Прескочи до съдържание

Дълго прекачване в Доха


FlyTraveler

Препоръчани мнения

преди 6 минути , leonartis каза:

Всъщност, да си призная, никога и никъде не съм използвал Uber и дори не съм разучил как става. А и е нужен интернет? Например стигам до Souq и, като нямам интернет, как да си викна Uber обратно? Знам, че сигурно звучи глупаво и не очаквам да ме ограмотите, но не знам колко е приложим Uber в моя случай. А с кола под наем съм свикнал, че мога да спра и 10 пъти, да променя мнението си, маршрута си.

И аз нямах интернет - използвах този от хотела. От летището е малко по-сложно, но самите таксита не са драматично скъпи. 

 

Както казах, вие си решавате 🙂  Щом не познавате UBER и искате кола под наем, тогава просто проверете работното им време. Аз не бих си го причинила за няколко часа.

 

Моите разсъждения: аз съм шофирала на доста места в света - визирам извън Европа, и знам, че ми трябва застраховка - имате ли добър excess, защото иначе пълната застраховка не е евтина?, както и телефон за връзка при проблем - а тарифите в Катар са много скъпи, как са вашите тарифи? 

 

Желая ви успех и приятна разходка - мен Доха много приятно ме изненада. 

 

П.П. Винаги и с удоволствие ограмотявам когото и да е, стига да мога и да има човека желание.

Връзка към мнение
9 minutes ago, Гост said:

И аз нямах интернет - използвах този от хотела. От летището е малко по-сложно, но самите таксита не са драматично скъпи. 

 

Моите разсъждения: аз съм шофирала на доста места в света - визирам извън Европа, и знам, че ми трябва застраховка - имате ли добър excess, защото иначе пълната застраховка не е евтина?, както и телефон за връзка при проблем - а тарифите в Катар са много скъпи, как са вашите тарифи? 

 

 

Уви, операторът е Теленор, така че с телефон/интернет - зле. Към 500 лева е собственото самоучастие в щета, да не дава Господ, но не е проблем при еднодневно наемане и пълна застраховка. И такси е вариант, но както и с Uber ме плашат коментари в англоезични форуми, че нощем за връщане на летището може да е по-трудно намирането на такси. Но сега разгледах цените на Uber, може би си струва да си купя дори и малък пакет Свят на Теленор, колкото за да имам за Uber, едва ли гълта много трафик.

П. П. Иначе винаги ме съблазнява идеята да карам сам на непознати за мен места. Карането на кола като цяло ми доставя адреналин и удоволствие. Едва ли нощем има такъв голям трафик в Доха.

Връзка към мнение
преди 5 минути , leonartis каза:

П. П. Иначе винаги ме съблазнява идеята да карам сам на непознати за мен места. Карането на кола като цяло ми доставя адреналин и удоволствие. Едва ли нощем има такъв голям трафик в Доха.

Трафикът изобщо не е проблем 🙂 Макар че към 18.30 - когато ни закараха на летището - имаше една сериозна тапа. Улиците - пардон, булевардите, са много широки, осветени. Щом ти е мерак, достави си това удоволствие и не ме слушай. За мен може да няма смисъл, но за теб - да. Виж само работното им време. Успех! 

Връзка към мнение
преди 19 минути , leonartis каза:

 Но сега разгледах цените на Uber, може би си струва да си купя дори и малък пакет Свят на Теленор, колкото за да имам за Uber, едва ли гълта много трафик.

Заповядай малко цени за ориентир: 

 

От Intercontinental City до аерогарата:

 

image.png.d5ff033bfd4d794b7cf2ef629d0f9993.png

 

От Intercontinental City до Перлата - попътно през една камара други места, а после до Сук-а. Беше обиколка - много сериозна.

 

 

image.png.d6d1e52dd00bf6c9aa463757c4340945.png

 

Това е общо 58 лева.

 

Липсващи суми: на отиване до Интерконтинентал ползвахме автобус за стотинки. От сук-а до Интерконтинентал спряхме такси на улицата - беше някаква смешна сума.

