Прескочи до съдържание

Дълго прекачване в Доха


FlyTraveler

Препоръчани мнения

преди 19 минути , FlyTraveler каза:

Да де, ама кой заминаващ ще си остави багаж в касетка? Те трябва да имат някаква таргет група тези касетки. Опитвам се просто да си сглобя схемата в главата.

Аз съм виждала само един тип шкафчета за багаж - пред една-две тоалетни бяха - логиката е за да си оставиш вътре багажа и да влезеш спокойно в тоалетната.

Други клетки за багаж не съм намирала. В заминаващи са.

Може и да се променили нещата последната половин година.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Mary каза:

Аз съм виждала само един тип шкафчета за багаж - пред една-две тоалетни бяха - логиката е за да си оставиш вътре багажа и да влезеш спокойно в тоалетната.

 

 

Сега стоплих логиката - някой да не ми напикае багажа, ако вляза с него в мъжката тоалетна и го оставя до писоарите. 🙂🙂🙂 Или пък да не го вкарва човек със себе си в кабинката и да се налага да го прегръща докато се мъчи. 🙂🙂 🙂 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 3 часа, Jorro каза:

Винаги може да слезеш с метрото и на връщане при необходимост да си хванеш такси в едната посока или автобус( не съм сигурен в колко часа беше последния) . 

Може и с Убер наобратно. Ние понеже не си купихме карти, ползвахме wifi-to на costa, за да си го поръчаме. 

Връзка към мнение
преди 1 час, FlyTraveler каза:

Много ти благодаря за подробната информация. И снимки си сложил даже. Аз просто не си падам особено по спа, а на това отгоре да давам и 50 долара... 🙂  Ако не изляза с метрото или с тура на авиокомпанията, ще дремя и ще се угоявам в столовата. 🙂🙂 

   И аз не бих стоял на басейна за 50$ , но реших че за някой от тайно четящите може да е полезно .  Мерси за информацията за метрото . Кофти е че пак трябва да се виси по около час на излизане и влизане  . Пак за 50 $ има бърз коридор без чакане на опашката  🙂  . Иначе за водата е точно така . Изсипваме я и минаваме с празните бутилки . После навсякъде има чешми за пълнене .  Нас досега не са ни спирали за това , че излизаме за кратко .  Багаж няма къде да се остави освен с някоя шаманска магия :lol: .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , ivooo каза:

  Иначе за водата е точно така . Изсипваме я и минаваме с празните бутилки . После навсякъде има чешми за пълнене .  Нас досега не са ни спирали за това , че излизаме за кратко .  Багаж няма къде да се остави освен с някоя шаманска магия :lol: .

Номера с празните шишета и аз го праткикувам по различни летища. Идеята ми я даде @Oshko в пост преди няколко години. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
3 hours ago, Shlosera said:

Аз лично всеки път, ама наистина всеки път, когато минавам транзитно през летище Хамад откривам, че като кацаш от София има паспортна проверка. Това за да стигна до транзитната зона, от където последния път хванах полет до Сингапур, а предпоследния до Хонг Конг. Минавам проверката и после изтривам това събитие от дългосрочната памет, до слеващия път. За настоящето пътуване, обаче помня и няма да забравя. Сега се мъча да се сетя имаше ли проверка, когато пътувам от Манила, откъдето е всяко мое връщане. 

Да не се бъркаш със скенерите за проверка на багажа? Паспортна проверка не се минава, а само сканиране на багажа и ти хвърлят течности над 100мл , ако носиш с теб в ръчния багаж. Паспортния контрол е при излизане от секюрити зоната - т.е влизане в държавата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, FlyTraveler каза:

Нямам представа дали е писано тук и дали знаете, но отскоро метрото в Доха стига и до международното летище Хамад. Пас за цял ден е 10 риала (около 2.40 евро). Работи до 23:00 ч. 

Аз съм вземал такси и съм правил около 3 часа обиколка на града и по принцип съм приключил с тази дестинация, но при това положение се чудя дали да не се поразходя от 19:00 до 23:00 ч. с метрото, вместо да кеся 7 чАса в Орикс Лаундж и да се изкушавам да ям и да пия от нямане какво друго да правя. 🙂🙂   Все пак е зима и няма да е жега навън.

Единствено ме възпира до някаква степен идеята да търкалям 12 кила фото техника из града. На летището няма нещо от сорта на гардероб за оставяне на багаж или касетки, нали?

 

В Oryx Lounge има място за оставяне на багажа. Намира се точно до рецепцията. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Yavor каза:

В Oryx Lounge има място за оставяне на багажа. Намира се точно до рецепцията. 

А как може да се използва за да си оставиш багажа и да излезеш на разходка из Доха?

Връзка към мнение
В момента, Mary каза:

А как може да се използва за да си оставиш багажа и да излезеш на разходка из Доха?

