Прескочи до съдържание

Дълго прекачване в Доха


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Връщаме се от Виетнам на 25.03 и имаме вече запазен хотел за нощувка ,но се чудя чекираният багаж ще трябва ли да го мъкна с нас ,или може да си остане там?Попрочетох темата ,но не разбрах.Ако има значение кацаме на обяд на 25.03 и излитаме за България на 26.03 сутринта.

Връзка към мнение
преди 1 час, magimei каза:

Връщаме се от Виетнам на 25.03 и имаме вече запазен хотел за нощувка ,но се чудя чекираният багаж ще трябва ли да го мъкна с нас ,или може да си остане там?Попрочетох темата ,но не разбрах.Ако има значение кацаме на обяд на 25.03 и излитаме за България на 26.03 сутринта.

Аз направих същото с връщане от Виетнам миналия месец. Багажите се чекират до София, така че няма да го изкарат в Доха. Можеш да потвърдиш и на чек-ин-а като тръгваш от Виетнам.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам дълъг престой в Доха от 14часа/ кацане в 16, 40ч и излитане в 7,30ч на другия ден/ . Мога ли да взема някаква екскурзия. Бях чела за безплатни такива. За такъв престой нямам виза нали или пак се взема транзитна. Някой които е ходил наскоро да ми каже з й за застраховката,  изисквали се допълнително, специално за Катар.За хотела как се резервира през stopover. Той се купува заедно  със самолетния билет ли?

Връзка към мнение

Може ли някой да ми каже каква е процедурата за безплатното настаняване и транспорт в Доха? Не сме излизали от летището там и бих предпочела по-дълъг престой и разходка из града. 

 

Обърква ме разликата в условията на български и английски. Аз гледам да тръгнем в 8 сутринта/ 7 вечерта от Ханой до Доха. И при двата варианта полет от Доха до София с под 8 часа престой няма. Обаче...ако става въпрос за полет от Виетнам до София, има опция да тръгнем в 1:40 през нощта от Ханой и да отлетим за София с под 2 часа престой. Това не ни устройва като ден за пристигане и като цена, но ако се броят всички полети на тази дата от начална до крайна точка, няма да отговорим на условията за настаняване. 

 

image.png.d4c86a6c485d55eb4cf83d13bd6f1d24.png

 

"  This service may be available if all the following conditions apply
-     There is no connection of less than eight hours available
-     The transit time in Doha is between eight and 24 hours; "

 

"Тази услуга се предлага безплатно от авиокомпанията, ако са налице следните условия:

Авиокомпанията няма полет за датата на пътуване от точката на тръгване до избраната дестинация, при който транзитният престой в Доха е по-малък от осем часа;
Полетът, резервиран от Вас, е с транзитен престой в Доха по-голям от 8 часа и по-малък от 24 часа;
Резервацията не включва полети до или от Кувейт (KWI) или Маскат (MCT)."

 

https://www.qatarairways.com/bg-bg/hia-hamad-international-airport/transit-accommodation.html?iid=ALL53419810???

Връзка към мнение
преди 51 минути , Lindt каза:

Може ли някой да ми каже каква е процедурата за безплатното настаняване и транспорт в Доха? Не сме излизали от летището там и бих предпочела по-дълъг престой и разходка из града. 

 

Обърква ме разликата в условията на български и английски. Аз гледам да тръгнем в 8 сутринта/ 7 вечерта от Ханой до Доха. И при двата варианта полет от Доха до София с под 8 часа престой няма. Обаче...ако става въпрос за полет от Виетнам до София, има опция да тръгнем в 1:40 през нощта от Ханой и да отлетим за София с под 2 часа престой. Това не ни устройва като ден за пристигане и като цена, но ако се броят всички полети на тази дата от начална до крайна точка, няма да отговорим на условията за настаняване. 

 

image.png.d4c86a6c485d55eb4cf83d13bd6f1d24.png

 

"  This service may be available if all the following conditions apply
-     There is no connection of less than eight hours available
-     The transit time in Doha is between eight and 24 hours; "

 

"Тази услуга се предлага безплатно от авиокомпанията, ако са налице следните условия:

Авиокомпанията няма полет за датата на пътуване от точката на тръгване до избраната дестинация, при който транзитният престой в Доха е по-малък от осем часа;
Полетът, резервиран от Вас, е с транзитен престой в Доха по-голям от 8 часа и по-малък от 24 часа;
Резервацията не включва полети до или от Кувейт (KWI) или Маскат (MCT)."

