Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Гледам цял форум вади Дайнърси на поразия, но не е зле преди това да проверите какви са условията при закриване на картата. Щото, нали, да няма после изненади... ;)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Гледам цял форум вади Дайнърси на поразия, но не е зле преди това да проверите какви са условията при закриване на картата. Щото, нали, да няма после изненади... ;)

Договорът се прекратява с 30 дни предизвестие. Необходимо е да се заплатят всички задължения. Няма такса за предсрочно закриване. Има го в общите условия:

http://www.diners.bg/uploads/Documents/OU/OU_diners_Revolve.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Договорът се прекратява с 30 дни предизвестие. Необходимо е да се заплатят всички задължения. Няма такса за предсрочно закриване. Има го в общите условия:

http://www.diners.bg/uploads/Documents/OU/OU_diners_Revolve.pdf

 

Да, просто подсказвам да се прегледат общите условия. Гледам, че това е линк към общи условия в които се цитира ПИБ. Нямам идея дали условията са същите при издаване на Дайнърс от друга банка в страната. Обърнете внимание и на клаузата за автоматично продължаване на срока на договора, ако страната не уведоми другата 30 дни преди изтичането му. Подобна клауза е дразнеща във всеки договор, поне мен ме дразни, не че е кой знае каква болка за умиране, но е редно да се има предвид. Отгоре-отгоре прехвърлих условията, може да има и други дреболии, като например никъде не видях клауза, която да описва процеса на връщане на издадения като обезпечение запис на заповед при прекратяване на договора, което е обезпокоително от моя гледна точка...

Връзка към мнение

Друга банка не издава Дайнърс. Всички кредитни карти са с автоматично подновяване. Записа на заповед се изисква със специална бланка, не го връщат автоматично, но той е със срок. Дайнърс поне дават копие на договора и за клиента, ПИБ и други банки имат навика да си го спестяват, ако не поискаш - изключение е Булбанк, там си тръгваш с полоеин топ хартия, каквото и да правиш

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега като порових из местните сайтове за финансови услуги, Mastercard World  се оказа една от най-евтините карти на пазара като такси и лихви. Говоря за Швейцария.

 

Toва леко ме шокира, при Mastercard това е едно ниво под най-високия клас Standard-Silver-Gold-Titanium-Platinum-World(Black)-World Elite. При VISA вървят Standard-Silver-Gold-Signature-Infinite-Infinite Privilege. Като не всички карти ги има на всички пазари (например Titanium са предимно в Азия, Signature само в САЩ, Black e в Латинска Америка и тн) и има разлики в предлаганите бонуси.

Връзка към мнение

Накрая само да кажа, че в сайта пише, че промоцията до края на годината, без такса за месец в който не се ползва се отнася за "револвиращата карта" - това също не го знаеше и звъня да пита. 

 

От 2016 използвал или не се начислява месечна такса, нали така?

Връзка към мнение

Toва леко ме шокира, при Mastercard това е едно ниво под най-високия клас Standard-Silver-Gold-Titanium-Platinum-World(Black)-World Elite. При VISA вървят Standard-Silver-Gold-Signature-Infinite-Infinite Privilege. Като не всички карти ги има на всички пазари (например Titanium са предимно в Азия, Signature само в САЩ, Black e в Латинска Америка и тн) и има разлики в предлаганите бонуси.

 

Е чак да те шокира...

Още по-странното е, че на сайта им не пише нищо относно World - кандидатстваш за стандартна, а ти пращат World. Добре че повдигнахте темата, та проверих.

За златна и нагоре се кандидатства отделно, така че не е грешка, а и пластиката е сива с надпис "World" отдолу.

 

Промоциите на World са за хотели от горния ценови клас, но може би си струват.

 

Ето част от условията:

 

post-133-0-32328100-1436954207.png

post-133-0-60353800-1436954216.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еми да си призная и аз :blush: .....Толкова много оферти и промоции пропуснах ,ама с тая карта ме зарибихте :) Най-късно в понеделник си взимам моята Diners Club Classic.Огромно БЛАГОДАРЯ на всички,които споделят щедро.

 

Разрових се в българския сайт,доколкото виждам отстъпките при ползване са само за розова,червена и прайв карти,не и за класик.