Отиваш до Oryx Lounge, казваш им, че ще ползваш багажното и ще излезеш на разходка в Доха за известно време, и после ще дойдеш да си вземеш багажа. Показваш им бординг карта и дайнърса, за да те чекират, и готово. После излизаш от транзитната зона, отиваш на паспортна проверка, минаваш и се отправяш към Доха я с убер, я с такси, я с градски транспорт. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Yavor каза:

Показваш им бординг карта и дайнърса, за да те чекират, и готово

Така не ти ли тече времето за ползване на лоунджа или там няма ограничение за време? Защото аз планирам след обиколката на града да си вляза и да го ползвам реално до полета.

Връзка към мнение
преди 4 минути , bobole4e каза:

Така не ти ли тече времето за ползване на лоунджа или там няма ограничение за време? Защото аз планирам след обиколката на града да си вляза и да го ползвам реално до полета.

Никога не съм имал никакво ограничение за влизане и излизане от бизнес салона. Веднъж даже, или съм се прибирал от Япония, или от Хонг Конг, след кацане отидох до лаунджа, оставих си ръчния багаж в багажното, взех едно душче, пийнах кафенце, и излязох да се мотам из Доха. Върнах се на летището, отидох отново в лаунджа да се взема багажа, като преди това пак взех душче, кафенце, малко сладичко и така за следващия полет до Софето.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Yavor каза:

Никога не съм имал никакво ограничение за влизане и излизане от бизнес салона. Веднъж даже, или съм се прибирал от Япония, или от Хонг Конг, след кацане отидох до лаунджа, оставих си ръчния багаж в багажното, взех едно душче, пийнах кафенце, и излязох да се мотам из Доха. Върнах се на летището, отидох отново в лаунджа да се взема багажа, като преди това пак взех душче, кафенце, малко сладичко и така за следващия полет до Софето.

В салона в Катар ограничението е 3 часа. Наложи се да прекарам една нощ там и съответно ми чекираха картата още един път след първите 3 часа. Може би е вариант да се говори на рецепция възможно ли е второто чекиране да се направи чак като дойдеш да си вземеш багажа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , CarpeDiem каза:

В салона в Катар ограничението е 3 часа. Наложи се да прекарам една нощ там и съответно ми чекираха картата още един път след първите 3 часа. Може би е вариант да се говори на рецепция възможно ли е второто чекиране да се направи чак като дойдеш да си вземеш багажа.

В края на септември и началото на октомври ходих до Занзибар и на връщане имах 7 часа престой през нощта, който, разбира се, изкарах в бизнес салона. Дори си бях легнал във family room, където, по някое време, някой дойде да ме събуди, за да ми каже, че тази стая е за family with children, а аз му отговорих "Let me know when they come and I'll leave the room" и пак си заспах. В тази стая така и не дойдоха семейства с деца. И така си поспах до полета за Софето. Не са ми чекирали картата два пъти. 

 

Колкото и време да съм стоял в бизнес салона никога не са ми чекирали картата два пъти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Yavor каза:

В края на септември и началото на октомври ходих до Занзибар и на връщане имах 7 часа престой през нощта, който, разбира се, изкарах в бизнес салона. Дори си бях легнал във family room, където, по някое време, някой дойде да ме събуди, за да ми каже, че тази стая е за family with children, а аз му отговорих "Let me know when they come and I'll leave the room" и пак си заспах. В тази стая така и не дойдоха семейства с деца. И така си поспах до полета за Софето. Не са ми чекирали картата два пъти. 

 

Колкото и време да съм стоял в бизнес салона никога не са ми чекирали картата два пъти.

Това е супер, но не е гаранция, че при останалите ще е така. Винаги може да се пробва, но е хубаво човек да е подготвен и за другия вариант. Доста салони имат ограничение за престой, при мен беше ноември месец, и служителят дойде да ни каже когато изтекоха първите часове. Аз по същия начин не бях прочела, че се иска хотел за да влезна в Катар до вечерния полет, но ето че ми го поискаха и изгубих излишно време и нерви. Понякога може би е въпрос на късмет и служител, нямам идея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , CarpeDiem каза:

Аз по същия начин не бях прочела, че се иска хотел за да влезна в Катар до вечерния полет, но ето че ми го поискаха и изгубих излишно време и нерви. Понякога може би е въпрос на късмет и служител, нямам идея.

Излизал съм на разходка в Доха дори и без резервация за хотел, но явно съм попадал на читав служител, за да ме пусне.

Връзка към мнение
преди 6 минути , CarpeDiem каза:

Това е супер, но не е гаранция, че при останалите ще е така. Винаги може да се пробва, но е хубаво човек да е подготвен и за другия вариант. Доста салони имат ограничение за престой, при мен беше ноември месец, и служителят дойде да ни каже когато изтекоха първите часове. Аз по същия начин не бях прочела, че се иска хотел за да влезна в Катар до вечерния полет, но ето че ми го поискаха и изгубих излишно време и нерви. Понякога може би е въпрос на късмет и служител, нямам идея.

Аз само предполагам (без да знам), че може би трябва човек да има по-дълъг престой, за да искат резервация за хотел. За 8 часа примерно, какъв хотел...

