Прескочи до съдържание

Дълго прекачване в Доха


FlyTraveler

Препоръчани мнения

преди 1 час, alex0001 каза:

Дайте идея какво да правим от 21:45 до 07:10 в Доха на връщане от Малдивите?До колкото разбрах не ни се полага хотел на летището.

Ако са повече от 8 часа, защо да не ви се полага? Не помня как точно беше, но винаги можете да се обадите на авиокомпанията и да питате. Дори и да не е напълно безплатен хотелът, мисля, че цените са доста ниски. 

Връзка към мнение
преди 17 часа, Djulka каза:

Ако са повече от 8 часа, защо да не ви се полага? Не помня как точно беше, но винаги можете да се обадите на авиокомпанията и да питате. Дори и да не е напълно безплатен хотелът, мисля, че цените са доста ниски. 

След моят опит с контактите с авиокомпанията, не бих препоръчал на никого да се осланя на тяхната информация. За малко да ми откажат бордване, понеже не могат да си свършат работата по адекватен начин.

Връзка към мнение

Може да се букне хотел с 24 часов check in  на ниска цена при мининмум 12 часов транзитен престой.

 

https://www.discoverqatar.qa/stopover/

Връзка към мнение
преди 16 часа, Ивайла каза:

Може да се букне хотел с 24 часов check in  на ниска цена при мининмум 12 часов транзитен престой.

 

https://www.discoverqatar.qa/stopover/

И аз така прочетох.А моят престой е по-малко от 12ч.

Връзка към мнение

Нямам представа дали е писано тук и дали знаете, но отскоро метрото в Доха стига и до международното летище Хамад. Пас за цял ден е 10 риала (около 2.40 евро). Работи до 23:00 ч. 

Аз съм вземал такси и съм правил около 3 часа обиколка на града и по принцип съм приключил с тази дестинация, но при това положение се чудя дали да не се поразходя от 19:00 до 23:00 ч. с метрото, вместо да кеся 7 чАса в Орикс Лаундж и да се изкушавам да ям и да пия от нямане какво друго да правя. 🙂🙂   Все пак е зима и няма да е жега навън.

Единствено ме възпира до някаква степен идеята да търкалям 12 кила фото техника из града. На летището няма нещо от сорта на гардероб за оставяне на багаж или касетки, нали?

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 39 минути , FlyTraveler каза:

Единствено ме възпира до някаква степен идеята да търкалям 12 кила фото техника из града. На летището няма нещо от сорта на гардероб за оставяне на багаж или касетки, нали?

Има в транзитната зона, но после ще трябва да искаш от някой от персонала да те пусне към изхода, защото от нея към паспортната проверка може да се стигне само със служебен асансьор.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , ShaMan-H_Fel каза:

Има в транзитната зона, но после ще трябва да искаш от някой от персонала да те пусне към изхода, защото от нея към паспортната проверка може да се стигне само със служебен асансьор.

Мерси. Не разбрах съвсем точно схемата само. Ако ще си бъда в транзитната зона, ако е там гардероба (касетките - кое от двете?). Не мога ли да си оставя багажа и да се върна пак откъдето съм дошъл и от там вече да отида до immigration да си вземам безплатната виза и да излизам? Къде се отива от този гардероб след като човек си остави багажа, ако персонала не го пусне със служебния асансьор?

Връзка към мнение

Има касетки за съхраняване на багаж в транзитната зона. Но тя е отделена от зоната за пристигащи с еднопосочен транспорт. Освен ако не си от персонала нямаш начин да се върнеш нормално. Аз съм влизал в транзитната зона, когато трябваше да изляза и ми се наложи да моля охраната да ме пусне. Не ми е известен друг начин да излезеш от транзитната зона освен с достъп като персонал или самолет.

 

Не изключвам възможността да има касетки или гардероб и в зоната за пристигащи. Пише ли нещо на сайта на летището?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искам да предупредя, че при около 14 часа дневен престой, на паспортна проверка отказаха да ме пуснат да вляза в Катар, защото нямам хотел. Принудих се от летището да запазя най-евтиния възможен хотел в booking, за да мога да покажа резервация. Не си платих хотел от Катарските авиолинии, тъй като прецених, че искаме да разгледаме повече и последните часове да уплътним в салона. Оказа се грешка, реално можеше да разгледаме за 2-3 часа и останалото време да сме на басейн.

