Прескочи до съдържание

Дълго прекачване в Доха


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Боян Димитров
На 24.10.2020 г. в 10:57, patilana каза:

@Боян Димитров със сигурност ще успеете да отидете ! 

Наясно съм, че разговорите на мъже с мацки са конфиденциални, но ще бъдеш ли така добър да ни просветлиш и нас по някои общопътешественически въпроси, ако , все пак, сте ги засегнали ? От как затвориха офиса в София, направо загубихме връзка с тази компания и даже наглед елементарни въпроси си остават без отговор.

 

Аз звънях на телефона на сайт-а и след 30 минути ми вдигнаха. (Бтв, бях го сложил на микрофон, да не го държа и като ми вдигнаха, толкова се развълнувах, че вместо да спра мирофона, затворих). Така че ми се наложи да звъня втори път. Пак на 30тата минута ми вдигнаха. Но явно този телефон пренасочва към някакъв кол център извън България, защото ми отговориха на английски и девойката не знаеше български. Предполагам, че наистина имат много работа. Само с мене си говори повече от 10 минути и беше търпелива да ми отговори на всички въпроси.

 

Та засега катарците летят през Румъния. В профила ми излезе информация да аксептна полета или да кандидаствам за рефънд и тази ситуация може да се запази до 1 ден преди самия полет, така че аз засега не бързам да приема. Една позната на летището потвърди, че са литнали самолетите.

 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Може ли някой да ми каже ако имам престой в Доха между 14~17 часа какво е положението? Може ли да влезем и да разгледаме града? Пускат ли вече? И виза на летището ли може да получим?

 

ОПС: намерих го

Currently, entry to the State of Qatar is only permitted to Qatari nationals and residents permit holders.

For the latest information on entry to the State of Qatar, please refer to the Government Communication Office’s website:

https://www.gco.gov.qa/en/2020/07/21/government-communications-office-statement-on-qatars-travel-policy-during-the-gradual-lifting-of-covid-19-restrictions/

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

сега ми мина в новините, че за влизане в Катар изискват задължително здравна застраховка от катарска компания

https://www.moph.gov.qa/english/derpartments/policyaffairs/hfid/Pages/Health-Insurance-Scheme.aspx

списък компании:

https://www.moph.gov.qa/english/derpartments/policyaffairs/hfid/hirs/insurancecompanies/Pages/default.aspx

цените били еднакви, 50 риала

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 3.02.2023 г. в 16:26, neuromancer каза:

сега ми мина в новините, че за влизане в Катар изискват задължително здравна застраховка от катарска компания

https://www.moph.gov.qa/english/derpartments/policyaffairs/hfid/Pages/Health-Insurance-Scheme.aspx

списък компании:

https://www.moph.gov.qa/english/derpartments/policyaffairs/hfid/hirs/insurancecompanies/Pages/default.aspx

цените били еднакви, 50 риала

А дали тази затраховка може да се направи на летището.

Връзка към мнение

Нямам представа, но ако смятате да влизате в Катар не виждам защо да чакате да стигнете на летището. Четох за някакви нови промени, в смисъл, че вече не е задължително застрахователят да е от Катар, стига да е одобрен, но пък одобрени били само близкоизточни такива и не било много полезно, ама не ги следя. Ако ще посещавате Катар се информирайте подробно или си вземете застраховка от линковете в сайта на министерството на здравеопазването (горе в цитата).

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Дайте съвет как да оползотворя 7ч. и 50 мин. престой между два полета в Доха. Много ми се иска да изляза до града, но не мога да се ориентирам, какви са изискванията за изидаване на транзитна виза. Преди можеше да се направи онлайн през сайта на Катарските авиолинии, но вече не е активна тази опция. 

Може ли да се вземе виза направо от летището? Ако има такава опция, има ли големи опашки при имиграционните власти и на влизане обратно към летището? Благодаря ви за помощта. 

Връзка към мнение
преди 33 минути , DRusev80 каза:

Здравейте,

Дайте съвет как да оползотворя 7ч. и 50 мин. престой между два полета в Доха. Много ми се иска да изляза до града, но не мога да се ориентирам, какви са изискванията за изидаване на транзитна виза. Преди можеше да се направи онлайн през сайта на Катарските авиолинии, но вече не е активна тази опция. 

Може ли да се вземе виза направо от летището? Ако има такава опция, има ли големи опашки при имиграционните власти и на влизане обратно към летището? Благодаря ви за помощта. 

Преместих въпроса Ви в темата, в която вероятно има и отговори на питането.