 

Дано ти е от полза информацията. 🙂 

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 5.01.2020 г. в 20:03, Yavor каза:

Отиваш до Oryx Lounge, казваш им, че ще ползваш багажното и ще излезеш на разходка в Доха за известно време, и после ще дойдеш да си вземеш багажа. Показваш им бординг карта и дайнърса, за да те чекират, и готово. После излизаш от транзитната зона, отиваш на паспортна проверка, минаваш и се отправяш към Доха я с убер, я с такси, я с градски транспорт. 

Наистина има "багажно" на входа на Oryx Lounge, но не го ползвах, защото си има и безплатни касетки за багаж в транзитната зона без проблеми за достъп в която и да била посока. Намират се точно до Tour Desk на Qatar Airways, просто човек трябва да се върне съвсем малко назад и сa наистина точно пред тоалетните. Трябва много внимателно да се изпълнява инструкцията за заключване. Една наша спътница обърка малко реда на действията и после не можехме да си отворим касетката. Разбира се, веднага дойде служител да я отвори, като трябваше предварително да обясня какво има вътре в куфарчето, за да е сигурен, че багажа е наш. 

Т. е. всеки може да си остави ръчния багаж в тези касетки и без да влиза в Oryx Lounge.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Безплатните хотели бяха от промоция на държавата, тези за 25 евро са от Катарските авиолинии. Тази година няма промоция на държавата.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Привет! На връщане от Тайланд имам малко повече от пет часа престой в Доха. Кацам в 11:55 и излитам за София в 17:00. Възможно ли е за това време да се направи кратък тур из града? Виждам, че за организираните турове от катарските авиолинии са нужни точно пет часа. За съжаление между 10:30 и 15:00 не предлагат и ще трябва да го направя с градски транспорт или такси. Ако е възможно, какво ми препоръчвате да видя за това време? Въобще ще съм доволен на всякакви съвети.

Връзка към мнение

Зависи колко време ще излизате от летището. Автобус 777 е на 20 минути, стига за около час до Перлата , където може да се разходите. Или за 20 минути сте до суковете и Музеят за Ислямско изкуство.

Връзка към мнение

И аз в тази тема с въпрос. Имаме два нощни престоя в двете посоки и мислим да излезем и да се поразходим. Въпроса ми е, как плащате, такси, метро, с местна валута ли? От къде я купувате, от тук или там на летището сменяте? 

Връзка към мнение
преди 5 минути , slujitel каза:

И аз в тази тема с въпрос. Имаме два нощни престоя в двете посоки и мислим да излезем и да се поразходим. Въпроса ми е, как плащате, такси, метро, с местна валута ли? От къде я купувате, от тук или там на летището сменяте? 

В местна валута само.  Автобусът, например, не приема карти или от сорта, а само в брой местна валута.

 

Обмених на летището. 

 

Такси - също в местна валута, НО ползвах и UBER. Там вече се плаща с карта автоматично. Не съм сигурна, че за UBER ти върши работа , давам го само като информация за всеки случай.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Обмених на летището. 

 

Потвърждавам казаното от @Гост, c тази разлика, че не сме обменяли на летището, а теглихме от Revolut (без такса).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , slujitel каза:

Благодаря, нямам Револют, ще потърся тук или на летището.

Не знам кога заминавате, но ако го поръчаш днес, по принцип пристига до 10 дни. Дори със закъснение, в рамките на 20 дни трябва да е при теб, а сега, с този намален обем от пратки, би трябвало да пристигне в срок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо не мога да се ориентирам. Метрото работи ли петък, събота и неделя? Ако изобщо работи какви точно билети трябва да купя за двама човека, да можем да се качваме и слизаме няколко пъти. Видях, че има някакъв дневен пас за 6 QR, това ли трябва да взема, или това е дневната тарифа към пластиката за зареждане? Има ли гишета или само автомати?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

За първи път използвах Uber, не боли, прекрасно е. Кацнахме към 23.00 в Доха и се поразмотавахме докъм 2 през нощта, стигнахме и до Перлата, макар че нощем не мисля, че има какво да се прави там, като цяло обиколката струваше към 40 лева с ползване на три различни коли, като последният, някакъв  готин индиец ни спря и за снимки и ни показа някои забележителности от прозореца на колата. Благодаря за съветите за Uber. Като си изпълня професионалните задължения като репортер там, където работя, ще разкажа и тук впечатленията си от транзита в Доха и най-вече от Република Южна Африка, където изкарахме 17 дни.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
Боян Димитров