Освен за самолетни билети и ползване на ВИП салони(не, че е малко :) ) ,попадали ли сте на добри оферти или привилегии в чужбина при позване на класика.

Георги Матеев,би ли споделил ,отстъпките на изброените сайтове инцидентни ли са ,както на jetcost или постоянни.

 

И да, и при мен служителя на ПИБ,който прие заявката ми,също беше учуден ,защо настоявам точно за тази карта :)

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За ВИП салоните поставям информацията на сайта под въпрос. Имам 4 часа престой в Истанбул скоро и на сайта на дайнърс ми дава няколко салона, а навсякъде в нета е пълно с оплаквания за отказан достъп. Без проверка дали покриваш изискванията, просто няма салон за картодържатели дайнърс. Доста разочароващо.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Георги Матеев,би ли споделил ,отстъпките на изброените сайтове инцидентни ли са ,както на jetcost или постоянни.

 

Трудно ми е да кажа нещо 100%, но практиката напоследък показва, че постоянно излизат оферти за Diners.

 

За ВИП салоните поставям информацията на сайта под въпрос. Имам 4 часа престой в Истанбул скоро и на сайта на дайнърс ми дава няколко салона, а навсякъде в нета е пълно с оплаквания за отказан достъп. Без проверка дали покриваш изискванията, просто няма салон за картодържатели дайнърс. Доста разочароващо.

 

Салонът няма как да провери дали покриваш изискванията, а и дефакто това не е негова работа. Върни няколко страници назад и прочети мнението ми относно отказа за влизане в някои салони и какво се прави в такъв случай. Информацията е от първа ръка (от съпорта на Diners), но все пак подчертавам, че все още не съм изпробвал това на практика. До момента съм ползвал 2 салона - в София и в Амстердам - като и в двата нямаше никакъв проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Еми да си призная и аз :blush: .....Толкова много оферти и промоции пропуснах ,ама с тая карта ме зарибихте :) Най-късно в понеделник си взимам моята Diners Club Classic.Огромно БЛАГОДАРЯ на всички,които споделят щедро.

 

Разрових се в българския сайт,доколкото виждам отстъпките при ползване са само за розова,червена и прайв карти,не и за класик.

Освен за самолетни билети и ползване на ВИП салони(не, че е малко :) ) ,попадали ли сте на добри оферти или привилегии в чужбина при позване на класика.

Георги Матеев,би ли споделил ,отстъпките на изброените сайтове инцидентни ли са ,както на jetcost или постоянни.

 

Отстъпките за розова, червена и приве картите са от собствената бонусна програма на Дайнърс клуб България и са само за обекти в България. Те Розовата и Червената са маркетингова измислица на БГ франчайза. Другата привлегия е резервация на хотел през travel.diners.bg. Като цяло където има бонуси и намаления трябва да важат за всички видове, носещи логото DinersClub. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Скромният ми опит със салоните и дайнерс карта е на Софийското летище и на Шереметиево. Бях допуснат без проблем. Не съм таксуван, но картата ми беше прясна /нямаше 3 месеца/ и нямах проблем с изискванията за 500лв за последните 3 месеца.

Връзка към мнение

Сега прочетох, ще тествам след 3 седмици на път за Гана. 

 

 

Трудно ми е да кажа нещо 100%, но практиката напоследък показва, че постоянно излизат оферти за Diners.

 

 

Салонът няма как да провери дали покриваш изискванията, а и дефакто това не е негова работа. Върни няколко страници назад и прочети мнението ми относно отказа за влизане в някои салони и какво се прави в такъв случай. Информацията е от първа ръка (от съпорта на Diners), но все пак подчертавам, че все още не съм изпробвал това на практика. До момента съм ползвал 2 салона - в София и в Амстердам - като и в двата нямаше никакъв проблем.

Връзка към мнение
 

За ВИП салоните поставям информацията на сайта под въпрос. Имам 4 часа престой в Истанбул скоро и на сайта на дайнърс ми дава няколко салона, а навсякъде в нета е пълно с оплаквания за отказан достъп. Без проверка дали покриваш изискванията, просто няма салон за картодържатели дайнърс. Доста разочароващо.

