Прескочи до съдържание

Най-добрите условия за кредитна карта за често пътуващи хора (само български банки)


Препоръчани мнения

Вен, аз не коментирам кой и с какви цели ползва КК. Просто казах, че таблицата не е абсолютно коректна.

 

 

 

:) Bliss, Аз просто изразявам мнение, :)  Стремя се да е обективно, не нападам никого. Казвам за мен какво е важно. Това е. :)

Ако трябва някак си да обобщя бих махнал последната колона от таблицата. Тя изобщо не ме интересува. На нейно място бих сложил % от месечния оборот, който банката връща в кредитната карта в края на всеки месец под формата на бонус. някъде му викат - cash back.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

За Дайнърс мога да кажа, ако след 6-месечния период имаш 2000 лв изхарчени (или колкото е там лимита по твоята карта) ти се повяват като кредит по сметката. Предполагам, че с ДСК е същото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

   Здравейте магеланци

 

 Как се връща  cash-back  на Виза ( дск)  и Динерс ?

 

Благодаря Ви

 

Предполагам става въпрос за money-back, защото кешбекът е съвсем друга услуга, при която можеш да получиш пари в кеш при покупка на POS-трерминал от търговец.

 

За БДСК от тук:

 

Бонус money-back по кредитни карти на Банка ДСК

1. Бонусът money-back се прилага за извършени транзакции на ПОС на търговец с нови и съществуващи кредитни карти на Банка ДСК, както и за всички допълнителни карти издадени към тях.

2. Условие за получаване на бонус money-back е общата сума на извършените транзакции в рамките на шест месеца с всички кредитни карти на клиента, включително и допълнителните карти издадени и на 3-ти лица, да е не по-малка от 2 000 лв.

3. Шестте месеца обхващат периода от 01 януари до 30 юни и от 01 юли до 31 декември без значение от момента на придобиването и активирането на кредитните карти.

4. Максималната сума, върху която се изплащат средства е 20 000 лв. независимо от възможността клиентът да е извършил транзакции на ПОС на обща стойност по-голяма от 20 000 лв.

5. Изплащането на бонуса се осъществява в рамките на следващия календарен месец след приключване на 6-месечния период.

6. Размерът на бонуса money-back е 1,0% върху сумата на извършените транзакции.

7. Независимо от валутата на картата, бонусът money-back и общата сума на транзакциите се отчитат в лева.

8. Изплащането на бонус за кредитни карти издадени по валутни сметки се извършва след превалутирането му от лева към валутата на сметката по фиксинг на съответната валута в деня на възстановяването.

9. Не се изплащат суми на клиент с кредитна карта, която към момента на възстановяване на сумите е с 4-то или 5-то поредно неплащане на минималната сума за револвиране или с кредитна карта, за която кредитът е прехвърлен в кредитна линия.

10. Ако клиентът има повече от една кредитна карта бонусът money-back се изплаща по сметката, обслужваща кредитната карта на клиента, която към датата на възстановяване е с най-голямо задължение.

11. Не се изплащат суми за транзакции в Интернет сайтове за залагания и за захранване на микросметки, както и за транзакции, свързани с хазартни игри, залагания, покупка на чипове, валута, акции и други парични и финансови инструменти.

12. Кредитни карти по пакети „Частно банкиране” получават бонус money-back в съответствие с условията на пакети „Частно банкиране”.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няколко неща ми направиха впечатление в общите условия за "money-back" на БДСК:

 

1. Максималната сума върху която се изплащат средства е 20 000 лева, тоест стимулирането да бъде използвана картата е ограничено до тази сума.

 

2. Независимо от валутата на картата, бонусът се изплаща в лева, като внимание, преди това се извършва превалутиране!

 

Както вече няколко пъти подчертах, настъпват трудни времена за банките и нищо добро не ни чака. Административните такси ще растат за сметка на стимулите. Имам чувството, че не е далеч времето, в което ще станем свидетели на отрицателни лихви. Доколкото съм чувал имало и такова животно в САЩ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няколко неща ми направиха впечатление в общите условия за "money-back" на БДСК:

 

1. Максималната сума върху която се изплащат средства е 20 000 лева, тоест стимулирането да бъде използвана картата е ограничено до тази сума.

 

2. Независимо от валутата на картата, бонусът се изплаща в лева, като внимание, преди това се извършва превалутиране!