Някой да даде идея, как най-приятно да прекараме 9:15 часа престой на летището , започвайки от 11 вечерта. Говорим за някакви порядъчни числа. Хотелът на летището е скъп, а да излизаме и да търсим хотел в града, не знам дали си заслужава, още повече, че сме го и разглеждали. Прочетох тука за някакъв басейн, ако ни пуснат в 23 в него и можем да се излежаваме/спим/плуваме до сутринта, изглежда интересна оферта.

Връзка към мнение
преди 50 минути , Боян Димитров каза:

Някой да даде идея, как най-приятно да прекараме 9:15 часа престой на летището , започвайки от 11 вечерта. Говорим за някакви порядъчни числа. Хотелът на летището е скъп, а да излизаме и да търсим хотел в града, не знам дали си заслужава, още повече, че сме го и разглеждали. Прочетох тука за някакъв басейн, ако ни пуснат в 23 в него и можем да се излежаваме/спим/плуваме до сутринта, изглежда интересна оферта.

Мнението преди твоето не ти ли върши работа, поне от части? 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Боян Димитров каза:

Някой да даде идея, как най-приятно да прекараме 9:15 часа престой на летището , започвайки от 11 вечерта. Говорим за някакви порядъчни числа. Хотелът на летището е скъп, а да излизаме и да търсим хотел в града, не знам дали си заслужава, още повече, че сме го и разглеждали. Прочетох тука за някакъв басейн, ако ни пуснат в 23 в него и можем да се излежаваме/спим/плуваме до сутринта, изглежда интересна оферта.

Дайнърси нямате ли за ВИП салон?Да повисите там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Боян Димитров каза:

Някой да даде идея, как най-приятно да прекараме 9:15 часа престой на летището , започвайки от 11 вечерта. Говорим за някакви порядъчни числа. Хотелът на летището е скъп, а да излизаме и да търсим хотел в града, не знам дали си заслужава, още повече, че сме го и разглеждали. Прочетох тука за някакъв басейн, ако ни пуснат в 23 в него и можем да се излежаваме/спим/плуваме до сутринта, изглежда интересна оферта.

   

В момента няма как да излезете в града и да искате защото в страната пускат само катарци .

 

Басейна за който съм писал се опасявам че не работи по това време , но не пречи да проверите . Входа за басейна и хотела са на горния  3-ти етаж точно над столовата 🙂 ( салона на дайнърс ) . Със същия асансьор се качвате на следващия етаж. Самото помещение на басейна е доста хладно , тясно и неуютно за стоене много време .

 

Единствената ви алтернатива  ( на връщане от Малдивите 🙂 ) освен скъпия хотел и висенето по пейките , са капсулите за почивка които отвориха съвсем скоро . За съжаление през нощта също не са евтини  .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Дайнърси нямате ли за ВИП салон?Да повисите там.

Имам Дайнърс, жената я закри, че не я ползваше. Малко трудно се оправя, къде може и къде не да се плаща с Дайнърс. Това няма да ни попречи да влезем в салона за 4 часа или докато ни изгонят, но се чудех какво друго можем да правим. 

 

преди 3 часа, ivooo каза:

  Единствената ви алтернатива  ( на връщане от Малдивите 🙂 ) освен скъпия хотел и висенето по пейките , са капсулите за почивка които отвориха съвсем скоро . За съжаление през нощта също не са евтини  .

 

Капсулите излизат по-скъпо от хотела. Днес звънях на катар, пробих след около 40 минути и една мацка ме осветли за доста работи.  

 

 

Абе няма да му придиряме много. То все пак ако успеем да отидем ще сме повече от ок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Боян Димитров със сигурност ще успеете да отидете ! 

Наясно съм, че разговорите на мъже с мацки са конфиденциални, но ще бъдеш ли така добър да ни просветлиш и нас по някои общопътешественически въпроси, ако , все пак, сте ги засегнали ? От как затвориха офиса в София, направо загубихме връзка с тази компания и даже наглед елементарни въпроси си остават без отговор.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.