Връзка към мнение

На мен са ми искали за   5 часа престой преди две години. Показах си бордната карта, помолих се , усмихнах се и ни пусна. Някакво изискване е, не е въпрос  на заяждане. Просто на някои служители не им се занимава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 5.01.2020 г. в 12:47, CarpeDiem каза:

Искам да предупредя, че при около 14 часа дневен престой, на паспортна проверка отказаха да ме пуснат да вляза в Катар, защото нямам хотел. Принудих се от летището да запазя най-евтиния възможен хотел в booking, за да мога да покажа резервация. Не си платих хотел от Катарските авиолинии, тъй като прецених, че искаме да разгледаме повече и последните часове да уплътним в салона. Оказа се грешка, реално можеше да разгледаме за 2-3 часа и останалото време да сме на басейн.

Кога бе това? Понеже знам, че вече не се изисква виза или има грешно инфо?

Връзка към мнение
преди 1 час, tom777 каза:

Кога бе това? Понеже знам, че вече не се изисква виза или има грешно инфо?

Средата на ноември, кацнахме около 5 сутринта, вечерният полет беше около 20.00. Не е виза,а изискване за хотел, явно за да имат адрес. Ако не ви се взима хотел, рискувайте и ако нямате късмет ще си запазите от летището.

Връзка към мнение

Юли миналата година при полета до Намибия, имахме малко над 8 часа престой в Доха. Резервация за хотел не сме правили. От самолета директно се отправихме към изхода, оставихме дрона на митница и ни сложиха печати в паспортите, след което излязохме. Ето какво съм писала в намибийския дневник:

  

На 14.07.2019 г. в 9:10, chandni каза:

В Доха имахме на разположение около 8 часа, които планирахме да уплътним с лежерна разходка. По закон е забранено чужденци да внасят в страната дрон с камера и ако това бъде установено, той се конфискува. Тъй като на летището няма локъри за багаж, решихме да декларираме на митница дрона и да го оставим там на съхранение. Оказа се, че това действително е единственият легален начин, без да рискуваш да се разделиш със скъпата играчка. При напускане на летището попитахме на Информация за автобусите към града. Обясниха ни да закупим от машинките преди изхода транспортни  карти за 10 риала. Впоследствие се оказа, че са ни подвели. Качвайки се в автобус 777, шофьорът ни разясни, че не можем да пътуваме с тези карти (не разбрахме точно причината) и ни продаде двупосочни билети на същата цена от 10 риала. Автобусите се движат на 20-на минути до полунощ. Шофьорът беше любезен, обясни къде да слезем, какво можем да видим. Доха ни хареса - чиста, приветлива, бляскава. Подухваше лек ветрец, което направи разходката ни по крайбрежието и Souq Waqif много приятна. Единствено товарът от раниците, които носихме,  насочваше мислите ни към удобните кресла в бизнес салона на летището. Връщайки се там ни упътиха към В-гейтовете, за да си вземем дрона обратно. Стана ясно, че митническото бюро, към което ни пратиха е само за алкохолни напитки и трябваше да изчакаме да донесат дрона от друг склад. 

 

Връзка към мнение

И нас ни питаха за хотел. Преди нас имаше голяма група испаноговорящи туристи, които не разбираха какво ги питат и стана патаклама. Когато им преведохме, че ги питат имат ли резервация и в кой хотел ще бъдат, си показаха резервациите и ги пуснаха. Предполагам, че ако нямаха резервации, също щяха да имат проблеми. 

(За началото на Ноември става дума.) 

Връзка към мнение

Предстои ни 8 часов нощен престой в Доха (кацане в 23:05, продължаване на пътуването в 7:10). Отказахме се от опцията Qatar Stopover, защото трябваше да съкратим с няколко часа престоя си на предходната дестинация, да кацнем в 18 вечерта в Доха, което не е голяма разлика, а като се има предвид, че трябва да сме 2 часа по-рано на летището, трябваше да скачаме от хотела в 3-4 през нощта. Та - през нощта няма турове, в тези часове не работи и метрото, което имахме желание да видим, нито, както се ориентирах и автобусите. Остават такси и Uber. Затова си помислих не е ли по-добре да наема за през нощта кола под наем, цените са ОК, а искам просто да направим малко нощни снимки из Доха. Има ли някой с опит в еднодневно наемане на автомобил в Катар? Как ви се вижда идеята за нощна разходка със "собствен транспорт"? 

Връзка към мнение
преди 3 минути , leonartis каза:

 Има ли някой с опит в еднодневно наемане на автомобил в Катар? Как ви се вижда идеята за нощна разходка със "собствен транспорт"? 

При цената на Uber дори за секунда не ми е хрумнала такава опция... Ако държите, обаче - идея нямам защо - проверете работното време на колите под наем.

Връзка към мнение
51 minutes ago, Гост said:

При цената на Uber дори за секунда не ми е хрумнала такава опция... Ако държите, обаче - идея нямам защо - проверете работното време на колите под наем.

Всъщност, да си призная, никога и никъде не съм използвал Uber и дори не съм разучил как става. А и е нужен интернет? Например стигам до Souq и, като нямам интернет, как да си викна Uber обратно? Знам, че сигурно звучи глупаво и не очаквам да ме ограмотите, но не знам колко е приложим Uber в моя случай. А с кола под наем съм свикнал, че мога да спра и 10 пъти, да променя мнението си, маршрута си.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.