 

Както вече няколко пъти подчертах, настъпват трудни времена за банките и нищо добро не ни чака. Административните такси ще растат за сметка на стимулите. Имам чувството, че не е далеч времето, в което ще станем свидетели на отрицателни лихви. Доколкото съм чувал имало и такова животно в САЩ...

1. Това е за избягване на измами, според мен, чувала съм за случаи в които търговци си минават личните КК на ПОС на обектите си заради money-back бонуси. 20 хил. лева за 6 месеца явно е преценена като оптимална сума, след като са си направили сметката за оборота на картодържателите си и мегдана за стимулиране на плащанията.

2. Превалутирането е по фиксинг, все пак, не по курс на банката. И не се изплащат, а се отчитат в лева, изплащат се във валутата на картата. Залагам, че това се прави заради отчетни/технически причини.

 

Тия условия не са от сега, а откакто въведоха последния money-back, няколко години.

Връзка към мнение

1. Това е за избягване на измами, според мен, чувала съм за случаи в които търговци си минават личните КК на ПОС на обектите си заради money-back бонуси. 20 хил. лева за 6 месеца явно е преценена като оптимална сума, след като са си направили сметката за оборота на картодържателите си и мегдана за стимулиране на плащанията.

 

Има логика в написаното от теб. Моята обслужваща банка очевидно все още не се е усетила, защото няма подобно ограничение в "Cashback" (в ПИБ така й казват) програмата...

 

 

 

2. Превалутирането е по фиксинг, все пак, не по курс на банката. И не се изплащат, а се отчитат в лева, изплащат се във валутата на картата. Залагам, че това се прави заради отчетни/технически причини.

 

 

Тоест, още едно превалутиране?

Връзка към мнение

Има логика в написаното от теб. Моята обслужваща банка очевидно все още не се е усетила, защото няма подобно ограничение в "Cashback" (в ПИБ така й казват) програмата...

 

 

 

Тоест, още едно превалутиране?

 

1. Може да имат някакъв друг начин да го следят и ограничават, не знам.

 

2. Според мен правят така: Взимат всички транзакции, осчетоводени през първото полугодие от всички карти на клиента в лева, евро и долари и ги обръщат в лева по фиксинг, за да сметнат общата им сума. От тази сума изчисляват 1% и го превеждат по сметката с най-голямо задължение, която може да е в лева, евро или долари, пак по фиксинг. Не виждам причина да има двойно превалутиране по различни фиксинги, според мен, се прави единствено, за да се изчисли общата сума на транзакциите и сумата за кредитиране на сметката с най-голямо задължение. Това е изцяло в полза на клиента, защото така той ползва общия оборот по всичките си сметки във всички валути, а не поотделно във всяка валута. Ако е поотделно, много по-голяма е вероятността клиентът да не достигне минимално изискуемия оборот за изплащане на money-back от 2000 лв.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Относно кредитните карти на FIBank и тяхното олихвяване: банковите такси се олихвяват с високия процент като при теглене от банкомат.

Т.е. ако плащате на POS в чужбина, дължите 0.25% такса. Стойността на транзакцията се олихвява с ниския процент (най-често 18.64%), а таксата върху нея - с 20.64%. Това важи и за таксите за получаване/връщане на суми, теглене от банкомат и т.н.

Връзка към мнение

Не знам дали в темата е споменавано, но от скоро има един доста интересен стартъп - https://number26.euонлайн банкиране от мобилен ап, безплатно телгене от банкомати и много лесно трансфеиране на суми :) Днес на по бира двама приятели ми разказаха за стартъпа, който определено набира много скорост . Има ли хора, които са го пробвали ?

Връзка към мнение

Не знам дали в темата е споменавано, но от скоро има един доста интересен стартъп - https://number26.euонлайн банкиране от мобилен ап, безплатно телгене от банкомати и много лесно трансфеиране на суми :) Днес на по бира двама приятели ми разказаха за стартъпа, който определено набира много скорост . Има ли хора, които са го пробвали ?

Аз споменах за него в една от темите, щото съм им клиент. Честно казано, пълна простотия са дори и спрямо услугите, които се предлагат в България, но като се имат в предвид супер лошите банкови услуги в Германия, за местния пазар са супер щото предлагат апликация на Английски, дебитна карта Mastercard и допълнителна EC card за който иска, и интерфейс и съпорт на Английски. Според доста колеги обаче, Полско-британският стартъп Revolut  бил по-добър, но лично не съм ги пробвал. В Германия на скоро имаше скандал с Number26 защото закриват сметките на хора, които ги ползват като услуга за безплатно теглене на суми в чужбина, т.е. преди пътуване слагат някакви пари в сметката, отиват в чужбина, изпразват сметката, за да се възползват от безплатното теглене от банкомати по цял свят и така всеки път. Явно според Number26, това нарушава правилата за ползване на тяхната услуга и съответно те затварят сметки, открити само с такава цел. Но за разлика от Revolut, не са описали точно процедурите, при които могат да закрият сметка на свой клиент и за това хората не им се радват особено, поради несигурността в използването на услугата им.