Връзка към мнение
преди 1 минута , CarpeDiem каза:

Искам да предупредя, че при около 14 часа дневен престой, на паспортна проверка отказаха да ме пуснат да вляза в Катар, защото нямам хотел.

Странно, мен ме пуснаха при 8 часа престой с оправданието отивам да ям на пазара и се връщам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, FlyTraveler каза:

Нямам представа дали е писано тук и дали знаете, но отскоро метрото в Доха стига и до международното летище Хамад. Пас за цял ден е 10 риала (около 2.40 евро). Работи до 23:00 ч. 

Аз съм вземал такси и съм правил около 3 часа обиколка на града и по принцип съм приключил с тази дестинация, но при това положение се чудя дали да не се поразходя от 19:00 до 23:00 ч. с метрото, вместо да кеся 7 чАса в Орикс Лаундж и да се изкушавам да ям и да пия от нямане какво друго да правя. 🙂🙂   Все пак е зима и няма да е жега навън.

Единствено ме възпира до някаква степен идеята да търкалям 12 кила фото техника из града. На летището няма нещо от сорта на гардероб за оставяне на багаж или касетки, нали?

 

   

  Аз също мисля че няма все още шкафчета . Само тази година 8 пъти минаваме оттам . Ако не ти се стои в  Орикс Лаундж  наричана за краткост от нас столовата 🙂  и ако ти се струва интересно срещу 50$ може да се ползва басейна , зоната за масажи  и шкафчетата на хотела Орикс  на горния етаж над столовата е .  Тъпото  е че не дават халати ако не си поръчаш масаж . В хотела си има в стаите .  На басейна би могло да се дремне ( една мацка направо хъркаше ) , но е малко хладно и не особено уютно .  Иначе шкафчетата са доста голями . 

 

IMG_20191030_191407.thumb.jpg.fbe39148d99061ec46f8dbd3fd4e1df5.jpgIMG_20191030_191707.thumb.jpg.6ce4d45fec294c40bcded653ee17ab56.jpgIMG_20191030_191754.thumb.jpg.ceb3722c2253b7c42b673a6449d2a220.jpgIMG_20191030_191759.thumb.jpg.f6c2c69738be7fb6aac1b3449834e71a.jpg

 

  За гости на хотела разбира се е безплатно . Но е адски скъп . Още ми кърви сърцето за платените пари . 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Имам 8ч40м престой в петък, като кацам в 18:05, а следващия полет е в 2:45 сутринта на другия ден. До колкото се поинтересувах има тричасов организиран тур на града, който включва английски гайд и обикаля с автобус основните забележителности - Souq Waqif, Dhow Harbour, Katara Cultural Village и The Pearl. Цената му е 75 QAR, а пък аз бях останал с впечатлението, че е безплатен. 

В тези късни чавове обиколка с метрото ми се струва, не е много подходяща, защото работи до 23 часа или има и други опции?

Връзка към мнение
преди 2 часа, ShaMan-H_Fel каза:

Странно, мен ме пуснаха при 8 часа престой с оправданието отивам да ям на пазара и се връщам.

Възможно да е за над 12 часа или на късмет, нз, но всички по опашките си показваха резервациите.

Връзка към мнение
47 minutes ago, Shlosera said:

Имам 8ч40м престой в петък, като кацам в 18:05, а следващия полет е в 2:45 сутринта на другия ден. До колкото се поинтересувах има тричасов организиран тур на града, който включва английски гайд и обикаля с автобус основните забележителности - Souq Waqif, Dhow Harbour, Katara Cultural Village и The Pearl. Цената му е 75 QAR, а пък аз бях останал с впечатлението, че е безплатен. 

В тези късни чавове обиколка с метрото ми се струва, не е много подходяща, защото работи до 23 часа или има и други опции?

Преди години беше безплатен, но от година и нещо вече е платен. Винаги може да слезеш с метрото и на връщане при необходимост да си хванеш такси в едната посока или автобус( не съм сигурен в колко часа беше последния) . Ти хубаво кацаш в 6, но поне час ще излизаш от летището и докато отидеш до центъра ще стане 19:30. Според мен може да направите една хубава разходка през пазара , парка пред музея и да хапнете нещо и ще стане време да си тръгнете обратно към летището..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

Преди години беше безплатен, но от година и нещо вече е платен. Винаги може да слезеш с метрото и на връщане при необходимост да си хванеш такси в едната посока или автобус( не съм сигурен в колко часа беше последния) . Ти хубаво кацаш в 6, но поне час ще излизаш от летището и докато отидеш до центъра ще стане 19:30. Според мен може да направите една хубава разходка през пазара , парка пред музея и да хапнете нещо и ще стане време да си тръгнете обратно към летището..