 

https://www.qatarairways.com/bg-bg/hia-hamad-international-airport/transit-accommodation.html?iid=ALL53419810???

Не може да ползвате безплатно настаняване при наличието на първия полет с късия престой. Нощувките в Доха не са скъпи, вече има и метро до летището така, че да стигнете бързо и лестно. Ако неискате метро на пристигане може да ползвате само официалните таксита на летището, които са с цени горе-долу София. На връщане може да ползвате Uber,който е по-евтин или някой от местните такси апове. 

преди 11 часа, ZORI каза:

Имам дълъг престой в Доха от 14часа/ кацане в 16, 40ч и излитане в 7,30ч на другия ден/ . Мога ли да взема някаква екскурзия. Бях чела за безплатни такива. За такъв престой нямам виза нали или пак се взема транзитна. Някой които е ходил наскоро да ми каже з й за застраховката,  изисквали се допълнително, специално за Катар.За хотела как се резервира през stopover. Той се купува заедно  със самолетния билет ли?

 

Има безплатна виза, която представлява един баркод, който ти лепят на паспортен контрол. Не е необходимо да правиш нищо просто отивате на паспортен контрол, ще ви питат за колко часа сте и ако имате над 7ч между полетите ще ви издадат виза. После за екскурзиите вече не са безплатни, буквата се от същия портал, от който и нощувките, ако отговаряте на условията на а програмата да нямате по-къса връзка в същия ден

https://www.qatarairways.com/en-au/offers/europe/qatar-stopover.html

За резервацията Ви трябва номер на билета издаден от катарците. 

Не ти трябва задължителна застраховка, никой никъде не ти я и търси. Това беше по ковидно време мисля условие и отдавна го няма.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

ами просто по тълкуването на правилата (без да съм искал безплатните услуги на практика), ако първия полет е с престой 2 часа значи има полет с по-малък престой и не отговаряш на условията, това, че на теб не ти харесва часа няма значение. Ако е само за някои дати и избереш дата, в която няма такъв къс престой ще може да се възползваш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

  

Преди 1 час, Lindt каза:

Може ли някой да ми каже каква е процедурата за безплатното настаняване и транспорт в Доха? Не сме излизали от летището там и бих предпочела по-дълъг престой и разходка из града. 

 

Обърква ме разликата в условията на български и английски. Аз гледам да тръгнем в 8 сутринта/ 7 вечерта от Ханой до Доха. И при двата варианта полет от Доха до София с под 8 часа престой няма. Обаче...ако става въпрос за полет от Виетнам до София, има опция да тръгнем в 1:40 през нощта от Ханой и да отлетим за София с под 2 часа престой. Това не ни устройва като ден за пристигане и като цена, но ако се броят всички полети на тази дата от начална до крайна точка, няма да отговорим на условията за настаняване. 

 

 

 

Нямате право на хотел, точно по тази причина - гледа се дали в деня на заминаване има връзка <8 часа. В случая има. На мен са ми отазвали и при по-дълга връзка (9ч) - даването на хотел не било задължително, имало изключения.

 

Ако искате да разгледате Доха - няма никакъв смисъл да вземате полета в 19 - той ще е около полунощ в Доха, докато излезете от летището ще е станало 1. Такси - 20-25 минути до Доха, и то ако няма големи опашки за таксита и сте в града в 1:30.  Метрото е до 12, няма вариант да го хванете, освен в четвъртък и петък евентуално (когато е до 1)

Полета за София е в 7:30, т.е. най-късно 5:30 трябва да тръгнете към летището. Остават ви едни 4 часа  - нито има какво да видите, нито ако идете да спите в хотел ще си починете много.

Аз го правих това упражение миналия месец, само защото исках да се возя с А380 на дългия полет, иначе винаги кратката връзка, дори да е по-скъпа. Все пак и на летището ще има разходи някакви, ако се седи по-дълго.

 

Предвид разписанието на полета на катарците от/до София - на връщане или избирате най-късата връзка (до 2ч), или най-дългата  (>18-ч), за да може да разгледате.

Транзитните турове вече не са безплатни - около 30 евро е цената, а и последния е в 23ч. Букват се от тук: https://www.discoverqatar.qa/transit-tours/

На отиване по-има смисъл да се прави упражнението, тъй като полета от София е в  Доха в 18:15, и може да направите един бърз тур до сука и крайбрежието за 3 часа и да хванете някоя от връзките около за дестинацията, които са между 1 и 3 сутринта.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.