 

Аз ще потретя може би - салона няма как да разбере дали покриваш критериите за безплатен достъп, защото те са различни за различните франчайзи по света първо (някой я нямат тази опция изобщо), и второ е технически невъзможно да се направи такава проверка със самата карта. На магнитната лента/чипа има минимално количество информация, много често терминалите са в офлайн режим или пък за дайнърс трябва да се ползва друг терминал. Освен да звъннат на дайнърс Бг няма друг вариант. Или за по-лесно - отказват, щото не знаят какво да правят.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Може би е по-добре, ако някой има опит от първо лице за отказан достъп да сподели, че така малко е "една жена каза".

Поне в това отношение нямам оплаквания от тях. Последните 2 месеца съм ползвал без проблем салони по летищата в София, Виена, Франкфурт, Мюнхен и Брюксел.

 

За да не прозвучи, обаче, че съм им голям фен на тия Дайнърси (какъвто все по-малко съм) искам да споделя, че във Франция и Бенелюкс поне аз имам огромни зорове да я пробутам където и да било. В хотелите от началото на годината съм с 4 отказа от 4 опита, в ресторанти съм 1 успех от 5-6 опита, на бензиностанции 1 отказ от 1 опит и в магазин за сувенири 1 успех от 1 опит. Това все места където им се мъдри логото.

 

В България зареждам гориво със страшна сила с тях. И естествено пазарувам онлайн билети благодарение на инфото от форума :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Сега прочетох, ще тествам след 3 седмици на път за Гана.

 

Супер, после да споделиш какво е станало.

 

 

В България зареждам гориво със страшна сила с тях.

Кои бензиностанции ги приемат?

Връзка към мнение

Shell, Eko, OMV, Petrol. Има и изключения, а на много места не знаят, че трябва да са през конкретен ПОС терминал - ПИБ, ОББ или Пиреус. То е валидно и за търговските обекти. Масово терминала на ОББ е бавен и не го ползват, ама настоявате до дупка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Shell, Eko, OMV, Petrol. Има и изключения, а на много места не знаят, че трябва да са през конкретен ПОС терминал - ПИБ, ОББ или Пиреус. То е валидно и за търговските обекти. Масово терминала на ОББ е бавен и не го ползват, ама настоявате до дупка.

 

Много настояване за тези плащания с тази карта. Ако трябва и до бой ще се стигне на касата. :lol:  Не се учудвам, че само банката на Цеца еди-каква си я предлагат. Нне им се занимава с дайнерси - памперси :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Да споделя малко съвсем пресен опит

На летището в Малмьо съм. Лонжа се намира преди скенерите и работи само до 18:30. Като дойдох беше затворен. Вижте на снимката какво пише на входа му.

 

След чекина пробвах да платя в два магазина с картата, но неуспешно - непозната карта...

 

И още малко опит от последпите дни:

В Норвегия нямах никакъв проблем. Платих включително и хотела с нея, който беше запазен през booking пак с нея. Това по повод дали се приема в booking...

Полша - Гданск и Варшава - грубо на 2 от 3 места работеше.

Копенхаген - 50 % успешно.

 

За сега толкова, че да не изпусна самолета...

post-3293-0-31677400-1436981303_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Норвегия нямах никакъв проблем. Платих включително и хотела с нея, който беше запазен през booking пак с нея. Това по повод дали се приема в booking...

Полша - Гданск и Варшава - грубо на 2 от 3 места работеше.

Копенхаген - 50 % успешно.

 

За сега толкова, че да не изпусна самолета...

 

Чиста случайност. Що не пробваш с тази карта да платиш в боокинг за хотелско настаняване, което дръпва паричките веднага. :lol:

 

На снимката няма Дайнерс. ;)

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Много настояване за тези плащания с тази карта. Ако трябва и до бой ще се стигне на касата. :lol: Не се учудвам, че само банката на Цеца еди-каква си я предлагат. Нне им се занимава с дайнерси - памперси :biggrin:

Приятелю , мисля че си се родил с дупето напред ;)

То бива черногледство , но твоето е стряскащо.

Споко живота не е толкова черен и не живеем само за да може всички останали да ни правят мръсно.

Отпусни се :)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.