Аз съм си купил тура в 20:00 ч и кацам 18 :00 ч. И казваш че ще закъснеем за тура така ли?

Връзка към мнение
преди 32 минути , aleks1973 каза:

Аз съм си купил тура в 20:00 ч и кацам 18 :00 ч. И казваш че ще закъснеем за тура така ли?

Ако самолетът не закъснее много, няма начин да закъснееш. Отне ми точно половин час от кацането до излизането от летището... 

Връзка към мнение
40 minutes ago, aleks1973 said:

Аз съм си купил тура в 20:00 ч и кацам 18 :00 ч. И казваш че ще закъснеем за тура така ли?

Не, няма да го изпуснете. Даже, ако не се лъжа мийтинг пойнта ви е в транзитната зона, после минавате паспортен контрол.

Аз като излизах от летището попаднах в някакъв пик момент явно, защото ми отне близо час да мина през паспортната проверка...но разбира се зависи от много фактори.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, ivooo каза:

   

  Аз също мисля че няма все още шкафчета . Само тази година 8 пъти минаваме оттам . Ако не ти се стои в  Орикс Лаундж  наричана за краткост от нас столовата 🙂  и ако ти се струва интересно срещу 50$ може да се ползва басейна , зоната за масажи  и шкафчетата на хотела Орикс  на горния етаж над столовата е .  Тъпото  е че не дават халати ако не си поръчаш масаж . В хотела си има в стаите .  На басейна би могло да се дремне ( една мацка направо хъркаше ) , но е малко хладно и не особено уютно .  Иначе шкафчетата са доста голями . 

 

IMG_20191030_191407.thumb.jpg.fbe39148d99061ec46f8dbd3fd4e1df5.jpgIMG_20191030_191707.thumb.jpg.6ce4d45fec294c40bcded653ee17ab56.jpgIMG_20191030_191754.thumb.jpg.ceb3722c2253b7c42b673a6449d2a220.jpgIMG_20191030_191759.thumb.jpg.f6c2c69738be7fb6aac1b3449834e71a.jpg

 

  За гости на хотела разбира се е безплатно . Но е адски скъп . Още ми кърви сърцето за платените пари . 

Много ти благодаря за подробната информация. И снимки си сложил даже. Аз просто не си падам особено по спа, а на това отгоре да давам и 50 долара... 🙂  Ако не изляза с метрото или с тура на авиокомпанията, ще дремя и ще се угоявам в столовата. 🙂🙂 

Връзка към мнение
преди 4 часа, ShaMan-H_Fel каза:

Има касетки за съхраняване на багаж в транзитната зона. Но тя е отделена от зоната за пристигащи с еднопосочен транспорт. Освен ако не си от персонала нямаш начин да се върнеш нормално. Аз съм влизал в транзитната зона, когато трябваше да изляза и ми се наложи да моля охраната да ме пусне. Не ми е известен друг начин да излезеш от транзитната зона освен с достъп като персонал или самолет.

 

Не изключвам възможността да има касетки или гардероб и в зоната за пристигащи. Пише ли нещо на сайта на летището?

Извинявам се, че ти губя времето с това, че не мога да вдяна (не, че ти не обясняваш добре). 🙂 

По мое разбиране, транзитната зона на едно летище, включително и Хамад в Доха е мястото където пристигаш и стоиш/ моташ се/ спиш/ пазаруваш докато си чакаш следващия полет (не минаваш паспортна проверка, не влизаш в страната). Там са разните магазини, лаунджове, огромного мече специално за Хамад летището. Ако касетките за багаж са там, то не би трябвало да минаваш през нищо за да стигнеш до тях. Нали всички ние сме транзитни пътници през Доха, едва ли някой специално си купува билет до там, просто за да види Катар. Ако трябва да минеш през нещо (проверка, секюрити или каквото е там), значи излизаш от транзитната зона. Ако излизаш от транзитната зона, за какви хора са направени тези касетки за багаж? Да не са за персонал или за екипажи само и да са в някакъв специален служебен район на летището?