Връзка към мнение
преди 2 часа, DRusev80 каза:

Здравейте,

Дайте съвет как да оползотворя 7ч. и 50 мин. престой между два полета в Доха. Много ми се иска да изляза до града, но не мога да се ориентирам, какви са изискванията за изидаване на транзитна виза. Преди можеше да се направи онлайн през сайта на Катарските авиолинии, но вече не е активна тази опция. 

Може ли да се вземе виза направо от летището? Ако има такава опция, има ли големи опашки при имиграционните власти и на влизане обратно към летището? Благодаря ви за помощта. 

Не се нуждаете от виза,на имиграционнните на излизане минахме за около 20мин,а на обратно за 5мин.

Връзка към мнение

Опашките на излизане са в зависимост от натоварването, но за половин час би трябвало да се мине.

 

На влизане се минава през автоматични машинки и е бързо. Освен, ако не попаднеш в квотата за ръчна проверка и трябва да се наредиш пак на опашката през гише.

 

8 часа са идеални за слизане с метрото до "стария" сук, разходка и обяд/вечеря

Връзка към мнение

За разходка в Доха проблем ли е облеклото на жените, че при 35 С, не е много удобно да си покрит от глава до пети с дрехи? 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
1 hour ago, 招き猫 said:

 

Кажете от къде си зимате изгодно лаундж пасс, че ще имам 8ч престой и се чудя какво да правя толкоз време....?

Евентуален вариант, ако смяташ, че ще ти свърши работа, е да си направиш безплатен абонамент за DragonPass и след това можеш да си купуваш вход за салони по 19GBP. Ето ти линк с подробни обяснения как става:

https://www.premium-flights.com/tutorial-free-dragonpass-membership/

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, 招き猫 каза:

 

Кажете от къде си зимате изгодно лаундж пасс, че ще имам 8ч престой и се чудя какво да правя толкоз време....?

Хвани си метрото и се разходи до "стария" сук и района около него.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Летя от Пукет до София и имам престой 18 часа. Предполагам, че няма шанс да си взема чекирания багаж? Също така, има ли безплатен интернет на летището, колкото да си поръчам кола през Uber?

Връзка към мнение

a, има шанс, ако престоя се пада през нощта, т.е. може да имаш нощувка

трябва да им кажеш на чекина докъде да го пуснат

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

През март на връщане от Виетнам имаме 18 ч престой на летището в Катар. По съвет се опитах да запазя безплатен хотел, но стигам до въвеждане на всички данни на пътниците и след потвърждение не мога да стигна изобщо напред. Просто системата си върти все едно търси връзка и това си е.Не ми позволява да продължа напред. Предполагам ,ако не успея поне да запазя хотел от Stopover .Тази резервация през приложението трябва да я направя нали така? Четейки тук видях ,че трябва и застраховка за престоя ни и то от тези качени от здравното им министерство .Виза не би трябвало да ни трябва за транзит? Моля да ме поправите ,ако съм в грешка .Искам да запазя хотел да поспим малко и след това да се разходим до пазара им ,или в обратен ред 😉.Може ли препоръка за хотел близо до пазара?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ако се напуска летището, за да се разглежда Доха, мисля, че трябва транзитна виза, която е безплатна. Понеже и ние имаме 18 ч. престой на летището в Доха, се интересувам и не мога да разбера тази транзитна виза се вади на летището или предварително online. Ако е online, кой е линкът?

Връзка към мнение
преди 9 минути , stotan каза:

тази транзитна виза се вади на летището или предварително online. Ако е online, кой е линкът?

Вади се на летището. Визата е просто печат в паспорта. Просто се нареждате на опашките за изхода и те ви поставят печат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, S.G. каза:

При по- дълъг престой и екскурзия в Доха , която предлагате при престой над  8 часа, трябва ли пак четат на паспорта ? 

Винаги трябва да минеш през паспортен контрол и да ти сложат печат на влизане в страната. 

За транзитните пътници, ако трансфера ви е по-къс от 8 ч могат да ви откажат вход в страната.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И мен ме вълнува въпроса за застраховките -трябва ли тяхна ,или става с нашата?Иначе се оказа ,че не отговаряме на изискванията за безплатен хотел ,но пък успях да запазя хотел за 4ма за 56 долара общо през Stopover .

Връзка към мнение

не отпадна ли тая застраховка, къде четете?

ПП според ТИМАТИК застраховка се иска за престой над 30 дни

https://www.moph.gov.qa/english/derpartments/policyaffairs/hfid/Pages/Health-Insurance-Scheme.aspx

Цитат

Visitors who are eligible to obtain a visitor visa on arrival at the border crossings are exempt from obtaining a visitor's insurance policy for the first 30 days from the date of entry to the country. However, if they wish to extend their stay for more than 30 days from the date of entry, they are required to purchase a health insurance policy.

 

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.