Има и друго, те не предлагат кредитни карти, а само дебитни такива, които всъщност не се издават от тях, защото те не са банкова институция, а се издават от някаква местна банка, която се казва Wirebank AG, та ако се ползват като истинска банкова сметка, при някои видове плащания има проблеми, защото те не ги поддържат. Например един път се опитах да платя нещо с моята карта в някакъв сайт, който не поддържаше нищо друго освен Giropay като онлайн плащане и се оказа, че сладурите не поддържат Giropay изобщо. Като цяло, имат плюсове за кешов пазар като Германският, но си мисля, че за други държави, които са по-напред в банковите услуги, ще са просто поредният играч на пазара. В момента мисля, че ги има освен в Австрия и Германия и в Гърция,Ирландия и още няколко страни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тук сме дискутирали за Револют (защото настоящата тема е само за български банки):

http://magelanci.com/topic/1959-кредитна-карта-за-пътуващи/?p=155683

 

Официалното становище на Number26:

https://number26.eu/wp-content/uploads/2014/06/NUMBER26_StatementCancellations_FairUsePolicy.pdf

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мисля да си извадя една кредитна карта от ДСК - Visa Galaxy или Visa Gold.

Някой да знае нещо за тях. + , - , лични впечатления. Условията на сайта на ДСК ми се виждат ОК.

Връзка към мнение

Мисля да си извадя една кредитна карта от ДСК - Visa Galaxy или Visa Gold.

Някой да знае нещо за тях. + , - , лични впечатления. Условията на сайта на ДСК ми се виждат ОК.

 

ДСК-арските карти са като цяло от читавите. Ще питам тия дни конкретно дали Gold-а има някакви сериозни предимства. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Питах за картите на ДСК, като цяло все още са от най-добрите на пазара. Условията би трябвало да са изложени на сайта достатъчно ясно и няма скрити капани. По-ниския клас, Galaxy, май нямат застраховки за пътуващи - това би било единствения недостатък, в по-горния клас мисля че ги има застраховките. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

За плащания в чужбина на пост оня ден ми предложиха в ДСК някаква нова карта. Лимит 1000 лв., независимо от дохода, 9 лв.еднократно при издаване, без никакви други такси. След 3 години като изтече пак 9 лв.за нова. Недостатък-твърд лимит от 1000 лв. и не може да се плаща с нея по интернет, няма cv код.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За плащания в чужбина на пост оня ден ми предложиха в ДСК някаква нова карта. Лимит 1000 лв., независимо от дохода, 9 лв.еднократно при издаване, без никакви други такси. След 3 години като изтече пак 9 лв.за нова. Недостатък-твърд лимит от 1000 лв. и не може да се плаща с нея по интернет, няма cv код.

А лихвата каква е?

Връзка към мнение

Сега проверих в сайта на ДСК, за тази карта има една малка уловка, че ако не върнеш минималната револвираща сума в указания срок, има такса 15 лв. За тези, които връщат в гратисния период / като мен също ;) /, не е проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Благодарение и на индиректните препоръки на Георги, си извадих кредитна карта от ДСК Visa Galaxy.

Изглежда всичко е така както си го пишат на сайта. С едно малко изключение - За Galaxy максималният лимит не е 7000 лв., а 5000 лв. Не допускали изключение - така било за всички, независимо от дохода.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След сериозни стрес тестове, проведени от жена ми през уикенда, мога да кажа, че картата/ДСК се държат добре - СМС, транзакции - всичко точно.

Единствената малка забележка - в online приложението им не се вижда търговеца, към който си направил плащане в периода на блокиране на сумата. Когато търговеца си дръпне парите всичко си идва на мястото. Не е нещо съществено - свиква се.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

След поредните промени при таксите на Пиреос, обмислям да си закрия тяхната КК и съм в голямо чудене, каква да бъде новата.

Колбая се между Мастеркард голд и такава на Виза.

Дайте, моля, съвет!

Другата ми КК е Дайнърса. Ама, само с нея не може, трябва си още една.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.