Връзка към мнение
преди 13 минути , FlyTraveler каза:

Извинявам се, че ти губя времето с това, че не мога да вдяна (не, че ти не обясняваш добре). 🙂 

По мое разбиране, транзитната зона на едно летище, включително и Хамад в Доха е мястото където пристигаш и стоиш/ моташ се/ спиш/ пазаруваш докато си чакаш следващия полет (не минаваш паспортна проверка, не влизаш в страната). Там са разните магазини, лаунджове, огромного мече специално за Хамад летището. Ако касетките за багаж са там, то не би трябвало да минаваш през нищо за да стигнеш до тях. Нали всички ние сме транзитни пътници през Доха, едва ли някой специално си купува билет до там, просто за да види Катар. Ако трябва да минеш през нещо (проверка, секюрити или каквото е там), значи излизаш от транзитната зона. Ако излизаш от транзитната зона, за какви хора са направени тези касетки за багаж? Да не са за персонал или за екипажи само и да са в някакъв специален служебен район на летището?

Аз лично всеки път, ама наистина всеки път, когато минавам транзитно през летище Хамад откривам, че като кацаш от София има паспортна проверка. Това за да стигна до транзитната зона, от където последния път хванах полет до Сингапур, а предпоследния до Хонг Конг. Минавам проверката и после изтривам това събитие от дългосрочната памет, до слеващия път. За настоящето пътуване, обаче помня и няма да забравя. Сега се мъча да се сетя имаше ли проверка, когато пътувам от Манила, откъдето е всяко мое връщане. 

Връзка към мнение
преди 21 минути , FlyTraveler каза:

Извинявам се, че ти губя времето с това, че не мога да вдяна (не, че ти не обясняваш добре). 🙂 

По мое разбиране, транзитната зона на едно летище, включително и Хамад в Доха е мястото където пристигаш и стоиш/ моташ се/ спиш/ пазаруваш докато си чакаш следващия полет (не минаваш паспортна проверка, не влизаш в страната). Там са разните магазини, лаунджове, огромного мече специално за Хамад летището. Ако касетките за багаж са там, то не би трябвало да минаваш през нищо за да стигнеш до тях. Нали всички ние сме транзитни пътници през Доха, едва ли някой специално си купува билет до там, просто за да види Катар. Ако трябва да минеш през нещо (проверка, секюрити или каквото е там), значи излизаш от транзитната зона. Ако излизаш от транзитната зона, за какви хора са направени тези касетки за багаж? Да не са за персонал или за екипажи само и да са в някакъв специален служебен район на летището?

Май се има предвид, че касетките са в зоната за заминаващи. Тоест като си вече там няма лесен начин да се върнеш и да влезеш в държавата.

Връзка към мнение
преди 21 минути , Shlosera каза:

Аз лично всеки път, ама наистина всеки път, когато минавам транзитно през летище Хамад откривам, че като кацаш от София има паспортна проверка. Това за да стигна до транзитната зона, от където последния път хванах полет до Сингапур, а предпоследния до Хонг Конг. Минавам проверката и после изтривам това събитие от дългосрочната памет, до слеващия път. За настоящето пътуване, обаче помня и няма да забравя. 

Има проверка, да. И от Лондон е така, и явно от всички дестинации. Което е проблем, ако носиш течности - мисля, че е коментирано във форума. 

 

Последният път продължих направо и излязох от летището, без да минавам транзита и съответната проверка... 

Връзка към мнение
преди 39 минути , neuromancer каза:

Май се има предвид, че касетките са в зоната за заминаващи. Тоест като си вече там няма лесен начин да се върнеш и да влезеш в държавата.

Да де, ама кой заминаващ ще си остави багаж в касетка? Те трябва да имат някаква таргет група тези касетки. Опитвам се просто да си сглобя схемата в главата.

Връзка към мнение
преди 2 минути , FlyTraveler каза:

Да де, ама кой заминаващ ще си остави багаж в касетка? Те трябва да имат някаква таргет група тези касетки. Опитвам се просто да си сглобя схемата в главата.

@FlyTraveler Аз бях ровила много сериозно за касетки за багаж - защото от това зависеше какъв ръчен багаж ще взема (преди два месеца). Не успях да открия такива касетки. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.