръчен багаж.

Къде? Цена?

   Няма засега. В Ал Маха напоследък е такава лудница че вече три пъти ме пращат в отсрещния салон .

Да Убер е истината в Доха. А разходката ще ти струва около час на паспортната проверка ( при късмет половин ) на излизане и толкова на влизане . 

Ако си платиш май беше 50 $ минаваш без опашка с частен придружител. 

Редактирано от ivooo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.